Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Jak sprawdzić BIK? Sprawdź raport BIK za darmo!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób

Biorąc kredyt lub starając się o dodatkowe zobowiązanie finansowe z banku spotykamy się z terminologią związaną z wiarygodnością kredytową. Jest to nijako swoisty rodzaj oceny, czy jako przyszły kredytobiorca, jesteś wart zaufania i współpracy. Aby orzekać tego typu sformułowania, niezbędna jest dokładna analiza twojej historii. To zadanie spada na barki BIKu. Czym właściwie zajmuje się ta instytucja i czy BIK raport za darmo, jest możliwy?

Co to jest BIK?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, BIK to rodzaj weryfikatora, który orzeka jak bardzo jesteś rzetelnym kandydatem na otrzymanie kredytu. To w tym miejscu gromadzone są twoje dane – zarówno te pozytywne jak i negatywne, mówiące o ewentualnych zaległościach czy niedopatrzeniach. W BIKu znajduje się cała historia twoich zadłużeń czy zobowiązań – poczynając od kwot, warunków, a kończąc na terminowości i sumienności, którą wykazałeś.

lub
Wypełnij wniosek

Raport bik za darmo 2018 – sprawdź się w BIKu

Zacznijmy od tego, że uzyskanie jakiejkolwiek informacji z BIK nie jest tak proste – wymagana jest dyskrecja i dokładna weryfikacja danych osobowych. Oznacza to iż kontakt telefoniczny lub mailowy nie przyniesie rezultatów, a my nie uzyskamy najważniejszych, interesujących nas informacji. W tym celu niezbędny jest nam dostęp do konta internetowego BIK. Dzięki takiej rejestracji zyskujemy wgląd w swoją historię w postaci darmowego raportu. Pozostaje tylko jedno pytanie– jak pobrać raport BIK za darmo?

Jak już wspomnieliśmy, aby otrzymać możliwość pobierania dokumentów, należy w pierwszej kolejności założyć swoje spersonalizowane konto. Przedstawmy cały proces w 5, prostych krokach.

  •  Zarejestruj się. Aby tego dokonać wystarczy uzupełnić formularz, dostępny na stronie. Wymaga on podania imienia, nazwiska, adresu email, telefonu, adresu zamieszkania, dokumentów tożsamości i pesel. Poświęć temu chwilę – sprawdź dokładnie każdą informację i upewnij się, że nie popełniłeś błędu.
  • Potwierdź tożsamość – udowodnij że ty to ty. Najprościej zrobisz to, skanując dokument tożsamości, który podałeś w powyższym kroku. Jeśli ci się nie śpieszy, dokonasz tego również za pomocą poczty (uwaga – pamiętaj by nadać to listem poleconym!). Istnieje też możliwość dokonywania tzw. przelewów identyfikacyjnych, których wykonanie polega na przesłaniu 1zł na określony numer bankowy.
  • Gdy twoja tożsamość zostanie potwierdzona, otrzymasz email. Znajduje się w nim link aktywacyjny, który wymaga kliknięcia.
  • Przedostatnim krokiem jest kolejny etap weryfikacji. Tym razem dostaniesz SMSa z kodem, który należy wpisać w określone, przeznaczone ku temu miejsce.
  • Gdy już wszystkie etapy są za nami, pozostaje jedynie ustalić hasło i zalogować się.

Dokładny czas realizacji zależy od tego, jakie sposoby weryfikacji wybierzesz. Decydując się na list polecony cały proces wydłuża się o kilka lub nawet kilkanaście dni.

Po założeniu konta zyskujesz dwie opcje: darmową i płatną. Ta pierwsza wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 39zł. Jest to cena pojedynczego raportu. Jeśli chcielibyśmy otrzymywać raporty regularne – pakiet 12 pobrań kosztuje 99zł. Każdy z nich zawiera wskaźnik BIK, scoring, dane osobowe oraz historię sprawdzania danej sytuacji finansowej.

Drugą opcją jest raport darmowy. Wprowadzona ustawa w 2018 roku, znana pod nazwą „RODO”, zawęziła nijako ta możliwość. Obecnie darmowy dostęp do danych, które zebrał na twój temat BIK, uzyskasz za pomocą tzw. kopii. Aby ją otrzymać należy wnieść wniosek z taką prośbą, nie częściej niż raz na pół roku. Wniosek składa się zarówno osobiście, jak i za pomocą poczty polskiej. Warto jednak zaznaczyć iż należy tego dokonywać za pomocą założonego wcześniej konta.


lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]