Kredyt hipoteczny w Pocztowy Bank - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

10.8%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

13.01%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt hipoteczny w Pocztowy Bank
4.8

Kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy - podstawowe informacje

Maksymalna kwota kredytu 1 000 000 złotych
Okres kredytowania do 35 lat
RRSO 3,81%
LTV 80%
Obowiązkowe ubezpieczenie Tak

Bank Pocztowy oferuje trzy różne produkty hipoteczne. Jest to klasyczny kredyt hipoteczny zwany Kredytem Mieszkaniowym, kredyt hipoteczny konsolidacyjny i pożyczka hipoteczna. Kredyt hipoteczny można uzyskać w Banku Pocztowym jedynie w rodzimej walucie i w tejże trzeba zarabiać. Okres kredytowania to 12 do 420 miesięcy, a kwota kredytu zaczyna się już od 50 000 złotych do nawet 1 000 000 złotych. Wymagany wkład własny to 20%, jednak warto zwrócić uwagę, że aż 30% kredytu może być przeznaczone na dowolny cel, inny niż cel mieszkaniowy. Istotne jest także to, że Bank Pocztowy oferuje niższą marżę dla osób korzystających z innych usług banku.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w Bank Pocztowy

Ubezpieczenie nieruchomości jest warunkiem koniecznym do uzyskania kredytu. Dostępne jest w dwóch wersjach - Podstawowej i Pełnej.

 • Pakiet podstawowy obejmuje ochronę nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, ochronę stałych elementów od ognia i innych zdarzeń losowych, darmowe Assistance.
 • Pakiet pełny, prócz tego, co oferuje pakiet podstawowy, rozszerzony jest o ochronę ruchomości domowych od ognia i innych zdarzeń losowych, ochronę stałych elementów od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji, ochronę ruchomości domowych od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji, OC w życiu prywatnym.

Bank Pocztowy oferuje dodatkowo różne pakiety ubezpieczeń. Nie są to produkty, które trzeba nabyć, żeby uzyskać kredyt, ale stanowią zabezpieczenie nie dość, że dla firmy, to także dla klienta i jego rodziny. Przy współpracy z Cardif Assurance w ofercie Banku Pocztowego znajdują się następujące ubezpieczenia:

 • Ubezpieczenie na życie oraz Trwałej i całkowitej niezdolności do pracy - ubezpieczenie wynosi 500 000 złotych w przypadku trwałej niezdolności do pracy oraz 2 000 000 w przypadku zgonu.
 • Utrata pracy - w tym ubezpieczeniu pokrywane jest 6 rat w przypadku utraty pracy, ale nie więcej niż 24 raty w ciągu spłacania kredytu.
 • Poważne zachorowanie - w przypadku poważnych chorób, oferta tego ubezpieczenie pokryje 6 rat kredytu, ale nie wyższych niż 8 300 złotych raty.
 • Pobyt w szpitalu wskutek nieszczęśliwego wypadku - w przypadku takiego zdarzenia z ubezpieczenia przysługuje należność w wysokości 12 rat w okresie 36 miesięcznego okresu ochrony

Dokumenty potrzebne do kredytu w Bank Pocztow

Choć w zależności od banku, od celu na jaki przeznaczony będzie kredyt, a także od formy zatrudnienia i rodzaju nieruchomości lista niezbędnych dokumentów będzie się różnić. W przypadku Banku Pocztowego lista niezbędnych dokumentów wygląda w następujący sposób:

 • Wniosek o udzielenie kredytu
 • Dokument tożsamości - dowód lub paszport
 • Zaświadczenie o źródle i wysokości dochodu
 • Wyciąg z konta za ostatnie 6 miesięcy
 • Dokumenty dotyczące nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu
 • Umowa przedwstępna
 • Odpis z księgi wieczystej

Koszty kredytu hipotecznego w Bank Pocztowy

Żeby wyliczyć przybliżony koszt kredytu można posiłkować się różnorakimi kalkulatorami dostępnymi w sieci, a także niekiedy udostępnionymi przez banki. Są to jednak wartości szacunkowe, a nie dokładne wyliczenie kosztu kredytu. W celu uzyskania dokładnego kosztu niezbędny będzie kontakt z ekspertem hipotecznym, który na podstawie dostarczonych danych poda precyzyjne wyliczenia. Banki mają także obowiązek przedstawiać tzw. przykład reprezentatywny, w którym zawarte są wszystkie koszty, niekiedy z uwzględnieniem także produktów, których dobranie do kredytu nie jest obowiązkowe.

Kwota kredytu 331 703 złotych
RRSO 3,81%
Oprocentowanie 3,40%
WIBOR 3M 0,21%
Prowizja/Marża 2% prowizja / 3,19% marża
Ubezpieczenie Ubezpieczenie nieruchomości - 9 950 złotych
Dodatkowe koszty Operat szacunkowy - 500 złotych PCC - 19 złotych
Koszt pojedynczej raty 1 215, 15 złotych
Całkowity koszt kredytu 215 858,53 złotych
Całkowita kwota do spłaty 547 561,53 złotych

Powyżej w tabeli zaprezentowany jest przykład reprezentatywny Banku Pocztowego dla wnioskowanej kwoty kredytu 331 703 złotych, z oprocentowaniem zmiennym i stawką WIBOR 3M, z uwzględnieniem ubezpieczenia nieruchomości, które w Banku Pocztowym jest obligatoryjne.

Wnioskowanie o Kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy

Kredyt hipoteczny to najbardziej skomplikowany pod względem formalnym kredyt, jaki można uzyskać w bankach. Nie dość, że sam proces jest znacznie bardziej skomplikowany, niż w przypadku innych kredytów, to lista niezbędnych do dopełnienia formalności także jest dość pokaźna. Jednak Bank Pocztowy stara się zminimalizować zarówno ilość formalności jak i okres wnioskowania i podjęcia decyzji o udzieleniu kredytu. Proces ubiegania się o kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym wygląda następująco:

 1. Przez internet, telefonicznie lub bezpośrednio w oddziale banku porozmawiaj z ekspertem kredytowym, który przedstawi ofertę oraz przekaże wniosek o kredyt hipoteczny klientowi, oraz poda listę niezbędnych dokumentów.
 2. Zanieś do placówki banku wypełniony wniosek wraz z niezbędnymi dokumentami. Tam na podstawie dostarczonej dokumentacji ekspert kredytowy wyliczy koszty kredytu. Następnie wniosek zostanie przekazany dalej w celu rozpatrzenia decyzji o udzieleniu kredytu.
 3. Bank rozpatrzy wniosek, określi zdolność kredytową, sprawdzi historię w BIK i podejmie decyzję w sprawie kredytu. Jeśli decyzja będzie pozytywna, klient zostanie poinformowany o możliwości podpisania umowy w placówce banku.
 4. Na tym etapie bank poprosi o dostarczenie pozostałych, niezbędnych do wypłaty kredytu dokumentów. Po dopełnieniu formalności kredyt zostanie wypłacony klientowi.

Wkład własny potrzebny do uzyskania Kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy

Bank Pocztowy udziela kredytu w wysokości maksymalnie 80% wartości nieruchomości. W związku z tym wymagany przez Bank Pocztowy wkład własny to 20% wartości nieruchomości. Jest to warunek niezbędny do uzyskania kredytu. Bez wkładu własnego wnioskowanie o kredyt nie ma większego sensu, gdyż wniosek już na starcie zostanie odrzucony.

Kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy - podsumowanie

Zalety
 • Niska marża minimalna rzędu 2,19%

 • Brak konieczności korzystania z innych produktów banku

 • Możliwość przeznaczenia do 30% wartości kredytu na dowolny cel

 • Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych na 36 miesięcy w okresie kredytowania

 • Wady
 • Kredyt przyznawany tylko w rodzimej walucie

 • Konieczność wykupienia ubezpieczenia nieruchomości

 • Minimalny wkład własny rzędu 20%

 • Często zadawane pytania o Kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy

  Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które mają potencjalni oraz obecni klienci Banku Pocztowego.

  Ile muszę zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy?
  Żaden bank nie podaje minimalnego wynagrodzenia niezbędnego do uzyskania kredytu, gdyż nie jest to możliwe. Bank indywidualnie ocenia zdolność kredytową każdego wnioskującego i na jej podstawie udziela, lub nie udziela, kredytu. Pewne jest jednak, że zarabiając minimalną krajową, kredyt hipoteczny raczej leży poza zasięgiem.
  Jakich zabezpieczeń spłaty kredytu wymaga Bank Pocztowy
  Podstawowym zabezpieczeniem jest zawsze nieruchomość, na której ustanowiona jest hipoteka. Oprócz tego Bank Pocztowy wymaga wykupienia ubezpieczenia nieruchomości, które z kolei dostępne jest w dwóch wariantach - Podstawowym i Pełnym.
  Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy?
  Kredyt hipoteczny w Banku Pocztowym może zostać zaciągnięty na cele mieszkaniowe związane z zakupem istniejących nieruchomości, budową domu lub działki, ale także na wykup mieszkania komunalnego, remont, przebudowę, czy modernizację. Może być także zaciągnięty jako kredyt konsolidacyjny lub refinansowanie kredytu w innym banku. Bardzo ważną jest też informacja, że 30% wartości kredytu może zostać przeznaczone na dowolny cel.
  Czy do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w Bank Pocztowy wymagane są zaświadczenia?
  Bank Pocztowy wymaga jedynie zaświadczenia o źródle i wysokości uzyskiwanego dochodu.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe od kredytu hipotecznego w Bank Pocztowy?
  Tak, Bank Pocztowy oferuje możliwość zwieszenia spłat kredytu na łączny okres 36 miesięcy w czasie kredytowania.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Bank Pocztowy?
  Bank Pocztowy akceptuje umowę o pracę, umowy cywilnoprawne jak zlecenie, czy dzieło, dochód z własnej działalności gospodarczej lub rolniczej, a także inne stałe i legalne źródła dochodu.
  Czy kredyt hipoteczny w Bank Pocztowy można zaciągnąć online?
  O ile pierwsze kroki, czyli konsultacje z ekspertem kredytowym, można odbyć za pośrednictwem telefonu lub internetu, tak na pewnym etapie niezbędne są wizyty w placówce banku, choćby w celu dostarczenia niezbędnych dokumentów, czy podpisania umowy.
  Czy możliwe jest nadpłacanie kredytu hipotecznego w Bank Pocztowy?
  Tak, Bank Pocztowy w pełni akceptuje nadpłatę części kredytu lub całkowita spłatę kredytu przed końcem umowy.

  Opinie o Kredyt hipoteczny w Pocztowy Bank

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty