Karta kredytowa Credit Agricole

Karta kredytowa Credit Agricole
4.6
Karta kredytowa Credit Agricole
Karta
0/4,90

0 zł jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz transakcje gotówkowe lub bezgotówkowe o łącznej wartości min. 400 zł. Jeśli nie spełnimy tego warunku, zapłacimy 4,90 zł.

Bankomaty
0

Jeżeli co miesiąc na konto wpłynie minimum 1 000 zł i zostanie wykonana przynajmniej 1 płatność kartą lub BLIK.

Oprocentowanie

7,2%

Okres bezodsetkowy
54 dni
Operator karty

Mastercard,Visa

Ranking kart kredytowych
Miejsce 8

Karta kredytowa w Credit Agricole - podstawowe informacje

W ofercie Credit Agricole znajdują się trzy główne karty kredytowe w wersji Classic, Silver oraz Gold. Wybierając produkt Credit Agricole otrzymuje się:

 • brak opłaty za wydanie karty,
 • możliwość uniknięcia comiesięcznej opłaty za użytkowanie karty,
 • co najmniej 54 dni okresu bezodsetkowego (56 dla karty Gold),
 • rozkładanie zadłużenia do 24 rat,
 • 4% (min. 30 zł) minimalnej spłaty zadłużenia,
 • oprocentowanie zmienne 7,2%,
 • opłacanie bez prowizji przelewów na rachunki za prąd, gaz czy telefon,
 • dostęp do płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay,
 • uczestnictwo w programach lojalnościowych: Klub Rabatowy, Mastercard Bezcenne Chwile oraz Visa Oferty.

Rodzaje kart kredytowych w Credit Agricole

Dla klientów nie mających dużej zdolności kredytowej, Credit Agricole przygotował kartę Classic (Visa Standard), której linia kredytowa sięga 10 000 zł. Większe zarobki (od 1400 zł dochodu netto) pozwalają na wyrobienie karty Silver z maksymalnym limitem 20 000 zł. Karta Credit Agricole Gold to z kolei możliwość uzyskania limitu nawet 50 000 zł, choć w tym przypadku minimalny dochód netto musi wynosić 3 000 zł. Ponadto w ramach umów partnerskich, specjalne karty z opcją rat 0% można wyrobić w sieciach sklepów. Obecnie są to Auchan oraz Leroy Merlin.

Credit Agricole Classic (Visa Standard) (RRSO 12,72%)

Podstawowa karta Credit Agricole dostępna jest wyłącznie w wariancie Visa Standard. Za jej wydanie nie płaci się ani grosza. Ponadto łatwo uniknąć opłaty wynoszącej 4,90 zł, do czego wystarczą transakcje bezgotówkowe na min. 400 zł miesięcznie. To karta nie tylko tania w utrzymaniu, ale również łatwa do wyrobienia poprzez wypełnienie wniosku online i rozmowę z doradcą. Bank nie powinien odmówić wydania jej nawet tym klientom, których miesięczny dochód netto (po odjęciu wszelkich wydatków) wynosi 500 zł. Tak atrakcyjne warunki okupione są jednak niskim limitem kredytowym, maksymalnie sięgającym 10 000 zł. Posiadaczy Credit Agricole Classic ominie również większość atrakcyjnych promocji, które kierowane są do właścicieli kart kredytowych Silver oraz Gold.

Credit Agricole Silver (RRSO 12,68%)

Bank najgłośniej promuje swoją kartę kredytową ze średniej półki, czyli Credit Agricole Silver. Jej wydanie również nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, ale trudniejsze są warunki uniknięcia comiesięcznej opłaty 7,90 zł. W tym celu wydać należy min. 700 zł. Do samego wyrobienia karty potrzebny jest dochód netto co najmniej 1400 zł, a proces wnioskowania przebiega całkowicie zdalnie. Wybrać można zarówno wariant Visa, jak i Mastercard. Maksymalny limit kredytowy może sięgnąć 20 000 zł, a dodatkowo większość promocji związanych z kartami tego banku kierowanych jest właśnie do posiadaczy Credit Agricole Silver.

Credit Agricole Gold (RRSO 12,66%)

W ofercie banku znajduje się także karta kredytowa premium. To Credit Agricole Gold, której wyrobienie wymaga od klienta posiadania comiesięcznych nadwyżek w wysokości 3000 zł dochodu netto. W odróżnieniu od produktów z tego segmentu oferowanych przez konkurencję, bardzo łatwo uniknąć opłaty za wydanie karty, zarówno Visa, jak i Mastercard. Wystarczy tylko wykonać 3 transakcje bezgotówkowe w ciągu 90 dni od podpisania umowy. Niestety, znacznie trudniej uzyskać zwolnienie z pobieranej raz w roku opłaty 200 zł za jej użytkowanie. Transakcje na min. 12 000 zł wykonane w tym okresie obniżą taksę do 75 zł, a na min. 18 000 zł obniżą ją do 0 zł. Oprócz wysokiego limitu kredytowego do 50 000 zł posiadacz złotej karty nie może jednak liczyć na nic ponad to, co oferowane jest klientom z Credit Agricole Silver.

Jak założyć kartę kredytową w Credit Agricole

Istnieją trzy sposoby na otrzymanie karty kredytowej Credit Agricole, którą można założyć przez internet, na infolinii i w placówce banku. Składając wniosek online, i tak trzeba będzie porozmawiać z pracownikiem banku weryfikującym dane z formularza. Nadal jest to jednak najprostszy i najszybszy sposób na założenie karty Classic, Silver lub Gold. Jak to zrobić?

 • Zadzwonić pod numer 19 019 lub wypełnić formularz na stronie internetowej.
 • Poczekać na telefon od doradcy, z którym należy ustalić limit kredytowy i przesłać dokumenty.
 • Poczekać do 10 dni na dostarczenie karty kredytowej pocztą.
 • Aktywować kartę poprzez płatność z użyciem kodu PIN, serwis internetowy CA24, infolinię lub w placówce banku.

Wymagania do założenia karty kredytowej w Credit Agricole

Ze względu na różne limity kredytowe, wymogi dochodowe poszczególnych wariantów różniły będą się w zależności od wnioskowania o kartę kredytową Classic, Silver lub Gold. Uniwersalny jest jednak zestaw wymagań, które należy spełniać w momencie składania wniosku w Credit Agricole. Klient powinien mieć:

 • dowód osobisty,
 • ukończony 18 rok życia,
 • zaświadczenie o dochodach,
 • telefon komórkowy,
 • adres poczty elektronicznej,
 • odpowiednią zdolność kredytową,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Opłaty związane z kartą kredytową w Credit Agricole

Podstawowe opłaty za kartę kredytową Credit Agricole są łatwe do uniknięcia i dotyczy to nawet wersji Gold, w przypadku której wysokie kryteria dotyczące wydatków odnoszą się do całego roku, a nie tylko ostatniego miesiąca. Na wysokie koszty nastawić trzeba się za to w przypadku płatności zagranicznych oraz wypłaty gotówki z bankomatu.

  Classic (Visa Standard) Silver Gold
Opłata za wydanie karty 0 zł 0 zł 200 zł 0 zł przy wykonaniu 3 transakcji bezgotówkowych w ciągu 90 dni od podpisania umowy
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 7,2%
RRSO 12,72% 12,68% 12,66%
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 56 dni
Wysokość spłaty minimalnej 4% (min. 30 zł) 4% (min. 30 zł) 4% (min. 30 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 4,90 zł 0 zł przy transakcjach na min. 400 zł miesięcznie 7,90 zł 0 zł przy transakcjach na min. 700 zł miesięcznie 200 zł rocznie 75 zł przy transakcjach na min. 12 000 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 18 000 zł rocznie
Opłata za kartę dodatkową 18 zł rocznie 9 zł przy transakcjach na min. 1200 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 2400 zł rocznie 35 zł rocznie 17 zł przy transakcjach na min. 2500 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 5000 zł rocznie 75 zł rocznie 35 zł przy transakcjach na min. 12 000 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 18 000 zł rocznie
Wypłata gotówki z bankomatu 5% (min. 12,90 zł) 5% (min. 12,90 zł) 4% (min. 11,90 zł)
Opłata za przewalutowanie 3% 3% 3%

Karta kredytowa w Credite Agricole - podsumowanie oferty

Credit Agricole oferuje klientom karty kredytowe na prostych i przejrzystych warunkach. Dopasowane są do wymagań klientów posiadających różne dochody i odmienną skalę wydatków. Większość bonusów, w tym brak prowizji za uiszczanie domowych opłat przelewem z rachunku karty, dotyczy wszystkich wariantów: Classic, Silver oraz Gold. Osoby, które wymagają od kart premium ekskluzywnych usług, mogą być rozczarowane brakiem znaczących benefitów, jednak równoważy to łatwe do uzyskania zwolnienie z opłat.

Zalety
 • Darmowe wydanie karty.

 • Łatwe do uniknięcia opłaty.

 • Okres bezodsetkowy do 54 dni.

 • Opłacanie rachunków bez prowizji za przelew.

 • Regularne promocje i kilka programów lojalnościowych.

 • Wady
 • Brak dodatkowych bonusów karty Gold.

 • W wersji Classic dostępna wyłącznie karta Visa.

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa Credit Agricole

  Czy do posiadania karty kredytowej w Credite Agricole potrzebna jest umowa o pracę?
  Nie, ponieważ oprócz umowy o pracę do potwierdzenia zdolności kredytowej w Credit Agricole może posłużyć także: <ul> <li>emerytura,</li> <li>działalność gospodarcza,</li> <li>gospodarstwo rolne,</li> <li>inne formy zatrudnienia (decyzja wydawana indywidualnie).</li> </ul>
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej Credit Agricole
  Odpowiednio szybka spłata długu, który zaciąga się poprzez płacenie kartą kredytową Credit Agricole, jest jak najbardziej możliwe. Okres bezodsetkowy wynosi w zależności od wariantu karty 54 lub 56 dni.
  Czy karta kredytowa w Credit Agricole daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, ale należy pamiętać, że wypłata pieniędzy w bankomacie kartą kredytową jest równoznaczna z pobraniem przez bank prowizji. Credit Agricole ustalił ją na 5% (min. 12,90 zł) w przypadku kart Classic i Silver oraz 4% (min. 11,90 zł) w wariancie Gold.
  Czy do karty kredytowej Credit Agricole dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  Nie, polisa zabezpieczająca spłatę w wypadku śmierci użytkownika karty kredytowej Credit Agricole wymaga odprowadzania składki uzależnionej od wydatków wykazanych na karcie.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Zadaj pytanie

  Podobne produkty