Karta kredytowa BPS Bank

Karta kredytowa BPS Bank
3.0
Karta kredytowa BPS Bank
Karta
-
Bankomaty
-
Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
-
Operator karty

-

Ranking kart kredytowych
Miejsce 4

Karta kredytowa w BPS - podstawowe informacje

BPS posiada w swojej ofercie aż cztery karty kredytowe. Dwie z nich to karty standardowe, a dwie to karty premium o znacznie wyższych limitach. BPS posiada karty zarówno Visa jak i MasterCard. Podstawowe karty posiadają limit od 1000 do 20 000 złotych, zaś karty premium posiadają limity w przedziale od 5000 do nawet 50 000 złotych. Karty zabezpieczone są za pomocą 3D Secure. BPS oferuje również możliwość przeniesienie karty kredytowej z innego banku. Co więcej, w ofercie do karty kredytowej można uzyskać dodatkową kartę dla osoby powyżej 13 roku życia. Okres bezodsetkowy karty kredytowej BPS to 51 dni.

Rodzaje kart kredytowych w BPS Bank

Karta kredytowa Visa Credit - podstawowa karta kredytowa w ofercie banku BPS. Limit na karcie to od 1000 do 20 000 złotych. Wpływ na maksymalny limit ma zdolność kredytowa oszacowana przez bank. Nawet wnioskując o 20 000 kredytu na karcie, bank dostosowuje maksymalny limit karty, do możliwości klienta. Okres bezodsetkowy karty to 51 dni. Karta zabezpieczona jest 3D Secure. BPS oferuje darmowy pakiet ubezpieczeń do karty, który obejmuje:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty
 • Ubezpieczenie od rabunku gotówki pobranej przez Posiadacza karty z bankomatu
 • Ubezpieczenie zakupionego towaru
 • Ubezpieczenie mienia

BPS oferuje dodatkowo możliwość uzyskania dodatkowej karty dla osoby powyżej 13 roku życia. RRSO dla karty Visa Credit to 11,30%.

Karta kredytowa Visa Gold - karta kredytowa w wersji premium od dostawcy Visa. Limit na karcie Visa Gold to od 5000 do 50 000 złotych. Wpływ na maksymalny limit ma zdolność kredytowa oszacowana przez bank. Nawet wnioskując o 50 000 kredytu na karcie, bank dostosowuje maksymalny limit karty, do możliwości klienta. Okres bezodsetkowy karty to 56 dni. Karta zabezpieczona jest 3D Secure. BPS oferuje darmowy pakiet ubezpieczeń do karty, który obejmuje:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty
 • Ubezpieczenie od rabunku gotówki pobranej przez Posiadacza karty z bankomatu
 • Ubezpieczenie zakupionego towaru
 • Ubezpieczenie mienia

BPS oferuje dodatkowo możliwość uzyskania dodatkowej karty dla osoby powyżej 13 roku życia. RRSO dla karty Visa Gold to 10,52%.

Karta kredytowa MasterCard Credit - podstawowa karta kredytowa w ofercie banku BPS. Limit na karcie to od 1000 do 20 000 złotych. Wpływ na maksymalny limit ma zdolność kredytowa oszacowana przez bank. Nawet wnioskując o 20 000 kredytu na karcie, bank dostosowuje maksymalny limit karty, do możliwości klienta. Okres bezodsetkowy karty to 51 dni. Karta zabezpieczona jest 3D Secure. BPS oferuje darmowy pakiet ubezpieczeń do karty, który obejmuje:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty
 • Ubezpieczenie od rabunku gotówki pobranej przez Posiadacza karty z bankomatu
 • Ubezpieczenie zakupionego towaru
 • Ubezpieczenie mienia

BPS oferuje dodatkowo możliwość uzyskania dodatkowej karty dla osoby powyżej 13 roku życia. RRSO dla karty Visa Credit to 12,86%.

Karta kredytowa World MasterCard - karta kredytowa w wersji premium od dostawcy MasterCard. Limit na karcie World MasterCard to od 2500 do 50 000 złotych. Wpływ na maksymalny limit ma zdolność kredytowa oszacowana przez bank. Nawet wnioskując o 50 000 kredytu na karcie, bank dostosowuje maksymalny limit karty, do możliwości klienta. Okres bezodsetkowy karty to 56 dni. Karta zabezpieczona jest 3D Secure. BPS oferuje darmowy pakiet ubezpieczeń do karty, który obejmuje:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty
 • Ubezpieczenie od rabunku gotówki pobranej przez Posiadacza karty z bankomatu
 • Ubezpieczenie zakupionego towaru
 • Ubezpieczenie mienia

BPS oferuje dodatkowo możliwość uzyskania dodatkowej karty dla osoby powyżej 13 roku życia. RRSO dla karty Visa Gold to 17,37%.

  Visa Credit Visa Gold MasterCard Credit World MasterCard
Limity 1000 - 20 000 zł 5000 - 50 000 zł 1000 - 20 000 zł 2500 - 50 000 zł
Okres bezodsetkowy 51 dni 56 dni 51 dni 56 dni
RRSO 11,30% 10,52% 12,86% 17,37%

Jak założyć kartę kredytową w BPS

 1. Wybierz górny limit i złóż wniosek
 2. Wypełnij formularz informacyjny niezbędnymi danymi
 3. Dostarcz dokumenty konieczne do określenia zdolności kredytowej
 4. Podpisz umowę i oczekuj na doręczenie karty

Pierwszym krokiem do uzyskania karty jest złożenie wniosku. Można to zrobić za pośrednictwem bankowości elektronicznej poprzez serwis internetowy lub aplikację mobilną, oraz w placówce banku. Bankowość elektroniczna umożliwia złożenie wniosku klientom BPS. Osoby nieposiadające rachunku w BPS muszą złożyć wizytę w placówce, gdzie przez cały proces wnioskowania przeprowadza pracownik banku.

Kolejnym krokiem na drodze do uzyskania karty kredytowej w BPS jest wypełnienie formularza. Niezbędny będzie dowód osobisty. W przypadku stałych klientów, BPS nie musi dokonać weryfikacji danych osobowych, ale dla osób, które nie mają relacji z bankiem BPS, konieczne będzie przeprowadzenie weryfikacji danych osobowych w placówce banku.

Do wniosku należy dołączyć niezbędne dokumenty, a są to dokumenty, które potwierdzają źródło i wysokość dochodu. Bank potrzebuje ich w celu wyliczenia zdolności kredytowej. Do tego bank samodzielnie weryfikuje historię kredytową wnioskującego i na podstawie jej i zdolności kredytowej wydaje decyzję.

Jeśli decyzja ze strony banku będzie pozytywna, pozostaje podpisać fizyczną umowę w placówce banku, dla osób, które nie posiadają relacji z bankiem BPS. Natomiast klienci BPS będą musieli zaakceptować warunki umowy w usłudze bankowości internetowej. Po zakończeniu procesu wnioskowania akceptując umowy, pozostaje oczekiwać na kartę, która przyjdzie pocztą.

Wymagania do założenia karty kredytowej w BPS

Aby móc wnioskować o kartę kredytową w BPS nie jest konieczne posiadanie żadnego rachunku bankowego w tej firmie. O kartę kredytową wnioskować mogą osoby, które posiadają polskie obywatelstwo i pełną zdolność do wykonywania czynności prawnych. Konieczne jest posiadanie co najmniej 18 lat. Niezbędne będzie dostarczenie dokumentów potwierdzających źródło i wysokość dochodów. Na tej podstawie bank wyliczy zdolność kredytową. BPS samodzielnie dokonuje weryfikacji pozostałych zadłużeń wnioskującego.

Opłaty związane z kartą kredytową w BPS

Wydanie karty kredytowej, bez względu na wariant karty, jest darmowe. Dopiero wydanie duplikatu karty związane jest z opłatą w wysokości 20 złotych. Jeśli korzystając z karty kredytowej, klient w ciągu roku przekracza 12 000 złotych transakcji kartą, to nie ponosi żadnych kosztów. Jeśli poniżej 12 000 złotych, to bank pobiera jednorazową opłatę w wysokości 69 złotych w skali roku. Prowadzenie karty natomiast jest bezpłatne w przypadku pierwszej karty, oraz 20 złotych miesięcznie w przypadku drugiej karty. Wydanie dodatkowej karty, tak jak wydanie duplikatu, to wydatek rzędu 20 złotych. Transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty są bezpłatne. Z dodatkowymi kosztami trzeba się liczyć dopiero w przypadku korzystania z bankomatu w krajach i za granicą - prowizja 4% od wartości transakcji, minimum 10 złotych, oraz wydając polecenie przelewu z karty kredytowej - 3% od wartości transakcji, minimum 5 złotych.

Karta kredytowa Visa Credit - opłaty
Wydanie karty 0 złotych
Wydanie duplikatu karty 20 złotych
Prowadzenie karty 0 złotych
Transakcje bezgotówkowe 0 złotych
Polecenie przelewu z karty 3% wartości transakcji (min 5 złotych)
Wypłaty w bankomatach w kraju 4% wartości transakcji (min 10 złotych)
Wypłaty w bankomatach za granicą 4% wartości transakcji (min 10 złotych)
Minimalna spłata karty 3% wartości zadłużenia (min 30 złotych)

Promocje Karta kredytowa BPS Bank

Bonus
300 zł w punktach
300 zł w punktach Bezcenne Chwile z kartą Grupy BPS
300 zł w punktach Bezcenne Chwile z kartą Grupy BPS

Zgarnij 24 000 punktów programu Bezcenne Chwile za założenie karty kredytowej Grupy BPS i rejestrację w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Pula nagród ograniczona!

BPS - podsumowanie oferty

Prosta droga do uzyskania karty, klarowne warunki korzystania oraz wysokie limity to niewątpliwe atuty oferty kart kredytowych w banku BPS. Dwie karty podstawowe i dwie karty premium, z naprawdę atrakcyjnymi warunkami użytkowania, to oferta, która wyróżnia się na tle konkurencji. W ofercie są dostępne zarówno karty od Visa, jak i MasterCard, co daje możliwość wyboru najciekawszej oferty. Limity kart podstawowych to od 1000 do nawet 20 000 złotych, co nie jest zbyt powszechnym górnym limitem i czyni z kart BPS bardzo ciekawą ofertę.

Zalety
 • Wysokie limity- nawet do 20 000 złotych dla kart standardowych oraz do 50 000 w przypadku kart premium

 • 51 lub 56 dni okresu bezodsetkowego

 • Darmowe wydanie i prowadzenie karty kredytowej

 • Darmowy pakiet ubezpieczeń do każdej karty

 • Możliwość wyrobienia dodatkowej karty dla osób powyżej 13 roku życia

 • Brak konieczności bycia klientem BPS przed wnioskowaniem o kartę kredytową

 • Wady
 • Brak ofert promocyjnych do kart

 • Konieczność wizyty w placówce dla nowych klientów

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa BPS Bank

  Czy do posiadania karty kredytowej w BPS potrzebna jest umowa o pracę?
  Umowa o pracę jest jednym ze źródeł dochodu, które akceptuje BPS. Jednak dochód może być uzyskiwany również z tytułu umowy zlecenia, z własnej działalności gospodarczej, z działalności rolniczej, z tytułu renty lub emerytury.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej BPS?
  Kredytobiorca może dokonać wcześniejszej spłaty całości kwoty zadłużenia w ramach usługi Planu ratalnego.
  Czy karta kredytowa w BPS daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, karty kredytowe BPS umożliwiają wypłaty z bankomatów. Każdorazowa wypłata obłożona jest prowizją w wysokości 4% od kwoty transakcji, ale nie mniejszej niż 10 złotych.
  Czy do karty kredytowej BPS dodane jest darmowe ubezpieczenie?

  Tak, każda karta kredytowa oferowana przez BPS posiada pakiet darmowych ubezpieczeń, a są to:

  • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty
  • Ubezpieczenie od rabunku gotówki pobranej przez Posiadacza karty z bankomatu
  • Ubezpieczenie zakupionego towaru
  • Ubezpieczenie mienia

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Produkty Bank Polskiej Spółdzielczości BPS

  Karta kredytowa BPS Bank

  Podobne produkty