Karta kredytowa w Pekao

Karta kredytowa w Pekao
4.7
Karta kredytowa w Pekao
Karta
0/70

Opłata za obsługę karty kredytowej za kolejny rok (opłata pobierana z góry) nie będzie pobierana pod warunkiem dokonania w okresie 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających termin pobrania opłaty za obsługę karty kredytowej, obrotu gotówkowego i bezgotówkowego w wysokości 18 000 zł.

Bankomaty
0

Darmowa jest wypłata w bankomatach w Polsce należących do banku, dwie pierwsze wypłaty bankomaty w Polsce nienależące do banku, 0 zł bankomaty za granicą.

Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
55 dni
Operator karty

-

Ranking kart kredytowych
Miejsce 10

Karta kredytowa w Pekao - podstawowe informacje

Bank Pekao S.A. proponuje 3 warianty karty kredytowej. Są to: Karta z Żubrem Standard, Karta z Żubrem Złota, Karta z Żubrem Platynowa. Poszczególne karty kredytowe zapewniają dostęp do określonego limitu kredytowego, a różnią się korzyściami dodatkowymi, płynącymi z ich posiadania. Wnioskując o kartę kredytową w Pekao można uzyskać dostęp do kredytu odnawialnego na kwotę od 1000 do 100 000 złotych.

Bank wydaje decyzję o przyznaniu limitu w karcie, po wcześniejszym sprawdzeniu zdolności oraz historii kredytowej wnioskującego. W zależności od możliwości klienta, Karta z Żubrem może mieć limit od 2000 złotych do nawet 100 000 złotych. Minimalna i maksymalna wartość limitów nie róni się w zależności od planu karty. To, co różni karty pomiędzy sobą, to koszty oraz korzyści płynące z posiadania konkretnego planu. Im wyższy plan, odpowiednio Standard, Słoty i Platynowy, płynące z posiadania karty korzyści są coraz bardziej znaczące, ale i koszt karty jest nieco wyższy.

Rodzaje kart kredytowych w Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. ma obecnie w ofercie 3 karty kredytowe: z Żubrem Standard, z Żubrem Złota oraz z Żubrem Platynowa.

  Z Żubrem Standard Z Żubrem Złota Z Żubrem Platynowa
Limity 2000 - 100 000 zł 2000 - 100 000 zł 2000 - 100 000 zł
Okres bezodsetkowy brak brak brak
RRSO 18,50% 18,50% 18,50%

Karta z Żubrem Standard

Karta z Żubrem Standard - podstawowy wariant karty kredytowej banku Pekao, karty z Żubrem. Limit karty, jak i w pozostałych wariantach, to od 2000 do 100 000 złotych. Oprocentowanie linii kredytowej to 17,57%, natomiast RRSO dla każdej z kart to 18,50%. Karta w planie Standard niesie ze sobą najmniej korzyści, ale w związku z tym posiadanie i obsługa karty są bezpłatne. Jednak posiadanie nawet karty w wersji Standard wiąże się z pewnymi korzyściami dla posiadacza. Są to:

 • Możliwość rozłożenia na 10 rat 0% kwoty do 1000 złotych z wykorzystanego limitu,
 • Oprocentowanie limitu kredytowego o 5% niższe od standardowego oprocentowania limitu kredytowego, które wynosi 18,50%,
 • Możliwość ubezpieczenie zakupów do kwoty 1000 złotych,
 • Możliwość ubezpieczenia transakcji internetowych do kwoty 1000 złotych,
 • Zwiększona ilość punktów w programie MasterCard Bezcenne Chwile.

Karta z Żubrem Złota

Karta z Żubrem Złota - drugi pośród trzech wariantów karty z Żubrem w banku Pekao. Limit dla tej karty to od 2000 do 100 000 złotych, w zależności od zdolności kredytowej klienta. Karta posiada więcej korzyści niż pakiet Standard, co wiąże się z pojawieniem się opłaty za kartę. Wynosi on 19 złotych miesięcznie, chyba, że klient dokonał transakcji kartą na kwotę przynajmniej 2000 złotych. Wtedy koszt prowadzenia karty w kolejnym okresie rozliczeniowy to okrągłe 0 złotych. Natomiast korzyści płynące z posiadania Karty z Żubrem w pakiecie Złotym, to:

 • Możliwość rozłożenia na 10 rat 0% kwoty do 2000 złotych z wykorzystanego limitu,
 • Oprocentowanie limitu kredytowego o 10% niższe od standardowego oprocentowania limitu kredytowego, które wynosi 18,50%,
 • Możliwość ubezpieczenie zakupów do kwoty 3000 złotych,
 • Możliwość ubezpieczenia transakcji internetowych do kwoty 3000 złotych,
 • Szansa na uzyskanie 2% wartości transakcji zwrotu za zakupy, do 20 złotych miesięcznie,
 • Zwiększona ilość punktów w programie MasterCard Bezcenne Chwile.

Karta z Żubrem Platynowa

Karta z Żubrem Platynowa - najdroższy i najbardziej korzystny wariant karty z Żubrem. Limit kredytowy to także od 2000 do 100 000 złotych w zależności od zdolności kredytowej klienta. Wariant z racji tego, że posiada najbardziej okazałe bonusy dla użytkownika, jest także najdroższy. Prowadzenie karty to wydatek miesięczny w wysokości 39 złotych. Jednak jeśli posiadacz karty wykorzysta do 3000 złotych z limitu w czasie jednego okresu rozliczeniowego, koszt karty spada do 0. Z kolei do korzyści płynących z posiadania karty z Żubrem w pakiecie Platynowym należą:

 • Możliwość rozłożenia na 10 rat 0% kwoty do 3000 złotych z wykorzystanego limitu,
 • Oprocentowanie limitu kredytowego o 15% niższe od standardowego oprocentowania limitu kredytowego, które wynosi 18,50%,
 • Możliwość ubezpieczenie zakupów do kwoty 6000 złotych,
 • Możliwość ubezpieczenia transakcji internetowych do kwoty 6000 złotych,
 • Szansa na uzyskanie 2% wartości transakcji zwrotu za zakupy, do 30 złotych miesięcznie,
 • Zwiększona ilość punktów w programie MasterCard Bezcenne Chwile.

Jak założyć kartę kredytową w Pekao

Wniosek o kartę można złożyć bezpośrednio na stronie banku, poprzez kontakt telefoniczny z konsultantem, a także za pośrednictwem serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay. Bank dokona weryfikacji zdolności kredytowej oraz historii kredytowej klienta, a w zależności od wyliczonej zdolności kredytowej, przyznany zostanie odpowiedni limit kredytowy na karcie.

Wymagania do założenia karty kredytowej w Pekao

Aby móc ubiegać się o kartę kredytową z Żubrem w banku Pekao trzeba być obywatelem Polski i posiadać stały adres zamieszkania na terenie kraju. Do tego wnioskujący powinien mieć ukończone 18 lat oraz posiadać ważny dowód osobisty. Dodatkowo, konieczne jest bycie klientem banku Pekao. Osoby z zewnątrz, nieposiadające podstawowego rachunku bankowego w Pekao, nie mogą ubiegać się o kartę z Żubrem. Wniosek o kartę można złożyć bezpośrednio na stronie banku, poprzez kontakt telefoniczny z konsultantem, a także za pośrednictwem serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay. Bank dokona weryfikacji zdolności kredytowej oraz historii kredytowej klienta, a w zależności od wyliczonej zdolności kredytowej, przyznany zostanie odpowiedni limit kredytowy na karcie.

Opłaty związane z kartą kredytową w Pekao

Wydanie pierwszej karty i pierwszego duplikatu karty to operacja w pełni darmowa. Zarówno za oryginał karty, jak i za pierwszą kopię klient nie jest zobowiązany nic płacić. Dopiero kolejne duplikaty wiążą się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 10 złotych za duplikat. W zależności od wariantu karty mogą pojawić się także koszty związane z używaniem i prowadzeniem karty. Dla pakietu Standard koszt to zawsze 0 złotych, czyli karta jest bezpłatna. Wybierając pakiet Złoty i Platynowy trzeba już mieć świadomość, że wiążą się one z dodatkową opłatą, odpowiednio 19 i 39 złotych miesięcznie. Opłaty tej oczywiście można się pozbyć, dokonując transakcji na odpowiednio wysokie kwoty w jednym okresie rozliczeniowym. Dla pakietu Złotego to konieczność wydania 2000 złotych w okresie rozliczeniowym, dla pakietu Platynowego to już jest 3000 złotych. Pozostałe, najważniejsze opłaty prezentuje poniższa tabela:

  Z Żubrem Standard Z Żubrem Złota Z Żubrem Platynowa
Wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł
Wydanie duplikatu karty Pierwszy 0 zł/ kolejne 10 zł Pierwszy 0 zł/ kolejne 10 zł Pierwszy 0 zł/ kolejne 10 zł
Prowadzenie karty 0 zł 19 zł 0 zł przy wydanych 2000 zł 39 zł 0 zł przy wydanych 3000 zł
Transakcje bezgotówkowe 0 zł 0 zł 0 zł
Polecenie przelewu z karty 7% wartości transakcji 5% wartości transakcji 3% wartości transakcji
Wypłaty w bankomatach w kraju 7% kwoty wypłaty 5% kwoty wypłaty 3% kwoty wypłaty
Wypłaty w bankomatach za granicą 7% kwoty wypłaty 5% kwoty wypłaty 3% kwoty wypłaty
Minimalna spłata raty 3% (minimum 30 zł) 3% (minimum 30 zł) 3% (minimum 30 zł)

Promocje Karta kredytowa w Pekao

Bonus
100 zł w punktach
100 zł w punktach za rejestrację karty Pekao w Bezcenne Chwile
100 zł w punktach za rejestrację karty Pekao w Bezcenne Chwile

Czas na kolejną promocję banku Pekao i Mastercard. Tym razem za kartę płatnicza z wizerunkiem dla gracza zgarnąć można 100 zł w punktach programu.

Karta kredytowa w Pekao - podsumowanie oferty

Karta kredytowa z Żubrem od banku Pekao to ciekawa i bardzo korzystna oferta. Karta dostępna w trzech wariantach korzyści, za które trzeba uiścić odpowiednią opłatę, to szansa na dostosowanie planu karty do swoich potrzeb. Ciekawym zabiegiem jest możliwość uzyskania zarówno minimalnego jak i maksymalnego limitu kredytowego w każdym z trzech planów. Liczne, zróżnicowane korzyści płynące z odpowiedniego planu, to szansa na wybranie najkorzystniejszej dla siebie oferty. Przejrzysta tabela opłat i prowizji, oraz prosto opisane korzyści karty pozwolą każdemu przejrzeć ofertę Pekao i wybrać najlepszą kartę kredytową z Żubrem dla siebie.

Zalety
 • Każdy plan karty daje szansę na limit między 2000 a 100 000 złotych,

 • Niskie koszty korzystania z karty z Żubrem bez względu na plan karty,

 • Liczne korzyści w każdym planie karty,

 • Możliwość wnioskowania o zmianę wysokości limitu w trakcie trwania umowy,

 • Możliwość wyrobienia do 6 kart na jednego klienta.

 • Wady
 • Brak okresu bezodsetkowego,

 • Wysokie kwoty transakcji niezbędne do zniwelowania opłaty za kartę,

 • Trzeba być klientem Pekao aby uzyskać kartę z Żubrem.

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa w Pekao

  Czy do posiadania karty kredytowej w Pekao potrzebna jest umowa o pracę?
  Tak, umowa o pracę to jedyna forma zatrudnienia jaką honoruje Pekao w przypadku przyznania karty z Żubrem.
  Czy możliwa jest wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej Pekao?
  Wcześniejszej spłaty zadłużenia na karcie można dokonać w dowolnym momencie, obniżając całkowity koszt wykorzystanego limitu.
  Czy karta kredytowa w Pekao daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, z Kartą z Żubrem można wypłacać pieniądze z bankomatów, zarówno w kraju, jak i za granicą.
  Czy do karty kredytowej Pekao dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  Darmowe ubezpieczenie dodane jest do kart w pakietach Złotym i Platynowym. Pakiet Standard nie posiada darmowego ubezpieczenia.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty