Kredyt hipoteczny w mBank - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

10.65%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

9.82%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt hipoteczny w mBank
5.0

Kredyt hipoteczny w mBank - podstawowe informacje

Maksymalna kwota kredytu 2 000 000 PLN
Okres kredytowania do 35 lat
RRSO 10,21%
LTV 80%
Obowiązkowe ubezpieczenie? Tak
 

W aktualnej ofercie kredytu hipotecznego w mBanku można skorzystać z promocji. Oferta promocyjna nazywa się Twój dom na lata i dostępna jest w 4 wariantach:

Wariant kredytu: Warunki jakie trzeba spełnić:
“Spełnij Marzenia” Intensive Obniżona marża
 • posiadać mKonto Intensive przez min. 5 lat od uruchomienia kredytu i spłacać z niego raty
 • zapewniać wpływ na rachunek konto Intensive co miesiąc min. kwotą 7 000 zł
 • zapewniać wpływ na rachunek konto Intensive co miesiąc min. kwotą 7 000 zł
 • posiadać ubezpieczenie na życie
“Spełnij Marzenia” Active Obniżona marża
 • posiadać dowolny rachunek w mBanku i spłacać z niego rat
 • zapewniać wpływ na rachunek co miesiąc min. kwotą 5 000 zł
 • w miesiącu kalendarzowym wykonywać min. 15 transakcji płatniczych na koncie w mBanku
“Spełnij Marzenia” Obniżona marża
 • w miesiącu kalendarzowym wykonywać min. 15 transakcji płatniczych na koncie w mBanku
 • posiadać ubezpieczenie na życie
Kredyt hipoteczny bez promocji
 • nie trzeba przystępować do ubezpieczenia na życie
 • nie trzeba zapewniać żadnych wpływów na rachunek w mBanku

Promocja obowiązuje, jeśli warunki korzystania z promocji zostały spełnione przez przynajmniej 5 lat od uruchomienia kredytu.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w mBank

Zarówno ubezpieczenie na życie, które oferuje mBank, jak i ubezpieczenie samego kredytu są opcjonalne. Warto jednak rozważyć ubezpieczenie na życie, gdyż wpływa ono na promocję, która może znacząco obniżyć koszty kredytu.

Dokumenty potrzebne do kredytu w mBank

Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego różni się w zależności od banku, ale także w zależności od rodzaju nieruchomości, na którą przeznaczony będzie kredyt. Oto lista dokumentów, które na pewno potrzebne będą przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny w mBanku:

 • Dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport zagraniczny z kartą pobytu albo zaświadczeniem o zarejestrowaniu pobytu w Polsce obywatela Unii Europejskiej
 • Dokumenty, które potwierdzają źródło i wysokość dochodów
 • Dokumenty, które potwierdzają stan prawny nieruchomości
 • Inne dokumenty związane z celem i przedmiotem kredytowania oraz rodzajem zabezpieczenia
 • Zgodę na to, aby Bank mógł przetwarzać dane osobowe. Takie same oświadczenia powinny złożyć wszystkie osoby, których danymi Bank będzie dysponował przy analizie wymaganych dokumentów

Koszty kredytu hipotecznego w mBank

Wyliczenie kosztów kredytu hipotecznego nie jest proste. Dlatego bank konkretną ofertę jest w stanie zaprezentować dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji od wnioskującego. Dla ułatwienia banki podają na swoich stronach przykłady reprezentatywne posiadające konkretne parametry, uwzględniające wszystkie koszty i dodatkowe opłaty.

Tak wygląda przykład reprezentatywny dla kredytu hipotecznego w mBanku dla kwoty 330 000 złotych, z ratą stałą, okresem kredytowania 300 miesięcy z uwzględnieniem warunków promocji.

Kwota kredytu 330 000 złotych
RRSO 3,15%
Oprocentowanie 3,46%
WIBOR 3M 0,21%
Prowizja/Marża 3,25%
Ubezpieczenie 5 987,40 złotych
Dodatkowe koszty -ocena wartości nieruchomości - 400 złotych -PCC - 19 złotych -umowa cesji ubezpieczenia na rzecz mBank - 15 złotych -promesa - 150 złotych -opłaty za konto - 0 złotych
Koszt pojedynczej raty 2 464,00 złotych
Całkowity koszt kredytu 159 297,63 złotych
Całkowita kwota do spłaty 489 297,63 złotych

Uwzględnione jest w tym przykładzie ubezpieczenie, albowiem bez wykupionego ubezpieczenia na przynajmniej 5 lat, nie można by zastosować promocji z obniżoną marżą. Warto jednak pamiętać, że ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie hipoteki to są dodatkowe, opcjonalne koszty, na które wnioskujący nie musi się zdecydować.

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny w mBank

Kredyt hipoteczny, to produkt bankowy, który wymaga przejścia przez największą liczbę formalności, aby go uzyskać. Większość banków decyduje się jednak na ułatwienie procedury wnioskowania o kredyt hipoteczny do minimum. W przypadku mBanku proces ubiegania się o kredyt hipoteczny wygląda następująco:

 1. Zainteresowanie kredytem - na stronie mBanku można przejrzeć ofertę, skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej i kalkulatora rat w celu przeprowadzenia wstępnej, szacunkowej możliwości uzyskania kredytu. Jeśli oferta zdaje się być w zasięgu klienta, można umówić rozmowę z ekspertem hipotecznym.
 2. Wypełnienie wniosku - po rozmowie, telefonicznej lub osobistej, z ekspertem, ten przygotowuje wniosek, który daje do podpisu klientowi. W gestii klienta leży teraz uzyskać wszystkie niezbędne dokumenty. Po skompletowaniu, można je przesłać droga mailową do banku, lub zanieść osobiście do placówki.
 3. Oczekiwanie na decyzję - na tym etapie, jedyne o co może zostać poproszony klient to ewentualne uzupełnienie niezbędnej dokumentacji, jeśli pojawiłyby się jakieś braki lub wątpliwości w już dostarczonych dokumentach.
 4. Otrzymanie decyzji - mBank informuje o przyznaniu kredytu drogą mailową. Po mailu z pozytywną decyzją niezbędna będzie kolejna rozmowa z ekspertem, podczas której ustalany jest rachunek do spłaty kredytu, termin spłaty, oraz opcjonalnie ubezpieczenie.
 5. Podpisanie umowy - Żeby podpisać umowę, niezbędna jest wizyta w placówce banku. Jest to krok, który nie może zostać załatwiony drogą mailową.
 6. mBank wypłaca kredyt - Na tym etapie pozostaje już tylko czekać na przelew środków na konto wnioskującego. Bank informuje o pozostałych formalnościach, jeśli jakieś pozostały niespełnione.

Wkład własny potrzebny do uzyskania kredytu w mBank

mBank oferuje kredyt hipoteczny z wkładem własnym już od 10% wartości nieruchomości. Jednak w takiej sytuacji niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, które podnosi ogólny koszt kredytu. Koszty jednak podniesione są do momentu, gdy spłacane ubezpieczenie uzupełni różnicę w środkach między niskim wkładem własnym, a tym rzędu 20%. W momencie, kiedy kapitał osiągnie wartość 20% wkładu własnego, ubezpieczenie automatycznie kończy się obniżając koszty kredytu.

Kredyt hipoteczny w mBanku - podsumowanie

Zalety
 • Promocja “Twój dom na lata”, dzięki której można zapłacić niższą marżę

 • Możliwość dopełnienia większości formalności drogą elektroniczną

 • Wysoka, maksymalna kwota kredytu - 2 000 000 złotych

 • Długi okres kredytowania - nawet do 35 lat

 • Wkład własny już od 10%

 • Możliwość zaciągnięcia kredytu na cele nie tylko mieszkaniowe

 • Wady
 • Wysoki koszt kredytu przy braku innych produktów bankowych w mBanku

 • Kredyt przyznawany jest tylko w złotówkach

 • Często zadawane pytania o mBank

  Ile muszę zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w mBank
  Nie ma żadnych konkretnych wartości dochodu, które zapewniają pozytywną decyzję ze strony banku. Potrzebna jest odpowiednia zdolność kredytowa, która jest zależna przede wszystkim od dochodu dzielonego na liczbę osób na utrzymaniu, ale także wieku, stanu cywilnego, innych zobowiązań kredytowych, itp. Im więcej osób wnioskuje o kredyt, tym łatwiej go uzyskać. Żeby dowiedzieć się, czy jest szansa na kredyt, warto skontaktować się z ekspertem z mBanku, który pomoże obliczyć szacowaną zdolność kredytową. Jednak nie ma co marzyć, z najniższa krajową raczej żaden bank kredytu nie przyzna.
  Jakich zabezpieczeń spłaty kredytu wymaga mBank?
  Najbardziej podstawowym zabezpieczeniem jest hipoteka, która ustanawiana jest na nieruchomości. Jednak mBank oferuje również ubezpieczenie, które podnosi koszty kredytu, ale zabezpiecza na wypadek problemów ze spłatą zadłużenia. Ubezpieczenie to jest jednak opcjonalne w mBanku.
  Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w mBank?
  Docelowym przeznaczeniem kredytu są wszelkie inwestycje mieszkalne, jednak kredyt w mBanku może zostać przeznaczony na dowolny cel, nie tylko związany z zakupem czy remontem nieruchomości.
  Czy do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w mBank wymagane są zaświadczenia?
  Jedyne niezbędne do uzyskania kredytu zaświadczenie do to, o źródle i wysokości dochodów.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe od kredytu hipotecznego w mBank?
  Istnieje możliwość wakacji kredytowych. Raz na 5 lat można odroczyć spłatę kapitału do maksymalnie 12 miesięcy, pod warunkiem, że przynajmniej 6 rat zostało już spłaconych. Żeby uzyskać odroczenie kredytu, w momencie składania wniosku, nie można mieć żadnych zaległości w spłacie kredytu, czy innych produktów finansowych w mBanku, jeśli takie się posiada.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje mBank?
  Bank akceptuje zarówno formę zatrudnienia na mocy umowy o pracę, ale także umowy cywilnoprawne jak umowa zlecenie, czy umowa o dzieło.
  Czy kredyt hipoteczny w mBank można zaciągnąć online?
  Większość formalności można dopełnić drogą elektroniczną, jednak aby podpisać umowę, konieczna będzie wizyta w placówce banku.
  Czy możliwe jest nadpłacanie kredytu hipotecznego w mBank?
  Tak, można dokonać nadpłaty części kredytu, a nawet wcześniejszej spłaty.

  Opinie o Kredyt hipoteczny w mBank

  P
  Opinia od:
  Paweł M.

  Czy opinia była przydatna?

  0
  Zdecydowaliśmy się z żoną ze względu na 10% wkładu własnego, co ciężko jest znaleźć w innych bankach. Na duży plus terminowość wypłat, natomiast często mają awarie dlatego daje 42022-12-06 13:36:09
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty