Kredyt bez zaświadczeń — oferty i wymagania banków
akredo.plKredytyKredyt gotówkowyKredyt bez zaświadczeń — oferty i wymagania banków

Kredyt bez zaświadczeń — oferty i wymagania banków

Zależnie od twojej branży, formy zatrudnienia i tego, jak szybko potrzebujesz znaleźć dodatkową gotówkę, otrzymanie zaświadczenia o dochodach może okazać się kłopotliwe. Na szczęście wiele banków oferuje kredyty, które uzyskasz w zamian za samo oświadczenie o uzyskiwanych dochodach. Poznaj ich oferty i dowiedz się, jak z nich skorzystać.

Dominika Górska
Dominika Górska, 25.11.2022 r

Czy banki udzielają kredytów bez zaświadczenia o zarobkach?

Kredyty bez zaświadczeń są jak najbardziej dostępne na rynku. Jest to stały produkt dostępny w ofertach większości instytucji od lat z uwagi na zalety tego typu rozwiązania. Unikając ubiegania się o zaświadczenia, klient może złożyć wniosek o pożyczkę szybciej i zachować większą dozę prywatności. Niestety, ta forma kredytowania niesie też ze sobą pewne ograniczenia.

Udzielając kredytu osobie bez dowodu, że uzyskuje ona środki, które pozwolą jej spłacić zobowiązanie, bank staje przed większym ryzykiem. Z tego powodu pożyczki bez zaświadczenia o zarobkach są udzielane na mniejsze kwoty niż tradycyjne kredyty. Klient z kolei i tak musi złożyć własnoręcznie napisane i podpisane oświadczenie. Deklaracja złożona przez klienta powinna zawierać informację z jakich źródeł uzyskuje on środki do życia lub może on dostarczyć inne dokumenty potwierdzające jego aktualne zarobki. Jest to minimum informacji, które musi posiadać pożyczkodawca, aby ocenić zdolność kredytową klienta i zadecydować, czy jest gotów powierzyć klientowi swoje pieniądze.

Warto tu zwrócić uwagę, że kredyty bez zaświadczeń nie są droższe od innych pożyczek na tę samą sumę. Ich główną różnicą są porównywalnie niższe maksymalne kwoty zobowiązania oraz często krótszy dostępny okres spłaty niż w innych formach zobowiązań. Jeżeli do spełnienia naszych potrzeb wystarczy kilkadziesiąt tysięcy złotych, kredyt bez zaświadczeń będzie skutecznym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach — oferta banków

Większość banków posiada ofertę kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Niestety większość ofert przygotowana jest dla stałych klientów banku. Nowi klienci mogą liczyć jedynie na kredyt w wysokości ok. 5 000 zł.

Bank Zobacz ofertę Dostępna kwota Warunki
Alior Wypełnij wniosek do 200 000 zł Bez zaświadczenia do 5 000 zł.
Credit Agricole Wypełnij wniosek do 200 000 zł Dla stałych klientów otrzymujących wpływy na konto w banku.
Pekao Wypełnij wniosek do 200 000 zł Tylko dla stałych klientów banku.
mBank Wypełnij wniosek do 150 000 zł Tylko dla stałych klientów banku.
Millennium Wypełnij wniosek do 40 000 zł Tylko dla stałych klientów banku.
PKO BP Wypełnij wniosek do 200 000 zł Dla nowych klientów maksymalnie 5600 zł.
Santander Wypełnij wniosek do 150 000 zł Tylko dla posiadaczy konta w Santander Bank

Najlepszy kredyt gotówkowy do 50 000 zł bez zaświadczeń

Najlepszy kredyt bez zaświadczeń do 50 000 zł znajdziemy w ofercie mBanku, gdzie można uzyskać maksymalnie do 150 000 zł. Bank regularnie udostępnia kody promocyjne, dzięki którym nie zapłacisz prowizji. Podobne kwoty można otrzymać również w banku Santander. Jeżeli szukasz jednak jeszcze większego dofinansowania — nawet na 200 000 zł — warto zapoznać się również z ofertą banku Pekao. Niestety, kredyty na najwyższe sumy są dostępne bez zaświadczeń tylko dla stałych klientów banków.

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach — wymagania

Biorąc kredyt bez zaświadczenia o dochodach, klient banku w dalszym ciągu musi spełniać podstawowe wymagania dotyczące kredytu. W ich skład wchodzą:

 • Przedział wiekowy od 18 do 70 lat.
 • Pełna zdolność do czynności prawnych.
 • Polskie obywatelstwo
 • Stałe zamieszkanie w kraju
 • Aktualny dowód osobisty.
 • Brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników.
 • Zdolność kredytowa odpowiadająca pożyczanej sumie.

Najważniejsze jest posiadanie zdolności kredytowej pozwalającej na spłatę zobowiązania. Im będzie ona wyższa, tym chętniej bank udzieli nam kredytu bez konieczności dostarczania dodatkowej dokumentacji. Jednocześnie oznacza to, że klient nie otrzyma pożyczki, jeżeli w danej chwili nie otrzymuje dochodu.

Jakie dokumenty należy złożyć, aby otrzymać kredy bez zaświadczeń?

Kredyty bez zaświadczeń zwykle nie stanowią specjalnej, oddzielnej oferty kredytowej w danej instytucji. Klient musi spełniać wymagania odpowiednie podstawowej ofercie kredytu gotówkowego oraz dostarczyć odpowiednią dokumentację. Ta może się różnić w zależności od banku, jednak w każdej sytuacji należy posiadać dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający otrzymywane zarobki.

Bankom zależy na dotarciu ich ofert do jak najszerszego grona odbiorców. Z tego powodu akceptują różne formy dokumentów potwierdzających dochody. W zależności od banku można posłużyć się zaświadczeniem z zakładu pracy lub oświadczeniem o zarobkach, wyciągiem z konta bankowego za okres kilku miesięcy lub nawet dokumentem PIT z zeszłego roku.

W tym artykule opisujemy oferty kredytów na samo oświadczenie o zarobkach. To tylko jedna z form poświadczenia naszych zarobków. Banki akceptują różne dokumenty potwierdzające nasze miesięczne dochody, mogą to być:

 • Oświadczenie o zarobkach, czyli formalny dokument, który zawiera informacje na temat miejsca pracy i dochodu pożyczkobiorcy. Nie wymaga on jednak podpisów ani pieczątek nikogo z zakładu pracy. W przyszłości bank może zweryfikować informacje samodzielnie, jeśli powstanie taka potrzeba. Oferty kredytów na oświadczenie przedstawiliśmy w tabeli na początku artykułu.
 • Wyciąg z konta, często obejmujący okres trzech miesięcy. Wgląd na finanse wnioskodawcy pozwala pożyczkobiorcy określić, czy otrzymuje on stałe wpływy oraz, czy ich wysokość pozwoli na spłatę zobowiązania.
 • PIT z zeszłego roku również pozwala na określenie wysokości dochodów wnioskodawcy.

Kredyt bez zaświadczeń online — krok po kroku

Otrzymanie kredytu bez zaświadczeń jest równie proste co w przypadku typowego kredytu gotówkowego. Często wypełnia się wniosek właśnie do oferty pożyczki gotówkowej, wybierając tylko preferowaną formę dokumentacji.

 • Przejrzyj oferty banków i wybierz tą, która cię najbardziej interesuje.
 • Na stronie oferty wybranego banku wybierz interesującą cię kwotę i czas spłaty. Upewnij się, że wybrana kwota mieści się w ograniczeniach dla kredytów bez zaświadczeń, jeżeli bank takie określił.
 • Wypełnij formularz i poczekaj na kontakt zwrotny od doradcy bankowego.
 • Rozmawiając z doradcą o szczegółach umowy kredytowej, zaznacz, że interesuje cię kredyt bez zaświadczenia o zarobkach.
 • Dalszą część wniosku wypełnisz zgodnie ze wskazówkami doradcy. Często wystarczy przesłać skan odpowiedniej dokumentacji, choć zawsze masz możliwość udać się do oddziału banku osobiście, aby przekazać dokumenty i podpisać umowę.
 • Dostęp do środków zazwyczaj otrzymasz w kilkadziesiąt minut po podpisaniu umowy.

Kredyt bez zaświadczeń — podsumowanie

Kredyty gotówkowy bez zaświadczeń jest łatwo dostępnym produktem finansowym, który pozwala na szybkie otrzymanie dofinansowania. Rozwiązanie to jest często wykorzystywane przez osoby, których zakład pracy nie patrzy przychylnie na korzystanie z pożyczek, oraz tych, którzy uzyskują dochód bez tradycyjnej umowy o pracę.

Najlepsze oferty na kredyty bez zaświadczeń są udostępniane stałym klientom banków. Istnieją jednak oferty które pozwalają na pożyczenie pieniędzy bez zakładania konta. Kredytobiorcy mogą też zdecydować się na otwarcie konta w jednym z banków, aby otrzymać dostęp do kredytów bez zaświadczenia na nieco mniejsze kwoty. Suma dostępny do pożyczenia pieniędzy wzrośnie z czasem, gdy bank zapozna się ze zdolnością kredytową klienta.

Często zadawane pytania

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego bez zaświadczeń?
Możliwe jest otrzymanie kredytu bez zaświadczeń na nawet 150 000 zł.
Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach jest droższy?
Kredyt bez zaświadczeń kosztuje tyle samo, co inne kredyty na tę samą sumę.
Czy dostanę kredyt hipoteczny bez zaświadczeń?
Nie. Na ten moment, instytucje finansowe oferują wyłącznie pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń.
Gdzie dostanę kredyt na samochód używany bez zaświadczeń?
Większość banków oferuje kredyty na samochód używany bez zaświadczeń, jeżeli cena pojazdu wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Polecamy przejrzeć oferty w naszym rankingu kredytów samochodowych.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5