Kredyt hipoteczny w Alior Bank - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

9.16%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

10.95%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt hipoteczny w Alior Bank
4.7

Kredyt hipoteczny w Alior Bank - podstawowe informacje

Maksymalna kwota kredytu 1 000 000 PLN
Okres kredytowania do 30 lat
RRSO 4,13%
LTV 85%
Obowiązkowe ubezpieczenie Nie

Kredyt hipoteczny w Alior Bank dostępny jest jako produkt Megahipoteka. Co warto zauważyć na samym początku, jest to jedna z nielicznych ofert na polskim rynku, która umożliwia zaciągnięcie zobowiązania w walutach takich jak EUR (Euro) czy USD (Dolar Amerykański), a nie tylko w złotówkach. Warunkiem koniecznym jest jednak otrzymywanie wynagrodzenia w danej walucie. Kredyt dodatkowo dostępny jest także na inne cele niż tylko mieszkaniowe. Alior Bank oferuje także zawieszenie spłaty kredytu na łączny okres do 5 lat. Procedura uzyskania kredytu jest maksymalnie uproszczona, a formalności zredukowane do minimum.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w Alior Bank

Ubezpieczenie nieruchomości przeznaczone dla osób posiadających kredyt hipoteczny w Alior Banku, stanowi zabezpieczenie przedmiotu kredytowania – budynków lub lokali. Jest ono jednak opcjonalne.

Dokumenty potrzebne do kredytu hipotecznego w Alior Bank

Dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu hipotecznego jest dużo i to bez względu na to, w jakim banku klient będzie ubiegał się o środki. Jednak Alior Bank reklamuje się tym, że ilość formalności minimalizuje, a co za tym idzie, ilość dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu też jest mniejsza. W zależności od tego, na jaki cel (budowa domu, kupno mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego) ma być przeznaczony kredyt, dokumentacja się trochę różni. Jednak bez względu na wszystko niezbędne są:

 • Wniosek o udzielenie kredytu
 • Dowód osobisty
 • Zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów lub inne potwierdzenie dochodów zależnie od ich źródła
 • Wszelkie dokumenty dotyczące nieruchomości stającej się zabezpieczeniem hipotecznym – odpis z księgi wieczystej i umowa przedwstępna
 • Dane osoby będącej poręczycielem (jeśli jest to kredyt z poręczeniem)

Koszty kredytu hipotecznego w Alior Bank

Alior oferuje kredyt hipoteczny z okresowo stałą kwotą oprocentowania, co oznacza, że stopa oprocentowania oraz wysokość rat przez około 7 lat się nie zmieni. Po tym okresie stopa procentowa jest zależna od zmian wskaźnika referencyjnego. Oprocentowanie w takim wariancie zaczyna się od 5,55%, a RRSO dla kredytu z okresową stałą stopą oprocentowania to 5,18%. Co więcej, dostępna jest w takim wypadku wyższa kwota kredytu.

Poniżej przedstawione są prognozowane koszty hipoteki przy następujących założeniach: kredyt przeznaczony na cel mieszkaniowy w PLN, całkowita kwota do zapłaty: 726 796,23 zł. Kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową jest płatny w 325 ratach annuitetowych (równych), miesięcznych, przy czym trzy pierwsze raty wynoszą 2 745,87 zł, następnie przez 81 miesięcy po 2 511,50 zł (po ustanowieniu zabezpieczenia docelowego, tj. wpisu hipoteki umownej)

Kwota kredytu 412 868 zł
RRSO 5,18%
Oprocentowanie Pierwsze 3 raty - 6,66% Kolejne 84 raty - 5,76% Reszta - 3,31%
WIBOR 3M 0,21%
Prowizja/Marża 8 257,36 zł (2%) / 3,1%
Ubezpieczenie 10 901,25 zł / rok
Dodatkowe koszty notarialne oświadczenie o poddaniu się egzekucji - 3 247,21 zł ustanowienie hipoteki - 200,00 zł inspekcja nieruchomości - 250,00 zł roszczenie o ustanowienie hipoteki - 150 zł PCC - 19 zł
Koszt pojedynczej raty Pierwsze 3 raty - 2 745,87 zł Kolejne 84 raty - 2 511,50 zł Reszta - 2 041,93 zł
Całkowity koszt kredytu 313 928,23 zł
Całkowita kwota do spłaty 726 796,23 zł

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny w Alior Bank

Alior Bank chwali się swoją prostą ofertą ze zminimalizowaną ilością formalności. Zależy im, by wnioskowanie o ich produkty finansowe było możliwie jak najłatwiejsze i przyjazne dla klienta. Jednak kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które wymaga zebrania obszernej dokumentacji, oraz przebrnięcia przez szereg procedur nawet w Alior Banku. Sama instytucja jednak podaje trzy proste kroki, jako etapy do zdobycia kredytu na upatrzone mieszkanie, lub budowę domu.

 1. 1. Odwiedź oddział Alior Bank - można wtedy porozmawiać z konsultantem, dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji, uzyskać wniosek w formie papierowej, ale dostępny jest on też w formie elektronicznej na stronie banku.
 2. 2. Złóż wniosek o udzielenie kredytu - można to zrobić zarówno drogą online, jak i bezpośrednio w placówce bankowej. Jeśli przy wcześniejszej wizycie uzyskało się informacje o niezbędnej dokumentacji, to moment składania wniosku, jest też etapem, kiedy ową dokumentację należy przedłożyć.
 3. 3. Poczekaj na decyzję - wraz ze złożeniem wniosku i wszelkiej, niezbędnej dokumentacji rozpoczyna się proces weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Od tego momentu wnioskujący jest już całkowicie zdany na decyzję, jaką w jego sprawie podejmie bank.

Promocje Kredyt hipoteczny w Alior Bank

Bonus
Brak prowizji
Własne M w Wielkim Mieście z Alior Bank
Własne M w Wielkim Mieście z Alior Bank

Alior Bank oferuje tańsze kredyty hipoteczne osobom szukającym miejsca zamieszkania w największych miastach w Polsce i ich okolicach.

Wkład własny potrzebny do uzyskania kredytu hipotecznego w Alior Bank

Wkład własny jest niezbędny do uzyskania kredytu w jakimkolwiek banku. W przypadku Alior Banku wkład własny to jedynie 10% wartości nieruchomości. Jednak w przypadku takiej wartości wkładu własnego, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Podnosi ono koszty kredytu, jednak opłacane jest jedynie do momentu, kiedy spłacony kapitał sięgnie wartości 20% wkładu własnego. Wtedy ubezpieczenie wygasa, a wraz z nim maleją koszty kredytowania. Ubezpieczenie to jest kompletnie zbędne, gdy klient decyduje się uiścić 20% wkład własny.

Kredyt hipoteczny w Alior Bank - podsumowanie

Zalety
 • Wkład własny już od 10%

 • Możliwość uzyskania kredytu w PLN, EUR, USD

 • Możliwość przeznaczenia kredytu na różne cele

 • Możliwość zabezpieczenie kredytu inną nieruchomością, nawet należącą do osób trzecich

 • Opcja wykupienia ubezpieczenia na życie, które obniża marżę

 • Możliwość zaciągnięcia kredytu z okresowo stałą stopą oprocentowania

 • Wady
 • Konieczność wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, które podnosi koszty kredytu

 • Brak możliwości zaciągnięcia kredytu ze stałą stopą oprocentowania na cały okres kredytowania

 • Często zadawane pytania o kredyt hipoteczny w Alior Bank

  Ile muszę zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w Alior Bank?
  Im wyższa kwota kredytu tym wymagana wyższa zdolność kredytowa. Na zdolność kredytową składają się zarobki oraz osoby na utrzymaniu, a także inne czynniki, jak wiek, inne zadłużenia, itp. Niestety nie ma uniwersalnego wzoru, że przy zarobkach w takiej kwocie mogę wziąć taką kwotę kredytu. Wszystko zależy od oceny banku. Jednak z najniższą krajową ciężko będzie uzyskać kredyt hipoteczny.
  Jakich zabezpieczeń spłaty kredytu wymaga Alior Bank?
  Możliwości jest kilka. Podstawowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest właśnie hipoteka. Nie musi być ona jednak ustanowiona na nieruchomości, która ma być sfinansowana z kredytu. Może to być inna nieruchomość o odpowiedniej wartości należąca do kredytobiorcy, a nawet do osób trzecich. W przypadku skorzystania z możliwości wpłaty jedynie 10% wkładu własnego, bank wymaga wykupienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, które opłacane jest do momentu, aż kapitał wpłacony dosięgnie 20% wkładu własnego. Wtedy ubezpieczenie wygasa, a koszty kredytu się zmniejszają. Alior Bank może też oczekiwać wykupienia ogólnego ubezpieczenia kredytu, które również podnosi koszty.
  Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w Alior Bank?
  Alior bank w kwestii przeznaczenia kredytu hipotecznego jest bardzo elastyczny. Oprócz głównego celu - mieszkaniowego, kredyt może być także wykorzystany jako refinansowanie - czyli przeznaczony na spłatę kredytu w innym banku. Do tego dochodzi możliwość skorzystania z oferty kredytu hipotecznego Alior Bank jako kredytu konsolidacyjnego. Jednak w grę wchodzą inne, dowolne cele, a nawet cele komercyjne.
  Czy do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w Alior Bank wymagane są zaświadczenia?
  Niezbędne jest zaświadczenie o formie zatrudnienia i wysokości uzyskiwanego dochodu. Na jego podstawie m.in. bank oblicza zdolność kredytową wnioskującego i jest on niezbędny.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe od kredytu hipotecznego w Alior Bank?
  Tak, Alior Bank oferuje wakacje kredytowe. Jednak nie dłuższe niż 6 miesięcy w skali roku, a łączna długość przerw w spłacaniu kredytu nie może przekroczyć 5 lat.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Alior Bank?
  Alior Bank akceptuje zatrudnienie w formie umowy o pracę, ale także akceptuje zatrudnienie na mocy umów cywilno-prawnych jak np. umowa zlecenie, czy umowa o dzieło.
  Czy kredyt hipoteczny w Alior Bank można zaciągnąć online?
  O ile w Alior Bank można rozpocząć proces wnioskowania o kredyt hipoteczny drogą elektroniczną, tak na pewnym etapie wnoszenia o kredyt konieczna będzie wizyta w placówce banku.
  Czy możliwe jest nadpłacanie kredytu hipotecznego w Alior Bank?
  Alior Bank zakłada możliwość nadpłaty kredytu, a nawet całkowitej spłaty kredytu przed terminem. Jednak o warunki nadpłaty i całkowitej spłaty przed terminem warto zapytać konsultanta na etapie składania wniosku.

  Opinie o Kredyt hipoteczny w Alior Bank

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty