Kalkulator kapitalizacji odsetek na koncie oszczędnościowym

Sprawdź opłacalność kont oszczędnościowych z pomocą kalkulatora kapitalizacji odsetek! Odkładanie na koncie oszczędnościowym to jedna ze skuteczniejszych metod zbierania pieniędzy na czarną godzinę lub na określony cel. Trzymając pieniądze na oprocentowanym rachunku, dodatkowo zyskujesz z każdym miesiącem oszczędzania dzięki kapitalizacji odsetek. Sprawdź ile wyniesie zysk z odsetek z pomocą kalkulatora oszczędności Akredo!

Oblicz zysk z konta oszczędnościowego

Czym jest kalkulator kapitalizacji odsetek na koncie oszczędnościowym?

Kalkulator konta oszczędnościowego to narzędzie online, które oblicza zysk z kapitalizacji odsetek na oprocentowanym rachunku. Z jego pomocą szybko i łatwo sprawdzisz dokładną ile zarobisz odkładając pieniądze na konto. 

Dzięki kalkulatorowi możesz sprawdzić ile zyskasz na oprocentowaniu rachunku - podaj aktualną stawkę proponowaną przez wybrany bank, wskaż okres kapitalizacji i poznaj zysk z odsetek. Aby obliczyć zysk musisz podać prawidłowe dane, w szczególności stawkę oprocentowania. Aktualnie większość banków oferuje roczną miesięcznej. 

Co jest wynikiem obliczeń kalkulatora kapitalizacji odsetek?

Wynikiem obliczeń kalkulatora jest zysk jaki osiągniemy na obowiązujących warunkach. Wspomniana kapitalizacja to inaczej częstotliwość naliczania oprocentowania do Twojego kapitału - im częstsza, tym lepiej.

Podstawowym zadaniem kalkulatora jest dostarczenie informacji ile wyniesie Twój zysk, gdy na koncie oszczędnościowym będzie określona suma pieniędzy. Bank nalicza odsetki oszczędnościowe od kwoty, która znajduje się na koncie oszczędnościowym w dniu rozliczenia konta, czyli najczęściej w ostatni dzień miesiąca. 

Zaletą konta oszczędnościowego jest możliwość wpłacania i wypłacania pieniędzy w dowolnym momencie, a odsetki będą naliczone od aktualnej sumy na Twoim koncie. Należy jednak liczyć się z faktem, że odsetki za nową wpłatę zostaną naliczone dopiero w przyszłym miesiącu. Warto pamiętać, że zysk z odsetek kapitałowych jest objęty podatkiem 19% od kwoty odsetek. Bank pobierze tę opłatę automatycznie.

Sprawdź oferty banków i zorientuj się jakie warunki proponują poszczególne banki. Wysokość oprocentowania podawana w ofercie reklamowej może obowiązywać tylko przez określony czas! Weź to pod uwagę wybierając bank.

Jak obliczyć zysk z konta oszczędnościowego z kalkulatorem kapitalizacji odsetek Akredo?

Kalkulator wymaga podania 4 informacji:

  • kwota depozytu - kwota jaką chcesz odkładać miesięcznie,
  • okres depozytu - jak długo chcesz oszczędzać na koncie,
  • okres kapitalizacji odsetek - z jaką częstotliwością i kiedy bank nalicza odsetki do oszczędności,
  • oprocentowanie - aktualne oprocentowanie rachunku.

Podaj dane potrzebne kalkulatorowi i sprawdź ile możesz zarobić! Dodatkowo, jeśli zastanawiasz się nad wyborem konta poniżej kalkulatora wyświetlą się oferty najpopularniejszych banków z propozycją otwarcia rachunku oszczędnościowego. Nowe konto otworzysz wygodnie przez Internet - sprawdź jak to zrobić klikając w ikonę wybranego banku.