Kalkulator kapitalizacji odsetek

Sprawdź opłacalność lokaty z pomocą kalkulatora kapitalizacji odsetek! Lokata to szansa na spory zysk pod warunkiem, że zamrozisz swoje pieniądze na wystarczająco długi okres czasu. Oblicz swój zysk z lokaty i sprawdź czy warto z niej korzystać!

Kalkulator odsetek

Czym jest kalkulator kapitalizacji odsetek?

Kalkulator pozwala szybko obliczyć przewidywany zysk z lokaty, bez konieczności składania wniosku w banku. Określ jaką kwotę chcesz przeznaczyć na lokatę, jakie jest jej oprocentowanie oraz jaka jest częstotliwość kapitalizacji odsetek.

Aby obliczyć zysk musisz podać prawidłowe dane, w szczególności stawkę oprocentowania. Aktualnie większość banków oferuje roczną kapitalizację lub kapitalizację wraz z zakończeniem umowy lokaty. Szanse na zysk trzeba pokładać w wysokości oprocentowania.

Co jest wynikiem obliczeń kalkulatora kapitalizacji odsetek?

Wynikiem obliczeń kalkulatora jest zysk z lokaty jaki osiągniemy na obowiązujących warunkach. Wspomniana kapitalizacja to inaczej częstotliwość naliczania oprocentowania do Twojego kapitału - im częstsza, tym lepiej.

Sprawdź oferty banków i zorientuj się jakie warunki proponują poszczególne banki. Wysokość oprocentowania podawana w ofercie reklamowej może obowiązywać tylko przez określony czas! Weź to pod uwagę wybierając bank.

Jak obliczyć zysk lokaty z kalkulatorem kapitalizacji odsetek Akredo?

Kalkulator wymaga podania 4 informacji:

  • kwota jaką chcesz przeznaczyć na lokatę,
  • na jak długi okres czasu zawierasz umowę lokaty,
  • jakie oprocentowanie proponuje bank,
  • jaka jest częstotliwość kapitalizacji.

Na podstawie podanych informacji kalkulator obliczy ile zarobisz na takiej inwestycji. Dzięki temu możesz sprawdzić jaki kapitał i na jak długo musisz zostawić na zamkniętym rachunku.

Musisz jednak pamiętać, że pieniądze na lokacie zostaną zamrożone na czas trwania umowy. Możesz je wypłacić wcześniej zrywając lokatę, jednak stracisz wszystkie odsetki.