Pozabankowa karta kredytowa Cardina

Pozabankowa karta kredytowa Cardina
4.9
Pozabankowa karta kredytowa Cardina
Karta
0
Bankomaty
-
Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
-
Operator karty

MasterCard

Pozabankowa karta kredytowa Cardina MasterCard - podstawowe informacje

Cardina MasterCard oferuje pozabankową kartę kredytową. Karta posiada dość niski limit, jednak nawet 3000 złotych może niejednokrotnie okazać się nie dość, że potrzebne, to wręcz wystarczające. Oferta dla nowych klientów to o 1000 złotych mniej, czyli 2000 złotych. Limit można zwiększyć do 3000 złotych po 4 do 6 miesięcy użytkowania karty. Wydanie karty i prowadzenie karty nie wiąże się z żadnymi kosztami. Dopiero w momencie wykorzystania jakichkolwiek środków z limitu pojawiają się koszty, a są to koszty dzienne za obsługę limitu oraz opłata za każde rozpoczęte 100 złotych z karty, także naliczane codziennie. Karta nie posiada okresu bezodsetkowego.

Rodzaje kart kredytowych w Cardina

W ofercie firmy Cardina jest tylko jedna karta kredytowa. Dla nowych klientów limit górny karty to 2000 złotych, które można zwiększyć do 3000 złotych po pierwszych 4 do 6 miesięcy użytkowania karty. Co więcej pierwszy rok nie wiąże się z opłata za kartę. Dopiero po upływie roku dochodzi do wydatków stała kwota 8 złotych miesięcznie za sam fakt posiadania Cardina MasterCard. Karta nie posiada okresu bezodsetkowego. Na spłatę zadłużenia jest 30 dni okresu rozliczeniowego, oraz dodatkowe 14 dni po danym okresie rozliczeniowym, co daje 44 dni na spłatę raty za wykorzystany limit. Minimalna wartość spłaty to 15% wartości zadłużenia. Co więcej, w momencie rozpoczęcia limitu naliczana jest stała opłata dzienna za obsługę limitu w wysokości 3,15 przy najniższym możliwym limicie 600 złotych. Im wyższy limit, tym większa kwota za jego obsługę. Dodatkowo Cardina MasterCard nalicza 45 groszy dziennie za każde napoczęte 100 złotych z limitu. Gdy klient wykorzysta 100 złotych, to dziennie będzie naliczona opłata 45 groszy, gdy wykorzysta 1000 złotych, opłata dzienna będzie wynosić 4,50 złotych itd.

Jak założyć kartę kredytową w Karta kredytowa Cardina MasterCard

Proces wnioskowania o pozabankową kartę kredytową Cardina MasterCard jest wyjątkowo prosty i nie wymaga ani biegłości w obsłudze komputera, ani ponadprzeciętnych wymagań od potencjalnego klienta. Proces wnioskowania można opisać w 4 prostych krokach:

 • Na stronie Cardina należy wybrać wysokość limitu przy pomocy interaktywnego suwaka i kliknąć “Złóż wniosek”.
 • Następnie należy wypełnić formularz. W trakcie wypełniania go, można złożyć dyspozycję FastCash, dzięki której do 80% wartości limitu Cardina przeleje na konto wnioskującego w przypadku pozytywnej decyzji.
 • Po złożeniu wniosku Cardina MasterCard wymaga weryfikacji danych poprzez usługę Kontomatik. Od tego momentu należy czekać na decyzję.
 • Klient zostanie poinformowany o decyzji SMSem, e-mailem lub telefonicznie. Jeśli została złożona dyspozycja FastCash to środki zostaną przelane jeszcze tego samego dnia, kiedy uzyskano pozytywną decyzję. Od tego momentu pozostaje jeszcze tylko czekać na kartę.

Wymagania do założenia pozabankowej karty kredytowej Cardina MasterCard

Cardina MasterCard nie ma wyjątkowo wygórowanych wymagań względem potencjalnych posiadaczy karty kredytowej Cardina MasterCard. Wręcz uzyskanie karty kredytowej takiej jak Cardina MasterCard powinno być łatwiejsz, niż uzyskanie karty w banku. W dodatku skracamy proces weryfikacji zdolności i historii kredytowej, który w banku jest długi i nieodzowny. W przypadku Cardina MasterCard wniosek rozpatrywany jest bardzo szybko i tak też podejmowana jest decyzja. Aby ubiegać się o kartę kredytową Cardina MasterCard należy:

 • Posiadać obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej
 • Być w wieku między 24 a 65 lat
 • Posiadać aktualny numer telefonu oraz rachunek osobisty w banku
 • Nie posiadać innych, aktualnie spłacanych zobowiązań

Opłaty związane z pozabankową kartą kredytową Cardina MasterCard

Cardina MasterCard
Opłata za wydanie karty głównej 0 zł
Opłata za wydanie karty dodatkowej 20 zł
Oprocentowanie karty 0%
RRSO 139,5%
Okres bezodsetkowy Brak
Wysokość minimalnej spłaty 15% salda zadłużenia
Opłata za przekroczenie limitu 20 zł
Opłata za kartę główną 0 zł/ 8 zł od drugiego roku
Opłata za kartę dodatkową 0 zł/8 zł od drugiego roku
Wypłata gotówki z bankomatu 5% (min. 10 zł)
Opłata za przewalutowanie 0 zł

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Cardina (limitu kredytowego udzielonego na podstawie Umowy o Kartę):
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 142,43% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 2000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4848,50 zł, zmienne oprocentowanie nominalne wynosi 0% w skali roku, całkowity koszt kredytu 2848,50 zł (w tym opłata za wydanie karty głównej 0,00 zł, odsetki 0,00 zł, opłata za obsługę wykorzystanego Limitu kredytowego 2848,50 zł). Umowa zawarta na okres 12 miesięcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 01/09/2022 na reprezentatywnym przykładzie.

Karta kredytowa Cardina MasterCard - podsumowanie

Pozabankowa karta kredytowa Cardina to doskonała alternatywa dla kart wydawanych przez banki. Proces wnioskowania o kartę Cardina Mastercard jest prosty, a przede wszystkim krótki. Karta posiada stosunkowo wysoki limit, jak na produkt wydawany przez instytucję finansową, pozabankową. Karta Cardina dostępna jest dla klientów z limitem w wysokości 3000 złotych, co jest w pełni wystarczającym zasobem środków, aby zaspokoić codzienne potrzeby lub nagły wydatek. Karta nie posiada okresu bezodsetkowego, ale pozbawiona jest również opłat za prowadzenie karty. Dopiero wykorzystanie jakiejkolwiek kwoty z limitu kredytowego pozabankowej karty Cardina, wiązać się będzie z naliczeniem opłaty dziennej za obsługę limitu oraz stosownymi odsetkami. Na spłatę karty mamy 30 dni plus 14 dni dodatkowego okresu, co daje 44 dni na spłatę minimum 15% salda zadłużenia.

Zalety
 • Karta do uzyskania w pełni przez internet

 • Koszt prowadzenia karty w pierwszym roku to 0 zł

 • Możliwość złożenia dyspozycji FastCash na 80% kwoty limitu

 • Mniejsze wymagania od klienta w celu uzyskania karty

 • Wady
 • Dość niski limit maksymalny 2000 zł, oraz 3000 zł po 4 do 6 miesięcy użytkowania karty

 • Brak okresu bezodsetkowego

 • Wysokie koszty obsługi limitu

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Pozabankowa karta kredytowa Cardina

  Czy do posiadania karty kredytowej w Cardina potrzebna jest umowa o pracę?
  Cardina MasterCard od wnioskującego wymaga jedynie posiadania stałego źródła dochodu. Nie musi to być koniecznie umowa o pracę, ale jakikolwiek dochód, który zagwarantuje odpowiednią zdolność kredytową.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej Cardina MasterCard?
  Klient ma prawo do wcześniejszej spłaty całości lub części kwoty wykorzystanego limitu kredytowego w każdym czasie poprzez dokonanie płatności na Rachunek Karty, na zasadach wskazanych w Regulaminie. Cardina nie pobiera żadnych opłat z tytułu wcześniejszej spłaty. Dokonanie choćby częściowej wcześniejszej spłaty powiększa kwotę dostępnych środków.
  Czy karta kredytowa Cardina MasterCard daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, Cardina MasterCard może służyć do wypłaty pieniędzy z bankomatów. Na wypłaty z bankomatów nałożona jest prowizja w wysokości 5% od wypłacanej kwoty, prowizja nie może wynieść mniej niż 10 złotych.
  Czy do karty kredytowej Cardina MasterCard dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  Nie, Cardina MasterCard nie posiada w swojej ofercie darmowego ubezpieczenia.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty