Kredyt gotówkowy w Pekao - kalkulator i opinie

15000
12 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

11.85%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

12.55%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt gotówkowy w Pekao
4.8

Oferta kredytu gotówkowego w Banku Pekao

Proces zawierania umowy Online / w oddziale banku
Kwota kredytu Od 1000 zł do 200 000 zł
Okres spłaty Od 12 do 120 mies.
Wniosek Wypełnij wniosek

Bank Pekao umożliwia podjęcie elastycznego kredytu gotówkowego PEX (Pożyczka Ekspresowa). Kwotę o jaką można się ubiegać w tym banku wynosi od 1000 do 250 000 zł. Maksymalny okres kredytowania może wynosić do 10 lat. O kredyt gotówkowy w Pekao mogą ubiegać się zarówno nowi jak i stali klienci banku.

Aktualnie Pekao proponuje ofertę pożyczki na preferencyjnych warunkach, z RRSO obniżonym do  13,81%. Propozycja jest skierowana do klientów, którzy nigdy nie skorzystali z pożyczki w Pekao. Taki kredyt można otrzymać jedynie na okres maksymalnie 3 lat.

Nowi klienci podpiszą umowę kredytową wyłącznie w placówce banku, a klienci posiadający konto osobiste w Pekao zrobią to zdalnie. Co ciekawe, kredyt gotówkowy Pekao daje możliwość skorzystania z karencji spłaty. Dzięki temu spłaty pierwszej raty można dokonać dopiero 3 miesiące od podpisania umowy.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w Banku Pekao

Wniosek o kredyt gotówkowy w Banku Pekao można złożyć na różne sposoby: przez Internet, telefonicznie lub w oddziale banku. Stali klienci banku, posiadający konto osobiste mają możliwość ubiegania się o kredyt online. Mogą to zrobić przez bankowość internetową Pekao24 lub aplikację PeoPay, a umowę podpiszą zdalnie. Nowi klienci wniosek o kredyt mogą złożyć przez telefon lub w oddziale banku. Zawarcie umowy wymaga udania się do placówki Pekao.

Ubieganie się o kredyt gotówkowy w Pekao jest bardzo proste i może to zrobić każda osoba pełnoletnia, posiadająca regularny dochód. Wnioskować można wygodnie przez telefon, wymaga to przejścia kilku kroków:

 1. Zadzwoń na infolinię banku lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej i poczekaj na telefon od eksperta kredytowego.
 2. Przedstaw konsultantowi swoje oczekiwania kredytowe i złóż wniosek przez pracownika banku.
 3. Poczekaj na decyzję kredytową i podpisz umowę w wybranej placówce Pekao.
 4. Pieniądze z Pożyczki Ekspresowej zostaną przelane na konto wskazane we wniosku.

Wymagane dokumenty

Bank Pekao wymaga przedstawienia tylko dwóch dokumentów do kredytu gotówkowego. Są to dowód osobisty oraz dokument potwierdzający zarobki np. zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Bank akceptuje różne źródła dochodu - o wymaganym dokumencie do konkretnej formy zatrudnienia informuje pracownik banku. W przypadku, gdy wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie na konto osobiste w Pekao, jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty.

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotowkowy w Pekao

Bank nie stawia specjalnych wymogów swoim klientom. Wystarczy, że wnioskodawca spełnia podstawowe warunki banku: pełnoletniość, posiadanie regularnego dochodu potwierdzonego dokumentem oraz odpowiednia zdolność kredytowa. Przed złożeniem wniosku warto sprawdzić swój status dłużnika oraz historię kredytową, gdyż bank Pekao weryfikuje klientów w BIK, BIG InfoMonitor oraz KRD.

Rozmowa z konsultantem Banku Pekao

Nowi klienci Banku Pekao muszą się przygotować na rozmowę z ekspertem kredytowym. Niezależnie czy klient składa wniosek o kredyt gotówkowy telefonicznie czy w banku, zadaniem pracownika Pekao jest przeprowadzenie go przez procedurę kredytową. Konsultant chętnie odpowie na wszystkie pytania, jednak również będzie miał pytania do wnioskodawcy. Pytania mogą dotyczyć:

 • danych osobowych i adresowych,
 • informacji o dochodach,
 • informacji o statusie mieszkaniowym,
 • posiadanych zobowiązaniach i miesięcznych kosztów utrzymania.

Weryfikacja historii kredytowej w Banku Pekao

Bank Pekao weryfikuje osoby wnioskujące o kredyt gotówkowy w bazach dłużników BIK, BIG oraz KRD. Podczas składania wniosku, konieczne jest wyrażenie zgody na sprawdzenie danych na temat historii kredytowej, zebranych przez wspomniane instytucje. Historia kredytowa ma znaczny wpływ na wykazywaną zdolność kredytową.

Podpisanie umowy kredytowej w Banku Pekao

Bank Pekao umożliwia podpisanie umowy kredytowej na dwa sposoby: online oraz w oddziale banku. Niestety tylko stali klienci, posiadający konto osobiste w Pekao mogą skorzystać z kredytu online. Nowi klienci mogą zawrzeć umowę wyłącznie stacjonarnie.

Podpisanie umowy jest możliwe po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej i spełnieniu wszystkich warunków banku. Idąc do placówki banku Pekao należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Jest on niezbędny w celu identyfikacji i ostatecznego potwierdzenia danych osobowych.

Spłata kredytu gotówkowego w Banku Pekao

Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego w Pekao zależy od wnioskowanej kwoty:

 • od 1 do 3 lat - kredyt na kwotę od 1000 zł do 2999 zł,
 • do 8 lat - kredyt gotówkowy od 3000 zł do 14 999 zł,
 • do 10 lat - kredyt gotówkowy na kwotę od 15 000 do 250 000 zł.

Spłata kredytu odbywa się w równych ratach, które należy spłacać zgodnie z terminami ustalonymi w harmonogramie. Klient może ubiegać się o zmianę warunków kredytowania, składając odpowiedni wniosek. Zmiana warunków kredytowania jest płatna, wynosi 25 zł za przygotowanie aneksu umowy.

Wydłużenie terminu spłaty w Banku Pekao

Bank Pekao umożliwia wydłużenie terminu spłaty kredytu gotówkowego. Prolongata kredytu jest objęta prowizją, która wynosi 2,50% od kwoty pozostałej do spłaty. Możliwość wydłużenia okresu spłaty daje również 3-miesięczna karencja. Należy jednak pamiętać, że odsetki naliczane są od dnia podpisania umowy.

Konsekwencje braku terminowej spłaty w Banku Pekao

Brak spłaty raty kredytu gotówkowego w Pekao wiąże się z naliczeniem odsetek karnych za opóźnienia. Dodatkowo każde opóźnienie zostanie zarejestrowane w Biurze Informacji Kredytowej. Długoterminowe zaleganie ze spłatą rat kredytu może spowodować podjęcie czynności windykacyjnych i naliczenie dodatkowych kosztów.

Kredyt gotówkowy w Bank Pekao - podsumowanie

Bank Pekao S.A. proponuje kredyt gotówkowy na kwotę od 1000 do 250 000 zł. Z jego pomocą można zrealizować mniejsze i większe plany. Warunki spłaty są naprawdę korzystne, a można je dodatkowo poprawić wykupując ubezpieczenie. Uzyskanie kredytu jest naprawdę proste - wystarczy dowód osobisty i dokument potwierdzający dochody. Jest to szczególnie łatwe dla osób korzystających z konta osobistego w Pekao. Stali klienci otrzymają Pożyczkę Ekspresową całkowicie zdalnie!

Zalety
 • kredyt gotówkowy na wysoką kwotę do 250 000 zł,

 • możliwość skorzystania z 3-miesięcznej karencji kredytu,

 • dobrowolne ubezpieczenie kredytu gotówkowego obniżające oprocentowanie o 1 p.p.,

 • do uzyskania kredytu potrzebne tylko dwa dokumenty: dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach,

 • możliwość podjęcia kredytu bez zgody współmałżonka do 40 tys. zł.

 • Wady
 • kredyt online tylko dla klientów posiadających konto osobiste w Pekao,

 • maksymalny okres kredytowania dostępny dopiero przy kredycie od 15 tys. zł,

 • nowi klienci mogą podpisać umowę kredytową tylko w placówce banku.

 • Często zadawane pytania o Bank Pekao

  Jak szybko Bank Pekao wypłaci pieniądze?
  Pieniądze z kredytu gotówkowego w Pekao można otrzymać nawet w 1 dzień roboczy od podpisania umowy.
  Czy oferta w placówce jest taka sama jak w internecie?
  Tak, Bank Pekao posiada taką samą ofertę produktów kredytowych w placówce jak i w internecie.
  Czy Bank Pekao dzwoni do pracodawcy?<
  Nie, Bank Pekao zazwyczaj nie dzwoni do pracodawcy. Potwierdzeniem dochodów jest oświadczenie o dochodach we wniosku oraz dokument potwierdzający stan faktyczny.
  Czy biorąc kredyt gotówkowy w Banku Pekao będę wpisany do bazy BIK?
  Tak, złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w Pekao wiąże się z wpisem w BIK. Również w trakcie spłaty bank przekazuje informacje o tym jak kredytobiorca wywiązuje się ze swoich obowiązków.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe w Banku Pekao
  Tak, Bank Pekao umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych oraz karencji spłaty kredytu, przez 3 miesiące od podpisania umowy.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Banku Pekao?
  Bank Pekao akceptuje różne formy zatrudnienia, które zapewniają stałe i regularne wynagrodzenie. Bank wymaga przedstawienia dokumentu potwierdzającego dochód. W celu poznania wymagań banku należy skontaktować się z pracownikiem Pekao.
  Czy kredyt w Banku Pekao można zaciągnąć online?
  Kredyt gotówkowy online w Pekao mogą zaciągnąć tylko klienci posiadający konto osobiste w tym banku.
  Czy możliwy jest kredyt na selfie w Banku Pekao?
  Nie, Bank Pekao nie umożliwia takiego wnioskowania. Na selfie można założyć Konto Przekorzystne.
  Jak długo się czeka na kredyt w Banku Pekao?
  Klienci posiadający konto osobiste w Banku Pekao mogą otrzymać kredyt nawet w dniu złożenia wniosku. Czas oczekiwania na kredyt zależy od wielu czynników: czasu złożenia wniosku, dostarczenia dokumentów i wypełnienia wszystkich warunków banku.

  Opinie o Kredyt gotówkowy w Pekao

  A
  Opinia od:
  Alex

  Czy opinia była przydatna?

  0
  Generalnie nie jestem fanką tego banku, jest mało nowoczesny i z reguły obsługa mocno średnia ale po przeanalizowaniu wszystkich ofert zdecydowałam się wziąć kredyt właśnie w Pekao (inny bank mnie odrzucił niestety). Mimo, że oprocentowanie nie należy do najniższych to możliwość odroczenia spłat i opcja samodzielnego ustalenia dnia spłaty jest już bardzo na plus. Decyzja była szybka, wnioskowałam o 50 tys. na samochód.2022-12-13 17:11:54
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty