Kalkulator zysku z lokaty

Sprawdź opłacalność lokaty z pomocą kalkulatora Akredo! Lokata to szansa na spory zysk pod warunkiem, że zamrozisz swoje pieniądze na wystarczająco długi okres czasu. Oblicz na jaki zysk możesz liczyć na lokacie i sprawdź czy warto z niej korzystać!

Kalkulator zysku z lokaty

Czym jest kalkulator zysku z lokaty?

Kalkulator pozwala szybko obliczyć przewidywany zysk z lokaty, bez konieczności składania wniosku w banku. Określ jaką kwotę chcesz przeznaczyć na lokatę, jakie jest jej oprocentowanie i na jak długi czas chcesz ją otworzyć.

Warto pamiętać, że oprocentowanie lokaty wzrasta wraz z czasem trwania umowy. Nim założysz lokatę dokładnie zaplanuj na jak długi okres możesz poświęcić swoje oszczędności bez potrzeby ich wypłacania. Musisz pamiętać, że pieniądze na lokacie zostaną zamrożone na czas trwania umowy. Możesz je wypłacić wcześniej zrywając lokatę, jednak stracisz wszystkie odsetki.

Co jest wynikiem obliczeń kalkulatora lokaty?

Wynikiem obliczeń kalkulatora jest kwota jaką zarobimy na lokacie na obowiązujących warunkach. Aby obliczyć zysk musisz podać prawidłowe dane - w szczególności dotyczy to stawki oprocentowania. Szanse na zysk trzeba pokładać w wysokości oprocentowania, które w większości przypadków zależy od czasu trwania lokaty.

Poniżej kalkulatora wyświetlą się aktualnie dostępne oferty lokat w najpopularniejszych bankach w Polsce. Sprawdź oferty i zorientuj się jakie warunki proponują poszczególne banki. Wysokość oprocentowania podawana w ofercie reklamowej może obowiązywać tylko przez określony czas! Weź to pod uwagę wybierając bank.

Jak obliczyć zysk lokaty z kalkulatorem Akredo?

Kalkulator wymaga podania tylko trzech prostych informacji informacji:

  • kwota jaką chcesz przeznaczyć na lokatę,
  • okres trwania lokaty - na jak długi okres czasu zawierasz umowę,
  • oprocentowanie - ile procent od kapitału zyskasz w skali roku.

Na podstawie podanych informacji kalkulator obliczy ile zarobisz na takiej inwestycji. Dzięki temu możesz sprawdzić jaki kapitał i na jak długo musisz zostawić na zamkniętym rachunku, aby osiągnąć konkretny zysk.

Aby zorientować się w warunkach aktualnie proponowanych lokat zapoznaj się z ofertą lokat terminowych w bankach. Poniżej kalkulatora znajdziesz opisy ofert, które zawierają dokładne informacje na temat oprocentowania, czasu trwania lokaty i obowiązujących promocji. Zapoznaj się z nimi, aby obliczyć realny zysk!