Kredyt samochodowy w Pekao S.A. - kalkulator i opinie

15000
12 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

12.39%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

13.79%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt samochodowy w Pekao S.A.
4.7

Kredyt samochodowy w Pekao - informacje o ofercie

Bank Pekao S.A. proponuje korzystny kredyt samochodowy w ramach oferty “Eko-Kredyty”. Ta pożyczka ekspresowa jest przeznaczona na cele ekologiczne, w tym zakup samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli, skuterów z napędem elektrycznym i rowerów elektrycznych. Ten kredyt samochodowy to nie tylko oferta korzystnego finansowania, ale również forma troski o przyszłość Ziemi.

Wnioskując o kredyt na samochód w Pekao możesz uzyskać od 5000 do 70 000 zł, z czego 25% kwoty można przeznaczyć na dowolny cel, inny niż zakłada umowa kredytowa. Spłatę zobowiązania można rozłożyć na raty od roku do 10 lat.

Co prawda, EKO Pożyczka Ekspresowa nie jest typowym kredytem samochodowym, jednak warto zwrócić na nią uwagę. Kredyt Pekao umożliwia zakup auta elektrycznego lub hybrydowego na preferencyjnych warunkach z prowizją 0%.

Wnioskowanie o kredyt samochodowy w Pekao

EKO kredyt na samochód w Pekao można uzyskać bez wychodzenia z domu, wnioskując przez aplikację mobilną PeoPay bankowość internetową Pekao24. Jest to możliwość ograniczona jedynie do klientów, którzy posiadają konto osobiste w Pekao S.A. - nowi klienci muszą udać się do wybranej placówki stacjonarnej.

Klienci Pekao mogą wnioskować o kredyt na zakup samochodu online na trzy sposoby:

 • Online z pomocą PeoPay lub Pekao24: Zaloguj się do Pekao24 lub skorzystaj z aplikacji PeoPay, wybierz ofertę - kwotę i okres spłaty i złóż wniosek!
 • Przez telefon: Zadzwoń na infolinię pod numer 801 365 365.
 • W oddziale banku Pekao S.A.: Pożyczkę otrzymasz w trakcie jednej wizyty.

Wnioskując online lub przez telefon, dokumenty zaakceptujesz zdalnie w aplikacji lub bankowości internetowej. Warunkiem jest posiadanie konta osobistego w Pekao i aktywnego dostępu do bankowości elektronicznej.

Nowi klienci mogą zapytać o ofertę Pekao, dzwoniąc na infolinię lub wypełniając formularz kontaktowy. Złożenie wniosku będzie jednak wymagało zebrania odpowiednich dokumentów i wizyty w placówce banku.

Wymagane dokumenty

Jeśli wnioskując o EKO Pożyczkę Ekspresową na zakup auta elektrycznego lub hybrydowego posiadamy konto osobiste w Pekao, dostarczanie dokumentów nie będzie konieczne.

Nowy klient banku Pekao musi przygotować dwa dokumenty:

 • dowód osobisty,
 • dokument potwierdzający dochody - jeśli wynagrodzenie otrzymujesz na konto, wystarczy udostępnienie historii transakcji.

Podpisanie umowy o kredyt samochodowy

Stali klienci banku Pekao umowę podpiszą bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z bankowości elektronicznej aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej zapoznaj się z umową i podpisz ją zdalnie.

W przypadku, gdy nie posiadasz konta w Pekao S.A. umowę zawrzesz wyłącznie stacjonarnie.

Spłata kredytu samochodowego w Pekao

Kredyt na samochód ekologiczny lub inny pojazd napędzany silnikiem hybrydowym lub elektrycznym w Pekao, można rozłożyć na raty na okres od roku do 10 lat. Spłata przebiega w równych miesięcznych ratach i jednej racie wyrównującej.

Przelew środków na spłatę kredytu należy dokonać na numer konta podany w umowie kredytowej. Termin spłaty kolejnych transz zostanie przedstawiony w harmonogramie spłaty. Wszelkie informacje na temat spłaty kredytu znajdziemy w umowie oraz w bankowości elektronicznej, po zalogowaniu do serwisu Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Przedterminowa spłata kredytu samochodowego

Bank Pekao umożliwia wcześniejszą spłatę części lub całości kredytu. Należy jednak liczyć się z faktem naliczenia prowizji za tę czynność. Zależnie od przypadku prowizja wynosi:

 • 2,5% od spłacanej kwoty, min. 50,00 zł - prowizja naliczana za wcześniejszą spłatę całości pożyczki,
 • 2,5% od spłacanej kwoty, min. 20,00 zł - prowizja naliczana za wcześniejszą spłatę części pożyczki, każdorazowo od spłacanej kwoty.

Wakacje kredytowe w Pekao

Bank aktualnie nie daje możliwości korzystania z darmowych wakacji kredytowych. Istnieje jednak możliwość prolongaty pożyczki, która jest objęta prowizją. W zależności od formy zabezpieczenia spłaty Eko Pożyczki Ekspresowej zmienia się wysokość prowizji liczonej od kwoty pozostałej do spłaty kredytu:

 • 2,5% - bez zabezpieczenia lub z zabezpieczeniami innymi niż wymienione,
 • 2,5% - z zabezpieczeniem w postaci zastawu rejestrowego lub przewłaszczenia środka transportu,
 • 2% - z zabezpieczeniem hipotecznym,
 • 1,5% - z zabezpieczeniem płynnym.

Najczęściej zadawane pytania o kredyt samochodowy w Pekao

Zestaw pytań z którymi borykają się potencjalni klienci kredytu samochodowego w Pekao.

Na czyje konto trafią pieniądze z kredytu? Moje czy sprzedawcy?
Bank Pekao przelewa gotówkę na Twoje konto. Numer rachunku podajesz w trakcie wnioskowania.
Czy mogę dopisać kogoś do dowodu rejestracyjnego?
Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych warunków ustalonych z bankiem Pekao. Zapewne, właścicielami pojazdu wpisanymi w dowód mogą być osoby, które ubiegają się o kredyt - brak spłaty zobowiązania może odebrać prawo własności do pojazdu.
Czy kredyt w Pekao można przeznaczyć na finansowanie samochodu z zagranicy?
Pekao S.A. nie ingeruje w szczegóły na temat pochodzenia auta czy pojazdu. Najważniejsze, aby zakupiony na kredyt samochód/pojazd spełniał warunki oferty - był napędzany silnikiem elektrycznym lub hybrydowym.
Czy oferta kredytu samochodowego w Pekao to oferta leasingu?
Nie, Eko Pożyczka Ekspresowa nie jest ofertą leasingu.
Czy wykupienie polisy AC jest obowiązkowe?
Jeżeli zakupiony pojazd będzie stanowił zabezpieczenie spłaty kredytu, bank Pekao może oczekiwać wykupienia polisy Autocasco. Posiadanie polisy AC jest kwestią indywidualną - zapytaj o to na infolinii lub w oddziale banku.
Czy mogę złożyć wniosek bez numeru VIN pojazdu?
Tak, możesz. Weryfikacja przeznaczenia kredytu zostanie przeprowadzona po otrzymaniu środków od Pekao. Bank z pewnością poprosi Cię o dostarczenie dokumentów poświadczających o zakupie pojazdu, który spełnia warunki oferty Eko Pożyczki Ekspresowej - może to być dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz umowa kupna-sprzedaży.
Czy Pekao współpracuje z konkretnymi salonami samochodowymi?
Nie, Pekao nie współpracuje z żadnym salonem samochodowym.

Opinie na temat kredytu samochodowego w

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5

Podobne produkty