Kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowy - kalkulator i opinie

25000
60 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

13.49%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

14.36%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowy
4.8

Kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowy - podstawowe informacje

Maksymalna kwota kredytu 150 000 złotych
Okres kredytowania 120 miesięcy
RRSO 10,52%
Prowizja 4,5% - 20%
Obowiązkowe ubezpieczenie Nie

Kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowym zwany Pożyczką konsolidacyjną dostępny jest zarówno dla nowych jak i stałych klientów. Zadłużenie może wynieść od 1000 złotych do nawet 150 000 złotych, na okres do 120 miesięcy. RRSO 10,52% nie należy do najniższych, ale wyższe także się pojawia w wielu bankach, co czyni ofertę Citi Handlowego dosyć interesującą. Odstraszać może prowizja, która potrafi wynieść nawet 20%. Z kolei zmienne oprocentowanie w wysokości 6,49% jest jednym z najniższych na rynku.

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w Citi Handlowy

Ubezpieczenie pożyczki konsolidacyjnej w Citi Handlowym nie jest obowiązkowe, jednak bank oferuje ciekawe formy ubezpieczenia zadłużenia, a dodatkowo wykupienie ubezpieczenia wpływa korzystnie na decyzję banku o udzieleniu pożyczki. Dwie wersje ubezpieczenia zadłużenia, przy współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Warta to:

 • Ubezpieczenie Bezpieczne Raty - W zależności od wybranej opcji ubezpieczenia, wynosi od 1,6% do 3,2% całkowitej kwoty pożyczki za każdy rok ochrony ubezpieczenia. Ubezpieczenie na życie, czasową niezdolność do pracy dla osób aktywnych zawodowo lub hospitalizację dla pozostałych osób.
 • Ubezpieczenie Super Bezpieczne Raty - Składka płatna miesięcznie z dołu i dla wygody doliczana do miesięcznej raty pożyczki. Koszt ubezpieczenia wynosi jedynie 0,3% od kapitału pożyczki pozostałej do spłaty. Kwota składki ubezpieczeniowej maleje wraz ze spłatą kapitału. Ubezpieczenie na życie, czasową niezdolność do pracy (dla osób nieaktywnych zawodowo – hospitalizacja), trwałą niezdolność do pracy, poważne zachorowanie.

Jakie rodzaje zadłużeń można skonsolidować w Citi Handlowy?

Citi Handlowy pozwala na konsolidację zadłużenia w innych instytucjach finansowych. Pożyczka konsolidacyjna w banku Citi Handlowy może zostać wykorzystana do skonsolidowania:

 • Kredytów w innych bankach
 • Zadłużenia na karcie kredytowej
 • Zadłużenia na linii kredytowej

Koszty restrukturyzacji zadłużenia w Citi Handlowy

Koszty kredytu konsolidacyjnego - Citi Handlowy
Kwota kredytu Od 1000 do 150 000 złotych
Okres kredytowania Od 1 do 120 miesięcy
RRSO 10,52%
Prowizja za udzielenie kredytu od 4,5% do 20%
Oprocentowanie zmienne 6,49%
Prowizja za wcześniejszą spłatę 50 złotych
Wydanie opinii bankowej 30 złotych
Monit 0 złotych

RRSO pożyczki konsolidacyjnej w Citi Handlowy wynosi 10,52% Na całkowity koszt pożyczki składa się oprocentowanie zmienne (WIBOR 3M), które wynosi od 6,49% oraz prowizja która może sięgać nawet 20%. Odsetki są wyliczane na podstawie malejącego kapitału pozostałego do spłaty. Należy pamiętać, że wartość RRSO i oprocentowanie są podawane przez banki orientacyjnie. Dotyczą typowych kredytów udzielanych przez te instytucje, a ostateczna oferta może znacząco od niej odbiegać, choćby ze względu na zróżnicowane kwoty i czas spłaty pożyczek konsolidacyjnych.

Przykład reprezentatywny dla Citi Handlowego, udostępniony na ich stronie, wygląda następująco. Pożyczka na kwotę 44 000 złotych, przy oprocentowaniu zmiennym 6,66%, RRSO 10,52%, na okres 72 miesięcy daje koszt kredytu w wysokości 14 785,88 złotych, w tym 2 569,60 złotych prowizji. Całkowita kwota do spłaty to 58 785,88 złotych. Przykładowe wyliczenie z dnia 05.07.2021r..

Wnioskowanie o kredyt

Wymagane dokumenty

Citi Handlowy minimalizuje formalności. Istotne jest to, że jedyny dokument całkowicie niezbędny do uzyskania pożyczki konsolidacyjnej w Citi Handlowym to zaświadczenie o zarobkach, a co więcej, może ono być przedstawione w formie elektronicznej. Oczywiście niezbędny będzie także dowód osobisty, ze względu na konieczność bycia pełnoletnim w celu zaciągnięcia zadłużenia. Jeśli większa liczba dokumentów będzie niezbędna, to Citi Handlowy informuje o takiej konieczności każdego klienta indywidualnie, przedstawiając listę dodatkowych dokumentów.

Kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowy - podsumowanie

Citi Handlowy, który polską gałęzią jednego z największych banków na świecie posiada w swojej ofercie bardzo ciekawą propozycję pożyczki konsolidacyjnej. Chociaż maksymalna kwota zobowiązania to 150 000 złotych, to warunki są na tyle korzystne, że te niższą niż u konkurencji kwotę, można znieść. Citi daje możliwość uzyskać konsolidację w placówce banku, telefonicznie oraz kanałami dostępu zdalnego dla klientów banku - aplikacja mobilna i bankowość online. Pożyczka konsolidacyjna w Citi Handlowym posiada również atrakcyjne warunki pod względem kosztów. Zobowiązanie w postaci pożyczki konsolidacyjnej w Citi Handlowym można uzyskać na okres maksymalnie 10 lat.

Zalety
 • Okres spłaty nawet do 120 miesięcy

 • Opcjonalne ubezpieczenie, dostępne w dwóch wariantach

 • Możliwość uzyskania pożyczki w całości drogą online

 • Wymagane jedynie zaświadczenie o dochodach

 • Decyzja przyznawana nawet w dniu złożenia wniosku

 • Wady
 • Możliwe wysokie koszty prowizji, nawet do 20%

 • Możliwa opłata operacyjna w wysokości 30 złotych miesięcznie

 • Najczęściej zadawane pytania o kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowy

  Jak szybko Citi Handlowy wypłaca pieniądze?
  Zarówno decyzja, jak i idąca za pozytywną decyzją, wypłata środków, może nastąpić nawet tego samego dnia, w którym składany jest wniosek.
  Jakich zabezpieczeń spłaty kredytu konsolidacyjnego wymaga Citi Handlowy?
  Bank Citi Handlowy nie wymaga absolutnie żadnej formy zabezpieczenia pożyczki.
  Czy Citi Handlowy dzwoni do pracodawcy?
  Nie, Citi Handlowy nie dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej dzwoniąc do pracodawcy wnioskującego.
  Czy do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego w Citi Handlowy wymagane są zaświadczenia?
  Jedyne zaświadczenie jakiego wymaga Citi Handlowy to zaświadczenie o dochodzie, które może być dostarczone nawet w formie elektronicznej.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe od kredytu konsolidacyjnego w Citi Handlowy?
  Citi Handlowy dopuszcza możliwość zawieszenia spłat rat na okres maksymalnie 3 miesięcy.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Citi Handlowy?
  Citi Handlowy honoruje dokument świadczący o uzyskiwanym dochodzie. Nie jest istotne jego źródło, póki możliwe jest wykazanie uzyskiwania dochodu z dowolnego tytułu.
  Czy kredyt konsolidacyjny w Citi Handlowy można zaciągnąć online?
  Tak, pożyczka konsolidacyjna w Citi Handlowym może zostać uzyskana w pełni drogą online.
  Czy Citi Handlowy zajmie się za mnie spłatą konsolidowanych zobowiązań?
  Nie, Citi Handlowy zostawia spłatę zobowiązań klientowi. Wymaga jednak przedłożenia dokumentów potwierdzających spłatę zadłużeń.

  Opinie

  N
  Opinia od:
  Natalia

  Czy opinia była przydatna?

  +1
  Mój kredyt konsolidacyjny w citi objal pożyczki kredytowe, ratalne i kartę kredytowa. Nie miałam jakiejś świetnej sytuacji finansowej a ku mojemu zaskoczeniu otrzymałam pozytywna decyzje, dzięki której w końcu wyszłam z dołka. Wymagania sa niskie i oprocentowanie tak samo, naprawdę jak konsolidacja (co bardzo polecam) to tylko w citi!2022-12-06 13:42:36
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty