Kredyt konsolidacyjny - porównywarka najlepszych ofert

25000
60 mies
Zmień widok

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to pożyczka gotówkowa udzielana na konkretny cel, czyli spłatę innych zobowiązań finansowych. Kredyt ten pozwala uporządkować swoją sytuację z pożyczkami i kredytami. Kiedy warto z skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

 • Gdy raty poszczególnych kredytów nakładają się na siebie i ciężko jest rozdysponować pieniądze na ich spłatę.
 • Gdy rat jest zbyt wiele lub są zbyt wysokie i chcesz je zamienić w jedną.
 • Gdy terminy spłaty są zbyt krótkie i potrzebujesz dodatkowego czasu na spłatę długów.

Konsolidacja to rozwiązanie wielu, różnych problemów związanych ze spłatą kredytów. Wiele banków daje również możliwość podjęcia dodatkowej gotówki przy przenoszeniu rat. Kredyt konsolidacyjny jest dostępny również online! W niektórych bankach przez Internet złożymy tylko wniosek, w innych zrealizujemy całą procedurę kredytową!

Ile wynosi maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego?

Każdy wniosek to indywidualny przypadek. Skonsolidować można kredyty od 1000 do nawet 200 000 zł. Nawet w przypadku większego zadłużenia bank nie powinien robić szczególnych problemów i udzielić kredytu na wyższą kwotę.

W przypadku poważniejszej konsolidacji może być konieczne zabezpieczenie spłaty kredytu np. skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Daje to możliwość uzyskania kredytu nawet o wartości zabezpieczenia - gdy jest to prawo własności domu, kredyt może sięgać nawet 500 000 zł i więcej!

Ile trwa spłata kredytu konsolidacyjnego?

Banki oferują kredyty nawet na 10 lat! W przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, spłata może zostać rozłożona nawet na 20-30 lat! Przy korzystaniu z kredytu konsolidacyjnego wydłużenie terminu spłaty kredytu jest praktycznie standardem. Dzięki długiemu okresowi spłaty łatwo można uzyskać niską ratę. Pamiętaj! Kredyt długoterminowy wiąże się ze zwiększeniem kosztu całkowitego.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Konsolidacja to usługa oferowana przez banki, ale również instytucje pozabankowe. W przypadku oferty bankowej można wyróżnić dwa podstawowe produkty konsolidacyjne: kredyty konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy to tradycyjna pożyczka gotówkowa, przeznaczona na spłatę innych pożyczek i kredytów. Z uwagi na podobieństwa do kredytu gotówkowego, całą procedurę otrzymania kredytu konsolidacyjnego można zrealizować online. Dokumenty opisujące kredyty włączone w konsolidację można przesłać przez Internet. W ramach kredytu można połączyć raty kilku pożyczek posiadanych w różnych instytucjach. Umowa kredytu nie wymaga ustanawiania zabezpieczenia spłaty, dzięki temu procedura otrzymania jest łatwiejsza i szybsza.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to duży kredyt konsolidacyjny, który pozwala połączyć kredyty od łącznej wysokiej wartości, w tym również kredyty i pożyczki hipoteczne. Kredyt na wysoką kwotę jest możliwy dzięki ustanowieniu zabezpieczenia na własności mieszkalnej. To z kolei rozbudowuje procedurę udzielenia kredytu i nie jest on dostępny online. Trzeba udać się do placówki wybranego banku i tam poprosić o propozycję oferty.

Istnieje trzeci produkt konsolidacyjny - pozabankowa pożyczka konsolidacyjna. Ta jest dostępna w instytucjach pożyczkowych, które umożliwiają bezproblemowe połączenie rat chwilówek i pożyczek na raty online. W ramach pożyczki konsolidacyjnej można otrzymać nawet 60 tys. zł na spłatę innych kredytów. Co więcej, w przeciwieństwie do banków, pozabankowe instytucje pożyczkowe bez problemu konsolidują chwilówki również te z opóźnionym terminem płatności. 

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

W ramach konsolidacji bank, nasz nowy kredytodawca spłaca nasze zobowiązania wobec innych wierzycieli. Tym samym nasze umowy pożyczek zostają zakończone, a my podpisujemy nową umowę na lepszych, łatwiejszych warunkach umożliwiających terminową spłatę.

Zasady działania konsolidacji najlepiej wytłumaczyć na przykładzie. Mam trzy pożyczki: kredyt samochodowy - zostało 30 tys. do spłaty, kredyt gotówkowy - 10 tys. oraz kredyt ratalny - na 5 tys. z różnym terminem spłaty. Łącznie spłacam 45 tys. w trzech różnych bankach a miesięczne raty wynoszą mnie ponad 2000 zł.

Postanowiłem pozbyć się wysokich raty i rozłożyć je na 60 miesięcy. Dodatkowo w ramach wniosku o kredyt konsolidacyjny, zawnioskowałem o dodatkowe 5 tys. zł na remont łazienki. Połączenie rat i wydłużenie terminu spłaty do 60 miesięcy obniżyło moją miesięczną ratę do lekko ponad 1000 zł. Dzięki temu w mojej kieszeni zostaje dodatkowy 1000 zł i nie martwię się terminami!

Co daje konsolidacja kredytów?

Konsolidacja ma wiele zalet:

 • zamiast kilku rat płacimy jedną niższą,
 • daje możliwość uporządkowania budżetu domowego,
 • mniejsza rata to więcej pieniędzy na życie w Twojej kieszeni,
 • szansa na podreperowanie historii BIK - łatwiej spłacać jeden kredyt niż kilka,
 • możliwość podjęcia dodatkowej gotówki na dowolny cel w ramach pożyczki konsolidacyjnej.

Jakie kredyty można skonsolidować?

W ramach kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki o tym samym charakterze, można połączyć następujące produkty:

 • kredyt gotówkowy,
 • pożyczka gotówkowa,
 • kredyt odnawialny w koncie,
 • kredyt ratalny,
 • kredyt samochodowy lub motocyklowy,
 • kredyt hipoteczny,
 • pożyczka hipoteczna,
 • kredyt konsolidacyjny,
 • karty kredytowe,
 • pożyczki pozabankowe.

Pożyczki i kredyty konsolidowane w ramach nowego kredytu nie mogą być długami przeterminowanymi. W banku nie ma kredytu konsolidacyjnego dla osób zadłużonych. Podobnie jak w przypadku innych produktów, banki przykładają duża wagę do informacji BIK i odmawiają współpracy klientom, którzy wykazują się nieterminowością w spłacie.

Ile pożyczek można skonsolidować?

Bank bez problemu pozwoli połączyć kilka kredytów do nawet 200 000 zł. Zależnie od instytucji skonsolidować można nawet do 10 pożyczek. Najważniejsze aby spełnić wszystkie warunki przedstawione przez bank i posiadać umowy kredytów, które chcemy połączyć w ramach konsolidacji.

Czy można wziąć kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek pozabankowych?

Banki niechętnie dokonują konsolidacji pożyczek pozabankowych, jednak niektóre z banków mogą się na to zgodzić. Najważniejsze, aby zobowiązania, które chcemy skonsolidować były spłacane w terminie.

Pomoc oddłużeniową dla klientów w trudnej sytuacji oferują pozabankowe instytucje pożyczkowe, w ramach pożyczki konsolidacyjnej. Wiele banków nie będzie chciało konsolidować chwilówek, również w tym przypadku warto wybrać pozabankową pożyczkę konsolidacyjną.

Gdzie dostaniesz kredyt na spłatę chwilówek?

Pożyczkę na spłatę długów najszybciej i najłatwiej można otrzymać w firmie pożyczkowej. Wiele firm pożyczkowych przeprowadza konsolidację długów z chwilówek. Jest to typowa oferta kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. W instytucji pozabankowej mamy największe szanse na otrzymanie pożyczki, nawet mimo długów i wpisów w bazach.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny to produkt skierowany do klientów posiadających kredyt w innym banku. Konsolidacji kredytu można dokonać przenosząc nawet jedną ratę! Co ważne, banki rzadko kiedy umożliwiają konsolidację kredytu udzielanego przez siebie - można połączyć jedynie długi z innych instytucji.

Kto otrzyma kredyt konsolidacyjny? Każdy klient, który złoży wniosek o kredyt konsolidacyjny musi przejść weryfikację zdolności kredytowej. Konieczne jest wykazanie dochodów, możliwych do potwierdzenia dokumentem. Pamiętaj! Podobnie jak w przypadku innych kredytów bankowych negatywne wpisy w BIK znacznie zmniejszają szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej!

Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania kredytu?

Do złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny potrzebne są następujące dokumenty:

 • dowód osobisty,
 • umowy kredytowe zobowiązań, które chcemy skonsolidować,
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i zarobki.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego wszystkie dokumenty można dostarczyć online, a kredyt otrzymać bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe dokumenty będą potrzebne przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. Lista dokumentów potrzebnych do ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego jest podobna, jak przy kredycie hipotecznym.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny?

Na całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego mają wpływ dwa czynniki: kwota i czas spłaty. Im dłuższy okres spłaty kredytu, tym wyższych kosztów należy się spodziewać. Poszczególne opłaty bezpośrednio wynikają z:

 • oprocentowania kredytu,
 • wysokości prowizji,
 • kosztów dodatkowych.

Należy zdawać sobie sprawę, że kredyt konsolidacyjny spowoduje wzrost całkowitego kosztu kredytu. Ostatecznie zapłacimy więcej, niż w przypadku wywiązania się z pierwotnych umów kredytowych. Kredyt konsolidacyjny jest opłacalny tylko pod warunkiem, gdy grozi nam ryzyko niewypłacalności i wystąpienia opłat karnych za niedotrzymanie terminów! Jest to jednak niewielka cena, jeśli wziąć pod uwagę komfort spłaty i niższą miesięczną ratę.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na konsolidację trzeba pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to usługa, która ma pomóc uporządkować nasze finanse. Aby znaleźć najlepszą ofertę warto skorzystać z porad ekspertów oraz specjalistycznych narzędzi.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Specjalistyczne narzędzie jakim jest kalkulator kredytowy pozwala wyszukać i znaleźć ofertę kredytu konsolidacyjnego przez Internet! Kalkulator umożliwia obliczenie potencjalnych kosztów kredytowania, z wyszczególnieniem RRSO, oprocentowania, prowizji za udzielenie, z uwzględnieniem ceny ubezpieczenia.

Wystarczy wskazać ile posiadamy kredytów i jaką kwotę chcemy skonsolidować. Kalkulator przedstawi oferty najlepiej odpowiadające naszym potrzebom, dostępne w bankach zarówno online i stacjonarnie.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Ranking kredytów to świetne wsparcie przy wyborze oferty konkretnego banku. Nasi eksperci co miesiąc sprawdzają aktualne oferty w popularnych bankach w Polsce i wskazują te najlepsze.

Tworząc nasz ranking kredytów konsolidacyjny porównujemy ich parametry oraz wysokość kosztów. Duże znaczenie ma również dostęp do promocji i łatwość uzyskania kredytu.

Czy opłaca się konsolidować kredyty?

Opłacalność konsolidacji zależy od sytuacji kredytobiorcy. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz spłacić rat poszczególnych kredytów, chcesz uniknąć opłat karnych za opóźnienie i zmniejszyć miesięczną ratę kredytu, warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny pozwoli uniknąć negatywnych wpisów w BIK i osłabienia scoringu. Jednakże największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznych kosztów! Niższa rata kredytu to gwarancja bezproblemowej spłaty i dodatkowe fundusze w domowym budżecie.

Powiązane tematycznie artykuły
Jak zostać pośrednikiem kredytowym
22.12.2022 r

Jak zostać pośrednikiem kredytowym

Pośrednik kredytowy to niedoceniana kariera na rynku finansowym. Łącząc kredytobiorców z ofertami banków, możesz zarobić nawet dziesięć tysięcy złotych w miesiąc. Dowiedz się, na czym to polega.

Rejestr Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych
21.12.2022 r

Rejestr Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych

Rejestr Pośredników Kredytowych i Instytucji Pożyczkowych zawiera informacje o wszystkich pośrednikach oraz ich agentach. Dowiedz się, jak dodać do niego swoją firmę i dlaczego to istotne.

Odstąpienie od umowy kredytowej - kiedy i jak można to zrobić?
25.11.2022 r

Odstąpienie od umowy kredytowej - kiedy i jak można to zrobić?

Nieprzemyślane decyzje finansowe niestety wciąż są zmorą wielu Polaków. W przypadku kredytów mamy na szczęście pewne zabezpieczenie - odstąpienie od umowy kredytowej. W ciągu 14 dni możemy unieważnić podpisaną umowę.

Jak rozwiązać problemy ze spłatą kredytu?
25.11.2022 r

Jak rozwiązać problemy ze spłatą kredytu?

Jeżeli napotkasz problemy ze spłatą kredytu, powinieneś skontaktować się ze swoim bankiem. Każdy posiada usługi, które pomogą ci w obsłudze zobowiązania. Poznaj te rozwiązania!

Restrukturyzacja Kredytu — Wszystko, co musisz o niej wiedzieć
25.11.2022 r

Restrukturyzacja Kredytu — Wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Gdy terminowa spłata rat staje się niemożliwa, należy rozważyć restrukturyzację kredytu, która pozwala na zmianę jego warunków.

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny, czyli jak połączyć wysokie zobowiązania
25.11.2022 r

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny, czyli jak połączyć wysokie zobowiązania

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny pozwala na połączenie dużej ilości długów o znacznej wartości w jeden z niższą ratą. Dowiedz się, jak z niego skorzystać.

Harmonogram spłaty kredytu - wszystko co musisz o nim wiedzieć
25.11.2022 r

Harmonogram spłaty kredytu - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Harmonogram spłaty kredytu wyznacza zarówno termin spłaty poszczególnych rat, jak i ich wysokość. Poza tym zawiera także wiele innych informacji. Kiedy można zmienić harmonogram spłaty?

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat raportu BIK
25.11.2022 r

Wszystko co trzeba wiedzieć na temat raportu BIK

Jeśli ubiegasz się o kredyt, bank zweryfikuje Twoją historię kredytową. Informacji szukać będzie w bazach dłużników, w tym w BIKu. Sprawdź jakie informacje z raportu BIK mają wpływ na decyzję kredytową oraz jak zadbać o to, aby raport BIK pomógł zamiast zaszkodzić.

Ubezpieczenie kredytu - wszystko co musisz wiedzieć
25.11.2022 r

Ubezpieczenie kredytu - wszystko co musisz wiedzieć

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe? Jakie ubezpieczenia występują przy kredycie hipotecznym, konsolidacyjnym, a jakie przy gotówkowym? Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu?

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego
25.11.2022 r

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pomoże Ci obliczyć koszt kredytu na spłatę pożyczek! Przenieś swoje kredyty do jednego banku i obniż swoją ratę!

25.11.2022 r

Nadpłata Kredytu — kiedy najbardziej się opłaca?

Posiadając dodatkowe oszczędności, masz możliwość nadpłaty kredytu. Możesz w ten sposób spłacić wcześniej raty lub zmniejszyć ich wysokość.

Historia Kredytowa - czym jest i jak poprawić historię kredytową?
25.11.2022 r

Historia Kredytowa - czym jest i jak poprawić historię kredytową?

Historia kredytowa to bardzo ważna informacja dla banku, mówiąca o wiarygodności klienta. Na podstawie historii kredytowej bank może prześledzić czy raty były płacone terminowo, czy pojawiały się zadłużenia lub nawet niespłacone kredyty.

Kredyt na remont
13.01.2023 r

Kredyt na remont - krok po kroku

Remont może polegać na przemalowaniu kolorów ścian w pokoju, jak i na gruntownej renowacji danej przestrzeni. W zależności od potrzebnych środków, mamy do wyboru parę opcji sfinansowania tej inwestycji. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czy na Twój remont wystarczy kredyt gotówkowy, czy potrzebujesz znacznie większej kwoty kredytu hipotecznego.

Ryzyko kredytowe
22.12.2022 r

Ryzyko kredytowe - co to jest?

Ryzyko kredytowe to jeden z wskaźników, według którego oceniany jest kredytobiorca. Na ryzyko kredytowe mają wpływ nie tylko czynnik bezpośrednio zależne od klienta, ale również takie na które nie ma wpływu. Sprawdź jak ryzyko kredytowe wpływa na decyzję o przyznaniu pożyczki!

Kredyt konsumencki - wszystko co należy wiedzieć
21.12.2022 r

Kredyt konsumencki - wszystko co należy wiedzieć

Kredyt konsumencki to ogólne pojęcie, do definicji którego pasuje cała masa produktów finansowych. Sprawdź, czym dokładnie jest kredyt konsumencki, czym się charakteryzuje, jakie są jego rodzaje.

Linia kredytowa
19.12.2022 r

Linia kredytowa

Zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie od banków w formie linii kredytowej. Tłumaczymy, na czym polega ten produkt.

Kredyty dla Wolnych Zawodów
16.12.2022 r

Kredyty dla Wolnych Zawodów

Pracując w wolnym zawodzie, często ciężko zagwarantować regularnych charakter przychodów. Wobec tego, banki udzielają reprezentantom tych profesji specjalne kredyty na oświadczenie.

Kredyt Preferencyjny
15.12.2022 r

Kredyt preferencyjny

Poznaj obecnie dostępne kredyty preferencyjne, oferowane na wyjątkowych warunkach dzięki wsparciu skarbu państwa.

Odstępstwo kredytowe
06.12.2022 r

Odstępstwo kredytowe - czym jest i jak działa?

Uzyskanie kredytu to skomplikowany proces. Zwłaszcza, gdy nie spełniamy któregoś z wymogów banku. Wtedy z pomocą może przyjść nam odstępstwo kredytowe. Bank nagnie dla nas swoje zasady… oczywiście nie za darmo.

Pożyczka hipoteczna, czyli kredyt pod zastaw mieszkania
25.11.2022 r

Pożyczka hipoteczna, czyli kredyt pod zastaw mieszkania

Szukasz alternatywy dla kredytu gotówkowego? Sprawdź pożyczkę hipoteczną! W ramach pożyczki pod zastaw nieruchomości można otrzymać do 80% wartości mieszkania!

Kredyt konsolidacyjny - porównanie ofert
25.11.2022 r

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla osób, które mają zbyt wiele, zbyt wysokich rat do spłaty w miesiącu. Zamień swoje wysokie raty na jeden kredyt i spłacaj go wygodnie!

Umowa kredytowa - niezbędne informacje
25.11.2022 r

Umowa kredytowa - niezbędne informacje

Umowa kredytowa to najważniejszy dokument, który definiuje jego ostateczną formę. Wysokość i ilość rat, koszty dodatkowe, warunki, a także więcej. Dowiedz się, jak powinna wyglądać prawidłowo spisana umowa kredytowa.

Jak najlepiej zabezpieczyć kredyt?
25.11.2022 r

Jak najlepiej zabezpieczyć kredyt?

Aby przekonać bank do udzielenia kredytu lub polepszenia warunków można zaoferować zabezpieczenie. Prezentujemy najpopularniejsze metody dla danych form kredytowania.

Co to jest zdolność kredytowa? - wszystko co trzeba wiedzieć
25.11.2022 r

Co to jest zdolność kredytowa? - wszystko co trzeba wiedzieć

Jeśli wnioskujesz o kredyt lub pożyczkę, możesz być pewien, że potencjalny pożyczkodawca sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Jest to wypadkowa aktualnej sytuacji życiowej klienta i jego dochodów, na podstawie której bank ocenia, czy klienta stać na dane zobowiązanie. Więcej na temat zdolności kredytowej w poniższym artykule.

Kredyt walutowy – co warto wiedzieć?
25.11.2022 r

Kredyt walutowy – co warto wiedzieć?

Czy kredyt walutowy wciąż jest atrakcyjną opcją dla klientów? Jak zmiany w prawie i podejściu banków wpłynęły na ten sektor rynku? Gdzie obecnie można dostać kredyt walutowy?

Spłata kredytu - sposoby, raty, terminy
25.11.2022 r

Spłata kredytu - sposoby, raty, terminy

Po otrzymaniu kredytu czas na jego spłatę. Na to, jak będziemy spłacać nasze zobowiązanie, ma wpływ wiele czynników. Sposób zapłaty, rodzaj raty, ewentualne wydłużenie terminu spłaty lub jego skrócenie.

Kredyt ratalny - wszystko co trzeba wiedzieć
25.11.2022 r

Kredyt ratalny - wszystko co trzeba wiedzieć

Dowiedz się czym jest kredyt ratalny i jak działa. Dowiedz się, kto może go uzyskać i jakie warunki trzeba spełnić. Warto zasięgnąć informacji, albowiem kredyt ratalny, czyli tzw. zakupy na raty są coraz powszechniejszą formą finansowania zakupów.

Kredyt dla obcokrajowca - podstawowe informacje
25.11.2022 r

Kredyt dla obcokrajowca - podstawowe informacje

Czy osoby spoza granic naszego kraju mają szansę na uzyskanie kredytu w Polsce? Jeśli tak, to jakie warunki muszą spełnić, w jakie oczekiwania muszą się wpisać? Kredyt dla obcokrajowca oczywiście jest dostępny w polskich bankach i wcale nie jest trudno go uzyskać. Dowiedz się jakie warunki spełnić, aby móc otrzymać taki kredyt.

Całkowity koszt kredytu - wszystko co trzeba wiedzieć
25.11.2022 r

Całkowity koszt kredytu - wszystko co trzeba wiedzieć

Co wchodzi w skład całkowitego kosztu kredytu? Co banki biorą pod uwagę i według czego wyliczają zysk na danym zobowiązaniu? Przeczytaj, aby wiedzieć czym jest całkowity koszt kredytu i co wchodzi w jego skład.