Kredyt konsolidacyjny - porównywarka najlepszych ofert

25000
60 mies
Zmień widok

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to pożyczka gotówkowa udzielana na konkretny cel, czyli spłatę innych zobowiązań finansowych. Kredyt ten pozwala uporządkować swoją sytuację z pożyczkami i kredytami. Kiedy warto z skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

 • Gdy raty poszczególnych kredytów nakładają się na siebie i ciężko jest rozdysponować pieniądze na ich spłatę.
 • Gdy rat jest zbyt wiele lub są zbyt wysokie i chcesz je zamienić w jedną.
 • Gdy terminy spłaty są zbyt krótkie i potrzebujesz dodatkowego czasu na spłatę długów.

Konsolidacja to rozwiązanie wielu, różnych problemów związanych ze spłatą kredytów. Wiele banków daje również możliwość podjęcia dodatkowej gotówki przy przenoszeniu rat. Kredyt konsolidacyjny jest dostępny również online! W niektórych bankach przez Internet złożymy tylko wniosek, w innych zrealizujemy całą procedurę kredytową!

Ile wynosi maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego?

Każdy wniosek to indywidualny przypadek. Skonsolidować można kredyty od 1000 do nawet 200 000 zł. Nawet w przypadku większego zadłużenia bank nie powinien robić szczególnych problemów i udzielić kredytu na wyższą kwotę.

W przypadku poważniejszej konsolidacji może być konieczne zabezpieczenie spłaty kredytu np. skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Daje to możliwość uzyskania kredytu nawet o wartości zabezpieczenia - gdy jest to prawo własności domu, kredyt może sięgać nawet 500 000 zł i więcej!

Ile trwa spłata kredytu konsolidacyjnego?

Banki oferują kredyty nawet na 10 lat! W przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, spłata może zostać rozłożona nawet na 20-30 lat! Przy korzystaniu z kredytu konsolidacyjnego wydłużenie terminu spłaty kredytu jest praktycznie standardem. Dzięki długiemu okresowi spłaty łatwo można uzyskać niską ratę. Pamiętaj! Kredyt długoterminowy wiąże się ze zwiększeniem kosztu całkowitego.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Konsolidacja to usługa oferowana przez banki, ale również instytucje pozabankowe. W przypadku oferty bankowej można wyróżnić dwa podstawowe produkty konsolidacyjne: kredyty konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy to tradycyjna pożyczka gotówkowa, przeznaczona na spłatę innych pożyczek i kredytów. Z uwagi na podobieństwa do kredytu gotówkowego, całą procedurę otrzymania kredytu konsolidacyjnego można zrealizować online. Dokumenty opisujące kredyty włączone w konsolidację można przesłać przez Internet. W ramach kredytu można połączyć raty kilku pożyczek posiadanych w różnych instytucjach. Umowa kredytu nie wymaga ustanawiania zabezpieczenia spłaty, dzięki temu procedura otrzymania jest łatwiejsza i szybsza.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to duży kredyt konsolidacyjny, który pozwala połączyć kredyty od łącznej wysokiej wartości, w tym również kredyty i pożyczki hipoteczne. Kredyt na wysoką kwotę jest możliwy dzięki ustanowieniu zabezpieczenia na własności mieszkalnej. To z kolei rozbudowuje procedurę udzielenia kredytu i nie jest on dostępny online. Trzeba udać się do placówki wybranego banku i tam poprosić o propozycję oferty.

Istnieje trzeci produkt konsolidacyjny - pozabankowa pożyczka konsolidacyjna. Ta jest dostępna w instytucjach pożyczkowych, które umożliwiają bezproblemowe połączenie rat chwilówek i pożyczek na raty online. W ramach pożyczki konsolidacyjnej można otrzymać nawet 60 tys. zł na spłatę innych kredytów. Co więcej, w przeciwieństwie do banków, pozabankowe instytucje pożyczkowe bez problemu konsolidują chwilówki również te z opóźnionym terminem płatności. 

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

W ramach konsolidacji bank, nasz nowy kredytodawca spłaca nasze zobowiązania wobec innych wierzycieli. Tym samym nasze umowy pożyczek zostają zakończone, a my podpisujemy nową umowę na lepszych, łatwiejszych warunkach umożliwiających terminową spłatę.

Zasady działania konsolidacji najlepiej wytłumaczyć na przykładzie. Mam trzy pożyczki: kredyt samochodowy - zostało 30 tys. do spłaty, kredyt gotówkowy - 10 tys. oraz kredyt ratalny - na 5 tys. z różnym terminem spłaty. Łącznie spłacam 45 tys. w trzech różnych bankach a miesięczne raty wynoszą mnie ponad 2000 zł.

Postanowiłem pozbyć się wysokich raty i rozłożyć je na 60 miesięcy. Dodatkowo w ramach wniosku o kredyt konsolidacyjny, zawnioskowałem o dodatkowe 5 tys. zł na remont łazienki. Połączenie rat i wydłużenie terminu spłaty do 60 miesięcy obniżyło moją miesięczną ratę do lekko ponad 1000 zł. Dzięki temu w mojej kieszeni zostaje dodatkowy 1000 zł i nie martwię się terminami!

Co daje konsolidacja kredytów?

Konsolidacja ma wiele zalet:

 • zamiast kilku rat płacimy jedną niższą,
 • daje możliwość uporządkowania budżetu domowego,
 • mniejsza rata to więcej pieniędzy na życie w Twojej kieszeni,
 • szansa na podreperowanie historii BIK - łatwiej spłacać jeden kredyt niż kilka,
 • możliwość podjęcia dodatkowej gotówki na dowolny cel w ramach pożyczki konsolidacyjnej.

Jakie kredyty można skonsolidować?

W ramach kredytu konsolidacyjnego lub pożyczki o tym samym charakterze, można połączyć następujące produkty:

 • kredyt gotówkowy,
 • pożyczka gotówkowa,
 • kredyt odnawialny w koncie,
 • kredyt ratalny,
 • kredyt samochodowy lub motocyklowy,
 • kredyt hipoteczny,
 • pożyczka hipoteczna,
 • kredyt konsolidacyjny,
 • karty kredytowe,
 • pożyczki pozabankowe.

Pożyczki i kredyty konsolidowane w ramach nowego kredytu nie mogą być długami przeterminowanymi. W banku nie ma kredytu konsolidacyjnego dla osób zadłużonych. Podobnie jak w przypadku innych produktów, banki przykładają duża wagę do informacji BIK i odmawiają współpracy klientom, którzy wykazują się nieterminowością w spłacie.

Ile pożyczek można skonsolidować?

Bank bez problemu pozwoli połączyć kilka kredytów do nawet 200 000 zł. Zależnie od instytucji skonsolidować można nawet do 10 pożyczek. Najważniejsze aby spełnić wszystkie warunki przedstawione przez bank i posiadać umowy kredytów, które chcemy połączyć w ramach konsolidacji.

Czy można wziąć kredyt konsolidacyjny na spłatę pożyczek pozabankowych?

Banki niechętnie dokonują konsolidacji pożyczek pozabankowych, jednak niektóre z banków mogą się na to zgodzić. Najważniejsze, aby zobowiązania, które chcemy skonsolidować były spłacane w terminie.

Pomoc oddłużeniową dla klientów w trudnej sytuacji oferują pozabankowe instytucje pożyczkowe, w ramach pożyczki konsolidacyjnej. Wiele banków nie będzie chciało konsolidować chwilówek, również w tym przypadku warto wybrać pozabankową pożyczkę konsolidacyjną.

Gdzie dostaniesz kredyt na spłatę chwilówek?

Pożyczkę na spłatę długów najszybciej i najłatwiej można otrzymać w firmie pożyczkowej. Wiele firm pożyczkowych przeprowadza konsolidację długów z chwilówek. Jest to typowa oferta kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych. W instytucji pozabankowej mamy największe szanse na otrzymanie pożyczki, nawet mimo długów i wpisów w bazach.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny to produkt skierowany do klientów posiadających kredyt w innym banku. Konsolidacji kredytu można dokonać przenosząc nawet jedną ratę! Co ważne, banki rzadko kiedy umożliwiają konsolidację kredytu udzielanego przez siebie - można połączyć jedynie długi z innych instytucji.

Kto otrzyma kredyt konsolidacyjny? Każdy klient, który złoży wniosek o kredyt konsolidacyjny musi przejść weryfikację zdolności kredytowej. Konieczne jest wykazanie dochodów, możliwych do potwierdzenia dokumentem. Pamiętaj! Podobnie jak w przypadku innych kredytów bankowych negatywne wpisy w BIK znacznie zmniejszają szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej!

Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania kredytu?

Do złożenia wniosku o kredyt konsolidacyjny potrzebne są następujące dokumenty:

 • dowód osobisty,
 • umowy kredytowe zobowiązań, które chcemy skonsolidować,
 • dokumenty potwierdzające zatrudnienie i zarobki.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego wszystkie dokumenty można dostarczyć online, a kredyt otrzymać bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe dokumenty będą potrzebne przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym. Lista dokumentów potrzebnych do ustanowienia zabezpieczenia hipotecznego jest podobna, jak przy kredycie hipotecznym.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny?

Na całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego mają wpływ dwa czynniki: kwota i czas spłaty. Im dłuższy okres spłaty kredytu, tym wyższych kosztów należy się spodziewać. Poszczególne opłaty bezpośrednio wynikają z:

 • oprocentowania kredytu,
 • wysokości prowizji,
 • kosztów dodatkowych.

Należy zdawać sobie sprawę, że kredyt konsolidacyjny spowoduje wzrost całkowitego kosztu kredytu. Ostatecznie zapłacimy więcej, niż w przypadku wywiązania się z pierwotnych umów kredytowych. Kredyt konsolidacyjny jest opłacalny tylko pod warunkiem, gdy grozi nam ryzyko niewypłacalności i wystąpienia opłat karnych za niedotrzymanie terminów! Jest to jednak niewielka cena, jeśli wziąć pod uwagę komfort spłaty i niższą miesięczną ratę.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na konsolidację trzeba pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to usługa, która ma pomóc uporządkować nasze finanse. Aby znaleźć najlepszą ofertę warto skorzystać z porad ekspertów oraz specjalistycznych narzędzi.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Specjalistyczne narzędzie jakim jest kalkulator kredytowy pozwala wyszukać i znaleźć ofertę kredytu konsolidacyjnego przez Internet! Kalkulator umożliwia obliczenie potencjalnych kosztów kredytowania, z wyszczególnieniem RRSO, oprocentowania, prowizji za udzielenie, z uwzględnieniem ceny ubezpieczenia.

Wystarczy wskazać ile posiadamy kredytów i jaką kwotę chcemy skonsolidować. Kalkulator przedstawi oferty najlepiej odpowiadające naszym potrzebom, dostępne w bankach zarówno online i stacjonarnie.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Ranking kredytów to świetne wsparcie przy wyborze oferty konkretnego banku. Nasi eksperci co miesiąc sprawdzają aktualne oferty w popularnych bankach w Polsce i wskazują te najlepsze.

Tworząc nasz ranking kredytów konsolidacyjny porównujemy ich parametry oraz wysokość kosztów. Duże znaczenie ma również dostęp do promocji i łatwość uzyskania kredytu.

Czy opłaca się konsolidować kredyty?

Opłacalność konsolidacji zależy od sytuacji kredytobiorcy. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz spłacić rat poszczególnych kredytów, chcesz uniknąć opłat karnych za opóźnienie i zmniejszyć miesięczną ratę kredytu, warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny pozwoli uniknąć negatywnych wpisów w BIK i osłabienia scoringu. Jednakże największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest obniżenie miesięcznych kosztów! Niższa rata kredytu to gwarancja bezproblemowej spłaty i dodatkowe fundusze w domowym budżecie.

Dodaj komentarz
Twoja ocena
5

Treści powiązane z Kredyt konsolidacyjny