Karta kredytowa mBank

Karta kredytowa mBank
4.5
Karta kredytowa mBank
Karta
0/70

Opłata nie będzie pobrana, jeżeli roczna wartość lub liczba transakcji bezgotówkowych (włączając przelewy ze wszystkich kart wydanych do rachunku danej karty kredytowej) za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum 12 000 zł lub 240 transakcji.

Bankomaty
0/2,50

0 zł wypłaty powyżej 100 zł w bankomatach mBanku, Sieci Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska S.A.na terenie Polski2, 2,50 - wypłaty poniżej 100 zł (te same bankomaty)

Oprocentowanie

7,2%

Okres bezodsetkowy
54 dni
Operator karty

Mastercard,Visa

Ranking kart kredytowych
Miejsce 3

Karta kredytowa w mBank - podstawowe informacje

mBank oferuje aż trzy rodzaje kart kredytowych, dzięki czemu w zależności od potrzeb klient może dobrać pod siebie produkt z limitem kredytowym sięgającym nawet 500 000 zł. Niezależnie od wyboru Mastercard Standard, Visa Classic lub wariantów premium, klienci decydujący się na kartę kredytową mBanku liczyć mogą na:

 • pożyczanie pieniędzy bez odsetek do 54 dni,
 • rozkładanie spłaty na raty,
 • 5% (min. 30 zł) minimalnej spłaty zadłużenia,
 • opcja na wyrobienie dodatkowej karty do limitu kredytowego,
 • dostęp do płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay,
 • uczestnictwo w promocjach mOkazje, Chwile Bezcenne Mastercard oraz Visa Oferty.

Rodzaje kart kredytowych w mBank

Osoby potrzebujące zwyczajnej karty kredytowej zadowolą się z pewnością ofertą Mastercard Standard lub Visa Classic z limitem kredytowym sięgającym nawet 20 000 zł. Dla bardziej wymagających klientów mBank przygotował jednak produkty elitarne: Visa Premium z usługami concierge i limitem do 200 000 zł oraz World Elite Mastercard z osobistym asystentem i limitem do 500 000 zł.

Mastercard Standard lub Visa Classic (RRSO 8,02%)

Na podstawowych kartach kredytowych mBanku otrzymać można limit od 1500 do 20 000 zł. Mimo obecności stałej opłaty za wydanie w wysokości 30 zł, regularnie pojawiają się promocje, które pozwalają uzyskać Mastercard Standard za darmo. Łatwe jest również uniknięcie opłaty rocznej, co wymaga dokonania transakcji na łączną kwotę 12 000 zł w ciągu 12 miesięcy. Jest to znacznie prostsze niż utrzymywanie wydatków na poziomie średniej miesięcznej kwoty 1000 zł. Niezależnie od wariantu, podstawową kartę kredytową mBanku można zamówić online, na infolinii lub złożyć wniosek w placówce.

Visa Premium (RRSO 8,02%)

Visa Premium to znacznie bardziej zaawansowana karta kredytowa. Oprócz limitu rozciągającego się od 3000 do 200 000 zł, mBank oferuje przypisany do niej serwis concierge (pomoc przy rezerwacji biletów czy stolika w restauracji, a nawet zamawianie hydraulika) czy możliwość korzystania z limitu jeszcze przed otrzymaniem karty w wersji fizycznej. I tutaj istnieje jednak opcja na uniknięcie opłat, tyle że wydawana rocznie kwota musi wynosić minimum 24 000 zł. Po Visa Premium również można zgłosić się online, na infolinii lub w oddziale.

World Elite Mastercard (RRSO 8,02%)

O ile Visa Premium jest dostępna dla bardziej wymagających klientów, tak World Elite Mastercard to produkt skierowany zgodnie z nazwą do prawdziwej elity, mającej zdolność kredytową na limit w wysokości minimum 20 000 zł. Maksymalnie uzyskać można pół miliona na bieżące wydatki, a oprócz tego dostęp do saloników VIP Mastercard na lotniskach na całym świecie, pakiet ubezpieczeń medycznych i podróżnych Travel World Elite, osobistego asystenta oraz brak prowizji przy wypłacie gotówki z bankomatów na całym świecie.

Jak założyć kartę kredytową w mBank

mBank nie wystawia od ręki, w oddziale, żadnej z kart kredytowych, ale w przypadku wariantów premium istnieje możliwość korzystania z szybkiej gotówki z limitu jeszcze przed otrzymaniem karty. Jak najprościej wyrobić kredytówkę w tej instytucji?

 • Wejść na stronę internetową mBanku.
 • Złożyć wniosek o kartę online.
 • Przejść proces weryfikacji tożsamości i zaświadczeń.
 • Podpisać umowę przez kuriera lub w oddziale.
 • Aktywować kartę przez automatyczny serwis telefoniczny mLinii.

Wymagania do założenia karty kredytowej w mBank

Wymagania w stosunku do klientów wnioskujących o kartę kredytową mBanku są jednakowe dla wszystkich kart, choć oczywiście w przypadku wariantów premium klient musi charakteryzować się znacznie wyższą zdolnością do spłacania pożyczonej gotówki. Udając się do mBanku po kartę, należy mieć:

 • dowód osobisty,
 • konto bankowe,
 • telefon komórkowy,
 • stałe dochody,
 • zdolność kredytową,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Zaświadczenie o zatrudnieniu będzie niepotrzebne, jeśli klient posiadający już konto osobiste w mBanku złoży wniosek o kartę kredytową z poziomu bankowości elektronicznej.

Opłaty związane z kartą kredytową w mBank

  Mastercard Standard lub Visa Classic Visa Premium World Elite Mastercard
Opłata za wydanie karty głównej 30 zł 30 zł 1200 zł
Opłata za wydanie karty dodatkowej 0 zł 0 zł 600 zł
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 6,7%
RRSO 8,02% 8,02% 8,02%
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5% (min. 30 zł) 5% (min. 30 zł) 5% (min. 30 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 1% kwoty podwyższenia 1% kwoty podwyższenia 1% kwoty podwyższenia
Opłata za kartę główną 70 zł rocznie 0 zł przy wydaniu 12 000 zł lub dokonaniu 240 transakcji rocznie 300 zł rocznie 0 zł przy wydaniu 24 000 zł lub dokonaniu 240 transakcji rocznie 900 zł rocznie 450 zł przy wydaniu 60 000 zł rocznie 0 zł przy wydaniu 90 000 zł rocznie
Opłata za kartę dodatkową 0 zł 0 zł 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatu 5% (min. 10 zł) 5% (min. 10 zł) 0 zł
Opłata za przewalutowanie 5,9% transakcji 5,9% transakcji 3% transakcji

Karta kredytowa w mBank - podsumowanie oferty

mBank oferuje atrakcyjne karty kredytowe dla każdego segmentu klientów. Mniej zasobni mają do dyspozycji uczciwą pod względem opłat ofertę Mastercard Standard lub Visa Classic, z której po spełnieniu warunków aktywności, korzystać można za darmo. Możliwość rozłożenia długu na raty, minimalna spłata na poziomie 5% oraz okres bezodsetkowy sięgający 54 dni sprawiają, że to doskonała opcja na darmowe pożyczanie pieniędzy w podbramkowych sytuacjach. Spore wrażenie robią ponadto karty Visa Premium oraz World Elite Mastercard, pozwalające uzyskać maksymalny limit kredytowy na poziomie kilkuset tysięcy złotych. Usługi consierge i inne opcje premium są tylko wisienką na torcie.

Zalety
 • Łatwy proces wnioskowania przez internet.

 • Możliwość uniknięcia rocznych opłat.

 • Okres bezodsetkowy sięgający 54 dni.

 • Duża liczba bonusów i promocji.

 • Opcja automatycznej spłaty zadłużenia.

 • Wady
 • Opłata za wydanie karty, jeśli nie ma promocji.

 • Wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji.

 • Mniejsze oprocentowanie tylko dla karty World Elite Mastercard.

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa mBank

  Czy do posiadania karty kredytowej w mBank potrzebna jest umowa o pracę?
  Zgodnie z regulaminem produktów kredytowych mBanku, dochody muszą być stałe, ale dopuszczalne są inne udokumentowane źródła niż umowa o pracę. Należą do nich chociażby działalność gospodarcza, emerytura lub renta, a także umowy cywilnoprawne.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej mBank
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej mBanku jest nie tylko możliwa, ale i zalecana. Zwrócenie pieniędzy w okresie bezodsetkowym oznaczało będzie, że pożyczka udzielona została za darmo.
  Czy karta kredytowa w mBank daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Czy karta kredytowa w {nazwa firmy} daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Czy do karty kredytowej mBank dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  mBank oferuje darmowe ubezpieczenie jedynie do karty kredytowej World Elite Mastercard. W jego skład wchodzi ubezpieczenie podróżne oraz pomoc medyczna.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Zadaj pytanie

  Podobne produkty