Kredyt gotówkowy w PKO - kalkulator i opinie

15000
6 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

9.39%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

20.14%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt gotówkowy w PKO
4.0

Oferta kredytu gotówkowego w PKO BP

Proces zawierania umowy Online/ Przez telefon / Stacjonarnie
Kwota kredytu Od 1500 zł do 255 550 zł
Okres spłaty Od 2 mies. do 96 mies.
Wniosek Wypełnij wniosek

PKO Bank Polski proponuje kredyt gotówkowy pod nazwą: “Pożyczka gotówkowa”, który można uzyskać na kwotę od 1500 do 255 550 zł. Maksymalny okres kredytowania może wynosić nawet 8 lat. Oferta skierowana jest do stałych i nowych klientów, a kredyt można otrzymać całkowicie online.

Bank stawia proste do spełnienia warunki i wymaga jedynie podstawowych dokumentów. Przy kredytach gotówkowych na wyższe kwoty PKO może wymagać przedstawienia dodatkowych dokumentów, które potwierdzą aktualne dochody i status zatrudnienia. Zapoznaj się ze szczegółami kredytu gotówkowego oferowanego przez PKO BP i skorzystaj już teraz!

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w PKO BP

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w PKO BP jest bardzo proste i nie wymaga wychodzenia z domu. Również nowi klienci mogą ubiegać się o pożyczkę gotówkową online, jednak tylko do kwoty 6200 zł. Bank umożliwia wnioskowanie o kredyt na kilka różnych sposobów. Wniosek można złożyć:

 • przez aplikacje IKO, bankowość online iPKO lub stronę banku PKO,
 • stacjonarnie w wybranym oddziale banku lub agencji,
 • przez telefon lub wideorozmowę.

Zdecydowanie najszybszą i najprostszą metodą ubiegania się o kredyt gotówkowy w PKO BP jest złożenie wniosku online. W przypadku klientów PKO kredyt można uzyskać w kilka minut, z wypłatą na konto nawet w 30 sekund!. Film + opis filmu

Wymagane dokumenty

PKO BP wymaga przedstawienia dodatkowych dokumentów w dwóch przypadkach, przy ubieganiu się o kredyt:

 • przez nowych klientów,
 • na wysoką kwotę.

Nowy klient potrzebuje tylko dowodu osobistego oraz wyciągu z konta osobistego, na miesiąc wstecz. Bank wymaga potwierdzenia tożsamości przez wykonanie przelewu na kwotę 1 zł z konta osobistego. Przy kredycie na wyższe sumy, bank może zażądać dokumentu potwierdzającego dochód, którym mogą być:

 • dla zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę zaświadczenie o dochodach/ wyciąg z konta,
 • dla przedsiębiorców PIT 36/PIT 36L,
 • dla mających dochód z najmu PIT-28.

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotówkowy w PKO BP?

O kredyt gotówkowy w PKO BP może wnioskować każdy kto ma ukończone 18 lat i posiada odpowiednią zdolność kredytową. Nowi klienci banku PKO będą musieli wypełnić formularz lub odpowiedzieć na pytania pracownika, dotyczące danych osobowych oraz sytuacji finansowej. Konieczny będzie dowód osobisty i zestawienie operacji z konta bankowego. Bank nie wymaga tego od swoich stałych klientów, gdyż wszystkie niezbędne informacje zostaną pobrane z konta osobistego.

Rozmowa z konsultantem PKO BP

Bank PKO BP umożliwia złożenie wniosku kredytowego przez telefon lub w trakcie wideorozmowy. Osoba zainteresowana kredytem może sama zadzwonić na infolinię banku PKO pod numer 800 302 302 lub +48 81 535 60 60, a także zamówić rozmowę. W tym celu należy wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na kontakt z pracownikiem banku. Konsultant z pewnością zapyta o:

 • imię i nazwisko,
 • numer i serię dowodu osobistego,
 • PESEL,
 • adres,
 • miesięczne dochody i wydatki,
 • stan cywilny i fakt posiadania dzieci,
 • dochody małżonka,
 • dane pracodawcy,
 • obecne zobowiązania finansowe, takie jak inne kredyty.

Weryfikacja historii kredytowej w PKO BP

PKO Bank Polski współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej - weryfikuje historię kredytową wnioskodawców oraz udostępnia dane na temat przebiegu spłaty zobowiązania w banku. Wyrażenie zgody na weryfikację w BIK jest elementem koniecznym do zawarcia umowy kredytowej. Jak informuje bank PKO w najlepszej sytuacji znajdują się klienci, którzy terminowo wywiązywali się ze swoich zobowiązań i posiadają pozytywną historię kredytową.

Podpisanie umowy kredytowej w PKO BP

Umowę kredytu gotówkowego w PKO BP można podpisać na dwa sposoby. Pierwsza metoda polega na zdalnym podpisaniu umowy z wykorzystaniem kodu SMS. Ten sposób akceptowania jest wykorzystywany przy wnioskowaniu o kredyt online. Na numer telefonu przypisany do konta osobistego lub podany we wniosku bank wysyła kod autoryzacyjny, który następnie należy wpisać w odpowiednie miejsce.

Druga metoda to podpisanie umowy w oddziale banku lub w agencji, od razu po złożeniu wniosku i otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Umowę pożyczki gotówki można zawrzeć w oddziale banku, również po wcześniejszym ustaleniu warunków kredytu w trakcie rozmowy telefonicznej.

Spłata kredytu gotówkowego w PKO BP

Nim zdecydujemy się na podjęcie kredytu gotówkowego w PKO BP należy dobrze ocenić swoje możliwości spłaty rat. Bank dopasowuje kredyt gotówkowy do możliwości klienta i udzieli go tylko wtedy gdy będzie miał pewność, że wnioskodawca zwróci pożyczoną kwotę wraz z odsetkami. Jak spłacać kredyt w PKO?

Najważniejsze to by realizować opłaty rat zgodnie z harmonogramem spłaty, najlepiej kilka dni przed ostatecznym terminem spłaty. W przypadku, gdy dzień spłaty nie odpowiada kredytobiorcy można go łatwo i za darmo zmienić. Można to zrobić przez serwis IKO, iPKO lub w oddziale banku.

Wydłużenie terminu spłaty w PKO BP

PKO BP umożliwia wydłużenie terminu spłaty. Wymaga to udania się do wybranego oddziału banku i renegocjacji umowy. Prolongata kredytu umożliwia wydłużenie okresu kredytowania poza termin określony w umowie i określenie nowej liczby oraz wysokości rat. Usługa wydłużenia terminu spłaty wiąże się z naliczeniem prowizji 3% od kwoty kredyt poddanego prolongacie.

Konsekwencje braku spłaty w PKO BP w terminie

Kredytobiorca podpisując umowę zobowiązuje się do terminowej spłaty rat kredytu gotówkowego. Wszelkie opóźnienia w spłacie kredytu w PKO BP wiążą się z naliczeniem odsetek karnych liczonych od przeterminowanej kwoty. Bank zachęca do skorzystania z możliwości restrukturyzacji zadłużenia. Powodem wnioskowania o restrukturyzację kredytu mogą być np. problemy ze spłatą rat, nagła choroba lub utrata pracy.

Promocje Kredyt gotówkowy w PKO

Bonus
Brak prowizji
Pożyczka bez prowizji w PKO BP!
Pożyczka bez prowizji w PKO BP!

PKO BP oferuje pożyczki gotówkowe bez prowizji dla wszystkich klientów. Dowiedz się, jak otrzymać ponad 200 000 zł nie płacąc zbędnych opłat!

Kredyt gotówkowy w PKO BP - podsumowanie

PKO Bank Polski proponuje elastyczną Pożyczkę gotówkową dostępną dla nowych i stałych klientów. Osoby, które nie korzystały z usług PKO BP mogą otrzymać kredyt zdalnie i na promocyjnych warunkach, ale tylko do kwoty 6200 zł. Kredyt uzyskamy z prowizją 0% i z możliwością obniżenia kosztów za pomocą kodu rabatowego.

Kredytobiorcy, którzy posiadają konto osobiste w PKO, mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy za pośrednictwem aplikacji IKO i serwis iPKO. Wypłata środków przy wnioskowaniu tym sposobem jest błyskawiczna, zazwyczaj trwa 30 sekund. Kredyt gotówkowy można dodatkowo ubezpieczyć, zapewniając sobie pomoc w spłacie, w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. Ten kredyt gotówkowy jest dostępny z prowizją 0%

Zalety
 • wysoka kwota kredytowania,

 • długi okres spłaty,

 • łatwy i szybki proces wnioskowania online,

 • wypłata gotówki nawet w 30 sekund od otrzymania decyzji kredytowej - dla klientów wnioskujących przez IKO,

 • nowi klienci mogą ubiegać się o szybki kredyt online do 6200 zł,

 • minimum formalności - do uzyskania kredytu wystarczy dowód osobisty i wyciąg z banku,

 • brak prowizji za udzielenie kredytu,

 • możliwość skorzystania z ubezpieczenia spłaty kredytu.

 • Wady
 • bank wymaga zaświadczenia o dochodach przy kredycie na wyższe kwoty,

 • płatne wakacje kredytowe.

 • Często zadawane pytania o Kredyt gotówkowy w PKO

  Jak szybko PKO BP wypłaci pieniądze?
  PKO BP wypłaci pieniądze z kredytu nawet w dniu złożenia wniosku. Klienci wnioskujący przez aplikację IKO mogą liczyć na wypłatę środków nawet w 30 sekund od otrzymania decyzji kredytowej.
  Czy oferta w placówce jest taka sama jak w Internecie?
  Stali klienci banku mają dostęp do takiej samej oferty przez Internet oraz w placówce. Nowi klienci mogą liczyć na kredyt online na kwotę do 6200 zł. O większe kwoty mogą wnioskować w oddziale banku.
  Czy PKO BP dzwoni do pracodawcy?
  PKO BP wymaga dokumentu potwierdzającego zatrudnienie tylko przy kredytach na wysokie kwoty. W tym wypadku bank może zweryfikować prawdziwość informacji u pracodawcy, jednak nie zawsze jest to konieczne.
  Czy biorąc kredyt gotówkowy w PKO BP będę wpisany do bazy BIK?
  Tak, PKO BP współpracuje z BIK, w związku z tym bank przekazuje wszelkie informacje o kredycie: od złożenia wniosku do całkowitej spłaty. Dotyczy to zarówno terminowej i nieterminowej spłaty.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe PKO BP
  Tak, bank PKO umożliwia skorzystanie z funkcji zawieszenia okresu spłaty. Jest to usługa objęta prowizją 3% od kwoty rat podlegających zawieszeniu.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje PKO BP?
  Bank akceptuje różne formy dochodu, w tym: umowę o pracę, umowę zlecenie i umowę o dzieło, emeryturę, rentę oraz dochody pochodzące z prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej.
  Czy kredyt w PKO BP można zaciągnąć online?
  Tak, PKO BP umożliwia podjęcie kredytu gotówkowe online dla stałych i nowych klientów.
  Czy możliwy jest kredyt na selfie w PKO BP?
  Nie, bank PKO nie daje takiej możliwości.
  Jak długo się czeka na kredyt w PKO BP?
  W przypadku kredytobiorców wnioskujących przez aplikacje IKO lub iPKO wypłata środków może nastąpić już w 30 sekund. W przypadku nowych klientów czas oczekiwania na kredyt wynosi jeden dzień roboczy, choć otrzymanie gotówki na konto jest możliwe również w dniu złożenia wniosku.

  Opinie o Kredyt gotówkowy w PKO

  W
  Opinia od:
  Wiesław

  Czy opinia była przydatna?

  +1
  Można wybrać tylko 1500 zł kredytu gotówkowego? Przecież to jest jakiś żart.2022-12-15 09:54:58
  A
  Opinia od:
  Aneta

  Czy opinia była przydatna?

  0
  Od 1500 zł do 255 550 zł.2022-12-21 14:04:36
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty