Karta kredytowa Alior Bank

Karta kredytowa Alior Bank
4.8
Karta kredytowa Alior Bank
Karta
0/10

Opłata nie jest naliczana w przypadku dokonania kartą transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 600 zł (wyłączając przelewy z rachunku karty)

Bankomaty
0/2,5

0 zł bankomaty Alior Bank, 2,50 zł pozostałe bankomaty

Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
59 dni
Operator karty

-

Ranking kart kredytowych
Miejsce 7

Karta kredytowa w Alior Bank - podstawowe informacje

Karta kredytowa Alior Bank to oferta dostępna w trzech wariantach: Mastercard OK!, Mastercard TU I TAM, oraz World Elite Mastercard. Wszystkie z kart gwarantują właścicielowi dostęp do limitu kredytowego, ustalonego na podstawie indywidualnej zdolności kredytowej klienta. Za ich pomocą można dokonywać transakcji na dowolne cele, a następnie spłacać je na raty bez ponoszenia odsetek przez 59 dni.

Karty kredytowe mogą być wykorzystane do płatności zbliżeniowych oraz mobilnych w sklepach, za usługi, oraz do zakupów przez internet. Każda z trzech oferowanych przez Alior Bank kart kredytowych jest prosta w obsłudze i bezpieczna w użytkowaniu. Za pomocą bankowości internetowej możemy ustalać dzienne limity płatności i wypłat gotówkowych, a w przypadku zgubienia karty — zastrzec ją.

Pośród najważniejszych cech karty kredytowych Alior Bank znajdziemy:

 • Indywidualnie ustalony limit kredytowy
 • 59 dni okresu bezodsetkowego
 • Dostęp do bezgotówkowych form płatności: kartą lub mobilnie, przez Apple Pay i Google Pay.
 • Możliwości rozłożenia płatności na raty
 • Możliwość zamówienia dodatkowej karty
 • Kontrola limitów na karcie za pośrednictwem bankowości internetowej

Rodzaje kart kredytowych w Alior Bank

Alior Bank oferuje trzy karty kredytowe. Każda z nich zapewnia możliwość spłaty zadłużenia na raty, dostęp do bankowości internetowej, oraz 59 dni okresu bezodsetkowego. Jednocześnie regularne korzystanie z karty kredytowej zwalnia klienta z miesięcznych opłat za jej posiadanie. Zależnie od typu karty klient może również dostać dostęp do dodatkowych usług.

Kart Mastercard OK! oraz Mastercard TU i TAM oferują szansę na zwrot części wydawanych pieniędzy, jeżeli spełnimy warunki promocji. Dzięki karcie TU i TAM możliwe są płatności w aż 150 walutach bez ponoszenia kosztów przewalutowań. Karta kredytowa World Elite Mastercard zapewnia nam dostęp do ekskluzywnych saloników lotniskowych na lotniskach całego świata, pakiet wszechstronnych ubezpieczeń podróżnych oraz pomoc osobistych asystentów w rezerwacjach hotelowych czy zakupach.

Karta kredytowa Mastercard OK!

Właściciele karty kredytowej Mastercard OK! z oferty Alior Bank mają do swojej dyspozycji limit kredytowy wynoszący od 500 do 80 000 zł. Pieniądze te nie są obarczone odsetkami, tak długo, jak spłacimy zadłużenie w ciągu 59 dni. Klient może też dobrać jeden z sześciu cykli rozliczeniowych, umożliwiając mu dopasowanie spłat zadłużenia do terminu otrzymywania środków płatniczych.

Wyrobienie karty kredytowej Mastercard OK! nic nie kosztuje. Klient musi jednak mieć na uwadze opłatę roczną oraz miesięczną, obie w wysokości 10 zł. Opłaty miesięcznej można uniknąć — wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości 600 zł w danym cyklu rozliczeniowym.

Karta Kredytowa Mastercard TU i TAM

Karta kredytowa Mastercard TU i TAM umożliwia dostęp do od 4 000 do 80 000 zł. Do jej założenia potrzebne jest tylko wypełnienie wniosku przez internet. W odróżnieniu od karty OK! karta kredytowa Mastercard TU i TAM umożliwia płatności w 150 walutach bez kosztów przewalutowania.

Podobnie jak i w przypadku poprzedniej karty kredytowej, klient otrzymuje 59 dni bezodsetkowych oraz możliwość wyboru jednego z sześciu cykli rozliczeniowych. Karta jest wydawana za darmo. Nie obowiązuje też opłata roczna, jednak miesięczna opłata za obsługę karty kredytowej wynosi aż 19 zł. Aby być z niej zwolnionym, klient musi dokonać transakcji bezgotówkowych na łączną sumę co najmniej 1500 zł w cyklu rozliczeniowym.

Karta World Elite Mastercard

Karta kredytowa World Elite Mastercard jest ekskluzywną ofertą, dzięki której możemy uzyskać dostęp do limitu kredytowego od 30 000 do 200 000 zł. Złożenie wniosku o kartę World Elite jest możliwe wyłącznie poprzez wizytę w oddziale banku. W odróżnieniu od poprzednich ofert jest ona obarczona wysokimi kosztami. Za samo wydanie karty zapłacimy 890 zł. Klient będzie musiał zapłacić tę sumę ponownie raz do roku za wznowienie karty. Koszt ten można zredukować do 500 zł, wydając łączną sumę 60 000 zł w ciągu 12 miesięcy. Jeżeli klient wyda dwa razy tyle, czyli 120 000 zł, zostanie całkowicie zwolniony z opłaty za kartę w danym roku. W wypadku karty World Elite nie zapłacimy opłaty miesięcznej za użytkowanie karty.

Koszt karty idzie w parze z oferowanymi z nią usługami. Wraz z kartą klient otrzymuje bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych Priority Pass, gwarancję bezpieczeństwa podróży z Travel Assisance World Elite, oraz dostęp do usługi osobistych asystentów World Elite Concierge. Dzięki asystentowi klient może uzyskać pomoc w odnalezieniu trudno dostępnych przedmiotów lub usług, rezerwacji pokoi hotelowych czy stolików w restauracjach.

Jak założyć kartę kredytową w Alior Bank

W celu założenia karty Mastercard OK! lub TU i TAM wystarczy wypełnić wniosek internetowy na stronie banku. Doradcy bankowi skontaktują się z wnioskodawcą za pomocą zamieszczonych w nim danych, aby przedyskutować szczegóły umowy i sposób jej podpisania. O kartę można również wnioskować osobiście, odwiedzając oddział banku. Tylko w ten sposób można ubiegać się o kartę kredytową World Elite Mastercard.

Wymagania do założenia karty kredytowej w Alior Bank

Aby otrzymać kartę kredytową Mastercard OK! lub TU i TAM, wystarczy być osobą pełnoletnią i złożyć wniosek internetowy na stronie oferty. Za pomocą zamieszczonych w nich danych skontaktuje się z nami pracownik banku, który przedyskutuje z nami szczegóły oferty. To, czy klient otrzyma kartę oraz jaki zostanie mu przyznany limit płatności, zależy w pełni od jego zdolności kredytowej. O możliwość uzyskania karty kredytowej World Elite Mastercard należy zapytać osobiście w oddziale banku.

Opłaty związane z kartą kredytową w Alior Bank

Karta kredytowa Alior Bank umożliwia bezstratne załatanie dziury w budżecie domowym. Należy jednak używać jej z rozwagą, tak, aby spłacić należności w okresie 59 dni bez odsetek. W przeciwnym wypadku musimy się liczyć z oprocentowaniem naszego zadłużenia.

  Mastercard OK! Mastercard TU i TAM World Elite Mastercard
Opłata za wydanie karty 0 zł 0 zł 890 zł
Oprocentowanie karty 3,9% 4,0% 4%
RRSO 27,13% 23,42% 10,5%
Okres bezodsetkowy 59 dni 59 dni 59 dni
Wysokość spłaty minimalnej 3% 3% 3%
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę dodatkową 40 zł 40 zł 300 zł
Wypłata gotówki z bankomatu 5%, min. 10 zł 5%, min. 10 zł 0 zł
Opłata za przewalutowanie 3,5% 0% 0%

Promocje Karta kredytowa Alior Bank

Bonus
250 zł w punktach
Punkty Bezcenne Chwile na start z kartami Mastercard Alior Bank
Punkty Bezcenne Chwile na start z kartami Mastercard Alior Bank

Zarejestruj swoją kartę debetową lub kredytową wydaną przez Alior Bank w Mastercard Bezcenne Chwile i odbierz bonus powitalny w postaci 16 000 lub 20 000 punktów. To od 200 do 250 zł bonusu!

Karta kredytowa w Alior Bank — podsumowanie oferty

Oferty kart kredytowych w Alior Bank to szansa na dostęp do limitu kredytowego od 500 do 200 000 zł. Osoby, które często podróżują, zyskają dużo pożytku z karty TU i TAM, która pozwala na dokonywanie płatności w 150 walutach.

Zalety
 • Trzy warianty kart kredytowych dostosowanych do potrzeb klienta

 • Darmowe wydanie karty kredytowej.

 • 59 dni okresu bezodsetkowego

 • Możliwość transakcji w 150 walutach dzięki karcie kredytowej Mastercard TU i TAM.

 • Płatności mobilne Apple Pay i Google Pay.

 • Dostęp do licznych promocji.

 • Wady
 • Wypłata z bankomatów obarczona prowizją.

 • Brak informacji o dostępnym limicie kredytowym przed przeprowadzeniem oceny zdolności karty kredytowej.

 • Brak jasnych warunków otrzymania karty

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa Alior Bank

  Czy do posiadania karty kredytowej w Alior Bank potrzebna jest umowa o pracę?
  Nie. Bank nie wymaga wykazania posiadania konkretnej formy zatrudnienia. Decyzja o udzieleniu karty kredytowej oparta jest o zdolność kredytową klienta, na którą wpływają jego obecne dochody i zadłużenia.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej Alior Bank?
  Zadłużenie wynikające z płatności kartami kredytowymi Alior Bank może zostać spłacone w ciągu 59 dni bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.
  Czy karta kredytowa w Alior Bank daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, wszystkie karty umożliwiają wypłatę środków z bankomatów. Wpłaty są jednak obarczone kosztem równym 4% wartości transakcji, z minimalną wartością 10 zł.
  Czy do karty kredytowej Alior Bank dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  Nie. Karty kredytowe w ofercie Alior Bank nie są ubezpieczone. Klient może zakupić oddzielną ofertę ubezpieczeniową PZU Życie.
  Tak?
  Nie

  P
  Opinia od:
  Paulina

  Czy opinia była przydatna?

  0
  Mam karte Masterkard Ok! i jestem zadowolona. Kartę dostałam za darmo. Wszystko załatwiłam telefonicznie. Okres bezodsetkowy prawie dwa miesiące. Nie można tylko wypłacać gotówki z bankomatów. Ogólnie od ponad roku mam konto w Alior i wszystko jest okej więc polecam.2022-12-14 09:17:36
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty