Kredyt samochodowy w Citi Handlowy - kalkulator i opinie

15000
6 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

7.99%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

13.63%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt samochodowy w Citi Handlowy
4.6

Kredyt samochodowy w Citi Handlowy - informacje o ofercie

W ramach kredytu samochodowego w Citi Handlowy można pożyczyć od 1000 zł do 150 000 zł na maksymalnie 8 lat. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i wynosi 7,99%. Istnieje możliwość ubezpieczenia spłaty pożyczki. Przyznanie oraz wysokość kredytu uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta. Środki można przeznaczyć na zakup dowolnego pojazdu: samochodu osobowego, ciężarówki czy motocykla. Bank nie wymaga wkładu własnego. Rodzaj rat (równa, malejąca) ustalany jest w indywidualnej umowie z klientem - podstawą jest rata równa. Bank nie podaje wymagań dotyczących wieku auta, na które klient może wziąć kredyt.

Wnioskowanie o kredyt samochodowy w Citi Handlowy

Wnioskowanie o kredyt samochodowy w Citi Handlowy odbywa się:

 • osobiście w oddziale,
 • lub przez internet/telefonicznie.

Wnioskowanie online polega na zamówieniu rozmowy telefonicznej z doradcą (poprzez wypełnienie krótkiego formularza na stronie). Podczas rozmowy wypełniany jest wniosek i weryfikowana zdolność kredytowa klienta. Jeśli decyzja będzie pozytywna, podpisanie umowy odbywa się online, bez wychodzenia z domu. Bank nie podaje informacji dotyczącej tego, czy możliwe jest wnioskowanie o kredyt samochodowy z osobą niespokrewnioną - o taką możliwość należy zapytać osobiście.

Wymagane dokumenty

Bank akceptuje dochód pochodzący z umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenie i działalności gospodarczej. Może też rozpatrzyć wniosek osoby, które uzyskuje dochody z tytułu emerytury lub renty. Można wnioskować o kredyt, jeśli klient zarabia w obcej walucie. Wymagane dokumenty dotyczą sytuacji finansowej klienta. Mogą to być m.in. zaświadczenie od pracodawcy, wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy czy zeznanie roczne PIT. Bank może wymagać dodatkowych dokumentów związanych z autem, które klient zamierza kupić, ale nie musi tak być.

Podpisanie umowy o kredyt samochodowy

Podpisanie umowy może odbyć się przez internet (opcja dostępna tylko dla klientów banku). Konieczne będzie podanie swoich danych osobowych takich jak PESEL czy wysokość miesięcznych zarobków, m.in. w celu zweryfikowania zdolności kredytowej. Wniosek wypełniany jest przez doradcę podczas rozmowy telefonicznej. Weryfikacja klienta w BIK zajmuje tylko kilka minut. Zazwyczaj odpowiedź otrzymuje się tego samego dnia, jeszcze podczas rozmowy z konsultantem. Jeśli decyzja będzie pozytywna i dojdzie do podpisania umowy, środki zostaną wypłacone na wskazane przez klienta konto.

Spłata kredytu samochodowego w Citi Handlowy

Spłata kredytu następuje z rachunku bieżącego klienta w miesięcznych ratach (równych lub malejących, w zależności od zapisów umowy). W regulaminie pożyczki banku można znaleźć informację, że kwoty wypłacone i spłacane przez strony umowy o pożyczkę nie muszą być równe ani nie muszą być płacone w równych odstępach czasu - dlatego należy dokładnie sprawdzić zapisy znajdujące się w umowie przed jej podpisaniem. Datą początkową dla spłaty rat jest data pierwszej wypłaty pożyczki. Klient może samodzielnie, z poziomu serwisu transakcyjnego, dokonać wcześniejszej częściowej lub całkowitej spłaty kredytu. W przypadku spłaty częściowej nie skraca to okresu kredytowania.

Przedterminowa spłata kredytu samochodowego

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytobiorca nie jest zobowiązany do zapłaty odsetek od wcześniej spłaconej kwoty za okres pozostały do końca trwania umowy. Przedterminowej spłaty można dokonać w każdym momencie z poziomu serwisu transakcyjnego Citi Handlowy lub podczas wizyty w oddziale banku. Takiej spłaty dokonuje się ze środków znajdujących się na rachunku osobistym klienta - należy zadbać o to, aby na koncie znalazła się odpowiednia kwota przed wydaniem dyspozycji. Dokonanie przedterminowej częściowej spłaty nie wymaga kontaktu klienta z bankiem.

Wakacje kredytowe w Citi Handlowy

Citi Handlowy nie ma dedykowanej oferty wakacji kredytowych dla posiadaczy kredytu samochodowego. Istnieje jednak możliwość zapytania o taką możliwość w oddziale banku.

Podsumowanie kredytu samochodowego w Citi Handlowy

Kredyt samochodowy w Citi można wziąć na dowolny pojazd. Maksymalna dostępna kwota pożyczki to 150 000 zł, co pozwala na sfinansowanie zakupu auta tzw. wysokiej klasy. Wysokość raty oraz warunki spłaty ustalane są w indywidualnej umowie kredytowej. Wnioskowanie odbywa się częściowo przez internet i częściowo telefonicznie. Najpierw klient musi zostawić swoje dane osobowe na stronie, a wniosek wypełniany jest dopiero podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Okres kredytowania wynosi do 8 lat. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i wynosi 7,99%, a RRSO 13,63%. Bank nie podaje wymagań dotyczących wieku auta, na które klient może wziąć kredyt.

Zalety
 • Wysokie sumy dostępne w ofercie.

 • Łatwe wnioskowanie.

 • Szybka decyzja kredytowa.

 • Mało formalności.

 • Elastyczna oferta.

 • Brak specjalnych wymagań dotyczących pojazdu, na który brany jest kredyt.

 • Darmowa przedterminowa spłata.

 • Wady
 • Brak wakacji kredytowych.

 • Wnioskowanie częściowo telefoniczne.

 • Najczęściej zadawane pytania o kredyt samochodowy w Citi Handlowy

  Na czyje konto trafią pieniądze z kredytu? Moje czy sprzedawcy?
  Pieniądze trafiają na konto klienta.
  Czy mogę dopisać kogoś do dowodu rejestracyjnego?
  Tak, jest taka możliwość.
  Czy kredyt w Citi Handlowy można przeznaczyć na finansowanie samochodu z zagranicy?
  Tak, można to zrobić.
  Czy oferta kredytu samochodowego w Citi Handlowy to oferta leasingu?
  Nie jest to oferta leasingu.
  Czy wykupienie polisy AC jest obowiązkowe?
  Nie jest obowiązkowe.
  Czy mogę złożyć wniosek bez numeru VIN pojazdu?
  Tak, można to zrobić.
  Czy Citi Handlowy współpracuje z konkretnymi salonami samochodowymi?
  Bank nie udostępnia informacji o tym, czy współpracuje z konkretnymi salonami samochodowymi.

  Opinie na temat kredytu samochodowego w

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty