Karta kredytowa BOŚ Bank

Karta kredytowa BOŚ Bank
4.7
Karta kredytowa BOŚ Bank
Karta
0/8

0 zł za wydanie i korzystanie z karty kredytowej, jeśli wykonamy miesięcznie transakcje na kwotę min. 600 zł. Jeśli nie spełnimy tego warunku, zapłacimy 8 zł.

Bankomaty
0

wszystkie bankomaty w Polsce

Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
56 dni
Operator karty

-

Ranking kart kredytowych
Miejsce 2

Karta kredytowa w BOŚ Bank

W ofercie BOŚ Bank znajdują dwie karty kredytowe: Mastercard Standard oraz Mastercard Gold. Różnią się one minimalnym i maksymalnym limitem kredytowym, opłatami oraz usługami dodatkowymi. Niezależnie od wyboru podstawowej karty kredytowej lub wariantu premium, klienci BOŚ Banku liczyć mogą jednak na:

 • pożyczanie pieniędzy bez odsetek na 56 dni,
 • możliwość zwolnienia z opłat za korzystanie z karty,
 • rozkładanie spłaty na raty,
 • zaledwie 3% (min. 30 zł) minimalnej spłaty zadłużenia,
 • opcja na wyrobienie dodatkowej karty do limitu kredytowego,
 • bezpłatne ubezpieczenie "Przedłużona gwarancja",
 • powiadomienia SMS za 0 zł,
 • uczestnictwo w programie lojalnościowym Chwile Bezcenne.

Rodzaje kart kredytowych w BOŚ Bank

Różnice między dwoma rodzajami kart kredytowych w BOŚ Banku wyznaczane są przez charakter tych produktów. Mastercard Standard to podstawowa karta kredytowa dla klientów indywidualnych, których zdolność kredytowa nie pozwala na uzyskanie wielkiego limitu i wydawanie każdego miesiąca grubych sum. Wariant Gold jest z kolei typowym produktem premium, który oferuje użytkownikom spore możliwości, wymagając jednocześnie niemałego wkładu ze strony klienta.

Mastercard Standard (RRSO 11,59%)

Mastercard Standard to karta kredytowa, z której wyrobieniem nie powinien mieć problemu żaden użytkownik kart tego typu. Oferuje limit kredytowy od 1000 do 25 000 zł. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie całkowicie bezpłatna: wydanie karty jest darmowe, a opłaty miesięcznej unikną klienci, którzy dokonają nią płatności na 600 zł. Proces wnioskowania o kartę Mastercard Standard jest całkowicie zdalny, a umowę można podpisać zarówno w placówce BOŚ Banku, jak i za pośrednictwem kuriera.

Mastercard Gold (RRSO 9,88%)

BOŚ Bank oferuje również kartę kredytową premium, a konkretniej - Mastercard Gold. Maksymalny limit sięga tu aż 150 000 zł, a bez zdolności kredytowej na co najmniej 8000 zł nie ma sensu składać wniosku o jej wydanie. Samo otrzymanie karty wiąże się z opłatą 20 zł, a 200 zł należy uiścić po roku korzystania z niej. Warunkiem zwolnienia jest wydanie przez ten czas 18 000 zł. Za takimi kosztami idą oczywiście większe możliwości. Oprócz olbrzymiego limitu kredytowego BOŚ Bank oferuje atrakcyjne warunki cenowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, a wraz z kartą Mastercard i usługą Lounge key klienci zyskują dostęp do ekskluzywnych saloników lotniskowych na całym świecie.

Jak założyć kartę kredytową w BOŚ Bank

Zdalnie założyć można wyłącznie kartę kredytową Mastercard Standard. Przez internet uda się to zrobić na stronie internetowej banku lub w bankowości elektronicznej BOŚBank24 Twoje e-Konto. Dodatkowo istnieje też opcja przejścia całego procesu telefonicznie na infolinii Aby wyrobić Mastercard Gold, należy udać się do najbliższego oddziału BOŚ Banku. Jak złożyć zaś wniosek o podstawową kartę kredytową online?

 • Wejść na stronę internetową BOŚ Banku.
 • Przejść do wniosku i wypełnić formularz.
 • Poczekać na kontakt ze strony doradcy.
 • Podpisać umowę przez kuriera lub w placówce.
 • Aktywować przesłaną kartę poprzez dokonanie transakcji.

Wymagania do założenia karty kredytowej w BOŚ Bank

Wymagania BOŚ Banku w stosunku do klientów wnioskujących o kartę kredytową nie różnią się co do zasady od rodzaju karty. Zarówno w przypadku Mastercard Standard, jak i Mastercard Gold, wnioskodawca musi posiadać:

 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o dochodach,
 • konto bankowe,
 • telefon komórkowy,
 • zdolność kredytową,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Opłaty związane z kartą kredytową w BOŚ Bank

BOŚ Bank nalicza stałe opłaty za Mastercard Standard oraz Mastercard Gold wyłącznie tym klientom, którzy nie korzystają z karty kredytowej regularnie. Duża część wydatków będzie taka sama, niezależnie od rodzaju karty, co dotyczy szczególnie oprocentowania, wynoszącego 7,2%. W tabeli opłat i prowizji da się jednak znaleźć także kilka różnic.

  Mastercard Standard Mastercard Gold
Opłata za wydanie karty 0 zł 20 zł
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2%
RRSO 11,59% 9,88%
Okres bezodsetkowy 56 dni 56 dni
Wysokość spłaty minimalnej 3% (min. 30 zł) 3% (min. 30 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 30 zł 30 zł
Opłata za kartę główną 8 zł miesięcznie 0 zł przy transakcjach na min. 600 zł miesięcznie 200 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 18 000 zł rocznie
Opłata za kartę dodatkową 4 zł miesięcznie 0 zł przy transakcjach na min. 600 zł miesięcznie 100 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 18 000 zł rocznie
Wypłata gotówki z bankomatu 4% transakcji (min. 10 zł) 4% transakcji (min. 10 zł)
Opłata za przewalutowanie 4% transakcji 4% transakcji

Karta kredytowa w BOŚ Bank - podsumowanie oferty

BOŚ Bank nie kusi może klientów promocjami, ale przedstawia im naprawdę solidną ofertę podstawowej karty kredytowej z wysokim limitem oraz łatwymi do uniknięcia opłatami. Na uwagę zasługuje też długi okres bezodsetkowy, który pozwala pożyczyć za darmo sporą sumę pieniędzy na 56 dni. W przypadku braku możliwości natychmiastowego zwrócenia całej kwoty nie trzeba ponadto panicznie zbierać pieniędzy, gdyż minimalna kwota spłaty wynosi zaledwie 3%. Podsumowując, osoby potrzebujące wysokiego limitu kredytowego przy niskich wymaganiach ze strony banku jak najbardziej powinny rozważyć ofertę BOŚ. Duże środki powinny zrównoważyć niewielkie bonusy.

 

Zalety
 • Wysokie limity kredytowe obu kart.

 • Prosty proces wnioskowania o kartę przez internet.

 • Możliwość uniknięcia opłat.

 • Bezpłatne ubezpieczenie "Przedłużona gwarancja".

 • Program Bezcenne Chwile Mastercard.

 • Wady
 • Brak zachęt i większych promocji.

 • Mało opcji premium karty Mastercard Gold.

 • Wymaganie zaświadczeń i wyciągów z konta.

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa BOŚ Bank

  Czy do posiadania karty kredytowej w BOŚ Bank potrzebna jest umowa o pracę?
  Klient wnioskujący o kartę kredytową w BOŚ Bank musi mieć odpowiednią zdolność do spłaty zadłużenia, ale może ona wypływać z innych form zarobkowych, w tym umowy zlecenie czy umowy o dzieło.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej BOŚ Bank
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej BOŚ Banku pozwala na uniknięcie odsetek, czyli w praktyce darmową pożyczkę. Musi nastąpić w trakcie okresu bezodsetkowego, który trwa 56 dni.
  Czy karta kredytowa w BOŚ Bank daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, przy użyciu karty kredytowej Mastercard Standard lub Mastercard Gold klienci BOŚ Banku mogą wypłacić gotówkę z bankomatu. Wiąże się to jednak z wysoką prowizją, sięgającą 4% transakcji (min. 10 zł).
  Czy do karty kredytowej BOŚ Bank dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  BOŚ Bank do obu kart kredytowych dodaje bezpłatne ubezpieczenie "Przedłużona gwarancja", które zapewnia dodatkową ochronę towarów zakupionych kartą oraz ubezpieczenie gotówki wypłaconej z bankomatu.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty