Kredyt gotówkowy Alior Bank - kalkulator i opinie

15000
6 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

8.69%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

9.04%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt gotówkowy Alior Bank
4.5

Oferta kredytu gotówkowego w Alior Bank

Proces zawierania umowy Online/ Przez telefon / w oddziale
Kwota kredytu Od 500 zł do 200 000 zł
Okres spłaty Od 3 do 120 mies.
Wniosek Wypełnij wniosek

Alior Bank oferuje cztery różne kredyty gotówkowe umożliwiające podjęcie różnych kwot, na różnych warunkach. Maksymalna kwota o jaką można wnioskować to aż 200 000 zł, dostępnych przy Pożyczce internetowej, jednak podjęcie tego zobowiązania wymaga kontaktu telefonicznego z pracownikiem banku. Alior udostępnia możliwość podjęcia kredytu gotówkowego do kwoty 5000 zł całkowicie przez Internet w przypadku Pożyczki na klik bez prowizji. Czwarty kredyt gotówkowy proponowany przez Alior to Pożyczka z gwarancją na maksymalną kwotę 70 000 zł, z miesięcznym kosztem 9 zł od każdego pożyczonego 1000 zł.

Maksymalny czas kredytowania w Alior Bank wynosi od 3 miesięcy do 10 lat, jednak jest on dostępny tylko w przypadku Pożyczki internetowej oraz Pożyczki na klik. W przypadku Pożyczki z gwarancją okres kredytowania jest skrócony do czasu 3-5 lat. Bank stawia proste do spełnienia warunki - kredyt mogą otrzymać osoby, które ukończyły 18 lat oraz posiadają regularne źródło dochodu. Alior Bank akceptuje wiele różnych form zatrudnienia.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w Alior Bank

Alior Bank umożliwia złożenie wniosku na trzy sposoby: online, przez telefon oraz w oddziale banku. Pożyczkę na klik bez prowizji można uzyskać całkowicie przez Internet - od złożenia wniosku po akceptację umowy. Co ważne jest to możliwe tylko do kwoty 5000 zł.

W pozostałych przypadkach kredyt gotówkowy również można uzyskać bez wychodzenia z domu, jednak umowę zawrzemy w trakcie rozmowy telefonicznej z pracownikiem Alior Banku. Każdy klient musi przejść weryfikację tożsamości, która jest różna zależnie od wybranego produktu kredytowego. Może to być przelew z konta wnioskodawcy, weryfikacja za pomocą aparatu w telefonie lub telefon od konsultanta. Klienci posiadający konto osobiste w Alior Bank mogą ubiegać o kredyt gotówkowy za pomocą aplikacji bankowej Alior Mobile lub bankowości internetowej Alior Online, w uproszczonym wniosku w ramach oferty specjalnej.

Wymagane dokumenty

Do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy w Alior Banku niezbędny będzie dowód osobisty oraz dokument potwierdzający uzyskiwane dochody. Bank udostępnia wzory dokumentów: zaświadczenia z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów oraz zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów z tytułu umów zleceń/o dzieło. Jednakże bank z pewnością zaakceptuje inne zaświadczenia o dochodach, jeżeli będą odpowiednio przygotowane i umożliwią weryfikację wskazanych informacji.

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotówkowy w Alior Bank?

Podjęcie kredytu gotówkowego na kwotę do 5000 zł nie wymaga specjalnych przygotowań. Pożyczka na klik nie wymaga przedstawiania zaświadczeń - wystarczy sam dowód osobisty oraz konto bankowe, niezbędne do potwierdzenia danych osobowych i dochodu. W przypadku kredytu na wyższe kwoty bank z pewnością będzie wymagał przedstawienia dokumentu potwierdzającego status zatrudnienia oraz wysokość dochodu. Warto więc przygotować taki dokument, jeszcze przed złożeniem wniosku.

Rozmowa z konsultantem Alior Bank

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w Alior Banku jest możliwe również przez telefon. W tym przypadku należy przygotować dowód osobisty, gdyż pracownik banku z pewnością będzie potrzebował szczegółowych danych osobowych. Również w przypadku składania wniosku przez Internet rozmowa z konsultantem może być konieczna. Taka sytuacja ma miejsce przy ubieganiu się o Pożyczkę internetową oraz Pożyczkę z gwarancją na kwotę powyżej 5000 zł. W tych przypadkach celem rozmowy jest ustalenie szczegółów kredytowania, weryfikacja danych oraz zawarcie umowy.

Weryfikacja historii kredytowej w Alior Bank

Alior Bank, podobnie jak inne banki w Polsce, współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej. Składając wniosek o kredyt gotówkowy, klient musi wyrazić zgodę na sprawdzenie historii kredytowej w BIK. Jeżeli wnioskodawca nie posiada negatywnych wpisów w tej bazie może liczyć na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Oczywiście pod warunkiem wykazania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Podpisanie umowy kredytowej w Alior Bank

Umowę kredytową w Alior Banku można zawrzeć na kilka sposobów: zdalnie przez Internet lub telefonicznie oraz stacjonarnie w wybranym oddziale banku. Sposób podpisania umowy zależy od preferencji klienta, rodzaju kredytu oraz jego wielkości. W przypadku kredytów na niższe kwoty umowę można zawrzeć przez Internet bez konieczności kontaktu telefonicznego z konsultantem. Wyższe kwoty kredytowania wymagają rozmowy z pracownikiem banku, który zadzwoni do klienta pod wskazany we wniosku numer.

Osoby, które wolą tradycyjną metodę zawierania umowy kredytowej mogą udać się do wybranej placówki Alior Banku. Zaletą ubiegania się o kredyt w oddziale banku jest możliwość poznania szczegółowych informacji o produkcie kredytowym i możliwość zrealizowania wszystkich formalności w jednym miejscu.

Spłata kredytu gotówkowego w Alior Bank

Podpisując umowę o kredyt gotówkowy z Alior Bank, kredytobiorca zobowiązuje się do terminowej spłaty zadłużenia zgodnie z harmonogramem spłaty. Spłaty rat kredytu dokonuje się przez przelew na rachunek kredytowy, którego numer jest podany w umowie kredytowej i aktualnym harmonogramie spłaty. Zlecając przelew należy pamiętać o wskazaniu numeru umowy kredytowej, a jako odbiorcę należy wskazać: Alior Bank SA, ul. Łopuszańska 38D 02-232 Warszawa.

W przypadku klientów posiadających konto osobiste w Alior Banku, spłata kredytu może odbywać się za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, korzystając z opcji “Spłać ratę”. Rozwiązaniem, które zapewnia regularną spłatę kolejnych rat jest zlecenie automatycznego przelewu. Można to zrobić po zalogowaniu na konto bankowe, wybierając kolejno zakładkę: Kredyt, Szczegóły kredytu i kolejno Dane informacyjne.

Wydłużenie terminu spłaty w Alior Bank

Alior Bank umożliwia wydłużenie terminu spłaty kredytu osobom, które utraciły pracę na skutek pandemii Covid-19. Osoby, które chcą skorzystać z wakacji kredytowych muszą złożyć odpowiedni wniosek, który można dostarczyć do placówki bankowej lub wysłać na adres: zawieszenie@alior.pl. Mimo, że Alior ogłosił, że przyjmuje wnioski w tej sprawie do 30.09.2020 r., zachęca klientów mających problem ze spłatą do kontaktu.

Konsekwencje braku terminowej spłaty w Alior Bank

Brak lub nieterminowa spłata rat kredytu gotówkowego w Alior Banku wiąże się z naliczeniem odsetek karnych. W przypadku, gdy kredytobiorca spodziewa się problemów ze spłatą, warto skontaktować się z bankiem i zapytać o możliwość zmiany warunków umowy kredytowej. Należy pamiętać, że wszelkie opóźnienia w spłacie wiążą się z przekazaniem informacji do Biura Informacji Kredytowej.

Promocje Kredyt gotówkowy Alior Bank

Bonus
Odroczona spłata i brak prowizji
Kredyt odroczony w Alior Bank!
Kredyt odroczony w Alior Bank!

Decydując się na kredyt gotówkowy w Alior Bank nie musisz spłacać rat kredytu przez nawet trzy miesiące. Poznaj szczegóły i zakres promocji.

Skorzystaj z promocji

Kredyt gotówkowy w Alior Bank - podsumowanie

Alior Bank posiada rozbudowaną ofertę kredytów gotówkowych. Produkty różnią się od siebie dostępnymi kwotami, okresem kredytowania, przeznaczeniem czy sposobem wnioskowania. Klient ma możliwość wybrania propozycji najlepiej odpowiadającej oczekiwaniom.

Kredyt gotówkowy w Alior Banku to gwarancja niskich kosztów. Zależnie od oferty pożyczkę można otrzymać na promocyjnych warunkach z prowizją 0%, stałym oprocentowaniem czy z atrakcyjnym ubezpieczeniem spłaty. Uzyskamy tu poważny kredyt nawet na 200 000 zł na okres 10 lat, jak również małą pożyczkę online do 70 tys..

Zalety
 • cztery rodzaje kredytu gotówkowego,

 • maksymalna kwota kredytu to aż 200 000 zł,

 • możliwość otrzymania kredytu całkowicie przez Internet,

 • bank akceptuje różne źródła dochodu,

 • oferta kredytu gotówkowego bez zaświadczeń,

 • proste wnioskowanie o kredyt gotówkowy,

 • możliwość podjęcia kredytu z prowizją 0%.

 • Wady
 • bank wymaga ubezpieczenia kredytu na kwotę powyżej 70 000 zł.

 • Często zadawane pytania o Kredyt gotówkowy Alior Bank

  Jak szybko Alior Bank wypłaca pieniądze?
  Uruchomienie kredytu przez Alior Bank następuje od razu po spełnieniu warunków określonych w umowie. Wypłata pieniędzy może nastąpić nawet w dniu złożenia wniosku o kredyt gotówkowy.
  Czy oferta w placówce jest taka sama jak w Internecie?
  Nie, Alior Bank posiada w swojej ofercie kredyty gotówkowe, które można uzyskać wyłącznie przez Internet. Są to Pożyczka na klik oraz Pożyczka internetowa.Pożyczkę z gwarancją można otrzymać online, telefonicznie i w oddziale.
  Czy Alior Bank dzwoni do pracodawcy?
  Nie, bank raczej nie dzwoni do pracodawcy w celu potwierdzenia. W przypadku Pożyczki na klik bank nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń.
  Czy biorąc kredyt gotówkowy w Alior Bank będę wpisany do bazy BIK?
  Tak, Alior Bank współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej, co oznacza, że próba podjęcia kredytu w tym banku zostanie przekazania do BIK. To samo dotyczy przebiegu spłaty kredytu gotówkowego.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe w Alior Bank?
  Tak, Alior Bank umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych w dwóch opcjach: 3-miesięcznych oraz 6-miesięcznych wakacji kredytowych. Aby dowiedzieć się czy posiadamy możliwość wydłużenia terminu spłaty należy złożyć odpowiedni wniosek lub zadzwonić na infolinię, pod numer: 19 502.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Alior Bank?
  Bank akceptuje różne formy zatrudnienia, które zapewniają regularny dochód. Do akceptowanych źródeł dochodu zaliczamy: umowy o pracę, zlecenie i o dzieło, kontrakt, emeryturę, rentę, własną działalność gospodarczą oraz działalność rolniczą.
  Czy kredyt w Alior Bank można zaciągnąć online?
  Tak, Alior umożliwia wnioskowanie o wszystkie rodzaje kredytu gotówkowego online. Pożyczkę na klik można otrzymać całkowicie przez Internet, bez obowiązku kontaktu z pracownikami banku.
  Czy możliwy jest kredyt na selfie w Alior Bank?
  Samo podjęcie kredytu na selfie nie jest możliwe. W przypadku Pożyczki internetowej, bank może poprosić o weryfikację za pomocą aparatu w telefonie, jednak nie jest to konieczne w każdym przypadku.
  Jak długo się czeka na kredyt w Alior Bank?
  Kredyt w Alior Banku można otrzymać nawet w jeden dzień. To jak długo będzie trzeba czekać na kredyt gotówkowy zależy od kilku czynników: rodzaju kredytu, kwoty zobowiązania czy od dnia i godziny wnioskowania.

  Opinie o Kredyt gotówkowy Alior Bank

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Zadaj pytanie

  Podobne produkty