Kredyt gotówkowy Santander Consumer Bank - kalkulator i opinie

15000
6 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

17.5%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

29.88%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt gotówkowy Santander Consumer Bank
3.8

Oferta kredytu gotówkowego w Santander Consumer Bank

Proces zawierania umowy Online/ Przez telefon / w oddziale
Kwota kredytu Od 500 zł do 100 000 zł
Okres spłaty Od 3 do 120 miesięcy
Wniosek Wypełnij wniosek

Santander Consumer Bank jest bankiem, którego głównym celem działania jest udzielanie kredytów na cele konsumpcyjne. Eksperci kredytowi banku przygotowali ofertę w taki sposób by mogło z niej skorzystać jak największe grono klientów. W ofercie znajdziemy: tradycyjny kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu, równoratkę oraz Mistrzowski Kredyt Gotówkowy.

Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank można uzyskać wnioskując przez telefon, Internet lub bezpośrednio w oddziale banku. Kredyt otrzymamy na kwotę od 500 do 100 000 zł, z możliwością rozłożenia spłaty na 120 raty. Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne, zależnie od czasu trwania umowy oraz wybranego produktu. Umowę można zawrzeć również zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu: telefonicznie, online, przez kuriera lub w oddziale.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank jest niezwykle proste. Wniosek można złożyć na trzy sposoby: online, przez telefon oraz stacjonarnie w oddziale. Ubiegając się o kredyt online maksymalnie można uzyskać do 40 000, zarówno w przypadku stałych i nowych klientów Santander Consumer Bank. Kredyt na maksymalną kwotę jest dostępny wyłącznie w oddziale banku.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank? Niezależnie od wybranej metody wnioskowania należy przejść kilka kroków procedury wnioskowania. W przypadku ubiegania się o kredyt tradycyjny lub Mistrzowski Kredyt Gotówkowy należy wypełnić poniższe kroki:

 • Skontaktuj się z bankiem - zadzwoń na infolinię, wypełnij formularz kontaktowy na stronie banku lub pójdź do oddziału.
 • Przedstaw swoje oczekiwania kredytowe i zapoznaj się z propozycją banku.
 • Wybierz sposób dostarczenia dokumentacji i metodę wypłaty środków.
 • Zaakceptuj umowę kredytu gotówkowego podpisując ją zdalnie lub w oddziale i ciesz się gotówką!

Jeżeli zależy nam na sprawnym procesie kredytowania i kredycie całkowicie online należy wybrać Kredyt bez wychodzenia z domu. Pieniądze z tego kredytu można otrzymać nawet w 24 godziny! Aby go uzyskać, wystarczy:

 • Zadzwonić na infolinię lub wypełnić wniosek online.
 • We wniosku należy podać szczegółowe dane osobowe oraz informacje o dochodach.
 • Należy poczekać na decyzję banku. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, zapoznaj się z zaproponowaną umową i zaakceptuj warunki.
 • Przejdź weryfikację online realizując przelew zwrotny na kwotę 1 zł.
 • Prześlij wymagane przez bank skany dokumentów: tożsamości oraz potwierdzenie zatrudnienia i zarobków.
 • Poczekaj na weryfikację dokumentów i przelew środków na konto wskazane we wniosku.

Film + opis filmu

Wymagane dokumenty

Santander Consumer Bank wymaga przedstawienia tylko dwóch dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu gotówkowego. Są to dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający dochody. Bank akceptuje dokumenty różnego typu: dokumentem tożsamości może być: dowód osobisty lub karta pobytu, potwierdzeniem dochodów może być m.in.: zaświadczenie o dochodzie za okres 3 ostatnich miesięcy, jeden z 3 ostatnich odcinków świadczenia emerytalno-rentowego, wyciąg bankowy za ostatnie 3 miesiące potwierdzający wpływ wynagrodzenia.

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank?

Wniosek o kredyt gotówkowy w tym banku może złożyć każda osoba pełnoletnia, posiadająca pełne prawa. Przed złożeniem wniosku warto przygotować dokument tożsamości i dokument potwierdzający dochód. W przypadku ubiegania się o Mistrzowski Kredyt Gotówkowy bank wymaga wykazania minimalnego dochodu w wysokości 2500 zł.

Rozmowa z konsultantem Santander Consumer Bank

Jedną z metod wnioskowania o kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank jest rozmowa telefoniczna. Wystarczy zadzwonić na infolinię banku pod numer 195 00 i zapytać o interesujący nas kredyt gotówkowy lub wypełnić formularz kontaktowy i poczekać na telefon zwrotny. Podczas rozmowy konsultant wypełni wniosek na podstawie naszych danych i przekaże informacje o potrzebnych dokumentach. Ekspert kredytowy może zapytać o:

 • szczegółowe dane osobowe: PESEL, numer i serię dowodu, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, stan cywilny, fakt posiadania dzieci, wykształcenie,
 • informacje na temat zatrudnienia i wynagrodzenia: staż pracy, zajmowane stanowisko, rodzaj umowy, wysokość zarobków,
 • miesięczne koszty życia i zobowiązania kredytowe: miesięczne wydatki, rodzaj i wysokość aktualnych zobowiązań.

Weryfikacja historii kredytowej w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank weryfikuje historię kredytową wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej. Wyrażenie zgody na sprawdzenie danych w BIK jest elementem koniecznym do złożenia wniosku. Historia kredytowa ma znaczny wpływ na wykazywaną zdolność kredytową - wysoki scoring BIK zwiększy szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Podpisanie umowy kredytowej w Santander Consumer Bank

Umowę kredytu gotówkowego Santander Consumer Bank można podpisać na kilka sposobów. Są to:

 • zawarcie umowy w oddziale banku,
 • przez telefon,
 • online,
 • przez kuriera.

Metoda zawarcia umowy jest kwestią indywidualną - klient może wybrać najlepszą dla siebie. Należy jednak pamiętać, że kredyt online można uzyskać tylko do pewnej kwoty, a o większą sumę należy się ubiegać w oddziale banku. Nowi klienci mogą wnioskować o kredyt gotówkowy online na kwotę 15 000 zł, a stali klienci 25 000 zł. Bezpośrednio w placówce można ubiegać się o maksymalny kredyt do nawet 65 000 zł.

Spłata kredytu gotówkowego w Santander Consumer Bank

Zawierając umowę kredytu, kredytobiorca zobowiązuje się do terminowej spłaty pożyczonej kwoty wraz z odsetkami. Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank można spłacać na kilka sposobów:

 • w kasach Oddziałów Santander Consumer Banku lub innego dowolnego banku,
 • przekazem pocztowym,
 • zleceniem stałym lub przelewem z rachunku osobistego.

Najwygodniejszą metodą, która zapewni bezpieczną spłatę w terminie jest zlecenie stałe. Numer konta do przelewów znajdziemy na pierwszych stronach umowy. Dokładna kwota oraz termin płatności kolejnych rat jest wskazany w harmonogramie spłat. Dokument ten jest dołączony do umowy kredytowej.

Wydłużenie terminu spłaty w Santander Consumer Bank

Bank nie przekazuje szczegółów dotyczących możliwości wydłużenia terminu spłaty. Informacje na ten temat można uzyskać dzwoniąc na infolinię banku lub pytając doradcę kredytowego, bezpośrednio w banku. Wydłużenie terminu płatności będzie wymagało złożenia odpowiedniego wniosku i przygotowania aneksu do umowy.

Konsekwencje braku terminowej spłaty w Santander Consumer Bank

Znaczne opóźnienia w spłacie rat kredytu gotówkowego wiążą się ze wzrostem kosztów. Do rat, które nie zostały spłacone w terminie zostaną naliczone odsetki karne. Wysokość odsetek karnych stanowi dwukrotność sumy stopy referencyjnej NBP obowiązującej w dniu naliczania odsetek karnych i 5,5 punktów procentowych.

Bank ma również prawo do ponaglania dłużnika w spłacie kredytu, z wykorzystaniem metod dokładnie określonych w umowie kredytowej. Informacja o opóźnieniu w spłacie zostanie przekazana do Międzybankowej Informacji Gospodarczej - Bankowego Rejestru, prowadzonej przez Związek Banków Polskich. Ta baza danych stanowi “czarną listę” klientów bankowych - wpis w tej bazie powoduje natychmiastowe odrzucenie wniosku kredytowego.

Kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank - podsumowanie

Santander Consumer Bank słusznie tytułuje się “Bankiem od kredytów”, gdyż oferuje dużo ciekawych produktów kredytowych. Każda klient znajdzie tu rozwiązanie odpowiednie dla swoich potrzeb - kredyt można otrzymać na kwotę od 500 do 100 000 zł!

Szczególnie warto sprawdzić ofertę Równoratki. Kredyt ze stałą ratą to gwarancja bezpieczeństwa w nieprzewidywalnych czasach. Santander Consumer Bank umożliwia decyzję odnośnie rodzaju oprocentowania, skorzystanie z karencji spłaty a także zaciągniecie kredytu Czyste Powietrze.

Zalety
 • kredyt nawet bez zaświadczeń;

 • wnioskować mogą osoby niebędące obywatelami polski;

 • oprocentowanie stałe;

 • kredyt bez wychodzenia z domu;

 • wyjątkowo elastyczne ubezpieczenie kredytu z wypłatą świadczenia na dowolne cele;

 • akceptowane są dochody w innych walutach niż złotówka.

 • Wady
 • brak kalkulatora kredytowego;

 • nieznane są maksymalne kwoty i okres spłaty części produktów;

 • dodatkowe usługi bankowe, takie jak przypomnienia SMS są dodatkowo płatne.

 • Często zadawane pytania o Kredyt gotówkowy Santander Consumer Bank

  Jak szybko Santander Consumer Bank wypłaca pieniądze?
  Pieniądze z kredytu gotówkowego w SCB można uzyskać nawet w 24 godziny od złożenia wniosku. Czas oczekiwania na gotówkę zależy od wybranej metody wypłaty.
  Czy oferta w placówce jest taka sama jak w Internecie?
  Nie, wnioskując przez Internet nie można ubiegać się o maksymalną kwotę kredytowania. Kredyt gotówkowy w oddziale Santander Consumer Bank można otrzymać na kwotę 65 000 zł.
  Czy Santander Consumer Bank dzwoni do pracodawcy?
  Nie, bank w większości przypadków nie dzwoni do pracodawcy. Jednak, przy kredycie na wysoką kwotę można spodziewać się weryfikacji zatrudnienia bezpośrednio u pracodawcy.
  Czy biorąc kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank będę wpisany do bazy BIK?
  Tak, złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w SCB wiąże się z pojawieniem się wpisu w BIK. Również przez cały okres kredytowania, bank przekazuje informacje o przebiegu spłaty rat.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe w Santander Consumer Bank?
  30 września 2020 r. Santander Consumer Bank zakończył przyjmowanie wniosków w ramach tzw. wakacji kredytowych. O ewentualną możliwość skorzystania z wakacji kredytowych należy pytać doradcę kredytowego.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Santander Consumer Bank?
  Santander Consumer Bank akceptuje wiele form zatrudnienia: umowy o pracę, renty, emerytury, działalność gospodarczą, gospodarstwo rolne oraz umowy cywilnoprawne.
  Czy kredyt w Santander Consumer Bank można zaciągnąć online?
  Tak, nowi klienci Santander Consumer Bank otrzymają kredyt online na kwotę do 15 tys. zł, natomiast stali klienci do nawet 25 tys. zł.
  Czy możliwy jest kredyt na selfie w Santander Consumer Bank?
  Nie, bank SCB nie umożliwia podjęcia kredytu na selfie.
  Jak długo się czeka na kredyt w Santander Consumer Bank?
  Wnioskowanie jest bardzo proste i można je zrealizować nawet w kilka minut. Czas oczekiwania na gotówkę zależy od wybranej metody wypłaty kredytu: odbiór w kasie, przelew gotówkowy lub przekaz pocztowy. Najszybciej, bo od razu po podpisaniu umowy otrzymamy pieniądze wybierając odbiór w kasie banku.

  Opinie o Kredyt gotówkowy Santander Consumer Bank

  A
  Opinia od:
  Anna

  Czy opinia była przydatna?

  0
  Od roku spłacam kredyt gotówkowy w Santanderze. Wybrałam ten bank, ponieważ mam tam konto, zamiast przeanalizować oferty innych banków... Na plus na pewno szybka decyzja o przyznaniu kredytu, możliwość załatwienia formalności online i to, że pieniądze szybko trafiają na konto. Obsługa też zazwyczaj jest miła. Na minus wysoka prowizja i RRSO, następnym razem zastanowię się dwa razy i zrobię większe rozeznanie. 2022-12-12 14:38:49
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty