Bankowość mobilna - informacje o aplikacjach

Aplikacja mobilna CA24 w Credit Agricole Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna CA24 w Credit Agricole Bank

CA24 to aplikacja mobilnej bankowości dla klientów Credit Agricole. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat aplikacji. Sprawdź dlaczego warto zacząć z niej korzystać!

Aplikacja mobilna mBank | akredo.pl
Aplikacja mobilna mBank

mBank posiada bardzo ciekawą aplikację mobilnej bankowości. Z jej pomocą zrealizujesz praktycznie wszystkie transakcje: od płatności, przez przelewy, po zaciągnięcie kredytu online. Sprawdź co oferuje aplikacja mBank!

Aplikacja mobilna Millennium Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Millennium Bank

Sprawdź jak wielkim ułatwieniem dla klienta Banku Millennium jest aplikacja bankowości mobilnej! Zebraliśmy najważniejsze informacje o aplikacji Bank Millennium. Przekonaj się dlaczego warto ją założyć!

Aplikacja mobilna Santander Mobile w Santander Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Santander Mobile w Santander Bank

Santander Mobile to aplikacja bankowości mobilnej, która zapewnia wygodny i stały dostęp do finansów w banku Santander. Sprawdź jakie funkcje docenia ponad 2,4 mln aktywnych użytkowników i zapoznaj się z najnowszymi opiniami.

Aplikacja mobilna Moje ING mobile w ING Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Moje ING mobile w ING Bank

Jak zyskać sobie miano najlepszej miano aplikacji bankowości? Dowiesz się czytając artykuł poświęcony aplikacji Moje ING! Sprawdź co wyróżnia aplikację ING Banku Śląskiego i poznaj opinie użytkowników!

Aplikacja mobilna Alior Mobile w Alior Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Alior Mobile w Alior Bank

Alior Mobile to aplikacja bankowości dostępna na smartfony z oprogramowanie iOS oraz Android.  Poznaj jej zalety i dowiedz się do czego może Ci się przydać. Sprawdź co oferuje aplikacja Alior Bank!

Aplikacja mobilna Getin Mobile w Getin Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Getin Mobile w Getin Bank

Aplikacja Getin Mobile to znaczne ułatwienie w zarządaniu finansami dla klientów Getin Banku. Sprawdź co możesz zrobić z jej pomocą! Zapoznaj się z opiniami użytkowników Getin Mobile i załóż ją już teraz!

Aplikacja mobilna IKO w PKO BP | akredo.pl
Aplikacja mobilna IKO w PKO BP

PKO Bank Polski przygotował aplikację IKO, która znacznie ułatwia korzystanie z usług banku. Dowiedz się do czego może Ci się przydać aplikacja IKO, co ją wyróżnia na tle innych aplikacji bankowych! 

Aplikacja mobilna PeoPay w Pekao Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna PeoPay w Pekao Bank

PeoPay to jedna z najlepszych aplikacji bankowości mobilnej oferowanych przez banki w Polsce. Sprawdź co wyróżnia aplikację Pekao - zobacz jakie jej cechy są najbardziej doceniane. Zapoznaj się z opisem i opiniami użytkowników.

Aplikacja mobilna GOmobile w BNP Paribas Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna GOmobile w BNP Paribas Bank

Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o aplikacji bankowości mobilne banku BNP Paribas. Poznaj aplikację GOmobile! Sprawdź jej największe zalety oraz wady, jak wygląda jej użytkowanie oraz co o niej sądzą jej użytkownicy.

Aplikacja mobilna w Nest Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna w Nest Bank

Mimo Nest Bank dedykuje swoją aplikację przedsiębiorcom, to może z niej korzystać każda osoba. Sprawdź czym wyróżnia się ta aplikacja bankowa i co można zrealizować z jej pomocą!

Aplikacja mobilna Citi Mobile w Citi Handlowy | akredo.pl
Aplikacja mobilna Citi Mobile w Citi Handlowy

Citi Mobile to aplikacja bankowości mobilnej Citi Banku Handlowego. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat aplikacji Citi Banku! Poznaj jej wady i zalety oraz opinie użytkowników.

Aplikacja mobilna Aion Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Aion Bank

Aplikacja bankowości mobilnej Aion Bank pozwala na sprawne zarządzanie finansami z pomocą smartfona. Sprawdź jakie usługi i funkcje dostarcza aplikacja i zacznij z niej korzystać już teraz!

Aplikacja mobilna Raiffeisen Smart Mobile w Raiffeisen Digital Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Raiffeisen Smart Mobile w Raiffeisen Digital Bank

Raiffeisen Smart Mobile to aplikacja, która służy do samodzielnego zaciągnięcia pożyczki gotówkowej - jest to jej główna i najważniejsza funkcja. Sprawdź jak przebiega proces i co warto wiedzieć przed skorzystaniem z usług Raiffeisen.

Aplikacja mobilna w Revolut Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna w Revolut Bank

Aplikacja Revolut zmieniła oblicze finansów w Polsce i na świecie. Wymiana walut i transakcje transgraniczne jeszcze nigdy nie były tak proste. Duże grono klientów przyciągnął atrakcyjny program poleceń - sprawdź czy jeszcze działa!

Aplikacja mobilna Mobilna Autoryzacja w Toyota Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Mobilna Autoryzacja w Toyota Bank

Toyota Bank Polska posiada aplikację mobilną, która ma jedną, ale za to bardzo ważną funkcję! Sprawdź do czego służy i kto powinnien ją założyć.

Aplikacja mobilna Plusbank24 w Plus Bank | akredo.pl
Aplikacja mobilna Plusbank24 w Plus Bank

Poznaj aplikację bankowości Plus Bank24! Sprawdź nietypowe funkcje aplikacji mobilnej -  niektóre z nich mocno odbiegają od standardów. Zapoznaj się z opisem aplikacji  i opiniami użytkowników Plus Bank. 

Aplikacja mobilna SGB Mobile w Spółdzielczej Grupie Bankowej | akredo.pl
Aplikacja mobilna SGB Mobile w Spółdzielczej Grupie Bankowej

Przejrzysta, funkcjonalna i ładna - tak swoją aplikację bankowości mobilne opisuje bank SGB. Sprawdź nasz opis aplikacji - wskazujemy jej największe zalety i wady, użyteczne funkcje oraz często występujące problemy! 

Aplikacja Mobilna VeloBank | akredo.pl
Aplikacja Mobilna VeloBank

Aplikacja mobilna VeloBank to nowoczesna forma bankowości, dzięki której wykonasz płatności i zarządzisz swoim kontem za pomocą samej komórki.

 

Aplikacja mobilna N26 | akredo.pl
Aplikacja mobilna N26

Poznaj aplikację bankowości mobilnej N26, do obsługi konta walutowego banku o tej samej nazwie! Sprawdź dlaczego aplikacja doceniana przez blisko 7 mln ludzi zbiera tak niskie oceny wśród użytkowników z Polski.

 

Aplikacja mobilna Volkswagen Bank PL w Volkswagen Financial Services | akredo.pl

Czym jest mobilna aplikacja bankowa?

Każdy bank posiada aplikację na telefony przeznaczoną dla klientów. Aplikacja umożliwia założenie konta osobistego, zarządzanie finansami konta i korzystanie z usług oraz oferty banku. Z pomocą telefonu z dostępem do Internetu możesz zlecić przelew, zapłacić bezgotówkowo a nawet zaciągnąć kredyt online.

Skąd wzięła się popularność aplikacji bankowych? Świat rozwija się w bardzo szybkim tempie: zarabiamy coraz więcej - chociaż bywa różnie - wydajemy jeszcze szybciej i jeszcze więcej. Aplikacje bankowości mobilnej są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, która w dużej mierze wynika z rozwoju bezpieczeństwa, a przede wszystkim ograniczenia kontaktu z powodu COVID-19.

To właśnie w tym czasie wzrosło zapotrzebowanie na obsługę płatności bezgotówkowych i dostęp do banku w smartfonie! Liczba użytkowników aplikacji stale rośnie. Banki chcąc sprostać oczekiwaniom klientów stale poprawiają funkcjonowanie aplikacji, ułatwiają korzystanie z nich oraz rozwijają swoją ofertę mobilną.

Jak działają aplikacje mobilne banków?

Aplikacja mobilnej bankowości zapewnia dostęp do banku przez telefon. Nie musisz logować się w serwisie internetowym banku za pośrednictwem przeglądarki. Zakres usług jest praktycznie taki sam, a korzystanie z aplikacji jest znacznie wygodniejsze!

Korzystanie z aplikacji banku rozpoczynamy od pobrania aplikacji w sklepie Google Play, AppStore lub AppGallery. Aby używać aplikacji potrzebny jest dostęp do Internetu. Wszystkie największe banki w Polsce oferują darmową aplikację - nie daj się oszukać i nie korzystaj aplikacji banku, za które musisz płacić!

Po zainstalowaniu aplikacji należy zalogować się do swojego konta lub założyć konto w banku i rozpocząć korzystanie z funkcji bankowości mobilnej! Ważne! Aplikację trzeba aktywować według instrukcji wyświetlanych na ekranie telefonu - sprawdź jak wygląda ten proces w opisie aplikacji mobilnych.

Po zalogowaniu do konta bankowego możesz korzystać z bankowości. Bank daje do dyspozycji szeroki wachlarz funkcji, których zakres poznasz z czasem użytkowania aplikacji. Wszystkie czynności są dokładnie opisane w aplikacji w formie uwagi i poradników przy pierwszym korzystaniu. Jeśli chcesz skorzystać z jakiegoś produktu, ale nie wiesz jak, możesz skontaktować się z obsługą klienta przez czat lub dedykowaną infolinię.

Funkcje bankowości w telefonie - do czego można wykorzystać bankową aplikację mobilną?

Aplikacje mobilne to po prostu bank w Twoim telefonie. Funkcje bankowości mobilnej można podzielić na kategorie:

 • obsługa konta - możesz zarządzać swoimi finansami na koncie osobistym lub firmowym, otwierać rachunki oraz cele oszczędnościowe, rachunki walutowe z możliwością szybkiej wymiany pieniędzy,
 • płatności mobilne - aplikacja mobilna umożliwia realizowanie płatności bezgotówkowych przez podłączenie karty do portfela wirtualnego Google Pay lub Apple Pay, BLIK a także smartwatcha,
 • przelewy - w aplikacji zlecisz szybki przelew w PLN oraz obcych walutach, dokonasz szybkiej autoryzacji przelewów za zakupy w internecie, a także przelejesz pieniądze na numer telefonu,
 • kredyty online - możesz otrzymać pożyczkę na dowolny cel, z błyskawiczną wypłatą na konto, skorzystać z limitu kredytowego na koncie lub w formie karty; zakres możliwości pożyczki online jest zależny od oferty banku,
 • usługi - bankowość mobilna daje dostęp do szerokiego pakietu usług: ubezpieczenia, inwestycje, lokaty mobilne, rabaty i programy lojalnościowe, bilety komunikacyjne i parkingowe i wiele więcej.

Wymieniliśmy jedynie najważniejsze elementy aplikacji mobilnej. Możliwości swojego banku w telefonie będziesz odkrywał wraz użytkowaniem i nowymi potrzebami. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy poświęcić chwilę czasu, aby nauczyć się jak używać aplikacji banku.

Bezpieczeństwo bankowości mobilnej

Rozwój bankowości mobilnej i wzrost liczby użytkowników, zwiększa ryzyko padnięcia ofiarą oszustwa. Aplikacje bankowe są bardzo bezpieczne, obwarowane szeregiem zabezpieczeń wirtualnych. Do logowania w bankowości można używać Face ID lub odcisku palca - jest to zabezpieczenie jeszcze trudniejsze do przechwycenia, niż kod PIN.

Oszuści próbują zdobyć dane do logowania aplikacji bankowej lub nakłonić nieświadomego użytkownika do samodzielnego przekazania pieniędzy, pod pozorem zapewnienia bezpieczeństwa. Aktualnie bardzo często złodzieje podszywają się pod obsługę klienta banku - nawet z wykorzystaniem oficjalnego numeru infolinii!

Zakres bezpieczeństwa finansów w dużej mierze zależy od Twoich działań. To klient musi stosować się do zasad, które zmniejszą ryzyko utraty pieniędzy! Telefon bez odpowiedniego oprogramowania antywirusowego lub zwyczajny brak wiedzy o ryzykach może pozbawić Cię wszystkich oszczędności.Jak tego uniknąć?

Stosuj zasady bezpiecznego bankowania:

 1. Nie podawaj danych do logowania żadnej osobie - pracownik banku np. na infolinii nigdy nie poprosi Cię o takie dane.
 2. Uważaj na telefony od oszustów - zweryfikuj pracownika dzwoniąc ponownie na infolinię banku.
 3. Nie klikaj niesprawdzonych linków!
 4. Aplikację mobilnej bankowości pobierz tylko ze sprawdzonych źródeł.
 5. Loguj się do banku tylko przez sprawdzone strony.
 6. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.
 7. Korzystaj z bankowości mobilnej podłączony do ogólnodostępnego WI-FI tylko w ostateczności.
 8. Staraj się zmieniać hasło do swojego banku. Używaj nietypowych haseł.

Bezpieczeństwo aplikacji banku dla dzieci

Oferta konta dla dziecka obejmuje również dostęp do bankowości mobilnej. Rachunek dla dziecka w wieku poniżej 13 lat można otworzyć przez swoją aplikację, a następnie nadać dostęp dla dziecka w ramach aplikacji mobilnej junior.

Jako rodzic masz pełną kontrolę nad kontem dziecka: zarządzasz limitami, płatnościami z możliwością wglądu w historię transakcji. Możesz też zablokować dostęp do konta lub karty płatniczej dziecka .

Aplikacja banku dla najmłodszych jest dodatkowo zabezpieczona, a większość funkcji wyłączone. Pamiętaj jednak, że Twoim obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo swojej pociechy - wytłumacz jak należy korzystać z aplikacji i zapewnij bezpieczne urządzenie. To w połączeniu z zabezpieczeniami banku zapewni wystarczający komfort korzystania z aplikacji.

Jak wybrać najlepszą aplikację bankową?

Banki proponują coraz to nowsze rozwiązania w aplikacjach mobilnych. Każda aplikacja umożliwia zarządzanie kontem i płatnościami, jednak nie każda spełnia oczekiwania klientów. Jeśli szczególnie zależy Ci na funkcjonalnej i łatwej w obsłudze aplikacji warto sugerować się opiniami użytkowników.

W sklepie z aplikacjami znajdziesz oceny w skali od 1 do 5, które sugerują jak sprawdza się mobilna bankowość w konkretnym banku. Poniżej przedstawiamy jak użytkownicy oceniają aplikacje bankowości z podziałem na system operacyjny Android i iOS.

Aplikacja bankowości iOS Android
moje ING mobile 4,9 4,7
IKO 4,8 4,7
aplikacja mbank 4,8 4,6
Millennium 4,7 4,6
Santander mobile 4,5 4,7
peoPay (Pekao) 4,6 4,4
Alior 4,6 4,2
Nest 4,1 4,4
GoMobile (Paribas) 4,7 3,8
Getin Mobile 4,7 3,3
CA24 Mobile 3,8 3,4

Jeśli ocena klientów banku Ci nie wystarcza, zapoznaj się z naszymi recenzjami. Opisaliśmy każdą aplikację bankowości, wskazując jej możliwość, największe zalety oraz wady. Sprawdź i wybierz swój bank online!

Bankowość mobilna - podsumowanie

Aplikacja mobilnej bankowości to w dzisiejszych czasach wyznacznik jakości usług banku. Z pomocą smartfona można zrobić niemal wszystko, od podstawowych płatności po zaciąganie kredytów online! Aplikacje są łatwe w obsłudze. Interfejs jest intuicyjny i czytelny.

Chcesz poznać więcej zalet bankowości w telefonie? Zacznij z niej korzystać! Zobacz jakie ułatwienia przygotowały banki! Sprawdź czy oferta bankowości mobilnej jest dla Ciebie, czy jednak wolisz tradycyjną obsługę konta.