Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyt bez zaświadczeń o dochodach. Jak wziąć? Warunki

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób

Zapadła decyzja o podjęciu kredytu. Nagłe wydatki, utrata pracy, narastające zobowiązania i spirala długów powoduje iż jedynym ratunkiem dla naszego portfela jest pomoc finansowa. Jedną z możliwości, która nam w takiej sytuacji przysługuje, jest kredyt przez internet bez zaświadczeń o dochodach. Pytanie tylko, czy przysługuje on każdemu, czy jest opłacalny i co właściwie należy zrobić, aby go otrzymać?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Na pierwszy rzut oka, wzięcie kredytu lub pożyczki bez zaświadczeń, wydaje się być niemożliwą opcją. Bank przecież potrzebuje dokumentu, który poświadczy źródło dochodu, staż w pracy oraz regularność i płynność wypłacanego wynagrodzenia. Dzięki temu jest w stanie orzeknąć naszą wypłacalność i wysokość otrzymywanej pensji, która w znacznym stopniu decyduje o wielkości raty. W sytuacji, kiedy świadczenie nie jest wymagane, zyskują na transakcji wszystkie osoby, które nie miałby możliwości i szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń docenią przede wszystkim osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych (tj. umowa zlecenie i umowa o dzieło) oraz posiadające inny dochód, niż tradycyjna forma wynagrodzenia, wypłacanego przez pracodawcę (np. renta). Co ważne więc, szansę na pozytywnie rozpatrzony wniosek mają także osoby bezrobotne.

lub
Wypełnij wniosek

Cóż, trudno więc się dziwić, że pożyczki tego typu cieszą się tak wielki, rosnącym zainteresowaniem. Jest to nierzadko jedyna szansa na reperowanie budżetu domowego. Dodatkowa, opcja ta cechuje się ogromną elastycznością i stosunkowo atrakcyjnymi warunkami. W sytuacji gdy bank nie wyraża zgody na dostanie kredytu, głównie przez brak płynności gotówkowej, świetnym rozwiązaniem okazuje się zaciągnięcie pożyczki jedynie za pomocą dowodu osobistego. Pożyczki udzielane są na 30 lub 60 dni, a kwota możliwa do zapożyczenia zależna jest od ofert dostępnych na rynku. Najczęściej kwota oscyluje w granicach 3000 – 5000 zł.

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

Kredyty gotówkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nagłe wydatki, nieplanowane zobowiązania, chęć realizacji planów lub marzeń powoduje, iż decydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Jest to ważna decyzja, podzielona na kilka procesów i etapów weryfikacji. Bank, zanim pozwoli nam zadeklarować warunki spłaty, musi dokładnie przeskanować naszą osobę i historię, która za nami się ciągnie. Jest to tzw. wiarygodność kredytowa.

lub
Wypełnij wniosek

Jeśli dotychczas wszystkie zaciągnięte zobowiązania spłacaliśmy sumiennie, terminowo i zgodnie z warunkami, na które przystaliśmy na początku współpracy – nasza wiarygodność jest wysoka. Oznacza to, iż bank widzi w nas potencjalnego klienta, który dalsze zaciągnięte kredyty, będzie spłacał równie starannie i rzetelnie. Szansa na dostanie kredytu rośnie, za każdym razem, gdy rata wpłacana jest terminowo. Specjaliści radzą nawet, aby zaciągać kredyt tylko po to aby terminowo go spłacić i nie mieć “czystej i pustej” historii kredytowej. Jeśli zaś zaciągamy wiele zobowiązań, spłacamy je nieregularnie i nieterminowo, nasza wiarygodność jest oceniana jako niska. Najczęściej dotyczy to osób zadłużonych, bezrobotnych lub nieumiejętnie planujących budżet domowy.

Jak uzyskać kredyt bez zaświadczeń?

Aby ubiegać się o daną kwotę należy najpierw wybrać odpowiednią dla siebie firmę pożyczkową. Pomóc w tym mogą kalkulatory i rankingi, które na podstawie wypełnionych parametrów, pokazują najlepsze i najbardziej trafione dla nas opcje. Następnie, po starannym wybraniu najlepszej i najatrakcyjniejszej dla nas opcji, wypełniamy formularz przez internet. Po poprawnie wypełnionym wniosku, za jakiś czas, odezwie się do nas przedstawiciel. Telefon ma służyć weryfikacji, podczas której zostaną uściślone warunki, oraz zostanie nam przedstawiony pozostały proces. Najczęściej ostatnim krokiem jest konieczność przesłania dokumentu potwierdzającego nasze dochody. Nie jest to jednak zaświadczenie z zakładu pracy – najczęściej wymaga się jedynie skanu wyciągu z konta (np. z ostatnich 3 miesięcy).

Po poprawnie wypełnionych wnioskach, pozytywnej weryfikacji i przesłaniu dokumentów, zostanie nam przekazana określona kwota, o która się ubiegaliśmy. Zaznaczyć tu jednak należy iż finalna decyzja jest sumaryczną kilku czynników – między innymi naszej wiarygodności, rzetelności i opinii wydanej przez bank.

Czy w takim razie pożyczka bez zaświadczeń jest idealną alternatywą?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to doskonały wybór dla osób, które posiadają niższą zdolność kredytową. Jest to zupełnie odmienne pojęcie niż wiarygodność, bowiem dotyczy płynności i możliwości finansowych. Jeśli dotychczas pracowaliśmy na umowę cywilnoprawną, nie posiadamy stałego zarobku, albo dochód opieramy na alimentach i rentach, nasza zdolność może zostać oceniona jako niższa niż w przypadku stałej umowy o pracę. Wynika z tego fakt, iż osoba o niskiej zdolności, może spotkać się z większymi trudnościami finansowymi, a co za tym idzie – z ewentualnymi problemami w terminowej spłacie raty. Skutkiem tego może być niska wiarygodność, o której wspomnieliśmy już powyżej. Kredyt bez zaświadczeń pozwala pominąć etap weryfikacji i przedstawiania sposobu uzyskiwania dochodu miesięcznego. Szanse na pozytywną weryfikację rosną, jeśli dotychczas nasz przychód i płynność był nieregularny bądź zachwiany.

Nie oznacza to jednak iż bank ślepo oferuje daną sumę. Niezbędne jest przedstawienie wszystkich dokumentów, oraz dokładna analiza historii zawartej w BIK. Bez względu na to jaki bank wybierzemy, musimy się liczyć z procesem weryfikacji i analizy, tak, aby ryzyko powierzonych ci pieniędzy było jak najniższe. Warto dodać iż pomimo braku etapu weryfikacji dochodu, kredytu gotówkowe udzielane w taki sposób, mogą osiągać pułap nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele z nich odbywa się także przez internet, gdzie poziom weryfikacji i tempo ostatecznej decyzji jest porównywalne z popularnymi “chwilówkami”.

Na obecnym rynku tejże branży, wiele firm proponuje przelew w przeciągu nawet 15 minut. Oczywiście, jest to możliwe tylko wtedy, gdy nasza historia i złożone wnioski są zgodne z prawem i wymogami stawianymi przez bank. Dokładne wymagania poznamy po zapoznaniu się z wszystkimi ofertami na rynku – pomóc nam w tym mogą kalkulatory dostępne online lub spotkania z przedstawicielami danych placówek.

lub
Wypełnij wniosek

Kredyt samochodowy bez zaświadczeń o dochodach

Idąc powyższym tropem, należy napomknąć o możliwości uzyskania kredytu samochodowego, na podobnych zasadach. Bank, który przyznaje kredyt na ten cel, wymaga jedynie oświadczenia o dochodach (znowu, mogą to być np. renty). Po pozytywnej decyzji i oznajmieniu iż zachowuje się stałą płynność finansową, możemy znacznie szybciej nabyć wybrane auto. Zdarza się iż taki sposób działania, nakazuje wniesienie wyższego wkładu własnego, ale ostateczny proces przebiega szybciej i sprawniej.


lub
Wypełnij wniosek
2018.02.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]