Kredyt na wesele - krok po kroku
akredo.plKredytyKredyt gotówkowyKredyt na wesele - krok po kroku

Kredyt na wesele - krok po kroku

Ślub jest dla wielu jednym z najważniejszych momentów w życiu. Niestety, wiąże się on z wysokimi kosztami. Wiele par nawet latami odkłada środki na przyszły ślub, jednocześnie odwlekając przysięgę przy ołtarzu. Mamy jednak na to rozwiązanie: kredyt gotówkowy na ślub i wesele. Korzystając z usług banku, możesz świętować swoją miłość z drugą połówką, a koszta ślubu spłacić w ratach.

Dominika Górska
Dominika Górska, 21.04.2023 r

Czym jest kredyt na wesele?

Wesele ma być z założenia wyjątkowym i jedynym takim wydarzeniem w naszym życiu. Zwykle mamy pewną wizję swojego idealnego ślubu, którą chcielibyśmy ziścić, lecz rzeczywistość krzyżuje nam plany. Koszt wesela są zawsze niezwykle wysokie. Wiele osób nie jest na nie w ogóle gotowa, gdy już nadejdzie ten czas. Kredyt na wesele jest metodą na rozwiązanie tego problemu.

Banki nie zawsze udzielają w tym celu specjalnych ofert, pary mogą jednak skorzystać z kredytu gotówkowego na dowolny cel. Ślub zawsze stanowił zrozumiałe przeznaczenie środków celem uzasadnienia wniosku kredytowego, choć współcześnie banki udzielają dofinansowań bez pytania o planowane zastosowanie środków.

Oszacowanie kosztu ślubu i wesela

Ocena kwoty, jaka będzie nam potrzebna do ślubu, jest czasochłonnym zadaniem. Należy jej jednak dokonać uważnie, aby nie pożyczać zbędnych pieniędzy. Wszystkich informacji dowiemy się, pytając niezbędnych nam usługodawców o cenniki. Część pieniędzy się zwróci w prezentach lub kopertach od gości — im więcej ich jednak będzie, tym większe czekają nas opłaty. Niestety, ślub i wesele są wydarzeniami, na których nie da się oszczędzić. Suknia dla panny młodej czy smoking dla pana będą nam potrzebne albo nowe, albo przynajmniej obrabiane przez krawcową na wymiar. Inne koszta zależą już od naszej wizji: sposobu udekorowana sali, rodzaju menu, czy planowanych zabaw.

Tworząc szacunek kosztu ślubu, postaraj się zdobyć informacje o koszcie:

 • Sukni ślubnej — często około 2000 - 5000 zł.
 • Smoking — zwykle w okolicach 1000 zł.
 • Obrączki — około 1000 zł.
 • Inne koszta przygotowawcze: bukiet, wizyty u fryzjerów, dodatki do ubrań — łącznie nawet 1000 zł.
 • Uroczystości ślubnej, w tym wynajmu kościoła — mniej-więcej 500 zł zależnie od parafii.
 • Fotografa — nawet 5000 zł za ślub oraz wesele.
 • Wynajmu sali — nawet 2000 zł zależnie od rozmiaru.
 • Menu dla gości — zależnie od ich ilości, może nas wynieść ponad 10 000 zł.
 • DJ lub wodzirej — od dwóch do nawet czterech tysięcy złotych.
 • Pozostałe koszta organizacyjne: zaproszenia, upominki, podziękowania — często w okolicach tysiąca złotych.
 • Koszta nocy poślubnej, a potencjalnie również podróży i miesiąca miodowego — nawet do 5000 zł łącznie.

Ślub jest sprawą bardzo osobistą. Wiele par jest w stanie zorganizować swoje spotkania w przedziale kwotowym od 30 000 do 40 000 zł. Zależnie od ilości planowanych przez nas gości, wymarzonego stylu ślubu, czy preferowanej sali weselnej koszt ten dla nas będzie inny.

Kredyt na wesele - wymagane dokumenty

Kredyt na wesele najłatwiej założyć pod postacią kredytu gotówkowego. Do jego uzyskania wystarczy nam dowód osobisty. Niektóre banki mogą prosić jeszcze o złożenie oświadczenia o poziomie otrzymywanych dochodów lub wykazania przychodu z ostatnich miesięcy w celu jego rzetelnego potwierdzenia. To o jakie zostaniemy poproszeni dokumenty może zależeć od wysokości kredytu na jaki się zdecydujemy.

Zabezpieczenie kredytu na wesele

Jeżeli potrzebujemy kredytu na wysoką kwotę, bank może negatywnie ocenić naszą zdolność kredytową. Kompromisem w takiej sytuacji jest zabezpieczenie zobowiązania. Młoda para zwykle nie posiada nieruchomości, które może wstawić pod hipotekę. Zawsze możemy za to skorzystać z pomocy poręczyciela. Przyjaciel lub członek rodziny obiecuje spłacić zobowiązanie, jeżeli para młoda spotka z tym trudności. Tego typu umowa pozwoli nam na zdobycie znacznie wyższego zobowiązania.

Formy zabezpieczenia kredytu

Koszt kredytu na ślub i wesele

Na koszt kredytu składać będą się odsetki, prowizje, oraz część kapitałowa zobowiązania. Na czas tworzenia tego artykułu, można zdobyć kredyty gotówkowe z RRSO w okolicy zaledwie 9%, więc usługi te są mimo wszystko przystępne. Nasza porównywarka ofert kredytowych pozwala dopasować ofertę dostosowaną do twoich potrzeb. Co miesiąc organizujemy również rankingi naszym zdaniem najlepszych ofert na daną chwilę.

Co składa się na całkowity koszt kredytu?

Spłata kredytu na wesele

Spłata kredytu gotówkowego na wesele odbędzie się w formie miesięcznych rat. Bank rozłoży koszt kredytowania równomiernie przez jego okres. Zależnie umowy, środki będziemy przesyłać na wskazane konto bankowe, lub założymy konto osobiste w banku, który udzielił zobowiązania, a ten sam pobierze z niego opłaty.

Wybierając odpowiedni kredyt na sfinansowanie wesela, warto rozglądać się za ofertami, których okres spłaty zaczyna się miesiąc po odebraniu środków, a nawet i później. Dzięki temu możemy uniknąć stresu związanego z kredytem podczas ślubu, a może i w okresie miodowym.

Alternatywy dla kredytu gotówkowego na wesele

Poza kredytem gotówkowym, możemy rozważyć zakup usług na raty lub pożyczkę gotówkową. Rozwiązania te są zwykle bardziej ograniczone, nie zawsze dostępne, lub zauważalnie droższe od standardowego kredytu w banku. Jeżeli jednak nie uda nam się znaleźć odpowiedniej oferty, warto rozważyć te rozwiązania.

Kredyt gotówkowy na ślub i wesele — podsumowanie

Kredyt gotówkowy na wesele ślubne jest mało omawianym rozwiązaniem, lecz wbrew tego stosunkowo popularnym i zdecydowanie skutecznym. W ten sposób możemy odprawić wymarzone wesele bez odwlekania związku, tym samym nie wydając go na zbędną próbę i niepotrzebne wątpliwości. Należy jednak pamiętać, że po weselu kredyt trzeba spłacić. Bank udzieli nam tylko taką kwotę, jako jego zdaniem jesteśmy w stanie spłacić, jednak mimo tego należy pożyczać z umiarem.

Często zadawane pytania

Ile się czeka na decyzję kredytową przy kredycie na wesele?
Okres oczekiwania zależy od banku, jest to zwykle od dwóch do czterech tygodni.
Jak długo trzeba czekać na wypłatę środków z kredytu na wesele?
Pieniądze na ślub są wypłacane w dniu podpisania umowy.
Jaka jest maksymalna kwota kredytu na wesele?
Maksymalna kwota konsumenckiego kredytu gotówkowego nie może przekroczyć 255 550 zł.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5