Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyt konsolidacyjny: niezbędne dokumenty

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,00 / 5 osób

Konsolidacja kredytów może przebiegać sprawnie, jeśli osoba do niej przystępująca wcześniej przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty. Najczęściej jest nim dowód osobisty, udokumentowana informacja o dochodach, z uwzględnieniem jej źródła oraz umowy kredytowe. Czasami bank może wymagać od interesanta przedstawienia bardziej szczegółowych informacji o spłacanych przez niego zobowiązaniach, np. o wysokości raty lub w przypadku karty kredytowej — minimalnej wysokość wpłaty.

  1. Jakich informacji o naszych zobowiązaniach potrzebuje bank?
  2. Które dokumenty są potrzebne do konsolidacji?
  3. Jakie zaświadczenia powinniśmy okazać w zależności od źródła naszych dochodów?

Przygotowanie dokumentów usprawni konsolidację

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu konsolidacyjnego najlepiej jest przygotować o wiele wcześniej, ponieważ w ten sposób usprawnimy cały proces i kredyt konsolidacyjny dostaniemy o wiele szybciej. Dzięki temu już następną ratę będziemy mogli spłacać na nowych warunkach i najczęściej będzie ona o wiele niższa od poprzednich. Otóż konsolidując kredyty, miesięczną ratę można obniżyć nawet o 30%! Chcąc uzyskać kredyt konsolidacyjny na najkorzystniejszych warunkach warto zapoznać się z ofertami poszczególnych banków. Możemy to zrobić korzystając z rankingów kredytów konsolidacyjnych, a także odwiedzając strony internetowe poszczególnych banków. Warto też zadbać o swoją zdolność kredytową, która gwarantuje nam uzyskanie najtańszego kredytu. Pamiętajmy, że skonsolidować możemy: kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, hipoteczne, limity na koncie oraz karty kredytowe.

Informacje o kredytobiorcy

Jednym z najważniejszych dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu konsolidacyjnego jest dowód osobisty, na podstawie którego potwierdzamy swoją tożsamość. Równie istotną kwestią są nasze dochody — ich wysokość, źródło, a w przypadku zatrudnienia na czas określony, również termin końca umowy. Takie informacje oczywiście powinniśmy udokumentować. To one będą stanowiły o naszej zdolności kredytowej, która jest kluczowa w uzyskaniu pożyczki. Im lepsza zdolność tym większe prawdopodobieństwo otrzymania atrakcyjnej oferty.

lub
Wypełnij wniosek

Udokumentowanie dochodów

W zależności, z jakiego źródła pochodzą nasze dochody, bank będzie potrzebował od nas różnych zaświadczeń. W przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę wymaganą formą jest zaświadczenie o okresie zatrudnienia i wysokości średniego miesięcznego wynagrodzenia netto lub brutto za ostatnie 3 miesiące. Emeryci i renciści muszą dostarczyć ostatni dowód wypłaty świadczenia, kserokopię ostatniej waloryzacji lub ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia. Natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą powinny okazać kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub odpis z KRS, zaświadczenie z ZUS lub KRUS o niezaleganiu ze składkami, lub zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z podatkami.

Informacje o kredytach do konsolidacji

Podchodząc do konsolidacji kredytów, powinniśmy zgromadzić również umowy kredytowe wszystkich zobowiązań, które chcemy połączyć. Oprócz tego warto przygotować szczegółowe informacje dotyczące spłat poszczególnych długów. Niektóre banki potrzebują danych takich jak: kwota naszych zobowiązań, wysokość rat miesięcznych, data zawarcia umowy oraz jej numer. W tym celu możemy dostarczyć harmonogram spłat lub zaświadczenie o aktualnym zadłużeniu. Często też będziemy musieli przedstawić dwa ostatnie dowody spłaty rat kredytów, które chcemy skonsolidować. W sytuacji, kiedy klient chce do konsolidacji włączyć karty kredytowe, bank może oczekiwać od niego przedstawienia wyciągu z rachunku karty kredytowej, w celu uzyskania danych takich jak: numer rachunku, kwota kredytu, data zawarcia umowy, minimalna wysokość wpłaty. Zobacz: Ranking kredytów konsolidacyjnych: jak i gdzie uporządkować swoje kredyty?

2016.12.17 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]