Zadzwoń 660 624 012
Akredo Sp. z o. o. 660 624 012 kontakt@akredo.pl 0.00
ul. Poznańska 7/3 Warszawa Mazowieckie 00-680 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Jak działa kalkulator konsolidacji rat kredytów Akredo?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,75 / 4 osób

Korzystając z wygodnego narzędzia do planowania różnych wariantów konsolidacji rat, możesz w prosty sposób wizualizować wszystkie warianty spłat zbyt dużych zobowiązań finansowych. Do tego od razu otrzymasz informację zwrotną o tym, ile miesięcznie zaoszczędzisz na konsolidacji! Oto jak działa kalkulator konsolidacji rat kredytów Akredo.

Kalkulator konsolidacji rat kredytów bankowych to wygodne narzędzie do samodzielnego planowania różnych wariantów spłaty rat naszych kredytów. Pozwala określić w przybliżeniu prognozę spłat naszych zobowiązań finansowych po połączeniu ich w jeden wygodny kredyt (konsolidacji). Samodzielne planowanie spłat, wraz z operowaniem suwakami kalkulatora konsolidacji rat Akredo daje nam także informację zwrotną o tym, ile miesięcznie zaoszczędzimy na konsolidacji. Czyli  o jaką dokładnie kwotę miesięcznie urośnie nasz portfel po konsolidacji rat.

Jak wygląda kalkulator konsolidacji kredytów Akredo:Poniżej wpisz sumę wszystkich kredytów, które chcesz połączyć w jeden oraz kwotę Twoich obecnych rat: kredytów gotówkowych, ratalnych, samochodowych, kart kredytowych, linii kredytowych.

2. Oblicz szacunkową kwotę Twojej nowej raty

Jak korzystać z kalkulatora konsolidacji kredytów Akredo:

Korzystanie z kalkulatora rat kredytów jest bardzo intuicyjne. Polega na wpisaniu określonych wartości liczbowych, a następnie przesuwaniu suwaków kalkulatora w taki sposób, by osiągnąć optymalne wartości spłaty swoich zobowiązań. Wygodnie i na jak najlepszych warunkach finansowych. Zatem po kolei.

KROK 1: Suma Twoich obecnych zobowiązań

W pierwszej rubryce wpisz sumę wszystkich swoich zobowiązań kredytowych, które chcesz skonsolidować. Jeśli np. masz kredyt gotówkowy na 25 000 zł, kredyt na zakup ratalny sprzętu RTV w wysokości 2000 zł i kredyt odnawialny w wysokości 3000 zł, w rubrykę Suma Twoich obecnych zobowiązań wpisujesz kwotę 30 000 zł.

KROK 2: Suma Twoich obecnych rat

W kolejnej rubryce wpisujesz sumę wszystkich miesięcznych rat swoich zobowiązań finansowych. Jeśli np. rata kredytu na 25 000 zł wynosi miesięcznie 500 zł, rata za kredyt na zakup sprzętu RTV wynosi 100 zł, a kredyt odnawialny spłacasz miesięcznie po 200 zł, to w rubrykę Suma Twoich obecnych rat wpisujesz kwotę 800 zł.

KROK 3: Liczba rat

W rubryce Liczba rat wpisujesz w ilu ratach chciałbyś spłacić skonsolidowany kredyt. Im więcej rat, tym niższa kwota miesięcznie. Im mniej rat, tym niższa kwota finalna za udzielenie kredytu.

KROK 4: Dodatkowe środki

W tym oknie jest miejsce na wpisanie dodatkowych środków, którymi dysponujemy. Jeśli mamy jakieś oszczędności, dodatkową pensję, inne środki które możemy przeznaczyć na szybszą spłatę naszego kredytu – w oknie Dodatkowe środki możemy je uwzględnić. 

KROK 5: Suwaki

Suwaki to najfajniejszy mechanizm kalkulatora konsolidacji Akredo. Dzięki tym sprytnym miernikom, umieszczonym pod kategoriami Liczba rat i Dodatkowe środki, możesz dowolnie sprawdzać i porównywać jak zmiana liczby rat czy wpłata dodatkowej gotówki na poczet kredytu, wpłynie na kwotę Twojej miesięcznej raty. Poniżej suwaków ukazywać się będzie szacunkowa kwota Twojej raty, w zależności od ustawionych parametrów. Obok tej kwoty, obserwować możesz na bieżąco o ile procent zmniejszać się będzie Twoja miesięczna rata (procenty wyróżnione czerwonym kolorem). Prawda, że wygodne?

O czym warto pamiętać: najwyższa liczba rat, jaką możesz wybrać w kalkulatorze rat to 120, zgodnie z maksymalnym okresem kredytowania w przypadku kredytu  konsolidacyjnego i gotówkowego z Akredo, wynoszącym 10 lat.

 

Zobacz: Ranking kredytów konsolidacyjnych: jak i gdzie uporządkować swoje kredyty?

 

2017.04.26 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]