Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Jak inwestować w nieruchomości gdy nie mamy włości czyli jak zostać rentierem bez majątku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób

Jak zarabiać na nieruchomościach gdy nie mamy własnego kapitału? Czy da się czerpać zyski z nieruchomości nie będąc jej właścicielem? Jak zacząć w ogóle myśleć o rynku nieruchomości, gdy nie mamy nawet częściowego wkładu własnego? Na wszystko znajdzie się metoda. W końcu każdy kiedyś od czegoś zaczynał. Oto jak zostać rentierem bez majątku.

Poznając coraz lepiej sposoby osiągnięcia wolności finansowej, z pewnością natkniemy się na temat inwestycji w nieruchomości. Jest to jedna z najpopularniejszych form dążenia do niezależności ekonomicznej i wolności finansowej. Rynek nieruchomości jest duży, poruszanie w nim dość intuicyjne (nie wymaga specjalnych talentów), popyt na własne lokum nigdy nie spadnie (ludzie muszą gdzieś mieszkać), a przy odrobinie rozeznania w branży i właściwej ocenie potencjału nieruchomości, można na zakupie, sprzedaży lub najmie nieruchomości zarabiać, i to całkiem przyzwoite pieniądze. Brzmi obiecująco. Jak jednak zacząć inwestować w nieruchomości gdy nie mamy własnych pieniędzy?

 

Jak inwestować w nieruchomości: kim jest rentier

 

Bycie rentierem, czyli osobą czerpiącą zyski z najmu nieruchomości, wydaje się zarezerwowane wyłącznie dla wybranych – „bogatych z domu”, szczęściarzy w grach losowych lub tych, którym udało się przyjąć intratny spadek. Większość z nas nie posiada przecież „milionów monet” zamrożonych na kontach bankowych i gotowych na inwestycje w nieruchomości ot tak, bo trafiła się okazja. Jak więc zacząć w ogóle myśleć o podbiciu rynku nieruchomości, jeśli nie mamy żadnych oszczędności? Po pierwsze dowiedzieć się jak tak na prawdę wygląda „etat” rentiera i jaka praca wiąże się z powodzeniem takiego sposobu zarobkowania. A zatem:

1. Rentierem można zostać nie posiadając żadnej nieruchomości na własność! Wystarczy poruszać się w sferze sposobów zarabiania na nieruchomości bez wkładu własnego.

2. Rentier, aby zarabiać, musi dobrze rozpoznawać branżę. Właściwa ocena stanu, wartości i potencjału nieruchomości pozwoli osiągać proporcjonalnie większe zyski od nakładu poniesionej inwestycji. Tu kluczowe jest doświadczenie, ale i dobrze rozwinięty zmysł obserwacji oraz czerpanie z doświadczeń innych.

3. Rentier nie tylko pobiera czynsz od najemcy. Praca rentiera zawiera w sobie kompleksowe działania dotyczące zabezpieczania nieruchomości, remontów, napraw, podnoszenia wartości nieruchomości i ogólnie wszystkich procesów związanych z zarządzaniem budynkiem lub mieszkaniem.

4. Praca rentiera polega także na wyszukiwaniu długoterminowych najemców lub na prowadzeniu działań marketingowych oraz obsługi zleceń związanych z najmem krótkoterminowym. Pomocna staje się w tym przypadku automatyzacja pewnych działań (np. rejestracja online, zdalne wydawanie dostępu do pokoi zaszyfrowane hasłami sms itp.), jednak początkowo wiadomym jest, że dużą część tej pracy rentier wykonywać musi we własnym zakresie.

5. Rentier ciągle musi być na bieżąco z rynkiem. Czujna obserwacja zachowań rynku nieruchomości pozwala rentierowi na dostrzeżenie prawdziwych okazji inwestorskich, rozwijania swojej działalności czy wręcz unikania nieprzemyślanych zakupów.

 

Movin banner

 

Sposoby zarabiania na nieruchomości bez wkładu własnego

 

Znając już charakter pracy rentiera, „świadomi praw i obowiązków” możemy przejść do śmielszych pomysłów. Jak inwestować w nieruchomości z zyskiem nie mając początkowo żadnego wkładu własnego? Jest na to nawet kilka sposobów. Tajemnica tkwi w doborze odpowiedniej strategii inwestowania, czyli formy uzyskiwania przychodu z nieruchomości. Podnajem, znaleźne, prowizje od pośrednictwa czy zarządzanie projektem to tylko kilka z pomysłów na rozpoczęcie skutecznego zarobkowania w branży nieruchomości bez wkładu własnego. Dopasowana do naszych możliwości, zdolności i temperamentu strategia inwestowania to właściwie cała tajemnica sukcesu w tej branży. Aby jednak z poszczególnych strategii móc korzystać elastycznie (np. uzupełniająco), trzeba je dobrze poznać. Oto jak wyglądają.

 

Strategie inwestowania: 3 podstawowe strategie inwestowania w nieruchomości

 

W branży nieruchomości istnieje kilka strategii inwestowania. Jedne są bardziej popularne, inne mniej. Inna jest też ich dynamika, co istotne szczególnie dla początkujących inwestorów. Często też inwestorzy miksują strategie lub w dalszej perspektywie stosują kilka jednocześnie. Wszystko zależy od możliwości, potrzeb i temperamentu inwestycyjnego. Oczywistym jest bowiem, że dla jednych inwestorów kluczowy będzie czas uzyskania przychodu, dla drugiego stabilny, cykliczny dochód pasywny a dla innego możliwość pomnażania zysków z umiejętnego zarządzania lokalem w zależności od potencjału nieruchomości, nie koniecznie będąc jej prawnym właścicielem. Nie musimy bowiem być właścicielem, by czerpać zyski z nieruchomości.

W branży nieruchomości wyróżniamy 3 podstawowe strategie inwestycyjne:

a) strategię zakupu w celu sprzedaży z zyskiem,
b) strategię zakupu w celu otrzymania zysku z dochodu pasywnego,
c) strategię kontroli, czyli zyskownego zarządzania nieruchomością.

Każda ze strategii charakteryzuje się odmienną dynamiką. Wymaga też od inwestora innego podejścia. Wybór strategii, zwłaszcza na początku naszej drogi inwestorskiej, jest kluczowy dla rentowności i sposobu zarobkowania w tej branży. Czytaj więcej: Strategie inwestowania: 3 podstawowe strategie inwestowania w nieruchomości

 

Movin banner

Inwestycja w nieruchomości: co to jest home staging?

 

Home staging to umiejętność podniesienia wartości nieruchomości w celu intratnej sprzedaży za pomocą niskobudżetowych dodatków i detali. Innymi słowy jest to umiejętność takiego operowania dodatkami, tekstyliami i światłem we wnętrzu by wydobyć jego najlepsze cechy i potencjał. Wszystko po to, aby nasze „zwykłe” mieszkanie sprzedało się w „niezwykłej” cenie. W stanach to zjawisko na rynku nieruchomości jest już znane od dekad. U nas wciąż dopiero raczkuje. Dzięki temu inwestując niewielki wkład w atrakcyjne wizualnie dodatki (zasłony, pledy, poduszki dekoracyjne, świeczki, fajans, oświetlenie itp np. na tani kredyt konsumpcyjny) możemy wykonać atrakcyjne zdjęcia nieruchomości i poprawić jej odbiór na rynku. Warto znać podstawy home stagingu lub w momencie sprzedaży zatrudnić eksperta od podnoszenia wartości nieruchomości. Z pewnością na tych zabiegach nie stracimy, a cena nieruchomości może znacznie wzrosnąć.

 

Jak sprawić, by ktoś pozwolił nam zarządzać swoją nieruchomością czyli jak pozyskać inwestorów ?

 

Wiele zależy od naszych cech osobowościowych i faktycznej wiary w projekt, który proponujemy inwestorowi. Budowa wiarygodności i zaufania w świecie nieruchomości może trwać latami, jednak dobre i sprytne inwestycje potrafią scalić zadowolonego inwestora z przedsiębiorczym zarządcą na kolejne udane transakcje. Warto od początku być zaangażowanym wizjonerem swojego projektu, doglądać wszystkich etapów prac i wkładać w nie serce. Branża to doceni, a zysk pojawi się po obu stronach inwestycji.

Pośród kogo szukać inwestorów skłonnych powierzyć nam swoje nieruchomości? Świetnym miejscem do stwarzania okoliczności do spotkań inwestorskich są wszelkiego rodzaju imprezy branżowe dla rynków nieruchomości. Doskonałymi inwestorami dla zarządców projektami bez wkładu własnego są również przedstawiciele prestiżowych, wolnych zawodów którzy choć chcą inwestować i mają ku temu środki, to nie dysponują wystarczającą ilością czasu by robić to samodzielnie. Lekarze, prawnicy, artyści z chęcią delegują prace zarządcze nad nieruchomością. Jeśli zaś relacja na drodze inwestor-zarządca ułoży się po myśli a inwestycja przyniesie zysk, możemy zyskać inwestora na lata. Warto więc od początku inwestować w dobre relacje branżowe.

 


Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.
2017.08.10 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]