Kredyt hipoteczny w Pekao S.A. - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

9.52%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

10.38%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt hipoteczny w Pekao S.A.
4.4

Kredyt hipoteczny w Pekao - podstawowe informacje

Maksymalna kwota kredytu 2 800 000 złotych
Okres kredytowania do 30 lat
RRSO 11,1%
LTV 85%
Obowiązkowe ubezpieczenie Tak

Bank Pekao ma w ofercie dwa produkty hipoteczne. Jeden to kredyt hipoteczny, drugi to kredyt budowlano - hipoteczny. Ten pierwszy przeznaczony jest na zakup gotowej nieruchomości, podczas gdy z drugiego produktu mogą skorzystać osoby planujące budowę własnego domu. Maksymalne LTV kredytu to aż 85%, podczas gdy minimalny wkład własny to już 10%. Różnica między maksymalnym LTV a minimalnym wkładem własnym w początkowej fazie spłaty kredytu jest doliczona do kosztów, do momentu, gdy wpłacony kapitał osiągnie 20% wkładu własnego. Kredyty dostępne są z oprocentowaniem zmiennym lub stałym na okres 5 lat. Produkty hipoteczne banku Pekao dostępne są także w wielu obcych walutach. Prócz Euro (EUR), dostępny jest także kredyt w Koronach Szwedzkich (SEK)i Koronach Norweskich (NOK), pod warunkiem, że w takiej walucie uzyskiwane jest wynagrodzenie.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w Pekao

Bank Pekao wymaga wykupienia ubezpieczenia nieruchomości na której ustanowiona jest hipoteka. Ubezpieczenie musi obejmować przynajmniej szkody wyrządzone przez ogień lub zdarzenia losowe. Sam bank Pekao oferuje ubezpieczenie na okres 4 lat z możliwością przedłużenia go na kolejne 4.

Dokumenty potrzebne do Kredyt hipoteczny w Pekao

Każdy bank wymaga nieco innego zestawu niezbędnych dokumentów. Wpływ na ich ilość ma także forma zatrudnienia potencjalnego kredytobiorcy oraz cel uzyskania kredytu. Do kredytu hipotecznego na zakup gotowej nieruchomości potrzeba mniej dokumentów, niż w przypadku gdy celem zadłużenia jest budowa domu. Bez względu warunki, w banku Pekao lista niezbędnych dokumentów wygląda następująco:

 • Wniosek o udzielenie kredytu
 • Dokument tożsamości - dowód osobisty lub paszport
 • Zaświadczenie o źródle i wysokości dochodu
 • Wyciąg z konta z ostatnich 6 miesięcy
 • Dokumenty nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie
 • Umowa przedwstępna
 • Odpis z księgi wieczystej

Koszty Kredyt hipoteczny w Pekao

Koszty kredytu hipotecznego liczone są indywidualnie dla każdego wnioskującego. W zależności od celu kredytowania oraz zdolności kredytowej, koszt wyliczany jest dokładnie po przedstawieniu niezbędnych dokumentów. Banki oferują także narzędzia typu kalkulatorów kredytu hipotecznego, dzięki którym można obliczyć przybliżony koszt zadłużenia. Nie warto jednak trzymać się wartości podanych przez tego typu narzędzia, gdyż faktycznie są to jedynie koszty szacunkowe. Co więcej, przy produktach kredytowych instytucje muszą przedstawić przykłady reprezentatywne, w których podane są wartości wszystkich usług i dodatkowych kosztów, ale to także są wartości, które mogą różnić się od indywidualnego wyliczenia dla klienta.

Kwota kredytu 255 092 złotych
RRSO 3,85%
Oprocentowanie 3,28%
WIBOR 3M 0,23%
Prowizja/Marża opłata za przygotowanie i zawarcie umowy – 3188,65 zł
Ubezpieczenie ubezpieczenie spłaty kredytu – 5076,76 złotych (4 lata) ubezpieczenie nieruchomości – 263,36 złotych (za 12 miesięcy)
Dodatkowe koszty 6 złotych miesięcznie za prowadzenie rachunku 3 złote miesięcznie za kartę debetową Debit FX PCC – 19 złotych 15 złotych za wydanie karty kredytowej Elastyczna + 2,99 zł miesięcznie za jej obsługę 137 złotych za kontrolę nieruchomości (innego prawa)
Koszt pojedynczej raty 1154,73 złotych
Całkowity koszt kredytu 100 684,19 złotych
Całkowita kwota do spłaty 355 776,19 złotych

Powyższa tabela przedstawia przykład reprezentatywny dla kredytu hipotecznego na kwotę 255 092 złotych, ze zmiennym oprocentowaniem, ubezpieczeniem i kosztem wszystkich usług dodatkowych, dla RRSO 3,85%.

Wnioskowanie o Kredyt hipoteczny w Pekao

Proces ubiegania się o kredyt hipoteczny jest najbardziej złożony i wymagający ze wszystkich produktów bankowych. Spotkania z ekspertem kredytowym, tony dokumentów, wyliczeń i niekiedy dość długi okres oczekiwania na decyzję. Jednak bank Pekao charakteryzuje ten proces jako 4 proste kroki:

 1. 1. Kontakt z bankiem - przez internet, telefonicznie, lub w placówce banku można umówić się na spotkanie z ekspertem hipotecznym, który przedstawi ofertę, dokona wstępnego wyliczenia i przedłoży listę niezbędnych dokumentów do uzyskania kredytu
 2. 2. Złożenie wniosku i oczekiwanie na decyzję - mając świadomość, co jest niezbędne, aby uzyskać kredyt hipoteczny w banku Pekao należy wraz z wypełnionym wnioskiem złożyć wszystkie wymagane dokumenty. Od tego momentu już tylko pozostaje czekać na decyzję.
 3. 3. Podpisanie umowy - po uzyskaniu pozytywnej decyzji od Pekao, należy udać się do placówki banku w celu podpisania umowy i dopełnienia reszty niezbędnych do wypłaty kredytu formalności.
 4. 4. Zapłacić za mieszkanie - gdy umowa już jest podpisana i nie ma więcej formalności do spełnienia, bank wypłaca przyznany kredyt, a z tym kredytem można udać się na zakupy mieszkaniowe.

Wkład własny potrzebny do uzyskania Kredyt hipoteczny w Pekao

Bank Pekao oferuje kredyt z maksymalnym wskaźnikiem LTV nawet do 85%, co oznacza, że niezbędny do uzyskania kredytu wkład własny to 15% wartości nieruchomości. Jednak bank oferuje także możliwość wniesienia 10% wkładu własnego. Pozostały kapitał, niezbędny do uzyskania 85% LTV doliczony jest do rat kredytu w jego początkowej fazie. W momencie, kiedy wpłacana na konto banku należność osiągnie wartość 15%, koszt zostaje zdjęty, a raty pomniejszone.

Kredyt hipoteczny w Pekao - podsumowanie

Zalety
 • Minimalny wkład własny to tylko 10%

 • Darmowa promesa kredytowa na okres 60 dni

 • Kredyt dostępny w obcych walutach - EUR, SEK, NOK

 • Wskaźnik LTV aż do 85%

 • Możliwość wybrania oprocentowania stałego na okres 5 lat

 • Wady
 • Konieczność dobrania dodatkowych produktów bankowych

 • Konieczność wykupienia ubezpieczenia nieruchomości na której ustanowiona jest hipoteka

 • Często zadawane pytania o Kredyt hipoteczny w Pekao

  Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które mają potencjalni oraz obecni klienci Pekao.

  Ile muszę zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w Pekao?
  Banki nie podają minimalnej wartości uzyskiwanego dochodu niezbędnej do uzyskania kredytu, gdyż takowa nie istnieje. Bank do każdego klienta podchodzi indywidualnie i na podstawie jego zdolności kredytowej i historii kredytowej w BIKu podejmowana jest decyzja o przyznaniu zadłużenia. Im więcej osób ubiega się o kredyt, tym łatwiej go uzyskać. Jedno natomiast jest pewne. Ubiegając się o kredyt hipoteczny samemu, zarabiając najniższą krajową, raczej kredytu hipotecznego nikt nie udzieli.
  Jakich zabezpieczeń spłaty kredytu wymaga Pekao?
  Bank Pekao wymaga zapewnienia ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych na nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie hipoteczne dla banku.
  Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w Pekao?

  W przypadku kredytu hipotecznego w banku Pekao, cele przeznaczenia kredytu to:

  • Zakup domu lub mieszkania, działki budowlanej, domu letniskowego, garażu
  • Spłatę kredytu zaciągniętego w innym banku - refinansowanie
  • Wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego

  W przypadku wyboru kredytu budowlano - hipotecznego w banku Pekao, do powyższych dochodzi przeznaczenie kredytu na budowę domu oraz remont lub przebudowę.

  Czy do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w Pekao wymagane są zaświadczenia?
  Jedyne niezbędne zaświadczenie, którego wymaga od klienta Pekao, to zaświadczenie o źródle i wysokości dochodu.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe od kredytu hipotecznego w Pekao
  Bank Pekao z dniem 31 maja 2020 roku zawiesił możliwość składania wniosków o wakacje kredytowe. Jednak w szczególnych sytuacjach dopuszcza możliwość wnioskowania o zawieszenie spłat na 3 miesiące, ale zastrzega sobie prawo do zmian w koszcie kredytu.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Pekao?

  Bank Pekao akceptuje umowę o pracę oraz umowy cywilnoprawne - umowę zlecenie, umowę o dzieło. Jednak aby zaciągnąć kredyt wystarczy udokumentować uzyskiwane dochody, np. z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, renty lub emerytury.

  Czy kredyt hipoteczny w Pekao można zaciągnąć online?

  Od rozmowy z ekspertem hipotecznym, po składanie wniosku i niezbędnych dokumentacji, można to zrobić drogą elektroniczną. Dopiero konieczność podpisania umowy wymaga fizycznej obecności klienta w placówce banku.

  Czy możliwe jest nadpłacanie kredytu hipotecznego w Pekao?

  Bank Pekao oferuje możliwość nadpłaty albo wcześniejszej spłaty całości zadłużenia. Jednak należy pamiętać, że mimo obniżenia kosztów kredytu, niezbędne będzie uiszczenie dodatkowej opłaty w wysokości 2% od kwoty nadpłaconej lub całkowitej spłaconej należności.

  Opinie o Kredyt hipoteczny w Pekao

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty