Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Nowa droga do kredytu: jak skutecznie starać się o kredyt w XXI wieku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 2 osób

Jak skutecznie starać się o kredyt, gdy zarabiamy przeciętnie, a mierzymy wysoko? Czy istnieją nowe sposoby starania się o kredyt, niż te które znamy z autopsji? Jak skutecznie starać się o kredyt w XXI wieku?

W pokoleniu millenialsów zarabiających w złotówkach, ciężko znaleźć kogoś, kto nie ma lub nigdy nie miał kredytu. Kredyty bankowe weszły już w naszą codzienność. Kredyty na mieszkania, remonty, uroczystości rodzinne czy wyprawki szkolne to dla wielu z pokolenia millenials już standard. Nikogo nie dziwi fakt, że ktoś z przyjaciół ma kredyt. Mało tego, posiadanie kredytu nie świadczy już o niewystarczających dochodach względem oczekiwanego standardu życia. Posiadanie kredytu współcześnie to raczej synonim zaradności, bo jego posiadacz zdołał przekonać bank, że warto mu powierzyć wnioskowaną sumę. Paradoks? Absurd? Absolutnie nie. Tak wygląda dziś staranie się o kredyt w wersji klasycznej.

Kredyty tylko dla bogaczy?

Sytuacja, w której starając się o kredyt w banku musimy przekonująco zaraportować analitykowi jak bardzo majętni jesteśmy, jak dużo zarabiamy, jak wysokim wkładem własnym w inwestycję dysponujemy i jak stabilną umowę z pracodawcą wynegocjowaliśmy, w ostatnich latach urosła do rangi kuriozum. Banki weryfikują nas coraz bardziej szczegółowo, wydłużając procedurę udzielenia kredytu. Również koszty udzielania pożyczek rokrocznie stają się wyższe. Wychodzi na to, że aby móc pożyczyć od banku pieniądze na większą inwestycję (kredyt na mieszkanie, samochód, edukację) musimy być wystarczająco bogaci wcześniej. Absurdalnie, już sam fakt posiadania zdolności kredytowej, staje się symbolem ponadprzeciętnej stopy życiowej. A przecież bogaty jest ten, kto nie ma kredytów. Upraszczając ten tok rozumowania może się wydawać, że doszliśmy do punktu, w którym kredyty w banku przyznaje się tylko bogaczom. Do tego na ich przyznanie trzeba swoje odczekać, a wiadomo że czasem czas jest czynnikiem decydującym przy kredytach na określony cel. Dochodzimy do takiego punktu w rozwoju cywilizacji, w którym tradycyjne sposoby starań o kredyt przestały spełniać swoją rolę.

 

lub
Wypełnij wniosek

 

Jak pożyczać aby nie zwariować?

 

Wielokrotne wizyty w placówkach banków, ciągłe uzupełnianie dokumentacji, branie wolnego dnia w pracy na załatwianie formalności, stres… To tylko kilka z niedogodności, jakie kojarzą nam się z tradycyjną drogą do uzyskania kredytu w banku. Z tego powodu wiele osób rezygnuje ze starań o kredyt w banku, wybierając bardziej ryzykowne, ale łatwiejsze w uzyskaniu, „chwilówki” w instytucjach pozabankowych. Niewystarczająca wiedza na temat spłaty takich zobowiązań prowadzi w konsekwencji do pętli zadłużenia i jeszcze trudniejszej sytuacji finansowej jak przed pożyczką. Niemniej skala formalności, czas oczekiwania na decyzję i ciągłe uzupełnianie dokumentacji w związku z kolejnymi zapytaniami analityka skutecznie odstraszają klientów od banków. Finansowi humaniści z chęcią powierzyli by całą procedurę starań o kredyt komuś z zewnątrz, ale mając świadomość delikatności tematu własnych finansów i ostrożności w dzieleniu się wiedzą o nich z obcymi, tkwią w przykrym impasie braku decyzji. Gdy decyzja o konieczności powzięcia kredytu na upragniony cel zapadła, można skorzystać z nowej drogi do kredytu. Odpowiedniej dla tych, którzy szanują swój czas, są finansowo-oporni lub po prostu wolą przeznaczyć swoją energię na inne sprawy jak załatwianie formalności w banku. Jaki to sposób?


lub
Wypełnij wniosek

 

 

Jak skutecznie starać się o kredyt w XXI wieku: nowa droga do kredytu

 

Rozwój technologii i stopień naszego oswojenia z nią, procentuje uproszczeniem wielu sytuacji w codziennym życiu. Dotyczy to również starań o kredyt w XXI wieku. Korzystanie z dobrodziejstw obsługi online, konsultacji telefonicznej i zdalnego wydawania dyspozycji oszczędza nasz czas i daje wiedzę niezbędną do świadomego decydowania o swoich finansach. Oto kilka podpowiedzi jak skutecznie starać się o kredyt w XXI wieku:

  • Szanuj swój czas. Jeśli możesz coś zrobić zdalnie, online lub przez telefon – skorzystaj z tego. Znajdź 10-15 minut w ciągu dnia separując się od zgiełku i poświęć je na rozmowę z konsultantem ofert bankowych. Zadaj mu wszystkie pytania, które napawają Cię wątpliwościami.
  • Zapisuj. Jeśli potrzebujesz, rób sobie notatki z rozmowy z konsultantem. Będziesz mógł do nich wrócić w dowolnym momencie, uzupełniając o nową wiedzę. Zyskasz pewność, że nic Ci nie umknęło.
  • Bądź efektywny w tym co robisz. Jeśli po jednej rozmowie z konsultantem ofert bankowych możesz uzyskać nie jedną ofertę kredytu a kilka, i to z kilku różnych banków – skorzystaj z tego. Wiadomo, że opowiadanie o swoich oczekiwaniach względem kredytu nie należy do najprzyjemniejszych. W dodatku powtarzanie tego samego w kolejnych placówkach nie dość że męczy, to także usypia czujność – możesz o czymś zapomnieć, coś pominąć. Wyjaśniając raz i rzetelnie swoje potrzeby kredytowe w jednym miejscu mamy pewność, że niczego nie pominęliśmy, a konsultant kredytowy na tej podstawie będzie w stanie dobrać nam najbardziej optymalną ofertę kredytu, dopasowaną do wyrażonych w rozmowie potrzeb.
  • Pytaj o wszystko. W bankowości nie ma głupich pytań. Masz prawo nie rozumieć pewnych zapisów w umowach kredytowych, nie znać wszystkich mechanizmów finansowych. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to zgodzić się na warunki, których nie rozumiesz. Pytaj, aż zasady spłaty udzielanego kredytu staną się dla Ciebie jasne.
  • Zdobywaj wiedzę. Jeśli spotkasz się z odmową udzielenia kredytu w banku, w rozmowie z konsultantem kredytowym (Akredo.pl) zawsze uzyskasz informację o tym jak naprawić swoją wiarygodność finansową w oczach banków. Nieznajomość mechanizmów rządzących decyzyjnością banków sprawia, że często nieświadomie szkodzimy swojej historii kredytowej. Znając naszą sytuację finansową i oczekiwania kredytowe konsultant online jest w stanie dobrać odpowiednią rekomendację działań, które pomogą nam szybko odzyskać zdolność kredytową i skutecznie starać się o kredyt w niedalekiej przyszłości.

 


Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.

 

2017.08.23 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]