iCard - płatności urządzeniami mobilnymi
akredo.plPłatnościPłatności mobilinePortfel elektroniczyiCard - płatności urządzeniami mobilnymi

iCard - płatności urządzeniami mobilnymi

Konta osobiste w banku są niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jeżeli jednak często dokonujesz przelewów międzynarodowych, opłaty za ich realizację potrafią kosztować krocie. Z pomocą przychodzą portfele elektroniczne jak iCard. Dowiedz się, ile możesz oszczędzić z tą firmą!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 03.01.2023 r

Czym jest iCard Digital Wallet?

Firma technologii finansowej iCard powstała w 2007 roku z misją zapewnienia klientom usprawnionego procesu na codzienne finanse. W tym celu powstał bezpłatny portfel elektroniczny iCard, obsługujący siedem walut, karty płatnicze oraz wirtualne. Obecnie iCard posiada ponad 1,4 miliona zarejestrowanych użytkowników w 30 krajach, wydał ponad 3,5 miliona kart płatniczych i obsługuje ponad 60 milionów transakcji rocznie.

Jak działa iCard?

Portfel elektroniczny iCard działa za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej. Użytkownicy mogą pobrać ją z internetu i za jej pomocą stworzyć bezpłatne konto iCard. Każdy rachunek portfela przypisany jest do jednej z siedmiu walut, posiada swój numer IBAN oraz jest bezpłaty. Również bez dodatkowej opłaty można zamówić kartę płatniczą do konta lub wyrobić kartę wirtualną. Posiadając wszystkie narzędzia konta, użytkownicy mogą robić i odbierać przelewy, w tym transakcje międzynarodowe SEPA i SWIFT, oraz płacić w sklepach i wypłacać środki z bankomatów.

Jak korzystać z iCard?

Aplikację iCard można pobrać na telefony Android 5.0 lub nowsze z Google Play Store oraz na telefony iPhone z systemem operacyjnym iOS 13.0 lub nowszym z App Store. Korzystając z aplikacji, możesz założyć konto, podając wyłącznie dane logowania oraz informacje kontaktowe.

Uzyskany w ten sposób rachunek ma charakter standard, z ograniczoną funkcjonalnością i limitami kwotowymi. Aby zdjąć limity i móc bezproblemowo wykonywać przelewy, konto musisz również zweryfikować:

 1. Zaloguj się na konto i wybierz opcję “Verify your identity”
 2. Udostępnij swoją kamerę aplikacji.
 3. Wybierz dokument tożsamości który spełnia warunki instrukcji i pokaż go komórce z dwóch stron.
 4. Pokaż swoją twarz do kamery.
 5. Gotowe! Możesz teraz korzystać z wszystkich funkcji iCard bez dodatkowych opłat!

Funkcje i możliwości iCard?

Portfel pozwala nam na założenie rachunków w siedmiu walutach, w tym PLN, EUR, GBP oraz USD. Ponieważ każde z tych kont otrzymuje swój numer IBAN, możliwe jest przeprowadzanie międzynarodowych przelewów bankowych za ich pośrednictwem.

Z punktu widzenia klienta, iCard to:

 • Darmowy system mobilnego zarządzania finansami.
 • Bezpłatne konto i karta płatnicza.
 • Karty wirtualne Visa oraz Mastercard.
 • Możliwość przeprowadzania przelewów krajowych i zagranicznych między rachunkami bankowymi oraz P2P między kontami iCard.

Ile kosztuje korzystanie z iCard?

Założenie i prowadzenie konta iCard jest darmowe, dopóki znajdująca się na nim kwota nie przekracza równowartości 50 000 euro. Po jej przekroczeniu obowiązująca miesięczna opłata to 1% kwoty ponad ten limit.

Ponadto, użytkownicy iCard ponoszą opłaty, dokonując wpłat na konto oraz przeprowadzając operacje na koncie. Należy wziąć pod uwagę, że wartości te zmieniają się zależnie od waluty, w jakiej zlecony jest przelew:

Opłaty za wpłaty na konto iCard
Przelew bankowy Bezpłatne
Trustly 1.5%, min. 1,50 EUR
Karta płatnicza MasterCard lub VISA 0,5%, min. 0,75 EUR
Google Pay 0,5%, min. 0,10 EUR
Opłata za przelewy
Na inne konto iCard Bezpłatne
SEPA Transfer 1,00 EUR
SEPA Instant Transfer 2,00 EUR
Transfer złotówkowy 15,00 EUR
Wycofanie oczekującej płatności 10,00 EUR

Banki współpracujące z iCard

Ponieważ iCard zapewnia swoim użytkownikom numery IBAN, możliwe jest przeprowadzanie transakcji z dowolnym bankiem na świecie, w tym poprzez przelewy SWIFT i SEPA.

Bezpieczeństwo iCard

Portfel elektroniczny iCard funkcjonuje na podstawie licencji wydanej przez narodowy bank Bułgarii, przestrzegając zasad wyznaczonych przez Payment Services Directive Unii Europejskiej. Firma pracuje w zgodzie z regulacjami oraz posiada zaufanie milionów użytkowników, świadcząc o jej bezpieczeństwie. Należy jednak mieć na uwadze, że iCard nie jest bankiem, a więc nie podlega ochronie bankowego funduszu gwarancyjnego.

Wady i zalety iCard

Dzięki iCard możesz z łatwością prowadzić bankowość w aż siedmiu walutach. Nie tylko konto ale również karta płatnicza są udostępniane za darmo. Niestety, w zamian za to klienci ponoszą opłaty za transakcje, które mogą być wysokie dla przeciętnego konsumenta.

Zalety:

 • Darmowe konto i karta.
 • Dostęp do 7 walut.
 • Numer IBAN do każdego konta.

Wady:

 • Opłata za przelewy na konta poza systemem iCard.
 • Miesięczna opłata za przechowywanie kwoty powyżej 50 000 euro na koncie.

iCard - podsumowanie

Portfel elektroniczny iCard to wygodny sposób na operowanie finansami, zwłaszcza dla osób pracujących za granicą. Dzięki aplikacji możemy wysyłać i odbierać środki z kont bankowych, również przelewem SEPA. Tymczasem darmowa karta płatnicza pozwala nam wypłacać gotówkę z bankomatów. Tym samym jednak opłaty za operacje sprawiają, że nie jest to idealne rozwiązanie dla osób dokonujących codziennych przelewów.

Często zadawane pytania

Czy z iCard można korzystać bez dostępu do internetu?
Nie. Aplikacja wymaga połączenia z internetem aby zatwierdzić transakcję.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5