Portfel elektroniczny Skrill
akredo.plPłatnościPłatności mobilinePortfel elektroniczySkrill — płatności urządzeniami mobilnymi

Skrill — płatności urządzeniami mobilnymi

W dyskusjach o cyfrowych portfelach często zapomina się o Skrill. Platforma ta jest z nami już ponad 20 lat, przez co może wydawać się oczywistością. Oferuje ona podobne usługi do platform typu PayPal, wzbogacone jednak o dodatkowe funkcje. Ze Skrill nie tylko zapłacisz w internecie, ale również wygenerujesz kartę prepaid lub zainwestujesz w kryptowaluty.

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 21.12.2022 r

Czym jest Skrill?

Skrill to cyfrowy portfel niegdyś znany pod nazwą MoneyBookers. Internetowa usługa pozwala na dokonywanie płatności pieniężnych przez internet, w tym na dokonywanie wpłat między kontami bankowymi oraz kontami Skrill.

Już w pierwszym roku funkcjonowania serwisu zebrał on ponad milion użytkowników. Jego główną zaletą są bezproblemowe przelewy międzynarodowe z przychylnymi kursami wymiany. Z biegiem czasu funkcjonalność strony poszerzyła się również o karty przedpłacone oraz handel kryptowalutami.

Jak działa Skrill?

Korzystając z konta Skrill, możesz płacić przez internet w sklepach obsługujących karty MasterCard oraz przelewy. Do płatności wykorzystasz swój e-mail oraz hasło do konta w celu uwierzytelniania transakcji.

Płacąc w ten sposób, nie wprowadzasz do bazy danych sklepu informacji o twojej karcie płatniczej lub koncie bankowym. Zamiast tego wykorzystujesz środki, które wcześniej wpłaciłeś do internetowego portfela Skrill.

Jest to dodatkowe zabezpieczenie przy płatnościach internetowych. Ponadto, użytkownicy Skrill mogą przelewać środki do znajomych i rodziny, którzy również posiadają konta w serwisie.

Jedną z nowszych ofert Skrill są karty płatnicze. Można je zamówić po założeniu konta w serwisie, co umożliwia wydawanie salda na koncie przy transakcjach w sklepach obsługujących karty MasterCard.

Jak korzystać z Skrill?

Aktywacja wszystkich funkcji konta Skrill wymaga rejestracji na stronie internetowej, potwierdzenia tożsamości oraz powiązania profilu z kontem bankowym. To powiedziawszy, już samo założenie konta pozwala nam na dokonywanie płatności.

Aby założyć konto Skrill:

 1. Udaj się na stronę internetową i wciśnij przycisk “rejestracja”
 2. Wypełnij formularz. Musisz podać: imię, nazwisko, kraj zamieszkania, walutę konta, oraz adres e-mail.
 3. Potwierdź adres e-mail: dostaniesz na niego 6-cyfrowy kod weryfikacyjny który należy podać na stronie. Następnie ustanowisz stały PIN do logowania i potwierdzenia transakcji.

Konto Skrill pozwala ci na wpłacanie środków do portfela za pomocą przelewów i voucherów oraz na płatności w internecie. Jeżeli jednak przekroczysz pewną kwotę transakcji lub zechcesz zamówić kartę płatniczą do konta, będziesz musiał je zweryfikować.

Proces weryfikacji konta Skrill przebiega następująco:

 1. Na stronie funkcji ‘wypłacaj’, wybierz opcję weryfikacji bankowej.
 2. Podaj wybrany rachunek bankowy.
 3. Prześlij wyciąg bankowy nie starszy niż 90 dni, aby potwierdzić, że jesteś jego właścicielem.

Funkcje i możliwości Skrill?

Skrill to przede wszystkim szereg opcji płatniczych: Rapid Transfer, 1-tap, aplikacja mobilna oraz karta Skrill Prepaid Mastercard pozwolą ci na zarządzanie środkami bez wykorzystywania swojego konta bankowego.

Wymiana środków między użytkownikami Skrill jest niemal natychmiastowa, przez co jest to świetne rozwiązane dla rodziny i przyjaciół. Serwis posiada również przychylne kursy wymiany przy transakcjach walutowych.

Codzienna bankowość jest głównym zastosowaniem Skrill dla klientów strony. Posiada ona jednak jeszcze jedną funkcję: kryptowaluty. Skrill obsługuje ponad 40 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Dogecoin oraz Cardano. Dzięki platformie możesz wymieniać środki i inwestować w kryptowaluty w jednym miejscu.

Ile kosztuje korzystanie z Skrill?

Konto Skrill jest darmowe pod warunkiem przeprowadzenia jednej płatności z konta co pół roku. W przeciwnym wypadku poniesiesz opłatę o wysokości 5 euro. Platforma pobiera opłaty za wykonywanie przelewów, wpłacanie oraz wypłacanie środków. Koszt ten waha się w przedziale od 1% dla przelewów do 5% zależnie od wybranej funkcji. Wpłaty i wypłaty na konto za pośrednictwem banku, BLIK, oraz platformy Przelewy24 są darmowe.

Wpłata środków
Konto bankowe, BLIK, Przelewy24 0,00%
Rapid 1,00%
Paysafecash 2,50%
Paysafecard 5,00%
Metodą płatności międzynarodowych 1,25%
Wypłata pieniędzy
Na konto bankowe 0,00%
Na portfel kryptowalutowy 2,00%
NETELLER 3,49%
Mastercard, Visa 3,99%
SWIFT 5,50 Euro
Przelewy między kontami Skrill od 1,45 do 2,99% zależnie od rodzaju konta
Przelewy
Przelew międzynarodowy Do 1%
Przelew krajowy Do 2%

Banki współpracujące z Skrill

Z platformy Skrill mogą korzystać posiadacze dowolnego konta bankowego. Ten portfel elektroniczny operuje własnym saldem, które można zasilić dowolną metodą. Możliwe są wpłaty i wypłaty środków prosto z konta bankowego lub za pośrednictwem kart prepaid.

Bezpieczeństwo Skrill

Skrill jest bezpieczną platformą transakcyjną, która cieszy się popularnością od 2002 roku. Dostęp do salda użytkownika wymaga znajomości jego adresu e-mail oraz hasła do konta. Zależnie od ustawień i rodzajów transakcji, wykorzystywany jest również dodatkowy kod PIN.

Wady i zalety Skrill

Prowadząc działalność od ponad 20 lat, Skrill stał się jednym z najbardziej zaufanych portfeli internetowych. Prostota użytkowania, błyskawiczne transakcje oraz funkcja wymiany kryptowalut wyróżniają go na rynku, choć koszta związane z operacjami na platformie mogą zniechęcać niektórych użytkowników.

Zalety

 • Błyskawiczne transakcje
 • Dedykowana aplikacja mobilna
 • Przychylne kursy walutowe
 • Udostępnia karty prepaid
 • Rynek kryptowalutowy

Wady

 • Płatności wyłącznie saldem Skrill. Portal nie pobierze samodzielnie środków z konta bankowego użytkownika.

Skrill - podsumowanie

Skrill to wygodne rozwiązanie dla osób szukających portfela elektronicznego. Dzięki kartom prepaid oraz wygodniej aplikacji możesz być gotowy na wszelkie ewentualności. Konto zadowoli w szczególności osoby wykonujące regularne transakcje międzynarodowe oraz zainteresowane kryptowalutami.

Często zadawane pytania

Czy z Skrill można korzystać bez dostępu do internetu?
Nie. Skrill wymaga dostępu do internetu w celu zlecenia płatności. Wyjątkiem są karty Skrill Prepaid Mastercard.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5