Portfel elektroniczny Samsung Pay
akredo.plPłatnościPłatności mobilinePortfel elektroniczySamsung Wallet - płatności urządzeniami mobilnymi

Samsung Wallet - płatności urządzeniami mobilnymi

Samsung Wallet to aplikacja dedykowana użytkownikom urządzeń Samsung. Realizuj transakcje i płać wygodnie smartfonem, zegarkiem lub przez Internet bez potrzeby korzystania z fizycznych kart i dokumentów. Sprawdź jak to dokładnie to działa!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 03.01.2023 r

Czym jest Samsung Wallet?

Samsung Wallet to portfel elektroniczny, będący połączenie dwóch usług Samsung Pay oraz Samsung Pass. Usługa nie jest dostępna w Polsce, a Samsung jak na razie nie zapowiada jej wprowadzenia. Aplikacja Samsung Wallet jest dostępna w sklepie Google Play, jednak nie wykorzystamy jej w naszym kraju. Samsung Pay to aplikacja, która umożliwia korzystanie z kart płatniczych (kart debetowych, kredytowych, prepaid) oraz dokumentów użytkowych (dokumenty tożsamości, prawa jazdy, legitymacje studenckie, bilety).

Ponadto w ramach usługi Samsung Pass, portfel elektroniczny umożliwia przechowywanie danych wrażliwych oraz danych logowania w bezpiecznej bazie danych, jednocześnie ułatwiając korzystanie z różnych usług.

Jak działa Samsung Pay?

Samsung Pay, aktualnie w aplikacji Samsung Wallet, to:

 • usługa płacenia telefonem za zakupy i usługi stacjonarnie,
 • możliwość bezpiecznych płatności internetowych, bez konieczności wpisywania danych z karty przy każdej transakcji,
 • bezpieczne miejsce do gromadzenia kart płatniczych i lojalnościowych oraz dokumentów tożsamości, bez konieczności noszenia i używania fizycznych kart.

Wystarczy dodać kartę lub dokument do aplikacji Samsung, skanując jej powierzchnię: przód oraz tył dokumentu lub ręcznie wpisując wszystkie wymagane dane. Karty płatnicze należy dodatkowo aktywować w aplikacji lub bankowości elektronicznej lub w przypadku dokumentów tożsamości w bezpośrednio w urzędzie lub na stronie internetowej jednostki administracyjnej.

W użyciu, aplikacja wykorzystuje technologię NFC. W celu płatności należy zbliżyć telefon do terminala - aplikacja wygeneruje taki sam sygnał jak Twoja fizyczna karta płatnicza. W przypadku kart lojalnościowych wystarczy zeskanowanie kodu kreskowego. Trudno natomiast powiedzieć, jak miałaby wyglądać weryfikacja dokumentów tożsamości, gdyż wymaga to decyzji organów administracyjnych w Polsce.

Jak korzystać z Samsung Pay?

Płatności kartą dodaną do aplikacji można dokonać aktywują aplikację, następnie dodając kartę i aktywując ją w Samsung Wallet. To bardzo proste. Dokładne instrukcje jak dodać i aktywować karty do portfela cyfrowego Samsung otrzymamy włączając aplikację!

Niestety! W Polsce aplikacja Samsung Wallet jest niedostępna! Można jednak zakładać, że gdy w końcu pojawi się w Polsce, nie będzie się różniła w obsłudze. Niewiadomą pozostaje kwestia dokumentów tożsamości. Na wyjaśnienie tej sprawy musimy poczekać.

Funkcje i możliwości Samsung Wallet

Samsung Wallet to portfel elektroniczny z założenia kierowany do użytkowników urządzeń marki Samsung. Jest to znaczne ułatwienie w korzystaniu z płatności online i zbliżeniowych, bez konieczności sięgania po kartę czy gotówkę.

Funkcje Samsung Wallet dzielimy na dwie części:

 • moduł Samsung Pay - płatności kartami stacjonarnie i w Internecie,
 • moduł Samsung Pass - dokumenty tożsamości, zarządzanie hasłami, wirtualne klucze do inteligentnego domu i auta (tylko wybrane modele), karta szczepień (Vaccine Pass).

Ile kosztuje korzystanie z Samsung Wallet?

Samsung Wallet jest darmową aplikacją, dostępną w 20 krajach: Korea Południowa, Chiny, Francja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy, Bahrajn, Dania, Finlandia, Katar, Kazachstan, Kuwejt, Norwegia, Oman, RPA, Szwajcaria, Szwecja, Wietnam i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Banki współpracujące z Samsung Wallet

Samsung Wallet nie współpracuje bezpośrednio z bankami, a z dostawcami kart płatniczych Mastercard oraz VISA. Oczywiście, nie wszystkie banki mogą zezwalać na dodanie karty do portfela elektronicznego Samsung. Zakładamy, że w Polsce (gdy już aplikacja będzie dostępna) Samsung Wallet będzie dostępny dla klientów wszystkich banków.

Bezpieczeństwo Samsung Wallet

Samsung gwarantuje wysokie bezpieczeństwo korzystania ze swojego portfela elektronicznego. Marka funkcjonuje na rynku nowoczesnych technologii od wielu lat, i od wielu lat rozwija system zabezpieczeń przetwarzania i przechowywania danych.

Po warunkiem, że Ty jako użytkownik będziesz przestrzegał zasad bezpieczeństwa: korzystał z silnych haseł, chronił swój PIN i pilnował swoich urządzeń (również w kwestii posiadania aktualnego oprogramowania antywirusowego), korzystanie z Samsung Wallet będzie całkowicie bezpieczne.

Wady i zalety Samsung Pay

Wady:

 • Samsung Wallet jest niedostępny w Polsce.
 • Brak zapowiedzianej daty dostępu aplikacji.

Zalety:

 • Łatwe, szybki i bezpieczne płatności mobilne i online.
 • Wszystkie karty w jednym miejscu.
 • Możliwość dodania kart płatniczych, lojalnościowych oraz dokumentów tożsamości.
 • Funkcja wirtualnych kluczy do domu i auta.

Samsung Pay - podsumowanie

Samsung Pay oraz Samsung Pass - Samsung Wallet to portfel elektroniczny, dedykowany użytkownikom urządzeń Samsung. Z pomocą aplikacji można bezpieczniej, szybciej i łatwiej dokonywać płatności oraz korzystać z usług, dzięki stałemu dostępowi do kart i haseł, bez potrzeby ich fizycznego posiadania czy zapamiętywania szyfrów, kodów PIN i loginów. Niestety Samsung Wallet nie jest jeszcze dostępny dla użytkowników w Polsce.

Często zadawane pytania

Czy z Samsung Pay można korzystać bez dostępu do internetu?
Tak, z aplikacji można korzystać nawet bez włączonej transmisji danych.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5