PayPal - płatności urządzeniami mobilnymi
akredo.plPłatnościPłatności mobilinePortfel elektroniczyPayPal - płatności urządzeniami mobilnymi

PayPal - płatności urządzeniami mobilnymi

PayPal to rozwiązanie problemu wysokich prowizji za przewalutowanie! Jednak nie tylko ze względu na niskie opłaty warto zacząć korzystać z portfela wirtualnego PayPal! jest to gwarancja szybkich, wygodnych i bezpiecznych płatności przez Internet, w aż 25 walutach na 200 rynkach! Sprawdź dlaczego warto założyć PayPal!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 25.11.2022 r

Czym jest PayPal?

PayPal to połączenie portfela elektronicznego z kontem osobisty, które umożliwia szybkie i bezpieczne płatności online. Jest to usługa rozpoznawana i wykorzystywana na całym świecie - aktualnie jest aktywnych 277 mln użytkowników. Z pomocą PayPal można zrobić zakupy w 25 walutach w ponad 200 krajach, wysłać pieniądze dowolnemu użytkownikowi PayPal oraz żądać zapłaty.

Do portfela elektronicznego PayPal można dodać dowolną kartę debetową lub kredytową, powiązać konto PayPal z kontem osobistym w banku lub po prostu doładować konto. Konto PayPal nie posiada numeru - jest identyfikowane po adresie e-mail.

Jak działa PayPal?

PayPal to system oferujący szybsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze otrzymywanie i wysyłanie płatności online. Rozwiązanie płatnicze dostępne jest dla firm oraz osób prywatnych posiadających:

 • aktualny adres e-mail,
 • dostęp do Internetu poprzez komputer, laptop lub inne urządzenie mobilne,
 • aktywne źródło finansowania płatności online, dodane do portfela PayPal.

Konto PayPal można obsługiwać przez aplikację mobilną dostępną na urządzenia z systemem iOS oraz Android. PayPal nie umożliwia płatności zbliżeniowych.

Jak korzystać z PayPal?

Aby zacząć korzystać z wygodnego portfela PayPal:

 1. Zarejestruj się bezpłatnie, podając adres e-mail, imię, nazwisko i adres.
 2. Zweryfikuj swoją tożsamość online.
 3. Powiąż swoje rachunki bankowe, karty debetowe lub kredytowe z kontem PayPal.
 4. Wybierz PayPal jako metodę płatności i pomiń etap wprowadzania danych finansowych na stronie sklepu. Wystarczy, że zapamiętasz login i hasło logowania do portfela elektronicznego - nie musisz wpisywać danych z karty! 
 5. Zaloguj się do PayPal i zapłać błyskawicznie za swoje zakupy.

W PayPal można uruchomić konto osobiste lub konto firmowe. Daje to możliwość płacenia za zakupy w sklepach internetowych działające na skalę globalną, przeprowadzanie rozliczeń za realizację zleceń B2B oraz jako freelancer.

Funkcje i możliwości PayPal

PayPal to połączenie konta osobistego z portfelem elektronicznym, dzięki któremu można wygodnie i bezpiecznie płacić za usługi i zakupy online. PayPal oferuje dwa typy konta, które mają nieco inne przeznaczenie.

Konto osobiste PayPal umożliwia:

 • Zakupy przez Internet w milionach sklepów na całym świecie.
 • Wysyłanie i odbieranie płatności z prawie całego świata.
 • Bezpieczne zakupy dzięki ochronie kupujących.

Konto firmowe PayPal umożliwia:

 • Wysyłanie i odbieranie płatności jako firma.
 • Bezpieczne transakcje dzięki ochronie sprzedających przeciw oszustom z całodobowym monitoringiem, siedem dni w tygodniu.
 • Korzystanie z portfela elektronicznego bez dodatkowej konfiguracji i ukrytych lub comiesięcznych opłat.

Ile kosztuje korzystanie z PayPal?

Założenie konta i większość płatności w PayPal są bezpłatne. PayPal umożliwia darmowe płatności za zakupy online w przypadku transakcji w PLN do odbiorcy w Polsce lub płatności w EUR do odbiorcy na terenie Unii Europejskiej.

Jeśli występują opłaty to są one naliczane przed dokonaniem transakcji - klient jest informowany o kosztach przed zatwierdzeniem płatności. Opłat wymagają tylko niektóre operacje wysyłanie pieniędzy z karty kredytowej oraz przelewy zagraniczne.

Banki współpracujące z PayPal

PayPal umożliwia dodanie dowolnej karty debetowej lub kredytowej, jak udzielenie dostępu do salda konta osobistego lub firmowego, dowolnego banku działającego w Polsce.

Nawet jeśli Twój bank lub PayPal nie umożliwia podłączenia karty lub konta, konto PayPal możesz zasilić wykonując przelew lub korzystając z karty przedpłaconej! Karty doładowujące PayPal możesz kupić np. w sklepach sieci Empik.

Bezpieczeństwo PayPal

PayPal zapewnia bezpieczeństwo transakcji na najwyższym poziomie! PayPal zabezpiecza wszystkie Twoje dane oraz dane używanych kart i konta. Logowanie do aplikacji i przelewy pieniędzy wymagają odpowiedniej autoryzacji.

Nie musisz podawać danych z karty płatniczej przy każdej płatności, ani logować się do bankowości elektronicznej! Wystarczy, że wybierzesz płatność PayPal, a transakcji dokonasz jednym kliknięciem za potwierdzeniem kodem SMS lub e-mail.

Każda transakcja jest monitorowana. Klient ma możliwość śledzenia płatności i sprawdzenia jej statusu. W przypadku niewywiązania się sprzedawcy z umowy, możesz liczyć na wsparcie PayPal w wyjaśnieniu sprawy i pomoc w odzyskaniu utraconych środków.

Wady i zalety PayPal

Wady:

 • Opłaty za przelewy zagraniczne.
 • Brak płatności zbliżeniowych.

Zalety:

 • Wygodne i bezpieczne płatności internetowe.
 • Możliwość połączenia z kontem osobistym.
 • Łatwe korzystanie z płatności.
 • Szybkie transakcje w zaufanych sklepach.
 • Wsparcie PayPal w przypadku nieudanej transakcji.
 • Błyskawiczne przelewy PLN w Polsce oraz EUR w UE.
 • Darmowa rejestracja i korzystanie z podstawowych funkcji.

PayPal - podsumowanie

PayPal to portfel elektroniczny znany i akceptowany na całym świecie! Z pomocą płatności internetowych PayPal szybko i bezpiecznie zrealizujesz transakcje w aż 25 walutach! Przelewy PLN oraz EUR są całkowicie darmowe, jedynie w przypadku przewalutowania transakcji należy spodziewać się kosztów. PayPal przedstawi wszystkie opłaty przed zatwierdzeniem transakcji.

Jest to rozwiązanie, które zainteresuje osoby poszukujące bezpiecznej metody płatności w zagranicznych sklepach. W Polsce PayPal nie jest tak popularny, jednak jeśli chcemy wygodnie korzystać ze sklepów internetowych na całym świecie, jest to jedno z najlepszych rozwiązań.

 

Często zadawane pytania

Czy z PayPal można korzystać bez dostępu do Internetu?
Nie, PayPal to portfel wirtualny służący do płatności online. Dostęp do Internetu jest konieczny.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5