Masterpass - płatności urządzeniami mobilnymi
akredo.plPłatnościPłatności mobilinePortfel elektroniczyMasterpass - płatności urządzeniami mobilnymi

Masterpass - płatności urządzeniami mobilnymi

Masterpass by Mastercard to idealne rozwiązanie dla tych, którzy płacą kartą za zakupy przez Internet. Nie musisz za każdym razem wpisywać danych z karty! Wystarczy raz dodać kartę do portfela Masterpass, by szybko, łatwo i bezpiecznie płacić za zakupy online! Sprawdź jak to działa!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 25.11.2022 r

Czym jest Masterpass?

Masterpass to portfel elektroniczny stworzony przez Mastercard, służący do szybkich płatności za zakupy online. Masterpass umożliwia dodanie kart debetowych i kredytowych Mastercard, Maestro a także VISA.

Masterpass gwarantuje szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze płatności online. Nie musisz podawać danych z karty za każdym razem, przy każdej pojedynczej płatności. Jeśli często płacisz za zakupy w Internecie kartą płatniczą, aplikacja Masterpass jest stworzona dla Ciebie.

Wszystkie dane kart i płatności są przechowywane w jednej wspólnej, bezpiecznej lokacji. Wystarczy pamiętać hasło i login, aby dowolnie płacić wszystkimi kartami płatniczymi przez Internet.

Jak działa Masterpass?

Zadaniem portfela jest bezpieczne przechowywanie danych kart płatniczych i błyskawiczne płatności, bez sięgania po rzeczywisty portfel i przepisywania danych z karty przy każdych zakupach.

Możesz płacić kartą za zakupy w dowolnym miejscu na Ziemi, w dowolnym sklepie internetowym akceptującym portfel Masterpass. Zapomnij o noszeniu karty przy sobie

Wystarczy, że zalogujesz się do Masterpass i szybko zapłacisz dodaną do portfela kartą.

Jak korzystać z Masterpass?

Pierwszym krokiem do korzystania z portfela elektronicznego jest rejestracja profilu klienta. Zrobisz to na stronie internetowej Masterpass lub w aplikacji mobilnej.

 1. Kliknij „Zarejestruj się” a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
 2. Podaj dane osobowe i kontaktowe oraz ustal hasło logowania do Masterpass.
 3. Potwierdź swój numer telefonu - wprowadź kod otrzymany w wiadomości SMS.
 4. Podaj dane karty płatniczej, której chcesz używać przez Masterpass. Kartę możesz zmienić w dowolnym momencie.
 5. Zweryfikuj swoją kartę - podaj kod autoryzacyjny z banku lub wpisz kwotę blokady.
 6. Gotowe! Możesz płacić kartą online z portfelem Masterpass!

Płatności Masterpass dokonasz w sklepach internetowych, gdzie widnieje przycisk Masterpass na stronie z płatnością. Wybierz płatność Masterpass, podaj dane logowania, wpisz kod SMS i dokonaj płatności błyskawicznej kartą!

Funkcje i możliwości Masterpass

Portfel elektroniczny Masterpass ma wiele funkcji, które ułatwią Ci korzystanie z płatności kartą przez Internet:

 • Zaufane sklepy - w Masterpass możesz wybrać sklepy, w których często robisz zakupy i realizować płatności bez konieczności logowania na swój profil! Sklepy możesz dodawać i usuwać w dowolnym momencie.
 • Szybkie zakupy poniżej 20 zł - płatności online za zakupy poniżej wskazanej kwoty nie wymagają podawania kodu SMS. Ze względów bezpieczeństwa od czasu do czasu można zostać poproszony o wpisanie kodu.
 • Promocje - dla użytkowników Masterpass dostępne są specjalne promocje w postaci rabatów i kodów zniżkowych na zakupy w wybranych sklepach.

Ile kosztuje korzystanie z Masterpass?

Korzystanie z portfela elektronicznego Masterpass jest darmowe. Jedyny koszt związany z obsługą Masterpass występuje przy rejestracji. Podczas zakładania profilu klienta zostaniemy poproszeni o “zamrożenie” 1 lub 2 zł na dodawanej karcie płatniczej, w celu weryfikacji danych tożsamości i potwierdzenia rejestracji.

Banki współpracujące z Masterpass

Masterpass obsługuje wszystkie karty płatnicze Mastercard, Maestro i VISA wydane przez banki w Polsce. W niektórych przypadkach można napotkać ograniczenia postawione przez wystawców kart lub organizacje płatnicze.

Bezpieczeństwo Masterpass

Nad bezpieczeństwem Masterpass czuwa Mastercard - operator płatniczy działający na całym świecie. Dane z kart nie są przechowywane na żadnym z Twoich urządzeń. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa Masterpass stosuje następujące środki:

 • Weryfikacja każdej płatności - każdą płatność powyżej 20 zł (a także losowe płatności poniżej tej kwoty) wymagają potwierdzenia PINem lub hasłem.
 • Zaawansowana ochrona danych - Twoje dane oraz dane kart są dostępne tylko dla Ciebie.
 • Użytkownik nie ponosi odpowiedzialności za nieautoryzowane transakcje.

Wady i zalety Masterpass

Wady:

 • Masterpass obsługuje tylko płatności online.

Zalety:

 • Szybkie płatności za zakupy przez Internet.
 • Darmowe korzystanie z płatności.
 • Możliwość przypisania dowolnej karty Mastercard, Maestro lub VISA.
 • Szybkie płatności do 20 zł bez wpisywania kodu.
 • Funkcja zaufanych sklepów - zakupy bez weryfikacji.
 • Promocje i kody rabatowe dla użytkowników.

Masterpass - podsumowanie

Masterpass to wirtualny portfel dedykowany osobom, które za zakupy internetowe płacą kartą płatniczą. Niestety, portfel Masterpass nie umożliwia płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych.

Dzięki Masterpass by Mastercard możesz szybko zapłacić kartą debetową lub kredytową w sklepach online, bez wpisywania numeru karty, kodu CVV i daty jej ważności. Wystarczy zalogować się na profil Masterpass i podać kod SMS. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpieczne.

 

Często zadawane pytania

Czy z Masterpass można korzystać bez dostępu do Internetu?
Nie, gdyż Masterpass służy właśnie do realizowania płatności za zakupy online.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5