ecoPayz - płatności urządzeniami mobilnymi
akredo.plPłatnościPłatności mobilinePortfel elektroniczyecoPayz - płatności urządzeniami mobilnymi

ecoPayz - płatności urządzeniami mobilnymi

Często korzystasz z przelewów walutowych? Poznaj ecoPayz - konto internetowe do realizowania przelewów online na całym świecie! Z pomocą tej usługi praktycznie za darmo (zapłacisz tylko za koszt przewalutowania) zapłacisz za zakupy lub usługę w dowolnym kraju wykonując przelew z rachunku ecoPayz na rachunek innego użytkownika usługi! Sprawdź jak to działa!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 03.01.2023 r

Czym jest ecoPayz?

ecoPayz to bezpieczne usługi płatności online. Zarejestrowany i zweryfikowany użytkownik może dokonywać płatności z pomocą ecoPayz konta na całym świecie w 50 różnych walutach, z pomocą 10 darmowych rachunków walutowych. Usługa jest kierowana zarówno do użytkowników indywidualnych jaki i klientów biznesowych.

Do obsługi konta ecoPayz można uzyskać kartę płatniczą Mastercard i dowolnie płacić kartą, środkami zebranymi na rachunkach, do których przypisana jest karta. Aby ją otrzymać trzeba zweryfikować swoją tożsamość i posiadać odpowiedni standard konta ecoPayz. Jak to zrobić? Tłumaczymy poniżej.

Jak działa ecoPayz?

ecoPayz to konto online z możliwością założenia do 10 rachunków walutowych, możliwych do prowadzenia w 50 wybranych walutach. W ramach usług konta ecoPayz można realizować przelewy pomiędzy kontami użytkowników ecoPayz - w dowolnym kraju, w dowolnej walucie. Te usługi mamy dostępne praktycznie za darmo.

Konto ecoPayz jest oferowane w kilku standardach: Classic, Silver, Gold, Platinum oraz VIP. Zależnie od wariantu konta dostępne są różne limity konta oraz płatności czy koszty przewalutowania transakcji. W celu uzyskania dostępu do wyższych standardów konta należy zweryfikować swoją tożsamość i adres, a przy rachunkach najwyższego standardu dodatkowo wypełnić wymagania odnośnie salda na koncie i regularnego korzystania z usług.

ecoPayz założysz za darmo. Należy jednak pamiętać, że firma nalicza prowizję za wpłatę pieniędzy na rachunek i transakcje z pomiędzy rachunkami ecoPayz a bankowymi. Niezależnie od wariantu konta wpłata pieniędzy na konto ecoPayz prowizja wynosi od 0 do 10% - dokładny koszt transakcji wyświetli się podczas zlecania przelewu.

Jak korzystać z ecoPayz?

Podstawowe konto Classic ecoPayz pozwala za darmo wykonywać przelewy pomiędzy rachunkami ecoPayz należącymi do Ciebie oraz innych zarejestrowanych osób. Jako klient podstawowego rachunku mamy ograniczone możliwości. Nie możemy np. korzystać z przelewów na rachunki bankowe czy transferować pieniędzy pomiędzy swoimi rachunkami ecoPayz.

Aby uzyskać tę możliwość wystarczy zweryfikować swoją tożsamość i adres zamieszkania. Po weryfikacji konta Twoje konto zostanie ulepszone do poziomu ecoPayz Silver i zyskasz dostęp do wszystkich funkcji usługi.

Jak już wspominaliśmy - konto ecoPayz najbardziej przydaje się do realizowania transakcji pomiędzy rachunkami w ramach usługi. Przelewy do innych podmiotów zawsze są objęte dodatkową prowizją.

Funkcje i możliwości ecoPayz

Gdy już aktywujemy swoje konto ecoPayz warto od razu zweryfikować swoją tożsamość, aby zmienić wariant Classic na Silver. ecoPayz Silver zapewnia dostęp do wszystkich funkcji, do czego zaliczamy:

 • dostęp do 10 rachunków walutowych w 50 walutach,
 • zbliżeniowa karta płatnicza Mastercard,
 • szybkie i darmowe przelewy online na całym świecie na rachunki ecoPayz za darmo,
 • usługa przewalutowania na korzystnych warunkach,
 • darmowe przekazy Western Union,
 • płatne przelewy na konta bankowe.

Ile kosztuje korzystanie z ecoPayz?

Konto ecoPayz założysz całkowicie za darmo. Co więcej, ecoPayz nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, ani za przelewy między rachunkami ecoPayz - pod warunkiem min. jednej aktywności miesięcznie. W innym wypadku opłata za konto ecoPayz wynosi 1,50 EUR za miesiąc braku aktywności.

Do podstawowych kosztów korzystania z ecoPayz zaliczamy:

 • prowizja za wpłatę pieniędzy na konto ecoPayz od 0 do 10%, zależnie od metody wpłaty, waluty i regionu użytkownika,
 • opłata za przewalutowanie: Classic i Silver: 2,99%, Gold i Platinum: 1,49% oraz VIP: 1,25%,
 • opłata za przelew na konto bankowe.

Banki współpracujące z ecoPayz

ecoPayz umożliwia realizowanie przelewów bankowych, jednak tej współpracy nie można nazwać korzystną. Każdy przelew na konto bankowe zrealizowany z rachunku ecoPayz wiąże się z opłatą! W przypadku przelewów w EURO należy liczyć się z opłatą na poziomie 4,90-10 EUR.

Nie zmienia to faktu, że z konta ecoPayz można wykonać przelew do dowolnego banku w Polsce i na świecie. Zalecamy korzystać z przelewów w ostateczności. Jeśli odbiorca przelewu nie posiada konta w ecoPayz warto skorzystać z darmowego przekazu Western Union!

Bezpieczeństwo ecoPayz

ecoPayz kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo transakcji i wykorzystuje najnowsze, najlepsze zabezpieczenia. Wszystkie dane dotyczące konta oraz transakcji są szyfrowane z wykorzystaniem protokołu Secure Sockets Layer lub Transport Layer Security.

Stosując elektroniczne, operacyjne i fizyczne środki bezpieczeństwa, ecoPayz dodaje warstwę zabezpieczeń chroniących konta przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i atakami hakerskimi. Tak czy inaczej należy zachowywać zasady bezpieczeństwa korzystając z silnych haseł i rozporządzając swoimi danymi rozważnie!

Wady i zalety ecoPayz

Wady:

 • Prowizja za wpłaty w każdy sposób
 • Opłata za brak aktywności: 1,50 EUR/miesięcznie
 • Opłata za przelewy bankowe

Zalety:

 • Darmowa rejestracja konta
 • Darmowe przelewy między kontami ecoPayz
 • Niska opłata za przewalutowanie
 • 10 rachunków walutowych, do wyboru 50 walut
 • Darmowe przekazy Western Union
 • Szybkie i bezpieczne przelewy dla osób indywidualnych i dla biznesu

ecoPayz - podsumowanie

ecoPayz to wirtualne konto dające dostęp do 10 rachunków i aż 50 walut! Z pomocą tej usługi możesz realizować darmowe przelewy walutowe na całym świecie, gdzie zapłacisz tylko za koszt przewalutowania! Warunek jest jeden! Przelewy są darmowe tylko pomiędzy rachunkami ecoPayz!

Największym minusem tej usługi jest fakt, że każda wpłata na konto jest objęta prowizją. Z drugiej strony, usługa musi jakoś na siebie zarabiać! Szczególnie, że korzystanie z ecoPayz może być bardzo opłacalne. Gdy założysz już konto, korzystaj z niego aktywnie i dokładnie zapoznaj się z tabelą kosztów na stronie internetowej ecoPayz!

Często zadawane pytania

Czy z ecoPayz można korzystać bez dostępu do internetu?
Nie, ecoPayz to usługa konta internetowego służąca do realizowania przelewów online. Z drugiej strony, ze środków zebranych na koncie ecoPayz można korzystać z pomocą karty płatniczej, co nie wymaga dostępu do Internetu.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5