Portfel elektroniczny Amazon Pay
akredo.plPłatnościPłatności mobilinePortfel elektroniczyAmazon Pay - płatności urządzeniami mobilnymi

Amazon Pay - płatności urządzeniami mobilnymi

Amazon Pay to portfel elektroniczny, który umożliwi Ci szybkie i wygodne zakupy online w sklepach znajdujących się na terenie USA i niektórych państw w Europie. Sprawdź jak działa ten portfel wirtualny!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 25.11.2022 r

Czym jest Amazon Pay?

Amazon Pay to portfel elektroniczny, który umożliwia płacenie za zakupy w Internecie klientom firmy Amazon. Płatności można dokonywać za pośrednictwem urządzeń mobilnych, komputerów oraz za pośrednictwem Alex’y - głośnik inteligentny, który umożliwia dokonywanie “płatności głosowo”.

Amazon Pay przyda się szczególnie osobom, które często robią zakupy w zagranicznych sklepach, którym zależy na bezpiecznym procesie. Opłata za płatność walutową jest bardzo niska.

Portfel cyfrowy Amazon służy do realizowania płatności w trzech walutach: USD, EUR oraz GBP. Amazon Pay to gwarancja szybkiej i bezpiecznej transakcji, bez podawania danych wrażliwych z karty płatniczej.

Jak działa Amazon Pay?

Z płatności Amazon może korzystać każda osoba, która posiada aktywne konto Amazon. Płatności można dokonywać w przeglądarce internetowej na komputerach oraz na urządzeniach mobilnych.

Portfel wirtualny Amazon umożliwia płatności we wszystkich sklepach oznaczonych symbolem Amazon Pay. Płatności są powszechnie akceptowane w sklepach działających na terenie USA oraz niektórych krajów w Europie.

Jak korzystać z Amazon Pay?

Portfel elektroniczny Amazon Pay służy do szybkich płatności online. Niestety nie można wykorzystać Amazon Pay w ramach płatności mobilnych. Jak zapłacić z pomocą tego portfela cyfrowego?

 1. Załóż konto Amazon w serwisie internetowym.
 2. Aktywuj funkcję Amazon Pay - dodaj wybraną kartę płatniczą postępując według instrukcji na ekranie.
 3. Sprawdź czy wybrany przez Ciebie sklep akceptuje płatności Amazon Pay.
 4. Dokonaj zamówienia a jako metodę płatności wybierz portfel Amazon Pay.
 5. Zatwierdź płatność logując się do Amazon.

Podstawową funkcją Amazon Pay jest wygodna płatność za zakupy przez Internet, bez wpisywania danych z karty. Ciekawą funkcją dodatkową niedostępną w innych portfelach elektronicznych jest płatność głosowa.

Użytkownicy głośnika inteligentnego Alexa mogą zrealizować zakupy, dokonując płatności wypowiadając komendę głosową! Jest to niezwykła innowacja, która jeszcze bardziej usprawnia zakupy online.

Ile kosztuje korzystanie z Amazon Pay?

Amazon Pay służy do płatności walutowych przeliczanych na EUR, USD lub GBP. Każda transakcja jest objęta opłatą za przewalutowanie, różne dla operatorów kart płatniczych. Podstawowe stawki prowizyjne wyglądają następująco:

Amazon Pay służy do płatności walutowych przeliczanych na EUR, USD lub GBP. Każda transakcja jest objęta opłatą za przewalutowanie, różne dla operatorów kart płatniczych. Podstawowe stawki prowizyjne wyglądają następująco:

Mastercard 0,10€ + 0.80% + Interchange++

Visa 0,10€ + 0.80% + Interchange++

American Express 0,10€ + 0.80% + 3.95%

Interchange++ jest to model wyceny, który pozwala wycenić koszt transakcji po aktualnie obowiązujących przeliczeniach walutowych. Dzięki temu, możesz poznać dokładny koszt transakcji jeszcze przed jej zakończeniem.

Banki współpracujące z Amazon Pay

Do portfela elektronicznego Amazon Pay można dodać wszystkie karty wydane przez operatorów: Visa, Mastercard oraz American Express. To jaki bank wydał daną kartę nie ma większego znaczenia.

Bezpieczeństwo Amazon Pay

Portfel wirtualny Amazon Pay korzysta z szeregu zabezpieczeń, które pomagają uzyskanie zwrotu w przypadku nieudanych zakupów. Dane z karty dodanej do portfela Amazon są całkowicie bezpieczne. Amazon wykorzystuje je jedynie do zrealizowania zleconej transakcji.

Cały proces płatności jest zabezpieczony systemem 3DSecure. Każda płatność wymaga autoryzacji - w tym przypadku jest to zalogowanie do konta Amazon.

Wady i zalety Amazon Pay

Wady:

 • Tylko płatności przez Internet
 • Opłaty za przewalutowanie

Zalety:

 • Łatwe dodawanie karty do portfela
 • Szybkie płatności mobilne potwierdzane kodem
 • Funkcja zakupów głosowych z głośnikiem Alexa
 • Wysoki standard zabezpieczeń

Amazon Pay - podsumowanie

Amazon jest pionierem nowych rozwiązań przy zakupach online. Amazon Pay to jeden z pierwszych portfeli, który umożliwia realizowanie płatności na skalę międzynarodową. Niestety, polskim klientom przyda się on tylko w przypadku zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. W Polsce Amazon Pay nie jest dostępny jako podstawowa forma płatności.

 

Często zadawane pytania

Czy z Amazon Pay można korzystać bez dostępu do Internetu?
Nie, Amazon Pay służy tylko do płatności online.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5