Pożyczki z komornikiem - gdzie otrzymasz gotówkę do ręki
akredo.plZadłużeniaKomornikPożyczki z komornikiem - gdzie otrzymasz gotówkę do ręki

Pożyczki z komornikiem - gdzie otrzymasz gotówkę do ręki

Czy każdy pożyczkodawca udziela pożyczki dla klienta z komornikiem? Co jest ważne przy weryfikacji klienta w trudnej sytuacji? Jaką pożyczkę wybrać aby otrzymać pieniądze do ręki? Sprawdź i dowiedz się czy jest dla Ciebie szansa!

Sylwia Przyboś
Sylwia Przyboś, 25.11.2022 r

Gdzie można dostać pożyczkę z komornikiem?

Jedyną szansą dla klienta, który posiada komornika są pożyczki pozabankowe. Firmy, które udzielają chwilówek online oraz pożyczek na raty nie stawiają tak restrykcyjnych wymagań jak banki. Należy wiedzieć, że osoba, która jest w trakcie postępowania windykacyjnego lub komorniczego nie ma szansy na otrzymanie kredytu bankowego. 

Nie należy jednak oczekiwać, że otrzymamy każdą pożyczkę pozabankową, na każdą kwotę i bez pytań o zadłużenie komornicze. Pamiętaj, instytucje pożyczkowe również sprawdzają zdolność kredytową i wymagają potwierdzenia dochodu.

Dlaczego pożyczka z komornikiem jest możliwa w firmach pozabankowych?

Pozabankowe firmy pożyczkowe stosują bardziej elastyczne zasady udzielania pieniędzy na kredyt i akceptują klientów z niższą zdolnością kredytową. Uzyskanie pożyczki jest możliwe nawet w przypadku zadłużenia komorniczego, w sytuacji, gdy urzędnik zajął nasze konto i regularnie zabiera część naszego dochodu. Czasami konieczne może być skorzystanie z usług pożyczkodawców, którzy oferują:

  • pożyczki z gwarantem - osoba posiadająca zdolność kredytową poświadcza naszą wypłacalność i podejmuje ryzyko obarczenia skutkami niespłacenia długu,
  • pożyczki pod zastaw - pożyczkodawca gwarantuje bezpieczeństwo swojego interesu przez ustanowienie zabezpieczenia na majątku klienta np. samochodzie, ziemi lub mieszkania.

Weryfikacja tożsamości i wypłacalności osób w trudnej sytuacji finansowej

Każda firma pożyczkowa weryfikuje klientów w celu sprawdzenia tożsamości oraz wypłacalności. Weryfikacja tożsamości to tylko formalność i można ją przejść na kilka różnych sposobów: przez Internet, przez telefon lub osobiście przy odbiorze gotówki. 

Sprawdzenie wypłacalności to inna kwestia, na którą składa się wiele czynników: dochody, bieżące wydatki, wysokość długów - w tym informacja o egzekucji komorniczej, liczba osób na utrzymaniu. 

Co ciekawe, większą przeszkodą w otrzymaniu potrzebnej pożyczki niż obciążenie komornicze będzie całkowity brak dochodu! Jeśli jednak mamy zatrudnienie i wykażemy pożyczkodawcy, że możemy spłacić dług - możemy otrzymać gotówkę nawet w bardzo trudnej sytuacji. W tym przypadku znaczenie ma do jakiej firmy pożyczkowej się zgłosimy i jaką pożyczkę wybierzemy.

Jaką pożyczkę wybrać aby uniknąć zajęcia przez komornika?

Ubiegając się o pożyczkę online należy pamiętać, że większość firm przelewa pieniądze na konto. Pieniądze z pożyczki mogą więc zostać zajęte przez komornika! Jedynie nieliczne firmy pożyczkowe umożliwiają podjęcie pożyczki z komornikiem w taki sposób, aby urzędnik nie mógł zająć dodatkowo pozyskanych środków. 

Aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, gdy po podpisaniu umowy pożyczki stracić dostęp do pieniędzy warto wybrać instytucje, które udzielają pożyczek do ręki. Można wyróżnić dwie podstawowe metody uniknięcia zajęcia gotówki z pożyczki: 

  • pożyczka z obsługa w domu,
  • pożyczka z wypłatą na czek GIRO.

Pożyczka z komornikiem w domu klienta

Pożyczki z obsługą domową to świetna metoda na otrzymanie potrzebnej gotówki mimo ciążącego komornika. Pożyczki domowe mają dwie zalety ważne w przypadku szukania pożyczki z komornikiem:

  • pieniądze dostajemy do ręki - komornik nie dowie się o fakcie otrzymania gotówki,
  • spłata długu przebiega w podobny sposób, w trakcie wizyt domowych - również nie musimy korzystać z konta. 

Sam proces weryfikacji klienta w przypadku pożyczek w domu przebiega nieco inaczej. Ta odbywa się na podstawie rozmowy z klientem, dzięki której ekspert pożyczkowy może dopasować idealne rozwiązanie finansowe. 

Pożyczka z komornikiem z wypłatą na czek GIRO

Jeśli chcemy uniknąć kontaktu z pożyczkodawcą możemy pozostać przy pożyczce online i wybrać weryfikację oraz wypłatę gotówki przez czek GIRO. Proces wnioskowania i weryfikacji przebiega tak samo jak przy zwykłej pożyczce przez Inernet, z tą różnicą, że z pominięciem weryfikacji konta bankowego. 

Gotówkę otrzymamy na oświadczenie o dochodach, a nasza tożsamość zostanie sprawdzona przez pracownika poczty lub banku.

Czy pożyczki prywatne to bezpieczne rozwiązanie dla osób obciążonych komornikiem?

Ostatnią szansą dla osób, które mają problem z komornikiem, który zajął konto są pożyczki prywatne. Jest to ostatnia deska ratunku dla klientów odrzuconych również przez firmy pozabankowe. 

Pożyczka prywatna daje praktycznie 100% pewność otrzymania gotówki. Wynika to z faktu, że większość prywatnych osób pożyczających pieniądze nie sprawdza zdolności kredytowej oraz statusu zadłużenia. Mogą oni równie dobrze nie wiedzieć, że posiadamy komornika na koncie. 

Czy jest to bezpieczne i jedyne rozwiązanie dla ludzi z komornikiem? My odradzamy korzystanie z pożyczek, od podmiotów oraz osób niesprawdzonych i niezarejestrowanych w KNF. Nawet jeśli musisz skorzystać z takiej pożyczki - bądź bardzo ostrożny! Zażądaj sporządzenia umowy w dwóch egzemplarzach i dokładnie zapoznaj się z jej warunkami! 

Pożyczki z komornikiem - podsumowanie

Firmy pożyczkowe bardzo często akceptują klientów z komornikiem. Wystarczy spełnić podstawowe warunki i wykazać chociaż minimalny dochód. Pożyczkę możesz otrzymać przez Internet, jednak w niektórych przypadkach konieczne będzie spotkanie z doradcą. 

Każdy klient jest traktowany indywidualnie, przez co trudno jest ocenić kto otrzyma pożyczkę a kto nie. Nawet fakt posiadania komornika, który zajął nam konto i poinformował o naszych długach bazy dłużników nie musi przekreślać szansy na otrzymanie potrzebnej gotówki. 

 

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Zadaj pytanie