Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Jak uzyskać tani i dobry kredyt? Sprawdź jak nie odkładać marzeń na później

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,75 / 4 osób

Jak otrzymać kredyt na najlepszych warunkach? Dobry plan to podstawa. Sprawdź jak się dobrze przygotować do pierwszego kredytu i nie odkładać marzeń na później!

  1. Jak nie odkładać marzeń na później czyli dobre życie na kredycie
  2. Motywacja kredytowa czyli o czym pamiętać starając się o kredyt marzeń?
  3. Jak wziąć rozsądny kredyt?

Gdzie leży różnica między marzeniami a planami? W podejściu do ich realizacji. Snując wizje o wymarzonym domu czy wakacjach, kreujemy pewne pragnienia. Poświęcając czas na sprawdzenie ofert i cen w rzeczywistości – tworzymy plan i zbliżamy się do realizacji naszego marzenia. Marzenie staje się planem, a plan – gotowym celem do zrealizowania!

Marzenia na kredyt z kredytem marzeń

Bezterminowe odkładanie marzeń na później zazwyczaj kończy się brakiem ich realizacji. Sytuacja, gdy bez wyrzeczeń stać nas na ich spełnienie, najczęściej leży w sferze… marzeń. Rzeczywistość plasuje się tak, że w codziennej gonitwie zapominamy o tym, co dla nas ważne. Obiecujemy sobie, że z naszymi planami poczekamy, gdy będziemy mniej zajęci, gdy zmienimy pracę, gdy dzieci podrosną, gdy odkujemy się po remoncie… Czekając na lepszy moment, możemy się zwyczajnie nie doczekać. A przecież gdzieś tam w środku wiemy, że o marzenia zawsze warto zawalczyć. Jeśli naprawdę wiemy czego chcemy i jesteśmy zdeterminowani, w realizacji marzeń nic nas nie powstrzyma! A już na pewno nie brak niezbędnych funduszy. Realizacja marzeń na kredyt to jeden ze sposobów. Ważne, by kredyt też wyglądał „jak marzenie”.

Motywacja kredytowa czyli jak właściwie ocenić sytuację

Ile kosztuje kredyt

Marzenie. Plan. Cel.

Gdzie leży różnica między marzeniami a planami? W podejściu do ich realizacji. Kiedy snujemy wizje o wymarzonym domu czy wakacjach, kreujemy pewne pragnienia. Gdy oprócz tego poświęcamy czas na sprawdzenie ofert i cen w rzeczywistości – tworzymy pewien plan i zbliżamy się do realizacji naszego marzenia. Marzenie staje się planem. A dobrze przemyślany plan – celem do realizacji.

Określ swoje cele

Bez względu na to czy Twoim celem jest wyjazd na wymarzone wakacje, remont kuchni, kupno mieszkania czy sprzętu do nurkowania – określ go jasno. Znajdź konkretną ofertę, projekt, model. Sprawdź nazwę firmy, wykonawców, materiały, odwiedź biuro, porównaj z konkurencją. Znajdź najlepszą cenę. Popytaj znajomych o ich doświadczenia. Doprecyzuj swój plan najbardziej jak się da. Wnikliwie sprawdzony cel możesz uznać za określony. Czas sprawdzić, jak go osiągnąć.

Ile kosztują marzenia?

Znając cenę rynkową swojego celu, czas uczciwie policzyć kiedy i na jakich zasadach jesteśmy w stanie go zrealizować. Bez wymówek i litości, podsumuj domowy budżet. Sprawdź na czym możesz zaoszczędzić i czy uda się wygenerować dodatkowe środki. Podsumuj je, nawet jeśli to nieduża kwota. Mając świadomość jaką sumą dysponujesz, oblicz brakującą różnicę. Właśnie znalazłeś dokładną sumę, jakiej potrzebujesz do realizacji swojego marzenia.

Margines bezpieczeństwa

Uwzględniając comiesięczne wydatki, załóż kwotę jaką możesz poświęcić w miesiącu na realizację swojego celu. Świadomie lekko ją zaniż, tak na wszelki wypadek, uwzględniając różne nieprzewidziane sytuacje, które mogą mieć miejsce (dodatkowe wydatki na opiekę medyczną, wyprawka szkolna dla dziecka, ślub i wesele przyjaciół itp.). Oceń racjonalnie kwotę maksymalną, którą możesz przeznaczyć na wygodną spłatę kredytu. Do jej wygenerowania wykorzystać możesz szybki kalkulator rat, z którym przetestujesz różne warianty miesięcznej raty.


Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.

Zostaw swój numer i sprawdź ofertę dla Ciebie:lub
Wypełnij wniosek

Rozsądny kredyt na dobrych warunkach

Dobry kredyt to kredyt skrojony na miarę naszych potrzeb. Dopasowany do naszego celu, stylu życia i sytuacji finansowej. Wygodny w comiesięcznych ratach. Realny do spłaty. Jak poruszać się w hermetycznym świecie bankowej terminologii? O czym pamiętać, jak porównywać i o co pytać by uzyskać tani i dobry kredyt, skrojony na miarę naszych marzeń?

kredyt-szyty-na-miare

Zapisz swoje oczekiwania

Znając już zakres oszczędności realnych do wygenerowania i kwotę, której nam brakuje do realizacji celu, przygotuj sobie listę „cech idealnych” swojego kredytu. Z taką listą będzie Ci łatwiej odnaleźć się na rozmowie z bankiem lub pośrednikiem. Nazywając problematykę, jaką chcesz poruszyć swoimi słowami, ułatwisz konsultantowi zrozumienie Twoich potrzeb i dobór oferty czy terminologii zrozumiałej i satysfakcjonującej dla Ciebie. Pamiętaj, że w kwestii Twoich finansów nie ma czegoś takiego jak głupie pytania. Masz prawo czegoś nie wiedzieć. A dla własnego dobra zawsze lepiej jest zapytać.

Szybsza spłata raty

Chcesz mieć możliwość szybszej spłaty kredytu – w całości lub w większych transzach, na wypadek większego zastrzyku gotówki? Zaznacz to na samym początku, przed podpisaniem umowy. Nigdy nie wiesz, kiedy los się do Ciebie uśmiechnie.

Promocyjne oprocentowanie na cenzurowanym

Jeśli korzystasz z kredytowych promocji (np. niższego oprocentowania kredytu), przyjrzyj im się wnikliwie. Zadawaj dużo pytań: do kiedy obowiązuje niższe oprocentowanie, jak wygląda spłata rat po ustaniu czasu promocji, jak wysoki procent osiąga rata po czasie promocji, jakie są słabe strony tego rozwiązania itd. Wszystko co Cię niepokoi, zgłaszaj od razu i czekaj na odpowiedź, która da Ci niezbędną wiedzę. Poproś też o prognozę spłaty takiego kredytu.

Koszty kredytu

Zapoznaj się dokładnie z całkowitymi kosztami udzielanego Ci kredytu. Pytaj o wszystkie „opłaty dodatkowe”, w tym wysokość prowizji pobieranej przez bank za samo przyznanie kredytu, jego oprocentowanie oraz koszty ewentualnego ubezpieczenia.

Papierologia stosowana

Dokumenty, zaświadczenia, formularze, billingi… W każdym banku wymagać będą nieco innej dokumentacji poświadczającej Twoją zdolność kredytową. Zapoznaj się dokładnie w tymi wytycznymi i do każdej z placówek podchodź w tym zakresie indywidualnie. Jest to najżmudniejsza z czynności do przygotowania. Nie czując się na siłach w bankowej biurokracji, na tym etapie warto powierzyć kwestie formalne profesjonalistom, którzy poruszają się w temacie jak ryba w wodzie. Akredo bezkosztowo i błyskawicznie złoży za Ciebie wszystkie wymagane procedurami poszczególnych banków dokumenty. Dopilnuje też, by trafiły do Ciebie przefiltrowane i sprofilowane oferty z konkretami, nawet z 8 banków jednocześnie. W dodatku wnioskując w Twoim imieniu do kilku banków jednocześnie Akredo składa wyłącznie jedno zapytanie do BIK-u, dzięki czemu nie ryzykujesz utraty wiarygodności kredytowej i obniżenia tzw. scoringu spowodowanych zbyt dużą ilością zapytań do Biura Informacji Kredytowej. Najtrudniejszy etap poszukiwań kredytu marzeń mamy więc z głowy.

lub
Wypełnij wniosek

Pytania do nas

Pamiętajmy, że nie tylko my będziemy pytać, ale pytać też będą nas. Wiedząc wcześniej jakich pytań od pracownika banku możemy się spodziewać, rozsądniej przefiltrujemy pierwsze banki, które braliśmy pod rozwagę. Jakich pytań z banku możemy się spodziewać?

Czy pożyczała/pożyczał Pani/Pan już pieniądze w naszym banku?

Czy ma Pan/Pani kredyty w innych bankach?

Czy ma Pan/Pani zasądzone inne zobowiązania finansowe?

Czy ma Pani/Pan u nas konto?

Czy dysponuje Pani/Pan zaświadczeniem o aktualnych zarobkach?

Czy pożyczał Pan/Pani kiedyś pieniądze w instytucjach parabankowych?

Czy był Pan/Pani stroną w postępowaniu windykacyjnym?

Jakie raty Panią/Pana interesują?

Czy chce Pan/Pani ubezpieczyć kredyt?

Daj sobie czas

Przy całej otoczce spełniania marzenia i determinacji w osiągnięciu tego celu pamiętaj, że decyzja kredytowa jest poważną decyzją i warto ją dobrze przemyśleć. Daj sobie czas niezbędny do podjęcia najlepszej dla siebie decyzji. Spokojnie zbierz dane, porównaj oferty lub zleć komuś, kto zrobi to za Ciebie – dokładnie i fachowo, jak Akredo. Dzięki temu, po określeniu swoich oczekiwań i celu, otrzymasz wszystkie niezbędne informacje i pełen wachlarz najlepszych ofert kredytowych dopasowanych do Twojego marzenia. Twoją rolą będzie jedynie podjęcie decyzji, która oferta najbardziej Cię satysfakcjonuje. I realizacja marzenia. Od razu! Nie „później” czy „kiedyś”.

Zostaw swój numer i porozmawiaj z Ekspertem:lub
Wypełnij wniosek

2016.12.19 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]