Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Ranking kredytów gotówkowych!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,00 / 3 osób

Kredyt gotówkowy jest to zobowiązanie, które konsument może przeznaczyć na dowolny cel. Ofert kredytów gotówkowych możemy szukać zarówno w internecie, odwiedzając witryny banków, sprawdzając rankingi i kalkulatory kredytowe, jak i udając się do banku osobiście. Poszukując najkorzystniejszej dla siebie oferty, należy zwrócić uwagę na proponowane oprocentowanie, wysokość prowizji i wszelkie ubezpieczenia, ponieważ to właśnie te opłaty tworzą koszt całkowity kredytu. Bank, zanim udzieli nam pożyczki, gruntowanie zbada naszą zdolność kredytową. Jeśli wyda decyzję negatywną, powinniśmy spróbować zmienić parametry kredytu, skonsolidować pozostałe zobowiązania lub złożyć wniosek w innym banku. Chcąc zaoszczędzić swój czas, klient może zaciągnąć kredyt gotówkowy on-line.

  1. Gdzie poszukiwać ofert kredytów gotówkowych?
  2. Co zrobić, jeśli bank nie udzielił nam kredytu gotówkowego?
  3. Jakie koszty ponosimy w związku z kredytem i czy są one obowiązkowe?
  4. Jakie są najkorzystniejsze kredyty gotówkowe?
  5. Czym kredyt gotówkowy on-line różni się od tradycyjnego?

Kredyt gotówkowy jest ofertą, która sprawdzi się niezależnie od potrzeb konsumenta, ponieważ w przeciwieństwie do innych form zadłużenia, które znamy (kredyt mieszkaniowy czy samochodowy), nie musi on deklarować celu, na jaki zaciąga pożyczkę. Pieniądze, które otrzymuje w ramach zobowiązania, może przeznaczyć zarówno na wyjazd wakacyjny, kupno nowego sprzętu RTV czy uregulowanie bieżących wydatków.

Ranking kredytów gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych jest narzędziem, które pomaga konsumentom wstępnie wyselekcjonować najkorzystniejsze dla nich oferty i sprawdzić ich ogólne warunki. Najtańszy kredyt gotówkowy typowany jest co miesiąc na podstawie aktualnych propozycji banków. Tworząc to zestawianie, pod uwagę wzięliśmy proponowane oprocentowanie, wysokość prowizji, ale także maksymalną możliwą do zaciągnięcia kwotę oraz okres kredytowania.

Deutsche Bank kredyt gotówkowy

– Na dowolny cel do 400 000 zł
– Oprocentowanie na poziomie 4,99%
– Prowizja nawet 0%
– Wydłużony okres kredytowania do 96 m-cy

mBank kredyt gotówkowy

– Oprocentowanie na poziomie 8,99%
– Prowizja 11,9%
– Im wyższa kwota kredytu tym niższe oprocentowanie

PKO BP kredyt gotówkowy

– Do 23 000 złotych
– Wypłata nawet w dniu wysłania wniosku
– Oprocentowanie 9,99%
– Prowizja 8,99%

Alior Bank kredyt gotówkowy

– Bez zaświadczeń o dochodach
– Środki na koncie nawet w 1 dzień
– Do 200 000 złotych
– Oprocentowanie 5%
– Bez konieczności ubezpieczenia

Bank Pocztowy kredyt gotówkowy

– Oprocentowanie od 2,49%
– Prowizja od 10,5 %
– Maksymalna kwota 150 000 zł
– Kredyt nawet na 120 miesięcy

Tu znajdziesz propozycje kredytów gotówkowych

Ofert kredytów gotówkowych można szukać w kilku miejscach. Kalkulatory kredytowe, porównywarki czy rankingi kredytów gotówkowych to najpopularniejsze źródła wiedzy na temat dostępnych na rynku pożyczek. Dzięki nim możemy wstępnie wyselekcjonować spośród setek propozycji bankowych tych kilka najciekawszych. Dopiero potem zaczynamy analizować je pod kątem proponowanego oprocentowania, ubezpieczeń, prowizji czy okresu kredytowania, który nas interesuje. Poszukiwanie kredytu gotówkowego w internecie jest wygodną formą na znalezienie tego najkorzystniejszego. Inną możliwością, jest osobiste udanie się do placówki bankowej. To zajmuje o wiele więcej czasu niż przeglądanie witryn, ale ma też swoje plusy. Podczas rozmowy z doradcą możemy dopytać o wszystkie szczegóły, wyjaśnić wszelkie wątpliwości, aby do zobowiązania podejść w pełni świadomie. 


lub
Wypełnij wniosek



Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.

Niestety należy pamiętać o jednej naprawdę ważnej kwestii — żadna z tych opcji nie daje nam wymiernych wartości i parametrów kredytowania, a co najważniejsze nie mamy pewności, że taki kredyt w ogóle otrzymamy.

Zdolność kredytowa jest podstawą do uzyskania kredytu

Dopiero kiedy prawidłowo wypełniony wniosek wpłynie do banku, wtedy ten rozpoczyna procedurę badania naszej zdolności kredytowej. Analizuje nasze dochody, ich źródło, czas do końca umowy, który nie może być krótszy niż okres kredytowania. Następnie sprawdza nasze miesięczne wydatki stałe. Różnica między dochodami i wydatkami nie może być też niższa niż miesięczna rata, którą będziemy płacić. Oczywiście równie ważna, co dochody, jest nasza historia kredytowa, a dokładniej rzetelność, z jaką spłacaliśmy długi w przeszłości. W tym celu bank wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej (BIK) o raport. BIK wystawia każdemu kredytobiorcy ocenę punktową, zwaną też scoringiem. Jest ona wyliczana na podstawie specjalnego algorytmu, porównującego nasz profil z profilem innych klientów, którzy już otrzymali kredyty. Na podstawie otrzymanych informacji bank podejmuje decyzję, czy udzielić nam kredytu, czy jednak jesteśmy niewystarczająco wiarygodni, aby tę pożyczkę otrzymać.

lub
Wypełnij wniosek

Decyzja odmowna z banku i co teraz?

Co zatem może zrobić klient, jeśli bank nie zechce udzielić mu kredytu gotówkowego? Całkowicie zrezygnować ze swoich planów, czy może udać się po pomoc do parabanku? Drugą opcję stanowczo odradzamy, ponieważ takie pożyczki są wysoko oprocentowane, a miesięczna rata mogłaby okazać się zbyt wysoka do spłaty. Tak naprawdę będzie to pierwszy krok do wpędzenia się w tzw. pętlę zadłużenia. Z pewnością nie powinniśmy się poddawać! Jeśli jeden bank nie chce dać nam kredytu, to wcale nie musi oznaczać, że inny tego nie zrobi. Każdy bank ma swoje indywidualne wymagania względem klientów. Zatem można wysłać wniosek do innego banku. Poza tym istnieje jeszcze kilka możliwości, które poprawią naszą zdolność kredytową. Po pierwsze powinniśmy spróbować wydłużyć okres kredytowania. Niektóre banki, takie jak np. Bank Pocztowy dają możliwość zaciągnięcia długu nawet na okres 120 miesięcy. Taki zabieg obniży wysokość raty, którą mielibyśmy spłacać, a co za tym idzie — nasza zdolność ulegnie poprawie. Można również przystąpić do kredytu z kimś ze swojej rodziny. Wtedy sumowane są dochody, przez co w oczach banku będziemy w stanie spłacać wyższe raty. Zanim przystąpimy do kredytu, powinniśmy też przyjrzeć się swoim obecnym zobowiązaniom kredytowym. Jeśli posiadamy karty kredytowe, inne kredyty gotówkowe lub hipoteczne, czy też limity na koncie, to w miarę możliwości powinniśmy je pospłacać lub zamknąć, ponieważ negatywnie wpływają na zdolność kredytową. W przypadku, gdy spłata aktualnych długów jest niemożliwa, to postaraj się je skonsolidować. To pozwoli obniżyć ci miesięczne raty nawet o 30%. Wówczas poprawie ulega zdolność kredytowa, a ty szybciej uzyskasz dodatkową gotówkę.

Koszt całkowity kredytu, czyli to, co płacimy w racie

Odsetki są podstawowym kosztem kredytu gotówkowego. Najczęściej w odsetki oprócz oprocentowania wliczone zostają koszty dodatkowe, takie jak prowizja dla banku za uzyskanie pożyczki oraz wszelkie ubezpieczenia, będące asekuracją dla instytucji na wypadek niewypłacalności konsumenta. Samo oprocentowanie nominalnie nie może być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej ustalanej przez NBP. Oprocentowanie kredytów gotówkowych dostępnych na polskim rynku jest niezmienne w całym okresie spłaty zobowiązania. Otrzymany na początku obowiązywania umowy kredytowej harmonogram spłat nie będzie podlegał żadnym zmianom. Zdecydowana większość banków wymaga ubezpieczenia w przypadku kwot przekraczających 150 tysięcy złotych i najczęściej wlicza je w miesięczne raty. Oczywiście klient ma możliwość wykupienia ubezpieczenia dodatkowego, a bank w zamian oferuje np. obniżenie oprocentowania. Wysokość prowizji zależy przede wszystkim od parametrów kredytowania, jakie nas interesują — im wyższa kwota kredytu, tym więcej zapłacimy do banku. Na rynku są banki, które posiadają w swojej ofercie kredyty z prowizją 0%. Jednak zanim uznamy taka ofertę za atrakcyjną, lepiej przyjrzyjmy się jej dokładnie, ponieważ może być tak, że bank podwyższył inne koszty i finalnie oferta wcale nie jest tak atrakcyjna, jak nam się wydawało na początku. Jak zatem sprawdzić, czy oferty, które znaleźliśmy, są faktycznie najtańsze na rynku? Porównajmy ich rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. RRSO jest współczynnikiem obrazującym całkowity koszt, jaki ponosi klient w związku ze spłatą kredytu.

Kredyt gotówkowy on-line: wygoda i oszczędność

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się zaciąganie kredytów gotówkowych on-line. Głównym ich atutem jest komfort, gdyż cała procedura odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu — wniosek i wszystkie dokumenty dostarczamy do banku drogą elektroniczną. Tak naprawdę, jeśli prawidłowo wypełnimy wniosek do banku, to kredyt uzyskamy nawet w ciągu 3 godzin. Możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy on-line daje serwis Akredo.pl. Jest on skierowany do osób, którym zależy nie tylko na wygodzie, ale również na czasie i najtańszym kredycie. Wypełniając jeden wniosek kredytowy, już po kilku godzinach klient otrzymuje spersonalizowane propozycje z 7 banków. W ten sposób szybko znajdzie najkorzystniejszą ofertę dla siebie.



lub
Wypełnij wniosek

2016.12.11 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]