Kredyt gotówkowy Santander Bank Polska - kalkulator i opinie

15000
6 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

16%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

23.24%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt gotówkowy Santander Bank Polska
4.5

Oferta kredytu gotówkowego w Santander Bank Polska

Proces zawierania umowy Online/ Przez telefon / w oddziale
Kwota kredytu Od 500 zł do 300 000 zł
Okres spłaty Od 3 do 120 miesięcy
Wniosek Wypełnij wniosek

Santander Bank Polska proponuje dwa rodzaje kredytu gotówkowego: tradycyjny dostępny dla wszystkich klientów oraz kredyt gotówkowy online skierowany do osób posiadających konto osobiste w tym banku. Pierwszy z nich można otrzymać na kwotę od 500 do 300 000 zł, z kredytowania od 3 do 120 miesięcy. Maksymalnie długi okres kredytowania jest dostępny przy kredycie na kwotę powyżej 5000 zł.

Zależnie od czasu trwania umowy zmienia się rodzaj oprocentowania zobowiązania. Dla umów kredytowych zawieranych na okres do 24 miesięcy oprocentowanie jest stałe, a kredyty na dłuższy czas objęte są oprocentowaniem zmiennym - sumy marży banku i stawki referencyjnej NBP. Udzielenie kredytu wiąże się z naliczeniem prowizji za czynności przygotowawcze banku, która może wynieść od 0 do 8,99%. Skorzystanie z ubezpieczenia Spokojny Kredyt obniża prowizję do 3,99%.

Wnioskowanie o kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska umożliwia podjęcie kredytu gotówkowego na kilka różnych sposobów. Można to zrobić: osobiście w wybranym oddziale banku, telefonicznie oraz online. Wnioskowanie o kredyt online jest dostępne wyłącznie dla klientów posiadających konto osobiste w Santander. Stali klienci banku mogą złożyć wnioske wygodnie korzystając z aplikacji bankowości mobilnej lub za pośrednictwem bankowości internetowej.

Osoby, które są zainteresowane kredytem gotówkowym oferowanym przez Santander Bank Polska również mogą uzyskać kredyt bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

 1. Zadzwoń na infolinię banku Santander pod numer 61 885 17 74.
 2. W trakcie rozmowy z konsultantem przedstaw swoje oczekiwania dotyczące kwoty kredytu oraz czasu kredytowania.
 3. Konsultant wypełni Twój wniosek kredytowy na podstawie przekazany danych i dokona oceny zdolności kredytowej.
 4. Doradca kredytowy przekaże Ci wstępną decyzję kredytową i przedstawi szczegóły zawarcia umowy o kredyt gotówkowy.
 5. Po spełnieniu warunków oraz podpisaniu umowy bank przeleje pieniądze na wskazane konto, nawet tego samego dnia.

Film + opis filmu

Wymagane dokumenty

Aby uzyskać kredyt gotówkowy w Santander Banku Polskim będzie konieczne przedstawienie niezbędnych dokumentów w celu identyfikacji kredytobiorcy i oceny zdolności kredytowej. Wnioskując o kredyt potrzebne będą:

 • dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport,
 • poprawnie wypełniony wniosek o kredyt gotówkowy,
 • dokument dotyczący sytuacji finansowej np. zaświadczenia o dochodzie,
 • informacje dotyczące proponowanego zabezpieczenia.

W niektórych przypadkach bank może wymagać dostarczenia dodatkowych dokumentów. Przykładowo od osoby będącej w związku małżeńskim, wymaganym dokumentem będzie zgoda współmałżonka na zaciągnięcie kredytu.

Jak przygotować się do wniosku o kredyt gotówkowy w Santander Bank?

Ubieganie się o kredyt gotówkowy w Santander Banku Polskim nie wymaga specjalnych przygotowań. Kredyt w tym banku może uzyskać każda osoba, która spełnia poniższe warunki:

 • pełnoletność oraz pełna zdolność do czynności prawnych,
 • wykazanie odpowiedniej zdolności kredytowej,
 • posiadanie stałego, udokumentowanego i akceptowanego przez bank dochodu,
 • stały adres zamieszkania na terytorium Polski.

O kredyt można ubiegać się w dwie osoby. Co ważne, obie osoby muszą spełniać wymienione wymagania banku. Przed złożeniem wniosku kredytowego warto przygotować niezbędne dokumenty, co może skrócić czas uzyskania kredytu do minimum.

Rozmowa z konsultantem Santander Bank Polska

Wnioskując o kredyt gotówkowy przez telefon należy liczyć się z koniecznością odpowiedzi na pytania doradcy kredytowego. Jest to niezbędne w celu prawidłowego wypełnienia wniosku i oceny zdolności kredytowej. Konsultant może zapytać m.in. o:

 • imię i nazwisko,
 • numer i seria dowodu osobistego,
 • PESEL,
 • adres,
 • miesięczne dochody i wydatki,
 • stan cywilny i ilość osób w gospodarstwie domowym,
 • data zawarcia umowy o pracę,
 • dane pracodawcy,
 • wysokość średnich dochodów netto z ostatnich 3 miesięcy,
 • obecne zobowiązania finansowe, takie jak inne kredyty.

Weryfikacja historii kredytowej w Santander Bank Polska

Doradca kredytowy Santander Banku Polska przeprowadzając ocenę zdolności kredytowej wnioskodawcy bierze pod uwagę jego historię kredytową. Informacje na temat wiarygodności kredytowej są sprawdzane w Biurze Informacji Kredytowej. Osoby, które posiadają pozytywny scoring BIK mogą liczyć na pozytywną decyzję kredytową. W innym przypadku wniosek o udzielenie kredytu może zostać odrzucony.

Podpisanie umowy kredytowej w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska umożliwia podpisanie umowy kredytowej na trzy sposoby: stacjonarnie w wybranej placówce banku, telefonicznie oraz online - tylko dla klientów posiadających konto osobiste w tym banku. W pierwszym przypadku sprawa jest bardzo prosta - wystarczy złożyć podpis w odpowiednim miejscu na umowie, w pozostałych przypadkach udogodnieniem jest możliwość zawarcia umowy zdalnie. Jak to zrobić?

W trakcie rozmowy telefonicznej, konsultant zaproponuje podpisanie umowy telefonicznie. W przypadku zainteresowania klienta zawarciem umowy w formie zdalnej, wyraża on zgodę na takie zawarcie umowy wypowiadając słowa „akceptuję” lub „potwierdzam” lub inne równoznaczne. Przy wnioskowaniu o kredyt online, umowę można podpisać za pomocą metody autoryzacji wykorzystywanej do przelewów i innych transakcji. Może to być: smsKod, kod z tokena lub mobilny podpis w bankowości Santander mobile.

Spłata kredytu gotówkowego w Santander Bank Polska

Decydując się na kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska, klient ma możliwość podjęcia decyzji o profilu ratalnym. Mogą to być raty równe lub malejące. Podpisując umowę kredytową, kredytobiorca zobowiązuje się do regularnej i terminowej spłaty raty kredytu, zgodnie z harmonogramem spłat. Dokument ten jest dołączony do umowy kredytowej. Klienci posiadający konto bankowe w Santander Bank Polska wgląd w harmonogram spłaty mają również przez bankowość internetową oraz mobilną.

Spłata kredytu można dokonywać poprzez przelewy na numer konta wskazany w umowie kredytowej oraz osobiście, gotówką w wybranej placówce banku. W przypadku osób posiadających konto osobiste w Santander Bank Polska raty kredyt są pobierane automatycznie, z konta, które jest wskazane w umowie. W trakcie okresu spłaty bank umożliwia zmianę daty spłaty rat.

Wydłużenie terminu spłaty w Santander Bank Polska

Bank umożliwia zmianę warunków kredytowania, w tym jednorazowego wydłużenia czasu trwania umowy o maksymalnie 12 miesięcy. Wszelkie zmiany w umowie kredytu gotówkowego w Santander Bank Polska wymagają przygotowania aneksu do umowy. Czynność ta jest każdorazowo płatna i wynosi 30 zł. Santander BP umożliwia również skorzystanie z ustawowych wakacji kredytowych, przysługujących kredytobiorcom, którzy w wyniku pandemii COVID-19 utracił główne źródło dochodu.

Konsekwencje braku terminowej spłaty w Santander Bank Polska

Brak terminowej spłaty rat kredytu gotówkowego w Santander Bank Polska wiąże się z naliczeniem odsetek karnych za opóźnienie. Ich wysokość jest ustalana indywidualnie i zależy od kilku czynników m.in. od kwoty pozostałej do spłaty i czasu opóźnienia. Bank umożliwia restrukturyzację kredytu, która pozwoli na zmianę warunków kredytowania w celu łatwej i bezpiecznej spłaty kredytu. Bank udostępnia kalkulator umożliwiający symulację zmiany warunków kredytowania.

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska - podsumowanie

Bank Santander umożliwia podjęcie kredytu gotówkowego na kwotę aż 300 000 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy. Kredyt można otrzymać na promocyjnych warunkach z niższą prowizją za udzielenie, po wykupieniu ubezpieczenia

Kredytobiorca może negocjować warunki spłaty kredytu, jak również zdecydować o profilu ratalnym czy rodzaju oprocentowania. Otrzymanie kredytu w Santander BP zależy od oceny zdolności kredytowej, którą przeprowadzi ekspert.

Zalety
 • długi okres kredytowania i wysoka kwota pożyczki;

 • kredyt dostępny aż do 20-krotności miesięcznych zarobków;

 • promocja kredytu bez prowizji;

 • ubezpieczenie z wysoką kwotą zabezpieczenia;

 • stałe widełki oprocentowania;

 • szybka wypłata środków.

 • Wady
 • brak możliwości wnioskowania o kredyt całkowicie online przez osoby nieposiadające rachunku w banku;

 • najbardziej atrakcyjne promocje mają kryterium dochodowe;

 • kredyt online na niższe kwoty niż ten tradycyjny.

 • Często zadawane pytania o Kredyt gotówkowy Santander Bank Polska

  Jak szybko Santander Bank Polska wypłaca pieniądze?
  W przypadku kredytu online w Santander Bank Polska wypłata jest możliwa nawet w 60 sekund od złożenia wniosku. Przy innych metodach wnioskowania wypłata pieniędzy zazwyczaj następuje w dniu złożenia wniosku.
  Czy oferta w placówce jest taka sama jak w Internecie?

  Nie. Santander Bank Polska proponuje kredyt gotówkowy online, który umożliwia uzyskanie kwoty do 150 tys. zł. Dodatkowo propozycja internetowa jest dostępna wyłącznie dla klientów posiadających konto osobiste w Santander. O maksymalną kwotę kredytu można wnioskować przez telefon lub w oddziale banku.

  Czy Santander Bank Polska dzwoni do pracodawcy?
  Nie, w większości przypadków bank nie dzwoni do pracodawcy. Potwierdzenie stanowi zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, uwierzytelnione pieczęcią i podpisem pracodawcy.
  Czy biorąc kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska będę wpisany do bazy BIK?
  Tak, już samo złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska wiąże się z wpisem w BIK. Bank pobiera dane na temat historii kredytowej wnioskodawcy z BIK oraz przekazuje informacje na temat przebiegu kredytu, aż do całkowitej spłaty.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe w Santander Bank Polska
  Tak, Santander Bank Polska umożliwia skorzystanie z ustawowych wakacji kredytowych oraz zmiany warunków kredytowania, w tym wydłużenia czasu trwania umowy o 12 miesięcy. Obie usługi wymagają złożenia odpowiedniego wniosku, który można wysłać na adres e-mail: pomocwsplacie.detal@santander.pl, przez bankowość internetową lub mobilną, przez infolinię lub w oddziale banku.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje Santander Bank Polska?
  Santander Bank Polska akceptuje różne źródła dochodu, najważniejsze by były to regularne i stałe dochody, możliwe do potwierdzenia dokumentem. Wysokość zarobków i forma zatrudnienia mają wpływ na wykazywaną zdolność kredytową, a w efekcie na możliwość podjęcia kredytu.
  Czy kredyt w Santander Bank Polska można zaciągnąć online?
  Tak, kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska można zaciągnąć online, jednak tylko w przypadku, gdy posiadamy konto osobiste w tym banku. Kredyt online można otrzymać na kwotę do 150 000 zł.
  Czy możliwy jest kredyt na selfie w Santander Bank Polska?
  Nie, Santander Bank Polska nie umożliwia podjęcia kredytu gotówkowego na selfie.
  Jak długo się czeka na kredyt w Santander Bank Polska?
  Kredyt jest wypłacany nawet w dniu złożenia wniosku, a przy kredycie online jest to możliwe już w minutę! Kredyt gotówkowy udzielony przez Santander Bank Polska jest wypłacany natychmiast po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej i spełnieniu warunków banku.

  Opinie o Kredyt gotówkowy Santander Bank Polska

  K
  Opinia od:
  Karolina

  Czy opinia była przydatna?

  0
  Cenowo to chyba najlepsza oferta jaką znalazłam, ale na decyzję czeka się wieki, obsługa też pozostawia wiele do życzenia. Ale dla cierpliwych mogę polecić2022-12-22 16:17:31
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty