TransferGO - system przelewów walutowych
akredo.plPłatnościPrzelewyTransferGO - system przelewów walutowych

TransferGO - system przelewów walutowych

TransferGO pozwala zrobić szybki przelew walutowy bez otwierania rachunków walutowych! Oferta TransferGO to możliwość korzystania z tanich, szybkich i łatwych przelewów do ponad 160 krajów, w praktycznie wszystkich walutach jakie znasz!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 18.05.2023 r

Czym jest TransferGO?

TransferGO to internetowa platforma do realizowania przelewów walutowych lokalnych oraz transgranicznych. Przelewy można zrealizować do aż 160 krajów, w ponad 100 różnych walutach!

TransferGo świadczy usługi dla klientów indywidualnych i biznesowych, świadcząc cyfrowe przelewy międzynarodowe. Usługa jest dostępna przez stronę internetową oraz aplikację mobilną.

Jak działa TransferGO?

Firma TransferGO oferuje transakcje na bardzo dobrych warunkach: atrakcyjne kursy walut i niska prowizja za realizację przelewu. Nie musisz posiadać konta walutowego i sam wymieniać pieniędzy. Wystarczy zlecić przelew, wysłać pieniądze a TransferGO dostarczy je do wskazanego odbiorcy (identyfikacja odbiorcy po numerze karty, numerze konta lub numer telefonu) w wybranej walucie, tanio, szybko i łatwo.

Przelewy walutowe TransferGO są dostępna w trzech wariantach:

 • tania opcja dostawy - do 3 dni roboczych, od momentu otrzymania środków na nasze konto.
 • standardowy opcja dostawy - następny dzień roboczy, od momentu otrzymania środków na koncie.
 • szybka opcja dostawy - pieniądze mogą być dostarczane w ciągu 30 minut, w zależności od kraju, do którego są wysyłane środki.

Ile kosztują usługi TransferGO?

TransferGO nalicza dwie opłaty: prowizję za przewalutowanie i opłatę za dostawę. Koszt za przewalutowanie może wynosić od 0 do 2,2% od kwoty transakcji, i co ciekawe prowizja maleje wraz ze zwiększeniem kwoty transakcji.

Koszt dostarczenia przelewu waha się od kilku do kilkunastu PLN, zależnie od tego jaki wariant dostawy wybierzemy, do jakiego kraju chcemy go wysłać i w jakiej walucie. Dodatkowo warto wiedzieć, że opłata za realizację przelewu zostanie naliczona w walucie przelewu, który zlecimy.

Kursy wymiany walut w TransferGO

TransferGO ustala swoje kursy wymiany w odniesieniu do stawek podawanych przez Europejski Bank Centralny (ECB). Kursy są na bieżąco aktualizowane i zmieniane. Jak informuje pośrednik przelewów kursy TransferGO mogą się różnić od kursów ECB, co wynika z konieczności dostosowania do aktualnych warunków na rynku.

Ponadto TransferGO musi brać pod uwagę koszty wymiany nietypowych walut oraz ryzyko niektórych transakcji. Firma stara się zapewnić jak najlepsze, najbardziej konkurencyjne kursy wymiany walut na rynku.

Jak zrobić przelew w TransferGO - krok po kroku

Aby zrobić przelew w TransferGO należy:

 1. Wejdź na stronę TransferGO!
 2. Zaloguj się na swoje konto w TransferGO lub zarejestruj profil klienta.
 3. Wybierz parę walutową - walutę w której wyślesz pieniądze do TransferGO oraz walutę, w której przelew ma zostać dostarczony.
 4. Podaj kwotę którą chcesz dostarczyć. Zwróć uwagę czy kwota, którą ma otrzymać odbiorca zgadza się z Twoimi wymaganiami.
 5. Wybierz czas wariant dostawy: tani, standardowy czy szybki.
 6. Podaj dane odbiorcy - imię i nazwisko, numer konta bankowego, numer karty bankowej a czasami nawet numer telefonu.
 7. Wybierz opcję płatności i przelej pieniądze. Możesz to zrobić: przelew bankowy, karta kredytowa lub debetowa, Google Pay lub Apple Pay.
 8. Gotowe! Czas dostawy do odbiorcy należy liczyć od momentu dostarczenia przelewu do TransferGo.

Ile trwa przelew z TransferGO?

Przelew w TransferGo trwa od 30 minut do 3 dni roboczych. Przelewy realizowane są w trzech standardach:

 • szybkim - przelew nawet w 30 minut - najdroższa opcja,
 • standardowy - przelew w ciągu jednego dnia roboczego,
 • tani - przelew w przeciągu 3 dni roboczych.

Jak anulować przelew w TransferGo?

Przelew można anulować tylko w przypadku jeśli pieniądze nie zostały jeszcze wysłane na rachunek odbiorcy. Należy więc reagować najszybciej jak to możliwe. Aby otrzymać zwrot, musisz skontaktować się biurem obsługi klienta, który przeprowadzi Cię przez całą procedurę.

Wejdź na stronę TransferGO i wypełnij formularz kontaktu, który znajdziesz w zakładce “Centrum pomocy” → “Wyślij zgłoszenie”.

Bezpieczeństwo systemu TransferGo

System TransferGo jest bezpieczny. TransferGo posiada status instytucji płatniczej, zarejestrowanej w Anglii, działającej na licencji uzyskanej przez brytyjski nadzór finansowy - Financial Conduct Authority. Jest to odpowiedni polskiego KNF. Firma działa na skalę międzynarodową i cieszy się bardzo dużą popularnością.

Dobrą renomę i bezpieczeństwo transakcji potwierdza ocena Trustpilot, niezależna strona zbierająca opinie o usługach. Blisko 30 000 recenzji daję łączną ocenę 4,8 na 5 gwiazdek!

Wady i zalety TransferGO

Wady TransferGO:

 • Brak jasnego kursu wymiany- firma ustala go samodzielnie.
 • Prowizja za konwersję walut.

Zalety TransferGO:

 • Przelewy walutowe do aż 160 krajów.
 • Aż trzy warianty przelewów: szybki, standard, tani.
 • Darmowe przelewy dla nowego klienta.
 • Bardzo mało formalności.
 • Bogata oferta - przelewy dla klientów indywidualnych i biznesowych.

TransferGO - podsumowanie

TransferGO to darmowa platforma do realizowania przelewów walutowych - lokalnych oraz zagranicznych. Klient płaci za realizację przelewu: cena zależy od czasu dostawy oraz prowizję za konwersję walut. Z pomocą TransferGo może wymienić blisko 100 walut i zrealizować przelew do aż 160 krajów! Szybko, tanio i łatwo!

Często zadawane pytania

Do jakiej kwoty można robić przelewy z TransferGo?
Przelewy w TransferGo można realizować do 1 000 000 zł. Limit maksymalnego przelewu zależy od waluty i kraju odbiorcy przelewu.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5