Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Co to jest leasing konsumencki?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób

Samochód? Sprzęt komputerowy? Meble? To tylko niektóre produkty, których zakup może mocno nadszarpnąć nasz budżet domowy. Nie zawsze jesteśmy gotowi na tak jednorazowy, znaczny wydatek. Pierwszą myślą, która pomogłaby nam w takiej sytuacji, jest kredyt gotówkowy. Drugą – leasing… ale czym właściwie ten leasing jest? Czy jest bezpieczny, czy ma pozytywne opinie i gdzie szukać ofert? Czy jako osoba prywatna, nie posiadająca własnej firmy, jesteśmy w stanie ów leasing otrzymać i jak wybrać ofertę dla nas najkorzystniejszą?

 

Co to jest leasing?

Najprościej mówiąc – jest to świetna alternatywa dla kredytu gotówkowego, którego ostateczne warunki mogą być dużo atrakcyjniejsze dla potencjalnego klienta. Posłużmy się przykładem, który pomoże nam zrozumieć czym jest leasing. Wyobraźmy sobie iż potrzebujemy samochodu. Wydatki z nim związane, konieczność natychmiastowego zakupy i brak wystarczających środków, powodują, iż potrzebujemy czyjejś pomocy. Udajemy się więc do wybranej placówki i zaciągamy tzw. leasing. Pożyczkodawca kupuje nam wybrany model auta i oddaje do naszego użytku. Zyskujemy zatem pojazd, bez utraty złotówki.

lub
Wypełnij wniosek

Oczywiście – tylko na początku, bowiem nasza deklaracja zakłada dokładne, stopniowe spłacanie danego przedmiotu, wraz z naliczonym oprocentowaniem. Często, wraz z ratami, wymagana jest także kwota zabezpieczenia – w sytuacji gdyby np. pojazd został uszkodzony lub skradziony. Firma leasingowa jest właścicielem, zamieszczonym w dowodzie rejestracyjnym, dopóki nie wykupisz go na własność, wraz z ostatnią ratą. Leasing często kojarzony był z ofertą dla firm i przedsiębiorców – powyższy przykład jednak pokazuje iż korzystać z niego mogą również konsumenci, którzy nie mają założonej firmy. Banki, coraz częściej udzielają leasingu. Dzieje się tak głównie przez bardzo restrykcyjne wymagania i staranne sprawdzanie kandydatów do kredytu gotówkowego. Wniosek jest więc taki – otrzymać leasing jest dużo łatwiej. A jego możliwości i bezpieczeństwo, nie jest mniejsze niż w przypadku usług dla firm.

Leasing konsumencki opinie

Leasing cieszy się dość powszechną, pozytywną opinią. Głównie ze względu na rosnącą popularność i dużo łatwiejszy sposób na uzyskanie pozytywnego wniosku z banku. Leasingowany przedmiot otrzymujemy szybciej, bez tak dokładnej analizy wiarygodności czy płynności finansowej. Wybór ten więc, z pewnością odpowie osobom z niepewną historią kredytową lub wahaniami budżetu domowego.

Wybierając leasing ograniczamy tym samym formalności, możemy wynegocjować korzystniejsze warunki, wybrać np. urządzenie, które w pełni odpowie naszym potrzebom, a także uzyskać zniżki u partnerów, którzy współpracują z nowymi firmami leasingowymi.

Jeśli chodzi o wady, często wymieniane są trzy, konkretne negatywne aspekty. Po pierwsze, co oczywiste, leasing nie daje nam własności i prawa do danego przedmiotu czy pojazdu. Oznacza to iż nie pełnimy miana właściciela, aż do czasu całkowitego wykupienia. Po drugie – pełnimy pełną odpowiedzialność za dany sprzęt. W przypadku kradzieży czy uszkodzenia, umowa leasingowa wygasa. W rezultacie straciliśmy więc pieniądze, nie wykupiliśmy przedmiotu i całkowicie go straciliśmy. Po trzecie – co często przeczytać możemy w opiniach, leasing niesie za sobą dodatkowe opłaty w postaci zabezpieczenia i ubezpieczenia. Kwoty są uzależnione od warunków, na które przystajemy. Tu zatem sprawdzi się leasing konsumencki kalkulator, który przefiltruje i pokaże nam firmy, oferujące usługi odpowiadające naszym zapytaniom. Leasing konsumencki oferty ujmuje warunki spłaty, czas spłaty, warunki wykupienia produktu oraz dodatkowe kwoty zabezpieczeń. Ważne zatem, aby wśród wszystkich pojawiających się na rynku ofert, wybrać tą, która odpowie naszym wymaganiom i możliwościom.


lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]