ZEN - system płatności walutowych
akredo.plPłatnościZEN - system płatności walutowych

ZEN - system płatności walutowych

Potrzebujesz portfela walutowego, który pozwoli Ci realizować płatności, przelewy i wymieniać waluty? Skorzystaj z aplikacji ZEN i zapomnij o wysokich kosztach! Rozwiązania proponowane przez ZEN z pewnością Ci się spodobają i szybko zapomnisz o propozycjach kont walutowych w bankach! Zmień swoje podejście do płatności walutowych z ZEN!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 15.05.2023 r

Czym jest ZEN?

ZEN to polski fintech, który w formie aplikacji mobilnej umożliwia łatwe, bezpieczne i korzystne płatności w aż 30 walutach. Zadaniem systemu ZEN jest uporządkowanie płatności i ułatwienie zakupów stacjonarnych i Internetowych.

Usługa jest dostępna dla klientów indywidualnych w trzech pakietach: Free, Gold i Platinum - im wyższy standard konta ZEN, tym więcej benefitów, ale również wyższy abonament. ZEN to również usługa dla przedsiębiorców. Z pomocą konta dla Twojej firmy możesz wygodnie i korzystnie przyjmować płatności z pomocą aż 20 metod, w różnych walutach, bez dodatkowych prowizji za przewalutowanie.

Z ZEN zyskujesz:

 • konto wielowalutowe w PLN, EUR, GBP, USD i 26 innych walut
 • kartę płatniczą Mastercard integralna z Apple Pay, Google Pay oraz zegarkami Mi Band,
 • dodatkowy rok gwarancji na sprzęty elektroniczne (pakiet Gold i Platinum),
 • ZEN Care - ochrona zakupów na wypadek uszkodzenia, zagubienia lub oszustwa - pomoc w szybkim rozwiązaniu sprawy (pakiet Gold i Platinum),
 • cashback do 15% u partnerów ZEN m.in: Allegro, CCC, Decathlon, Booking.com i wiele więcej,
 • możliwość wymiany walut bez dodatkowych opłat.

Jak działa ZEN?

ZEN to firma z sektora fintech oferująca pakiet usług finansowych, przy strategicznym wsparciu technologicznym Mastercard. Oferta obejmuje obsługę konta z numerem IBAN i płatności, a także wydawanie kart płatniczych.

ZEN został zaprojektowany z myślą o potrzebach mikroprzedsiębiorców oraz firm MŚP działających w internecie. Konto może z powodzeniem zastąpić konto firmowe oferowane przez banki w Polsce. Płatności za usługi i sprzedaż online można przyjmować z wykorzystaniem 20 różnych metod w 30 różnych walutach, co wpłynie pozytywnie na odbiór przez konsumentów.

Usługi ZEN są udostępniane wyłącznie przez aplikację mobilną. W aplikacji skorzystasz z wszystkich funkcji Twojego konta. Dodatkowo, do obsługi salda udostępniana jest karta płatnicza ZEN Mastercard.

Co ważne, benefity: ZEN Care, czyli ochrona zakupów, dodatkowy rok gwarancji oraz pełny cashback są dostępne dla klientów standardu Gold oraz Platinum. Klienci ZEN Free nie mają dostępu do tych funkcji, a wysokość cashbacku za zakupy u partnerów jest zmniejszona o połowę.

“ZEN to wielowalutowe konto mobilne, które stanowi świetną alternatywę dla Revolut. Polski fintech zapewnia bardzo korzystne warunki współpracy, gwarantując minimalne koszty i bardzo ciekawe rozwiązania w postaci cashbacku czy dodatkowej gwarancji na sprzęt elektroniczny.”

Ile kosztują usługi ZEN?

ZEN jest dostępny dla klientów indywidualnych w trzech pakietach: Free, Gold oraz Platinum. Podstawowe konto ZEN jest darmowe, jednak należy się spodziewać wyższych opłat za podstawowe usługi i niższych bonusów cashback. Poniżej prezentujemy jak prezentują się koszty korzystania.

Konto ZEN Free Gold Platinum
Miesięczna opłata za korzystanie 0 zł / mies. 4 zł / mies. 30 zł / mies.
Opłata za wymianę walut 0,5% 0,2% 0%
Przelewy wewnętrzne 0 zł 0 zł 0 zł
Przelewy lokalne 2,40 zł 0 zł 0 zł
Przelew europejski SEPA 0,50 zł 0,25 zł 0 zł
Przelew zagraniczny SWIFT 19 zł + 1% 16,50 zł + 0,1% 14 zł + 0,1%
Wypłaty z bankomatów 1,5% Za darmo do 900 zł 1.5% powyżej darmowego limitu Za darmo do 3800 zł 1,5% powyżej darmowego limitu
Transfer kryptowaluty 2% 1% 0,5%

Kursy wymiany walut w ZEN

ZEN oferuje bardzo atrakcyjne kursy wymiany: bez naliczania dodatkowych opłat i prowizji. Dostępnych jest ponad 500 par walutowych, których kurs jest aktualizowany w czasie rzeczywistym. Z kontem ZEN możesz zarządzać dowolnie 30 różnymi walutami.

Aplikacja mobilna ZEN

Aplikacja mobilna ZEN jest niezbędna do korzystania z usług płatności. Można ją pobrać na telefony z oprogramowaniem iOS oraz Android w sklepach App Store, Google Play o App Gallery.

Aplikacja jest bardzo przejrzysta i super funkcjonalna. Łatwość w obsłudze i korzystaniu z usług ZEN doceniają jej użytkownicy w opiniach oraz w ocenach - ocena na App Store 4,8/5, ocena na Google Play 3,9/5.

Jak zrobić przelew w ZEN - krok po kroku

Zby zrobić przelew w ZEN:

 1. Pobierz aplikację ZEN.
 2. Otwórz aplikację i wybierz swój profil klienta: Indywidualny lub Biznesowy.
 3. Zweryfikuj swój numer telefonu - podaj swój numer, a następnie podaj kod, który otrzymasz w SMS-ie. Ta procedura umożliwi rejestrację konta ZEN.
 4. Wypełnij formularz rejestracyjny. Podaj imię, nazwisko oraz adres e-mail.
 5. Następnie wybierz dokument, który wykorzystasz do weryfikacji: dowód osobisty, prawo jazdy lub karta stałego pobytu. Zeskanuj obie strony wybranego dokumentu zgodnie z instrukcjami.
 6. Kolejno potwierdź, że to Ty otwierasz konto z wykorzystaniem nagrania selfie. Postępuj zgodnie z instrukcjami.
 7. Podaj informacje do jakich celów chcesz wykorzystywać konto, z czego się utrzymujesz: praca zarobkowa, zasiłek itp.
 8. Podaj dane do wysyłki karty - nie musisz jej zamawiać, jednak Twój adres jest wymagany.
 9. Poczekaj na weryfikację manualną przez dział obsługi klienta. Zajmie to od kilku do kilkunastu minut.
 10. Gotowe! Możesz już korzystać z usług ZEN! Pamiętaj aby doładować swoje konto!

Każdy użytkownik ZEN otrzymuje dostęp do konta walutowego z numerem IBAN, co umożliwia realizowanie przelewów różnego typy: lokalnych i międzynarodowych: SEPA oraz SWIFT. Jak to zrobić?

 1. Wejdź do aplikacji ZEN.
 2. Wybierz walutę, w której chcesz wykonać przelew.
 3. Dodaj odbiorcę przelewu.
 4. Podaj numer IBAN, na który chcesz wykonać przelew oraz imię i nazwisko odbiorcy.
 5. Następnie wybierz kwotę jaką chcesz przelać, zatytułuj przelew i gotowe!

Ile trwa przelew z ZEN?

Czas dotarcia przelewu realizowanego przez usługi ZEN jest różny zależnie od waluty, formy przelewu i kraju, gdzie go kierujemy lub skąd przychodzi.

W przypadku przelewów międzynarodowych zazwyczaj zajmuje to od 1 do 3 dni roboczych. Przy przelewach wewnętrznych, pomiędzy rachunkami ZEN jest to kilka minut.

Jak anulować przelew w ZEN?

Przelewy po potwierdzeniu ich zlecenia są przekazywane bezpośrednio do operatora płatności, który realizuje przelew. Przelewu potwierdzonego w aplikacji ZEN nie można anulować.

Jeśli popełnisz błąd w danych, skontaktuj się z bankiem odbiorcy lub z samym odbiorcą w celu uzyskania zwrotu pieniędzy.

Karty płatnicze ZEN

ZEN współpracuje z Mastercard, dzięki czemu do dyspozycji klientów konta ZEN udostępniana jest powszechnie akceptowana karta płatnicza. Jest ona wydawana w formie fizycznej do kont standardu Gold oraz Platinum. W ramach ZEN Platinum do dyspozycji klienta są aż 2 karty fizyczne i 3 wirtualne - możesz ją udostępnić swoim bliskim.

Nie musisz jednak posiadać karty fizycznej, żeby nią płacić z wykorzystaniem telefonu i portfeli Apple Pay, Google Pay czy opaski Mi Band. Aktywuj kartę w aplikacji ZEN, dodaj ją do swojego portfela wirtualnego i płać kartą Mastercard ZEN tak jak chcesz!

Bezpieczeństwo ZEN

Firma ZEN wykorzystuje najnowsze i najlepsze zabezpieczenia, które zapewniają szyfrowanie danych przekazywany przez użytkownika i aplikację. Aplikacja ZEN jest zabezpieczona kodem dostępu ustalanym przez klienta oraz dodatkowo przez dane biometryczne: odcisk palca lub skan twarzy.

Po wyłączeniu aplikacji lub zgaszeniu ekranu na kilka minut, konieczne jest ponowne zalogowanie i weryfikacja użytkownika przez podanie kodu lub skan odcisku palca.

Wady i zalety ZEN

Wady ZEN:

 • Ograniczenia w dostępności usług: ZEN Care i dodatkowa gwarancja tylko dla ZEN Gold i Platinum
 • Płatne usługi dodatkowe we wszystkich podstawowych pakietach

Zalety ZEN:

 • Cashback do 15% za zakupy u partnerów ZEN
 • Darmowe przelewy ZEN Buddies na numer telefonu
 • Korzystne stawki przelewów nawet w ZEN Free
 • Atrakcyjna cena abonamentu ZEN Gold - 4 zł/mies.
 • Wygodna i przejrzysta aplikacja
 • Korzystne kursy wymiany i dostęp aż do 30 walut

ZEN - podsumowanie

ZEN to system płatności walutowych, który jest bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnego konta bankowego. ZEN jest szczególnie atrakcyjny dla użytkowników szukających konta walutowego na sporadyczne zakupy w sklepach internetowych czy wyjazdy za granicę. Również dla klientów biznesowych ZEN jest atrakcyjnym rozwiązaniem, które pozbawi problemu przyjmowania płatności w różnych walutach, z całego świata - przelewy dokonywane są bez dodatkowej prowizji!

W ramach konta ZEN od razu masz dostęp do 30 walut i korzystnych kursów wymiany. Jeśli planujemy aktywnie korzystać z konta dobrą decyzją będzie wykupienie plany ZEN Gold, który zapewnia dostęp do wszystkich Zenfeitów - wszystkie funkcje i usługi aktywne.

Często zadawane pytania

Do jakiej kwoty można robić przelewy z ZEN?
ZEN nie nakłada limitu przelewu z konta indywidualnego.
Do ilu walut ma dostęp ZEN?
ZEN ma dostęp do 30 walut z całego świata.
Czy ZEN ma numer IBAN?
Tak, ZEN wykorzystuje rachunki oddzielne rachunki IBAN dla SEPA oraz SWIFT.
Jak wpłacać pieniądze na konto ZEN?
ZEN oferuje wiele różnych metod wpłacania gotówki na konto. Najkorzystniejszą metodą jest przelew bankowy, do którego nie jest naliczana prowizja przez ZEN.
Czy ZEN można płacić zbliżeniowo?
Tak, ZEN można płacić zbliżeniowo.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5