Paysafecash - system płatności gotówką za zakupy online
akredo.plPłatnościPaysafecash - system płatności gotówką za zakupy online

Paysafecash - system płatności gotówką za zakupy online

Paysafecash to wygodne i bezpieczne płatności gotówką, za usługi internetowe. Usługa spod szyldu Paysafe:, ściśle powiązana z inną usługą płatności Paysafecard umożliwia, płatności w Internecie bez posiadania konta w polskim banku. W tym celu potrzebne jest dodatkowe narzędzie, w postaci portfela elektronicznego. Brzmi skomplikowanie? Przeczytaj artykuł - wszystko Ci wyjaśnimy!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 12.05.2023 r

Czym jest Paysafecash?

Paysafecash to metoda płatności gotówką online, która umożliwia zakupy internetowe oraz doładowywanie portfeli elektronicznych. Usługa służy głównie do zasilania salda kont mobilnych, jak: ZEN, Monese, Skrill, Provema, bunq, Neteller czy Aircash. Lista sklepów akceptujących płatności Paysafecash jest bardzo krótka: sklep z odzieżą 7more7 oraz abonament LifestyleBox.

Płatności za transakcję dokonujemy gotówką lub inną dostępną metodą płatności w wybranym punkcie partnerskim: Kolporter, Inmedio, Relay oraz Żabka. Liczba dostępnych punktów płatności jest bardzo duża, szczególnie biorąc pod uwagę sklepy sieci Żabka.

Jak działa Paysafecash?

Paysafecash daje możliwość wpłacenia gotówki na konto mobilne lub portfel elektroniczny, bez konieczności posiadania karty płatniczej czy konta bankowego. Z pomocą tej usługi można zasilić saldo rachunku gotówką.

Klient wybiera "Paysafecash" jako metodę płatności w ramach aplikacji bankowości cyfrowej, portfela cyfrowego lub usługodawcy online i otrzymuje kod paskowy Paysafecash na kwotę do zapłacenia. Ten można zrealizować w punktach obsługi: Żabka, Kolporter, Inmedio i Relay.

Korzystanie z tej usługi wymaga posiadania zarejestrowanego profilu w usłudze Paysafecash lub Paysafecard - dane dostępu (login i hasło) są takie same w obu usługach. Rejestracja jest bardzo prosta i można jej dokonać przy pierwszej płatności z użyciem tej metody. Przy następnych transakcjach wystarczy zalogować się na swoje konto.

Ile kosztują usługi Paysafecash?

Usługi Paysafecash kosztują od 0 do 3% kwoty transakcji. Usługa Paysafecash jest jedną z tańszych opcji wpłaty środków. Specyfiką portfeli wirtualnych oraz banków mobilnych jest konieczność zasilania salda konta.

Wysokość prowizji zależy od portfela elektronicznego, który chcemy doładować. Przykładowo: wpłata na konto ZEN za pośrednictwem Paysafecash wiąże się z opłatą 3% o kwoty transakcji.

W przypadku płatności bezpośrednio u usługodawcy, Paysafecash nie nalicza żadnej opłaty. Ewentualnie może być to opłata za przewalutowanie - od 0 do 3% prowizji.

Kursy wymiany walut w Paysafecash

Kursy są ustalane w czasie rzeczywistym. Paysafecash dokonuje przeliczenia walut w ramach aktualnie obowiązującego kursu wymiany danej pary walutowej. Aby poznać koszty wymiany można skorzystać z przelicznika walut dostępnego na stronie internetowej Paysafecash.

Aplikacja mobilna i portfel elektroniczny Paysafecash

Paysafecash nie wymaga posiadania aplikacji do korzystania z usługi płacenia gotówką. Aplikacja jest dostępna na smartfony Android oraz iOS. Jej posiadanie nie jest potrzebne do realizowania płatności, gdyż funkcję przechowywania kodów Paysafecash zapewniają portfele elektroniczne i konta mobilne, które akceptuje tę formę płatności.

Kod kreskowy potrzebny do zrealizowania płatności jest wysyłany w wiadomości e-mail oraz SMS. Kod jest również zapisywany w portfelu elektronicznym. Ewentualnie, można go wydrukować i okazać kasjerowi w punkcie usługowym.

Paysafecash nie jest typowym portfelem elektronicznym: nie służy do gromadzenia pieniędzy i realizowania płatności online. Jednakże, każdy zarejestrowany klient posiada konto, na które mogą wpłynąć pieniądze w przypadku nieudanej transakcji i nie przyjęcia płatności przez usługodawcę.

Jak zrobić przelew w Paysafecash - krok po kroku

Aby zrobić przelew w Paysafecash:

 • Wybierz Paysafecash jako metodę płatności - dostępna tylko w wybranych sklepach internetowych oraz portfelach cyfrowych. Podaj kwotę jaką chcesz wpłacić. Zaloguj się na swoje konto Paysafecash (jeśli posiadasz już konto Paysafecard, użyj danych do logowania do tego serwisu).
 • Znajdź punkt wpłaty. Skorzystaj z lokalizatora najbliższych punktów obsługi i wybierz odpowiadające Ci miejsce.
 • Paysafecash wygeneruje kod kreskowy do płatności z ograniczonym terminem ważności. Kod można otrzymać w wiadomości SMS, e-mail, zapisać go w aplikacji portfela elektronicznego lub wydukować.
 • Kod należy okazać kasjerowi w wybranym punkcie obsługi Paysafecash, który zeskanuje kod i przyjmie płatność w gotówce, kartą lub telefonem.
 • W momencie przyjęcia płatności, transakcja zostaje od razu zrealizowana - usługodawca otrzymuje automatyczne powiadomienie o jej dokonaniu i realizuje zamówienie.

Ile trwa przelew z Paysafecash?

Przelew w Paysafecash trwa do 15 minut. Pieniądze na Twoim koncie znajdą się od razu po zrealizowaniu płatności w wybranym punkcie. Jeśli nie otrzymasz pieniędzy na wybrany rachunek, skontaktuj się z obsługą klienta.

Jak anulować przelew w Paysafecash?

Przelewy w Paysafecash są anulowane automatycznie jeśli nie zostaną zrealizowane w wyznaczonym czasie. Każdy wygenerowany kod płatności Paysafecash posiada ograniczony termin ważności. W takim przypadku wystarczy zlecić nową transakcję. Dotyczy to również przypadków, gdy zlecimy transakcję na błędną kwotę niż planowaliśmy.

Karty płatnicze Paysafecash

Paysafecash nie udostępnia kart płatniczych. Jest to usługa płatności gotówką za usługi online. Do zrealizowania płatności służą jednorazowe kody kreskowe w formie fizycznej lub digital.

Bezpieczeństwo Paysafecash

Paysafecash jest usługą bardzo bezpieczną. Firma współpracuje wyłącznie ze sprawdzonymi partnerami i gwarantuje zabezpieczony proces przetwarzania danych.

Co więcej, nie musisz podawać danych z karty czy konta bankowego aby zrealizować płatność, gdyż tej dokonujesz gotówką.

Wady i zalety Paysafecash

Wady:

 • ograniczenia - metoda płatności akceptowana głównie przez portfele elektroniczne,
 • krótka lista sklepów internetowych przyjmujących tę formę płatności.

Zalety:

 • wygodne płatności online bez konta bankowego,
 • szybka wpłata pieniędzy na portfel elektroniczny,
 • wysoki standard bezpieczeństwa,
 • dużo punktów usługowych realizujących płatności,
 • bardzo niska prowizja za zasilenie rachunku.

Paysafecash - podsumowanie

Usługa płatności gotówką online Paysafecash jest dobrą alternatywą dla osób, które nie posiadają konta bankowego i korzystają z usług portfeli elektroniczny lub banków mobilnych, aby płacić za zakupy w sieci.

Z drugiej strony Paysafecash jest praktycznie bezużyteczny jeśli nie korzystamy z portfela wirtualnego. Lista sklepów internetowych akceptujących tę formę płatności kończy się na dwóch pozycjach.

Często zadawane pytania

Do jakiej kwoty można robić przelewy z Paysafecash?
Paysafecash nie wskazuje maksymalnego limitu transakcji. Ten może wynikać z warunków korzystania z portfela wirtualnego.
Do ilu walut ma dostęp Paysafecash?
Paysafecash ma dostęp do 24 walut. Płatność jest przyjmowana w gotówce, w walucie lokalnej a następnie przeliczana po obecnym kursie z dodatkową prowizją.
Czy Paysafecash ma numer IBAN?
Nie, Paysafecash nie ma numeru IBAN.
Jak wpłacać pieniądze na konto Paysafecash?
Nie ma możliwości wpłaty pieniędzy na konto Paysafecash.
Czy Paysafecash można płacić zbliżeniowo?
Nie. Paysafecash nie można płacić zbliżeniowo, gdyż jest to usługa płatności gotówkowych.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5