Paysafecard - karty, konta oraz portfel elektroniczny
akredo.plPłatnościPaysafecard - karty, konta oraz portfel elektroniczny

Paysafecard - karty, konta oraz portfel elektroniczny

Rozmawiając o kratach przedpłaconych ciężko nie wspomnieć o paysafecard, czyli jednej z najpopularniejszych marek kart płatniczych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że firma udostępnia również portfel elektroniczny myPaysafe.

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 26.04.2023 r

Czym jest Paysafecard?

Serwis paysafecard powstał w 2000 roku jako jedno z pierwszych rozwiązań kart przedpłaconych. Usługa umożliwiła zakup specjalnych kart płatniczych z określoną kwotą. Służyły one jako świetne prezenty podarunkowe oraz zwiększały zarówno bezpieczeństwo, jak i anonimowość zakupów przez internet. Usługa szybko urosła na popularności, a z czasem poszerzyła swoją ofertę o portfel elektroniczny, dzięki któremu możliwa jest łatwiejsza obsługa wielu kart przedpłaconych.

Jak działa paysafecard?

Podstawową usługą paysafecard są karty przedpłacone. Możliwy jest ich zakup w sklepie, kioskach i stacjach benzynowych. Karta posiada specjalny kod PIN. Robiąc zakupy internetowe w sklepie który obsługuje płatności paysafecard klient może wpisać kod, aby zapłacić za zakup.

Karty paysafecard nie są jednorazowe. Kod z karty można wykorzystywać wielokrotnie, aż skończą się na niej środki. Możliwe jest również wpisanie kodów z wielu kart aby zwiększyć wartość płatności. Jeżeli jednak korzystamy z kart często, warto rozważyć założenie konta w portfelu elektronicznym paysafecard.

Konto myPaysafe umożliwia zbieranie salda z kart na naszym profilu. Następnie możemy dokonywać płatności internetowych samymi danymi logowania, jak i zamówić kartę prepaid paysafecard Mastercard, dzięki której saldem z konta zapłacisz nawet podczas codziennych zakupów.

Ile kosztuje korzystanie z usług paysafecard?

Karty paysafecard dostępne są w nominałach 20, 30, 50, 100, oraz 200 zł. Koszt karty to zwykle kilka złotych więcej niż jej wartość. Opcjonalne konto internetowe myPaysafe założysz bezpłatne. Nie poniesiesz za jego posiadanie żadnych opłat tak długo, jak będziesz wykonywał z niego płatności przynajmniej raz w roku. Przy 12 miesiącach nieaktywności, paysafecard może zacząć pobierać miesięczną opłatę w wysokości 20 zł.

Kursy wymiany walut w Paysafecard

Kursy wymiany walut Paysafecard możemy sprawdzić na bieżąco korzystając z przelicznika walut na stronie internetowej Paysafecard lub w aplikacji internetowej. W przypadku płatności kartą przedpłaconą paysafecard MasterCard opłata kursowa wynosi 2%.

Ile trwa przelew z Paysafecard?

Środki z transakcji Paysafecard trafią na konto sprzedawcy najpóźniej w ciągu następnego dnia roboczego, licząc od momentu zlecenia zapłaty. Proces ten zwykle jest błyskawiczny. Płatność często będzie dostępna u sprzedawcy już w następnym okresie księgowania płatności w jego banku.

Jak zrobić przelew w Paysafecard- krok po kroku

Za pomocą karty Paysafecard nie możesz wykonać przelewu. Opcja ta nie jest dostępna nawet z kontem myPaysafe. Zamiast tego, klient ma możliwość skorzystania z płatności paysafecard w sklepach internetowych oraz kartą paysafecard MasterCard w sklepach stacjonarnych.

Jak anulować przelew w Paysafecard?

Paysafecard nie przewiduje możliwości anulowania płatności. Celem odzyskania środków za błędną czy niechcianą transakcję środkami z karty lub konta myPaysafe należy złożyć reklamację u sprzedawcy. Jeżeli wyrazi on zgodę na anulowanie transakcji, zwróci nam środki na wskazane konto bankowe.

Aplikacja mobilna Paysafecard

Mobilny portfel elektroniczny Paysafecard app dostępny jest w Google Play oraz na Apple App Store. Za jej pomocą sprawdzisz ilość dostępnych środków na koncie myPaysafe, szybko doładujesz konto kodami QR, zobaczysz swoją historię transakcji, zapłacisz przez internet oraz doładujesz karę przedpłaconą paysafecard MasterCard. Firma oferuje również atrakcyjne promocje i konkursy dla użytkowników aplikacji. Korzystanie z niej jest w pełni darmowe.

Karty płatnicze Paysafecard

Posiadając konto myPaysafe możesz zakupić kartę przedpłaconą MasterCard. Możesz ją doładować saldem myPaysafe aby zapłacić w dowolnym sklepie, który obsługuje markę MasterCard. Karta obarczona jest jednak limitem do 20 000 zł dla osób dorosłych oraz 4 000 zł w wersji dla nieletnich.

Koszty karty paysafecard Mastercard są identyczne przy karcie dla dorosłych, jak i nieletnich. Prezentują się one następująco:

Opłata roczna 40 zł
Opłata za doładowanie 4%
Opłata za duplikat 20 zł
Opłata za podejmowanie gotówki w bankomacie 3%, minimum 15 zł
Opłata kursowa przy wymianie 2%
Limit zbliżeniowy 5 płatności do 650 zł.

Portfel elektroniczny Paysafecard

Funkcję portfelu elektronicznego Paysafecard pełni usługa myPaysafe. Możesz na niej przechowywać środki z kart przedpłaconych, oraz kupować pakiety salda w postaci kodów. Zgromadzone w portfelu środki mogą być wykorzystywane do płatności internetowych. Zamawiając dodatkową kartę Mastercard, środkami z portfela zapłacisz również w sklepach stacjonarnych.

Jak korzystać z paysafecard?

Karty paysafecard dostępne są w popularnych sklepach. Wystarczy kupić kartę aby móc z niej korzystać. Nie trzeba w tym celu przechodzić żadnej dodatkowej rejestracji: kod PIN z karty wpisujemy przy finalizowaniu płatności. Jeżeli jednak chcemy mieć dostęp do dodatkowych funkcji, w tym możliwość zamówienia specjalnej karty Mastercard oraz podgląd historii transakcji, możemy zarejestrować się na stronie paysafecard.

Rejestracja portfela elektronicznego paysafecard przebiega w siedmiu krokach:

 1. Podaj kraj, w którym mieszkasz.
 2. Wybierz adres e-mail, z którym będzie powiązane konto.
 3. Potwierdź e-mail wciskając wysłany na niego link.
 4. Podaj dane osobowe.
 5. Wprowadź adres zamieszkania.
 6. Podaj numer telefonu.
 7. Wprowadź kod SMS aby go zweryfikować.

Po tym procesie twoje konto będzie w pełni aktywne i gotowe do wykorzystania.

Funkcje i możliwości paysafecard?

Paysafecard to przede wszystkim bezpieczny sposób na płatności w internecie. Jeżeli lubisz korzystać z tych kart, konto w serwisie poszerza ich możliowści. Dzięki niemu:

 • Zgromadzisz fundusze z kart w jednym miejscu.
 • Na bierząco prześledzisz saldo swoich kart.
 • Zawsze zapłacisz wpisując ten sam login, zamiast nowych pinów.
 • Zamówisz kartę przedpłaconą paysafecard Mastercard.
 • Kupisz kody paysafecard w sklepie internetowym epin.
 • Prześledzisz swoją historię transakcji.

Banki współpracujące z paysafecard

Paysafecard nie współpracuje z bankami. Karty przedpłacone można nabyć w popularnych sklepach, wliczając markety Carrefour czy real, sklepy empik, Kolporter, Żabka, czy stacje paliw jak 1 minute, lotos i wiele innych.

Bezpieczeństwo paysafecard

Paysafecard gwarantują bezpieczną alternatywę do płatności kartą przez internet. Wykorzystując je przy zakupach unikasz konieczności wprowadzania danych karty płatniczej do systemu. Zamiast tego, posłużysz się wyłącznie numerem PIN przypisanym do danej karty przedpłaconej.

Wady i zalety paysafecard

Paysafecard to niekwestionowalnie wygodne rozwiązanie płatnicze. Należy jednak mieć na uwadze, że w zamian za bezpieczeństwo usługi płacimy więcej, niż wydajemy.

Zalety

 • Szybkie płatności przez internet.
 • Do płatności podasz tylko PIN.
 • Dla większej ilości usług możesz założyć darmowe konto paysafecard.

Wady

 • Karty sprzedawane są z zyskiem dla sprzedającego, więc zawsze tracimy klika złotych względem nominału karty.

Paysafecard - podsumowanie

Paysafecard to dobrze znana i doceniana usługa kart przedpłaconych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że serwis oferuje też konta portfela elektornicznego, które ułatwiają zarządzanie płatnościami za pośrednictwem serwisu. Zarówno karta jak i specjalne konta są zdecydowanie warte uwagi.

Często zadawane pytania

Czy z paysafecard można korzystać bez dostępu do internetu?
Nie. Karty przeznaczone są do zakupów przez internet, gdzie możemy podać PIN lub login.
Do jakiej kwoty można robić przelewy z Paysafecard?
Paysafecard nie umożliwia przelewów, a wyłącznie płatności.
Do ilu walut ma dostęp paysafecard?
Karty paysafecard dostępne są w 16 walutach. W Polsce sprzedawane są tylko karty złotowe. Pozostałe można jednak nabyć przez internet.
Czy Paysafecard ma numer IBAN?
Nie. Konto myPaysafecard nie posiada numeru IBAN.
Jak wpłacać pieniądze na konto Paysafecard?
Pieniądze możesz wpłacić zakupując karty przedpłacone lub kody doładowania Paysafecard.
Czy mogę wypłacić pieniądze z myPaysafe na swoje konto bankowe?
Tak. Usługa myPaysafe posiada możliwość wypłaty środków.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5