Curve -system płatności i przelewów
akredo.plPłatnościCurve -system płatności i przelewów

Curve -system płatności i przelewów

Curve to system płatności. Posiadasz wiele kart płatniczych, które przestają mieścić się w Twoim portfelu? Poznaj usługę portfela elektronicznego: Curve! Skorzystaj z wygodnych płatności mobilnych z możliwością: cofania płatności w czasie, rozkładania ich na raty, zbierania atrakcyjnych cashbacków oraz automatycznego dobierania kart do płacenia za wybrane zakupy! To nie wszystko! Curve to jedna z najlepszych opcji na realizowanie płatności walutowych w Polsce i za granicą, na korzystnych warunkach! Poznaj aplikację płatności Curve i zacznij korzystać już teraz!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 15.05.2023 r

Czym jest Curve?

Curve system płatności, czyli usługa portfela elektronicznego z kartą płatniczą, która zastępuje wszystkie Twoje karty debetowe czy kredytowe. Jest to karta, która łączy wszystkie karty. Nie musisz przelewać środków na konto Curve, a jedynie dodać posiadane karty do portfela cyfrowego i korzystać z ich funkcji za pośrednictwem platformy Curve. Aplikacja mobilna Curve wraz z kartą płatniczą pozwala na dodanie dowolnych kart do wirtualnego portfela i wygodne zarządzanie transakcjami w jednym miejscu.

Do wyboru klienta są cztery karty Curve, które zapewniają dostęp do określonych usług, bonusów oraz funkcji. Podstawowa karta Curve Blue jest darmowa - zapewnia podstawowe funkcje, świetna na początek przygody z usługą. Możesz również wybrać kartę ze stałą miesięczną opłatą, a w zamian zyskasz znacznie więcej korzyści.

Karta Curve, zależnie od rodzaju, zapewnia dostęp:

 • do łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych oraz internetowych: krajowych i zagranicznych,
 • płatności w aż 150 walutach,
 • bez ponoszenia dodatkowych kosztów za przewalutowanie - limit transakcji bez prowizji jest zależny od standardu karty,
 • zwrot 1% za płatności w wybranych sklepach oraz za usługi na kartę Curve Cash,
 • Smart Rules - priorytet płatności kart: wskaż za co chcesz płacisz wybraną kartą, a płatność zostanie automatycznie przekierowana na wybrany rachunek,
 • Go Back in Time - usługa zmiany karty po dokonaniu płatności, w terminie nawet do 30 dni: kwota wybranej transakcji zostanie przelana z powrotem na wybrany rachunek i pobrana z innego, wskazanego przez Ciebie,
 • Curve Flex - możliwość rozłożenia płatności na raty, również w ramach usługi Go Back in Time.

Jak działa Curve?

Curve to portfel elektroniczny, obsługiwany przez kartę płatniczą powiązana z aplikacją mobilną. W Curve nie zakłada się rachunku - za pośrednictwem aplikacji dysponujemy środkami zebranymi na kontach, których karty przypisaliśmy w portfelu Curve. Wskaż kartę lub kolejność kart, którymi chcesz płacić, gdy jedna poprzednia nie zostanie zaakceptowana lub przypisz rodzaj płatności do konkretnej karty np. kartą mBank płać tylko za zakupy spożywcze, ING tylko za paliwo.

Aby zacząć korzystać z usług portfela elektronicznego należy pobrać aplikację i zarejestrować profil użytkownika. Mimo, że jest ona dostępna w języku angielskim, wystarczy jedynie podstawowa znajomość do jej obsługi. Wszystkie funkcje są przedstawione i wytłumaczone w bardzo prosty i przejrzysty sposób.

W tabeli poniżej przedstawiamy jak prezentuje się zakres usług oraz limity we wszystkich planach usług Curve.

Usługa Curve Standard Curve X Curve Black Curve Metal
Maksymalna liczba kart w portfelu 2 5 bez limitu
Limit bezprowizyjnych transakcji zagranicznych (z przewalutowaniem) 1000 EUR / 30 dni 2000 EUR / 30 dni 15 000 EUR / rok 60 000 EUR / rok
Limit wypłat z bankomatów z bezprowizyjnym przewalutowaniem 200 EUR / 30 dni 400 EUR / 30 dni 600 EUR / 30 dni
Limit bezprowizyjnych wypłat z bankomatów bez przewalutowania 10 wypłat / 30 dni
Limit bezprowizyjnych wypłat z bankomatów z rachunku karty kredytowej podpiętej do Curve 200 EUR / 30 dni Warto pamiętać, że bank obsługujący kredyt w ramach karty kredytowej, może naliczyć dodatkową prowizję, za wypłatę środków z limitu w bankomacie! Wypłata przez kartę Curve nie gwarantuje uniknięcia opłaty z transakcję!

Ile kosztują usługi Curve?

Usługi Curve kosztują od 0 do 14,99 EUR miesięcznie. Koszty obsługi oraz wysokość prowizji, a także warunki jej naliczania zależą od standardu karty jaki wybraliśmy. Co ważne, zmiany oferty, z której aktualnie korzystamy można dokonać w aplikacji - nowa oferta będzie obowiązywać od przyszłego okresu rozliczeniowego.

  Curve Standard Curve X Curve Black Curve Metal
Opłata miesięczna 0 EUR 4,99 EUR 9,99 EUR 14,99 EUR (lub 150 EUR / rok)
Wydanie fizycznej karty 4,99 EUR 0 EUR
Prowizja od transakcji Curve Fronted 1,5% wartości transakcji
Prowizja za płatności z przewalutowaniem w weekendy 0,5% za transakcje w EUR, USD i GBP 1,5% dla pozostałych walut.
Prowizje po przekroczeniu limitów dotyczących karty
Transakcje zagraniczne 2% prowizji od kwoty transkacji
Wypłaty z bankomatów 0,5 EUR prowizji za 11. i każdą kolejną wypłatę.
Wypłaty z bankomatów z przewalutowaniem 2% prowizji, min. 2 EUR.
Wypłaty z bankomatów z rachunku karty kredytowej 2% od wypłacanej kwoty.

Kursy wymiany walut w Curve

Kursy walut w Curve są ustalane według polityki instytucji, tak aby usługa płatności Curve była konkurencyjna na rynku i atrakcyjna dla klientów. Kursy zmieniają się pod wpływem wielu czynników, a zmiany mogą zachodzić od kilku do kilkunastu razy dziennie.

Curve zapewnia tanią i bezprowizyjną wymianę walut - zgodnie z wykupionym planem obsługi klienta. Płacąc za granicą kartą Curve unikniesz wielokrotnych przewalutowań np. z waluty lokalnej na EUR lub USD i dopiero z EUR/USD na PLN. Transakcja wymiany walut odbywa się od razu z wybranej waluty na walutę Twoich kart. Korzystanie z płatności walutowych Curve jest korzystniejsze nawet od propozycji kart walutowych w polskich bankach. Porównaj oferty Curve oraz swojego banku i sprawdź, która propozycja jest lepsza!

Aplikacja mobilna Curve

Aplikacja Curve jest dostępna na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Niestety, aplikacja nie jest dostępna w języku polskim. Do jej obsługi wystarczy jednak podstawowa znajomość języka, gdyż jest ona bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze.

W aplikacji możesz zarządzać wszystkimi swoimi kartami przypisanymi do Curve, ustalić priorytety płatności np. którą kartą chcesz płacić za wybraną kategorię zakupów i usług, skorzystać z możliwości automatycznej zmiany karty, gdy ta wskazana jako podstawowa nie umożliwi zrealizowania transakcji.

Samą aplikacją nie zapłacisz za zakupy telefonem (wyjątek: Huawei)! Kartę wirtualną Curve należy dodać i aktywować w portfelu elektronicznym Apple Pay lub Google Pay. Jak wspominamy, Huawei umożliwia płacenie kartą Curve z wykorzystaniem aplikacji usługodawcy!

Jak korzystać z Curve - krok po kroku

Aby korzystać z Curve:

 1. Zainstaluj aplikację Curve na swoim telefonie.
 2. Aktywuj aplikację i utwórz profil klienta.
 3. Wybierz pakiet obsługi, który odpowiada Twoim potrzebom.
 4. Dokonaj opłaty związanej z aktywacją usługi.
 5. Karta płatnicza Curve zostanie wysłana na Twój adres. Od razu po aktywacji aplikacji i pakietu obsługi możesz zacząć korzystać z usług portfela elektronicznego.
 6. Aktywuj cashback w ramach karty Curve Cash (tylko w wariantach Curve Black oraz Curve Metal). Wybierz sklepy lub usługodawców, których chcesz wskazać 3 lub 6 sprzedawców, którzy zapewnią 1 procentowy zwrot za wszystkie zakupy. Wyboru nie można cofnąć ani zmienić! Wybierz mądrze!
 7. Dodaj i zweryfikuj swoje karty płatnicze do aplikacji Curve. Wystarczy zeskanować kartę przy pomocy aparatu w telefonie lub wpisać wszystkie dane karty. Z rachunku przypisanego do karty zostanie pobrana bardzo mała kwota ok. 1 zł w ramach przelewu weryfikacyjnego - w krótkim czasie gotówka wróci na rachunek, z którego została pobrana.
 8. Poznaj funkcje Curve i aktywuj wybrane. Skorzystaj z usługi Smart Rules i ustal priorytety wybranych kart. Poznaj inne usługi - wszystkie są dokładnie opisane w aplikacji - postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 9. Poczekaj na dotarcie fizycznej karty Curve lub dodaj wirtualną kartę Curve do portfela Google Pay lub Apple Pay i płać nią wygodnie zbliżeniowo i przez Internet.
 10. Korzystaj z usług i funkcji Curve! Przestrzegaj limitów, sprawdź który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zmieniaj plany usługowe i wybierz najlepszy!

Ile trwa przelew z Curve?

Płatność zrealizowana za pomocą karty Curve jest realizowana natychmiast! Księgowanie płatności może zająć trochę czasu, jednak zależy to od instytucji obsługujących rachunki, które opłacamy oraz banków, których karty przynieśliśmy do appki Curve.

Jak anulować przelew w Curve?

Jeśli chcesz anulować przelew i cofnąć płatność, możesz to zrobić składając reklamację w terminie do 14 dni od jej zrealizowania. W przypadku zakupów lub korzystania z usług łatwiej jest porozumieć się ze sprzedawcą/dostawcą usług i ustalić warunki rozwiązania umowy.

W ramach usługi Go Back in Time możesz zmienić kartę, z której ma zostać dokonana płatność w terminie do 30 dni! W ofercie Curve Standard - bezpłatny pakiet - masz zapewniony dostęp do 3 “zmian płatności” w okresie rozliczeniowym. Płatne pakiety Curve gwarantują Go Back in Time bez limitu!

Karty płatnicze Curve

Curve oferuje 4 standardy karty płatniczej: Standard, X, Black oraz Metal. Poniżej krótko przedstawiamy każdą z nich.

Curve Standard, czyli karta bez miesięcznych opłat - świetna propozycja na zapoznanie się z usługą i jej przetestowanie. Curve nalicza jednorazową opłatę za wysłanie karty na Twój adres: 4,99 EUR. Co zapewnia Curve Standard?

 • możliwość podłączenia 2 kart płatniczych,
 • Go Back in Time do 30 dni wstecz, 3 razy w miesiącu,
 • prowizja 2% od transakcji zagranicznych dopiero po przekroczeniu limitu 1000 EUR,
 • 10 wypłat z bankomatów w miesiącu za darmo.

Curve X, karta z opłatą miesięczną 4,99 EUR, która stanowi rozbudowaną wersję podstawowego planu Curve. Z Curve X zyskujemy:

 • możliwość podłączenia 5 kart płatniczych,
 • Go Back in Time, do 60 dni wstecz bez limitu,
 • prowizja 2% od transakcji zagranicznych dopiero po przekroczeniu limitu 2000 EUR,
 • 10 wypłat z bankomatów w miesiącu za darmo.

Curve Black, trzeci standard usługi. Miesięczna opłata wzrasta do 9,99 EUR. W zamian za to w abonamencie otrzymujemy:

 • dowolna liczba kart w aplikacji,
 • Go Back in Time do 90 dni wstecz, bez limitu,
 • ubezpieczenie podróży na całym świecie,
 • cashback 1% u trzech wybranych usługodawców lub sprzedawców,
 • roczny limit transakcji bez naliczania prowizji na poziomie 15 000 EUR,
 • bezprowizyjne wypłaty z bankomatów zagranicznych do 400 EUR.

Curve Metal - opcja dla najbardziej wymagających:

 • dowolna liczba kart w aplikacji,
 • metalowa karta płatnicza Curve,
 • Go Back in Time do 120 dni wstecz, bez limitu,
 • ubezpieczenie podróży na całym świecie,
 • ubezpieczenie telefonu,
 • cashback 1% u sześciu wybranych usługodawców lub sprzedawców,
 • roczny limit transakcji bez naliczania prowizji na poziomie 60 000 EUR,
 • bezprowizyjne wypłaty z bankomatów zagranicznych do 600 EUR.

Bezpieczeństwo Curve

Curve jest bezpiecznym systemem płatniczym. Curve wykorzystuje nowoczesne zabezpieczenia aplikacji, wykorzystując dane Twoich kart tylko w celu przeprowadzenia zleconych przez Ciebie transakcji. Co ważne na karcie Curve nie gromadzisz pieniędzy, gdyż nie posiadasz rachunku! W przypadku utarty fizycznej karty płatniczej łatwo i szybko zablokujesz ją w aplikacji!

Aplikacja jest wyposażona w zabezpieczenia biometryczne. Aktywowane zabezpieczenie uniemożliwi zrealizowanie płatności żadną z kart przypisanych do Curve, co jest przydatne w przypadku kradzieży lub utraty urządzenia. To jest najsilniejsze możliwe zabezpieczenie - decydując się na podpięcie wielu kart do jednej aplikacji lub karty fizycznej, na prawdę warto skorzystać z tej formy ochrony!

Co więcej, w przypadku kradzieży karty i wykorzystania środków z karty przez złodzieja, można skorzystać z ochrony Mastercard Chargeback! Odzyskasz utracone pieniądze bez żadnego problemu!

Wady i zalety Curve

Wady Curve:

 • limit ustalony na płatnościach w obcej walucie,
 • brak języka polskiego do zarządzania aplikacją,
 • limit wypłat z bankomatów w kraju - 10 transakcji miesięcznie.

Zalety Curve:

 • możliwość podpięcia wielu kart płatniczych - zależnie od planu obsługi Curve,
 • dodatkowa usługa cofania płatności i zmiany karty płatniczej - Go Back in Time,
 • możliwość rozłożenia płatności na raty - Curve Flex,
 • dodatkowa usługa Cashback dla klientów Curve Black i Curve Metal,
 • ochrona Mastercard Chargeback,
 • korzystne przewalutowanie bez prowizji w ramach ustalonego limitu.

Curve - podsumowanie

Curve to nowoczesny system płatnosci, który zastąpi wszystkie Twoje karty płatnicze, jedną kartą wirtualną lub fizyczną! Karta Curve jest dostępna w czterech pakietach, dzięki czemu możesz dopasować usługę do swoich potrzeb.

Wybierając Curve zyskujesz możliwość realizowania bezprowizyjnych transakcji walutowych już w ramach darmowego, podstawowego pakietu. Jeśli wybierzesz Curve Black lub Curve Metal: ubezpieczenia, cashbacki i bardzo wysokie limity! Na początek zachęcamy do założenia darmowego Curve Standard - sprawdź czy usługa jest dla Ciebie!

Często zadawane pytania

Do jakiej kwoty można robić przelewy z Curve?
Curve nie stawia limitu - limitem jest saldo na wybranej przez Ciebie karcie płatniczej. Dodatkowo, w przypadku transakcji zagranicznych (walutowych) warto przestrzegać limitów transakcji bezprowizyjnych. W innym wypadku, Curve naliczy opłatę 2% od kwoty transakcji.
Do ilu walut ma dostęp Curve?
Curve ma dostęp do 150 walut!
Czy Curve ma numer IBAN?
Nie, Curve nie jest bankiem i nie posiada numeru identyfikacyjnego IBAN.
Jak wpłacać pieniądze na konto Curve?
Curve nie jest kontem! Curve to usługa portfela elektronicznego, która pozwala zarządzać kartami płatniczymi oraz środkami na rachunkach do nich przypisanych, bez wykorzystania oddzielnego rachunku osobistego czy technicznego.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5