Paysera - metoda płatności
akredo.plPłatnościPaysera - system płatności i przelewów

Paysera - system płatności i przelewów

Poznaj nowoczesny system do płatności i przelewów na bardzo korzystnych warunkach! W ramach usług możesz stać się uczestnikiem rynku w EURO, praktycznie za darmo! Sprawdź na jakich zasadach działa Paysera i zacznij korzystać już teraz!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 02.05.2023 r

Czym jest Paysera?

Paysera to rozbudowana usługa do realizowania płatności w różnych walutach. Usługa służy do realizowania darmowych, szybkich i bezpiecznych płatności walutowych, dla klientów indywidualnych i biznesowych. Paysera oferuje swoje usługi za darmo lub za drobną opłatą, dla klientów zarejestrowanych w krajach SEPA - 36 krajów europejskich w tym Polska.

Na system Paysera składa się kilka produktów oraz usług:

 • karta płatnicza Paysera VISA,
 • aplikacja Paysera do obsługi karty, płatności wszystkich typów transakcji,
 • rachunek osobisty - wielowalutowy - konto z numerem IBAN umożliwiające zlecanie i odbieranie przelewów walutowych - 50 darmowych przelewów zwykłych i natychmiastowych SEPA w EUR (miesięcznie),
 • kantor walutowy online - korzystne kursy wymiany walut,
 • możliwość handlu fizycznym złotem,
 • Paysera Tickets - usługa sprzedaży biletów na wydarzenia dla klientów biznesowych,
 • Paysera Checkout - przyjmowanie płatności w różnych walutach za usługi i produkty przez Paysera.

Jak działa Paysera?

Paysera to system płatności z dostępem do konta i karty płatniczej, który umożliwia realizowanie transakcji walutowych do banków oraz innych użytkowników Paysera. Główną walutą rozliczeniową Paysera jest EUR. Każdy klient może otworzyć kilka rachunków walutowych (dostępnych jest 30 walut) i korzystać w dowolny sposób, płacą kartą VISA, telefonem z Apple Pay, Google Pay czy Samsung Pay, przelewami przez wygodny serwis internetowy i aplikację mobilną.

Aby zacząć korzystać z usług płatności Paysera musisz zarejestrować konto użytkownika, zamówić kartę płatniczą i aktywować swój profil. Możesz to zrobić przez aplikację mobilną lub w serwisie internetowym. Praktycznie od razu będzie można korzystać z usług płatniczych: zasilać rachunki, płacić za zakupy, realizować przelewy czy wymieniać waluty. Paysera zapewnia błyskawiczną transakcję środków na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Ile kosztują usługi Paysera?

Konto w Paysera otworzysz całkowicie za darmo! Co więcej, obsługa konta również będzie darmowa! Za rachunek zapłacisz tylko w przypadku, gdy w przeciągu dwóch lat nie zalogujesz się ani razu do aplikacji Paysera! W przypadku braku aktywności miesięczna opłata wynosi 2 EUR. Chcesz jej uniknąć? Zamknij rachunek za darmo przez Internet!

Ile zapłacimy za przelewy w Paysera? Bezpłatne 50 przelewów w EUR (SEPA). Od 51 przelewu opłata 0,25 EUR. Klienci biznesowi płacą 0,25 EUR za każdy przelew.

Natychmiastowe przelewy w EUR (SEPA INSTANT), w kilka minut na koncie, również 50 pierwszych przelewów za darmo. 0,25 EUR za każdy przelew powyżej limitu.

Bardzo ważne! Do przelewów w innych walutach niż euro naliczana jest prowizja, której wysokość waha się od kilku do kilkunastu złotych! Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z przelewów w EUR SEPA w celu uniknięcia opłat. Przykładowo, każdy przelew międzynarodowy (SWIFT), to koszt 30 EUR do standardowej ceny.

Kursy wymiany walut w Paysera

Paysera aktualizuje kursy walut w czasie rzeczywistym. Kursy są korzystne i konkurencyjne - Paysera stara się zaproponować jak najlepszą cenę za wymianę walut na rynku. Z usługi wymiany walut online przez aplikację mogą korzystać tylko zarejestrowani klienci.

Ile trwa przelew z Paysera?

Paysera realizuje przelewy SEPA w 6 sesjach. Czas realizacji przelewu standardowego to od 2-4 godzin, zależnie od czasu jego zlecenia. W przypadku zlecenia transakcji po godzinie 16:45, zostanie on dostarczony dopiero następnego dnia.

Godzina zlecenia przelewu Czas zaksięgowania przelewu 
6:45–8:50 11:10
8:50–9:30 11:10
9:30–12:00 13:40
12:00–14:30 16:10
14:30–16:30 17:40
16:30–16:45 17:40
16:45–6:45 na następny dzień roboczy o 9:00

W przypadku przelewów natychmiastowych SEPA INSTANT czas dostarczenia gotówki to zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Warto korzystać z takiej możliwości, szczególnie że pierwsze 50 przelewów EUR SEPA INSTANT jest darmowych!

Jak zrobić przelew w Paysera - krok po kroku

Aby wykonać przelew ze swojego konta Paysera do banku:

 1. Zaloguj się na swoje konto Paysera. 
 2. W menu wybierz Przelewy > Przelew do banku.
 3. Wprowadź dane wymagane do przelewu: numer konta, dane odbiorcy oraz dane do przelewu.
 4. Po wprowadzeniu danych kliknij „Kontynuuj”. 
 5. System wygeneruje polecenie przelewu - sprawdź czy wszystko się zgadza. Zapoznaj się z kosztami!
 6. Po sprawdzeniu którego kliknij „Potwierdź” i wyślij przelew!

Nim wykonasz przelew pamiętaj, aby sprawdzić czy masz na koncie odpowiednią ilość środków. Przypominamy! Najlepszym rozwiązaniem w Paysera jest korzystanie z przelewów EURO!

Jak anulować przelew w Paysera?

W Paysera możesz anulować wyłącznie przelewy, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Nie można więc cofnąć przelewu na inne konto Paysera oraz przelewów błyskawicznych. Przed zleceniem każdego przelewu zastanów się dwa razy i dokładnie sprawdź wszystkie dane!

Aby anulować zwykły przelew walutowy w Paysera:

 1. Wybierz: Przelewy > Lista przelewów > Niewykonane.
 2. Przejrzyj listę zleconych a niezrealizowanych przelewów.
 3. Przy wpisie przelewu będzie widoczna opcja anulowania - kliknij opcję “Odwołaj”.
 4. Gotowe. Środki wrócą na Twoje konto Paysera.

Aplikacja mobilna Paysera

Aplikacja Paysera to centrum zarządzania wszystkimi usługami! Możesz ją pobrać na dowolne urządzenie z systemem Android lub iOS, a następnie zalogować się na swoje konto i zarządzać swoimi finansami. Nie masz konta w Paysera - załóż je szybko przez appkę!

Co można zrobić przez aplikację? Praktycznie wszystko!

 • Wygodna i szybka wymiana walut
 • Krajowe i zagraniczne przelewy
 • Karta Visa, kompatybilna z Apple Pay i Google Pay
 • Paysera Tickets – bilety na różne wydarzenia
 • Możliwość ustawienia płatności cyklicznych
 • Funkcja dzielenia rachunków i prośby o przelew “split bill”
 • Rachunki oszczędnościowe
 • Funkcja cashback
 • Obsługa klientów 24/7

Karty płatnicze Paysera

Paysera VISA to podstawowa i jedyna karta płatnicza, która umożliwia płatności zbliżeniowe i internetowe. Główną walutą karty jest EUR! Warto o tym pamiętać przy płaceniu kartą i uniknąć dodatkowych przewalutowań podczas transakcji! Aby wypłacić pieniądze w euro EUR w bankomacie lub gdyby na terminalu pojawia się pytanie o wymianę walut wybierz: „Kontynuuj bez wymiany waluty“.

Kartę Paysera można podpiąć do portfela elektronicznego: Google Pay, Apple Pay oraz Samsung Pay. Dzięki temu, można płacić kartą Paysera VISA przy pomocy telefonu.

Bezpieczeństwo Paysera

Paysera wykorzystuje bardzo podobne zabezpieczenia co banki. Przelewy są realizowane w bezpiecznym systemie SEPA - Single Euro Payments Area, który gwarantuje szybki i bezproblemowy transfer środków. Twoje środki na koncie Paysera są bezpieczne - firma wykorzystuje szyfrowanie przy przekazywaniu danych. Jeśli przestrzegasz zasad bezpieczeństwa Twoim pieniądzom na koncie nic nie grozi.

Dodatkowo karta jest zabezpieczona systemem 3-D Secure - płatności wymagają dodatkowego potwierdzenia w aplikacji. Jeśli zgubisz kartę, szybko i łatwo zablokujesz ją przez aplikację.

Wady i zalety Paysera

Wady:

 • Drogie przelewy w innych walutach niż EUR
 • Przelewy na korzystnych warunkach tylko w ramach SEPA

Zalety:

 • Bezpłatne przelewy w EUR
 • Bezpłatne przelewy natychmiastowe w EUR
 • Kantor walutowy online
 • Karta VISA do płatności zbliżeniowych, również telefonem
 • Bilety na wydarzenia w aplikacji mobilnej
 • Wiele usług dedykowanych dla biznesu - przyjmowanie płatności, płatności SMS

Paysera - podsumowanie

Paysera to system usług do realizowania płatności, który powstał na Litwie i rozszerzył swoją działalność na rynek europejski. W ramach usługi można całkowicie za darmo zarządzać środkami w EURO - realizować przelewy, płacić za zakupy i wiele więcej!

Jeśli potrzebujesz konta do wyjazdu za granicę lub często robisz zakupy lub realizujesz dowolne transakcje w EURO w regionie SEPA, warto sprawdzić ofertę Paysera!

Często zadawane pytania

Do jakiej kwoty można robić przelewy z Paysera?
Aktualnie maksymalna kwota przelewu wychodzącego wynosi 50 000 EUR.
Do ilu walut ma dostęp paysera?
W Paysera masz dostęp do 30 walut. Pamiętaj, że za każdy przelew w innej walucie niż euro firma naliczy wysoką prowizję.
Czy Paysera ma numer IBAN?
Tak, każdy klient Paysera uzyskuje dostęp do rachunku z numerem IBAN, poprzedzony LT.
Jak wpłacać pieniądze na konto Paysera?
Dla klientów z Polski najlepszą formą zasilania konta Paysera jest przelew bankowy SEPA.
Czy Paysera można płacić zbliżeniowo?
Tak, Paysera można płacić zbliżeniowo.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5