Remitly - system płatności zagranicznych
akredo.plPłatnościRemitly - system płatności zagranicznych

Remitly - system płatności zagranicznych

Remitly to system przelewów zagranicznych. Z pomocą serwisu internetowego można zlecić przelew gotówkowy w dowolne miejsce na Ziemi! Cieszy się on bardzo dużą popularnością i bardzo dobrymi opiniami. Jest to jedna z najlepszych usług transferów walutowych! Zobacz jakie tanie i proste są przelewy Remitly!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 12.05.2023 r

Czym jest Remitly?

Remitly to pośrednik finansowy online, który oferuje system przelewów zagranicznych umożliwiający transfer pieniędzy do dowolnego kraju na świecie z odbiorem w gotówce lub na konto.

Remitly nie oferuje przelewów do wszystkich państw, jednak lista możliwych krajów odbioru jest bardzo długa - z Remitly wyślesz pieniądze praktycznie w każde miejsce na Ziemi. Aktualnie na liście możliwych odbiorców brakuje 17 z 195 krajów na świecie, w tym Rosji.

Jak działa Remitly?

Remitly jest pośrednikiem finansowym online, który nie posiada sieci własnych placówek - swoje usługi dostarcza wyłącznie przez Internet. Przelewy zagraniczne są możliwe dzięki rozbudowanej sieci przelewów międzynarodowych.

Pośrednik współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi na świecie, na zasadach partnerstwa lub tylko zlecając usługę transferu. Lista banków, placówek odbioru gotówki oraz usług płatności czy portfeli wirtualnych jest naprawdę bardzo długa.

Aby wysłać przelew zagraniczny w Remitly potrzebne jest konto klienta. Można je założyć w serwisie internetowym lub przez aplikację Remitly. Rejestracja jest bardzo prosta - musisz podać tylko adres e-mail oraz ustalić hasło. Dopiero przy wysyłaniu przelewu Remitly poprosić Cię o szczegółowe dane osobowe: Twoje oraz odbiorcy. W ramach usługi przelewu zagranicznego dokonywane jest przewalutowanie - pośrednik oferuje bardzo korzystne kursy i niskie opłaty za transakcję.

W serwisie internetowym masz dostęp do wszystkich usług związanych z przelewami. Możesz zlecić nowy transfer, sprawdzić historię lub status wysłanych przelewów, zwiększyć limity, a także polecać usługę znajomy.

Ile kosztują usługi Remitly?

Firma oferuje niskie koszty przelewu międzynarodowego z atrakcyjnym kursem wymiany walut. Pierwszy przelew dla nowych klientów jest całkowicie darmowy lub z promocyjnym kursem wymiany walut! Oferta promocyjna jest aktywowana automatycznie.

Aby uzyskać więcej przelewów za darmo, warto skorzystać z polecania usługi Remitly. Za każdego skutecznie poleconego klienta otrzymamy darmowy przelew.

Jeśli wykorzystamy wszystkie darmowe transfery, Remitly naliczy opłatę do transakcji. Koszt przelewu zagranicznego jest ustalany indywidualnie, a jego wysokość zależy m.in. od kraju odbiorcy oraz kursu wymiany pary walutowej. Dokładną wysokość opłat poznasz po podaniu waluty, kwoty oraz metody realizacji przelewu.

Kursy wymiany walut w Remitly

Kurs wymiany walut jest ustalany każdego dnia, a nawet kilka razy w ciągu dnia, zależnie od aktualnych cen na rynku. Remitly stara się przedstawiać niskie opłaty i korzystne kursy.

Aplikacja mobilna Remitly

Remitly oferuje swoje usługi również za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jest ona dostępna za darmo na urządzenia z systemem Android oraz iOS. W aplikacji Remitly można skorzystać z wszystkich usług dostępnych w serwisie internetowym. Obsługa jest praktycznie taka sama.

Jak zrobić przelew w Remitly - krok po kroku

Aby zrobić przelew w Remitly:

 1. Pierwszym krokiem jest rejestracja konta oraz zalogowanie w serwisie internetowym lub aplikacji.
 2. Gdy mamy już konto, należy wybrać państwo, do którego chcemy wysłać przelew zagraniczny. W tym aspekcie serwis internetowy jest lekko nieczytelny, gdyż kraj odbiorcy przelewu wybieramy u dołu strony. Stanowi to problem tylko przy pierwszym korzystaniu z Remitly.
 3. Po wyborze kraju odbiorcy, należy podać kwotę przelewu, która zostanie przeliczona na walutę odbiorcy transferu po aktualnym kursie.
 4. Następnie wybieramy metodę realizacji transferu. Lista metod i dostęp do konkretnych usługodawców jest zależny od kraju przelewu.
 5. Podaj dane odbiorcy przelewu - lista i zakres wymaganych danych również zależy od kraju przelewu i metody realizacji. Na pewno potrzebne są: imię, nazwisko, numer dokumentu tożsamości, adres i telefon kontaktowy.
 6. Podaj swoje dane oraz dane na temat realizacji przelewu. Do realizacji przelewu potrzebne są dane karty płatniczej: debetowej lub kredytowej. Płatność zostanie zlecona dopiero po zatwierdzeniu w ostatnim kroku.
 7. Potwierdź zlecenie przelewu - w większości przypadków aktywuje się usługa 3D Securce, która wymaga autoryzacji płatności kartą w aplikacji bankowości mobilnej lub przez podanie kodu SMS.
 8. Gotowe! Przelew zostanie zrealizowany najszybciej jak to możliwe.

Zlecanie przelewów zagranicznych jest przez Remitly jest bardzo proste.

Ile trwa przelew z Remitly?

Przelewy w Remitly trwają zazwyczaj kilkanaście minut. Dokładny czas wykonania usługi zależy jednak od kraju odbiorcy przelewu oraz metody realizacji przelewu. W przypadku przelewów bankowych, Remitly korzysta z usługi przelewów natychmiastowych.

Jak anulować przelew w Remitly?

Przelew w Remitly można anulować w aplikacji lub serwisie Remitly w zakładce Historia przelewów. Wystarczy wybrać przelew, który chcemy anulować, wybrać opcję “Anuluj”. Remitly poprosi o wskazanie przyczyny i zatwierdzenie decyzji.

Transfer Remitly może zostać anulowany do momentu otrzymania pieniędzy przez odbiorcę. W przypadku anulowania transferu środki zostaną zwrócone automatycznie.

Bezpieczeństwo systemu Remitly

System Remitly jest bezpieczny. Remitly działa jako pośrednik finansowy od roku 2012 i z każdym rokiem działalności zwiększa standardy bezpieczeństwa. Instytucja zapewnia, że bezpieczeństwo klienta jest najwyższym priorytetem. W celu jego utrzymania, stosowane są wielopoziomowe zabezpieczenia dla Twoich pieniędzy oraz danych.

Dane w Remitly są przetwarzane w ramach szyfrowanego połączenia SSL. Firma przeprowadza szczegółową weryfikację klientów i przechowuje wszystkie dane - również adres e-mail w bezpiecznej chmurze.

Wady i zalety Remitly

Wady:

 • opłat poznamy dopiero przy zlecaniu przelewu,
 • zmiana limitu przelewów wymaga wielu formalności.

Zalety:

 • przelewy do całego świata - do 178 krajów,
 • darmowy pierwszy przelew,
 • atrakcyjny program poleceń z nagrodami,
 • atrakcyjne kursy przewalutowania,
 • wiele metod odbioru przelewu,
 • jasny cennik, bez ukrytych opłat,
 • szybka realizacja przelewu.

Płatności Remitly - podsumowanie

“Send Money Home”, z angielskiego “wyślij pieniądze do domu” to slogan reklamowy Remitly, który sprawdza się w praktyce. Usługa jest polecana przez wielu zadowolonych użytkowników.

Remitly proponuje bardzo tanie przelewy zagraniczne z korzystnymi kursami wymiany walut. Pieniądze można wysłać niemal w każde miejsce na Ziemi. Przekaz pieniężny może być zrealizowany na konto lub z odbiorem gotówki w wybranej placówce.

Często zadawane pytania

Do jakiej kwoty można robić przelewy z Remitly?
Remitly wykorzystuje trzy limity: limit 24 godzinny - 25 000 zł, limit 30-dniowy - 75 000 zł, limit 180-dniowy - 250 000 zł. Zakres limitów można zwiększyć przez serwis internetowy, wymaga to jednak dodatkowej weryfikacji.
Do ilu walut ma dostęp Remitly?
Remitly umożliwia przelewy zagraniczne z przeliczeniem na waluty lokalne 178 krajów na świecie. Lista dostępnych walut jest skutecznie poszerzana.
Czy Remitly ma numer IBAN?
Nie, Remitly realizuje przelewy z wykorzystaniem różnych usług i pośredników.
Jak wpłacać pieniądze na konto Remitly?
Pieniądze do przelewu zagranicznego Remitly są pobierane z karty płatniczej klienta.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5