Płatności walutowe w systemie Monese
akredo.plPłatnościMonese - system płatności walutowych

Monese - system płatności walutowych

Monese to system płatności walutowych. Monesa to jeden z pierwszych fintechów na rynku, który dostarcza korzystne konto walutowe dla uczestników Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Z pomocą tego darmowego rachunku walutowego zyskujesz dostęp do płatności oraz przelewów na przejrzystych i prostych warunkach. Sprawdź jak to działa!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 12.05.2023 r

Czym jest Monese?

Monese to system płatności walutowych. Monese to usługa walutowego konta osobistego, która stanowi alternatywę dla tradycyjnego konta bankowego. Konto Monese jest dostępne dla każdej osoby mieszkające w krajach EOG - Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Wielkiej Brytanii. Rachunek otwiera się przez Internet - proces rejestracji jest bardzo prosty, a konto jest aktywne w kilka minut po założeniu.

Monese zapewnia dostęp do:

 • darmowych przelewów pomiędzy rachunkami jej użytkowników,
 • tanich a nawet darmowych przelewów walutowych (wysokość prowizji zależy od posiadanego plany) z atrakcyjnymi kursami wymiany walut,
 • środków zebranych na rachunku i możliwość dysponowania nimi w dowolny sposób,
 • wspólnego konta założonego z innym użytkownikiem Monese,
 • konta biznesowego - dla klientów prowadzących działalność gospodarczą,
 • Skarbonki z funkcją automatycznego oszczędzania.

Takie konto przyda się osobom, które często podróżują czy robią zakupy w zagranicznych sklepach - po prostu dla wszystkich tych, którzy potrzebują taniego konta do zarządzania wieloma walutami.

Jak działa Monese?

Konto mobilne Monese jest dostępne w trzech wariantach:

 • Simple - darmowe i natychmiastowe konto w GBP, EUR i RON, idealne do robienia zakupów, podróżowania i wysyłania pieniędzy za granicę.
 • Classic - dedykowane do codziennych wydatków, niższe opłaty, wyższe limity i darmowe przewalutowanie przy płatnościach kartą za granicą.
 • Premium - najbogatszy pakiet z dostępem do najniższych opłat, najlepszych limitów i Obsługi Klienta VIP.

Pierwszy wariant jest darmowy, dwa następne wymagają opłacania abonamentu, jednak benefity: niższa prowizja za przelewy międzynarodowe czy wyższe limity płatności kartą bez naliczania dodatkowych opłat. Dokładne koszty oraz limity przedstawiamy pod następnym nagłówkiem.

Każdy użytkownik posiada trzy podstawowe, darmowe rachunki w GBP, EUR oraz RON. Z tych rachunków można dokonywać płatności, przelewów lokalnych oraz przelewów międzynarodowych. W przypadku przelewów zagranicznych można wysyłać pieniądze w 17 walutach - przewalutowanie odbywa się na korzystnych zasadach.

Wszystkimi usługami do konta Monese można wygodnie zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej. Aplikacja jest przejrzysta i czytelna - każdy użytkownik powinien bez problemu poradzić sobie z jej obsługą. Jeśli nie, biuro obsługi klienta jest gotowe do pomocy i dostępne dla użytkowników -

Ile kosztują usługi Monese?

Usługi Monesa kosztują od 0 € do 14,95 € miesięcznie. Konto Monese jest dostępne w trzech standardach: Simple, Classic oraz Premium. Czas zapoznać się ze szczegółami kosztów.

Każdy z planów zapewnia dostęp do takich samych usług, z tą różnicą, że im wyższy, bogatszy pakiet tym większe limity i niższe prowizje są naliczane za korzystanie z wybranych funkcji. Wyższy plan to wyższa opłata stała, pobierana w formie miesięcznego lub rocznego abonamentu - roczny jest znacznie tańszy. Opłaty za abonament oraz korzystanie z funkcji konta są naliczane w euro.

Przedstawiamy najważniejsze koszty związane z obsługą konta Monese. Zapoznaj się i wybierz pakiet konta mobilnego odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Konto Monese Simple Classic Premium.
Miesięczna opłata za korzystanie 0 € / mies. 5,95 € / miesiąc 14,95 € / mies.
Dostawa pierwszej karty 4,95 € 0 € 0 €
Opłata za wymianę walut 4 € 2 € 0 €
Przelewy wewnętrzne 0 € 0 € 0 €
Przelewy lokalne 0 € 0 € 0 €
Przelew europejski SEPA 2% prowizji, dodatkowo 1% prowizji w weekendy Od 0,5% prowizji 0 €
Wypłaty z bankomatów Do 100 € co miesiąc za darmo Do 900 € co miesiąc za darmo Do 2500 € co miesiąc za darmo
Wpłata pieniędzy na konto 3,5% prowizji Do 400 € miesięcznie za darmo - powyżej 3,5% prowizji Do 1000 € miesięcznie za darmo - powyżej 3,5% prowizji
 

Kursy wymiany walut w Monese

Kursy wymiany walut proponowane przez Monese są wynikiem analizy rynku walut. Celem Monese jest zapewnienie dostępu do korzystnych, konkurencyjnych stawek wymiany walut.

Monese ogranicza naliczanie kosztów dodatkowych z tytułu prowizji, do stałej opłaty od każdego przelewu, której wysokość wynika ze standardu konta. Klienci Premium nie płacą żadnej opłaty za przelew.

Co do kursów - kurs wybranej pary walutowej jest przedstawiany w ramach kalkulatora wymiany walut, którego stawki są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Warto obserwować wahania na rynku sprzedaży i kupna, aby zrealizować transakcję na najlepszych warunkach.

Aplikacja mobilna Monese

Do obsługi konta walutowego Monese dostępna jest dedykowana aplikacja, która jest sugerowana jako podstawowe narzędzie do obsługi wszystkich funkcji. Jak zapewnia Monese, sama aplikacja w zupełności wystarcza do korzystania z wszystkich funkcji konta - od doładowywania konta, przez płatności po realizację przelewów.

Aplikacja zbiera bardzo dobre opinie użytkowników, zarówno na telefony z systemem Android oraz iOS. Średnia ocen wynosi 4,5/5 - dominują pozytywne komentarze oraz recenzje. Co ważne, wielu klientów docenia wolność konta Monese od zajęć komorniczych.

Jak zrobić przelew w Monese - krok po kroku

Aby zrobić przelew w Monese:

 1. Włącz aplikację Monese i aktywuj konto podając kod PIN lub skanując kciuk.
 2. Wybierz funkcję “Zapłać”
 3. Następnie kliknij opcję “Nowa płatność”. Znajdziesz ją w prawym dolnym rogu.
 4. Wpisz imię i nazwisko osoby oraz dane konta, do której wysyłasz pieniądze.
 5. Wybierz z którego rachunku chcesz zlecić przelew (EUR, GBP czy RON) podaj walutę, w której zostanie odebrany przelew.
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji, aby zatwierdzić płatność.
 7. Gotowe!

Jest to bardzo proste! Najłatwiej przelew zrobić przez intuicyjną aplikację mobilną konta Monese. Pamiętaj! Nim zrobisz przelew musisz zasilić swoje konto!

Ważne! W przypadku przelewów międzynarodowych waluta powinna być zgodna z walutą kraju, do którego wysyłasz. Przykładowo nie można wysłać EUR do Polski. Dzieje się tak, ponieważ Monese realizuje przekazy pieniężne typu P2P.

Ile trwa przelew z Monese?

Przelewy z Monese są realizowane w kilka sekund lub nawet w kilka dni roboczych. Monese dokładnie określa czas płatność wszystkich przelewów zrealizowanych z konta walutowego, zależnie od metody płatności i typu przelewu:

 • Monese do Monese: natychmiast.
 • Płatności UK Faster Payments: natychmiast.
 • Płatności SEPA przed 11:00 CET: ten sam dzień roboczy.
 • Płatności SEPA między 11:00 a 15:00 CET: następny dzień roboczy.
 • Przelewy międzynarodowe: od 2 do 4 dni roboczych.

Jak anulować przelew w Monese?

Przelewu w Monesa nie można anulować jeśli przelew został już zrealizowany. Jeśli jednak, transakcja cały czas jest w toku realizacji, można to zrobić przez aplikację mobilną w zakładce “Zapłać”. W przypadku problemów z anulowaniem transakcji skontaktuj się z biurem obsługi klienta Monese.

Karty płatnicze Monese

Do obsługi konta udostępniania jest karta płatnicza Monese Mastercard, która nie jest niezbędna w fizycznej formie, gdyż każdy użytkownik posiada jej darmowy, wirtualny odpowiednik. Kartę można dodać do portfela elektronicznego Google Pay lub Apple Pay i płacić za zakupy jak każdą inną kartą płatniczą.

Wyrobienie i wysyłka fizycznej karty Monese jest płatne tylko w przypadku darmowego planu konta - Simple. Opłata wynosi 4,95 eur za wyrobienie i dostarczenie plastiku. Co więcej, również w przypadku pakietu Simple karta płatnicza posiada aktywny limit miesięcznych płatności na poziomie 2000 eur.

Bezpieczeństwo Monese

System Monesa jest bezpieczny. Monese działa na rynku finansowym od roku 2015 i posiada doświadczenie w bezpiecznej, profesjonalnej obsłudze klientów. O jakości obsługi świadczą pozytywne recenzje na Trustpilot - 4,0/5 gwiazdek, na podstawie recenzji wystawionych przez zweryfikowanych użytkowników.

Do zabezpieczenia rachunków Monese wykorzystywane są najnowsze rozwiązania technologiczne. Każdy klient jest weryfikowany, dostęp do konta można ograniczyć do jednego urządzenia, każde skorzystanie z jakiejkolwiek funkcji rachunku wymaga autoryzacji kodem lub odciskiem kciuka. Dodatkowo niektóre płatności - w zależności od wymagań różnych instytucji są dodatkowo zabezpieczone usługą 3D Secure.

Wady i zalety Monese

Wady:

 • ograniczona liczba krajów i walut odbiorców przelewów,
 • koszt abonamentu Premium jest wysoki.

Zalety:

 • darmowe konto walutowe,
 • prosta obsługa przez aplikację mobilną,
 • atrakcyjne stawki wymiany walut,
 • trzy pakiety obsługi do wyboru,
 • ciekawa oferta usług dodatkowych,
 • atrakcyjne koszty przelewów międzynarodowych,
 • korzystny program poleceń nowych użytkowników,
 • pomocna, wielojęzyczna obsługa klienta,
 • jasny i przejrzysty cennik - bez ukrytych opłat.

Płatności Monese - podsumowanie

Monese to usługa konta walutowego, która powstała na skutek trudności z aktywacją konta bankowego w Wielkiej Brytanii przez autora projektu, założyciela i szefa Norrisa Koppela. Osobiste konto walutowe Monese odpowiada na potrzeby imigrantów, podróżników oraz wszystkich innych osób, które potrzebują bezpiecznego rachunku do przeprowadzania transakcji w innych, obcych walutach. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie z pożytecznymi funkcjami, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie na międzynarodowym rynku walutowym.

Często zadawane pytania

Do jakiej kwoty można robić przelewy z Monese?
Monese nie podaje maksymalnego limitu jednego przelewu. Jednakże, maksymalna kwota jaką możemy posiadać na rachunku EUR wynosi 50 tys. €, co oznacza, że wyższego przelewu niż na tę kwotę nie zrobimy.
Do ilu walut ma dostęp Monese?
Monese oferuje prowadzenie rachunków w 3 walutach: RON (lej rumuński), EUR oraz GBP.
Czy Monese ma numer IBAN?
Tak, Monesa ma numer IBAN. Każdy klient posiada indywidualny numer konta zaczynający się od liter “BE”.
Jak wpłacać pieniądze na konto Monese?
Metod na wpłacanie pieniędzy na konto Monese jest wiele: doładowanie kartą debetową, przelew z innego konta, transfer z PayPal czy w punktach płatności Paysafecash.
Czy kartami Monesa można płacić zbliżeniowo?
Tak, płatności zbliżeniowych można dokonywać fizyczną kartą płatniczą Monese Mastercard lub wirtualną kartą podpiętą do portfela Apple Pay lub Google Pay.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5